Spálňa Nábytok

Hoci interiérový dizajn spálne nevyžaduje veľmi veľký počet nábytku, priblížiť sa tento prípad s veľkou zodpovednosťou. Toto je jedna z najdôležitejších izieb v dome, pretože je tam muž, ktorý odpočíva a získava silu pre budúce úspechy. Priestor by mal byť útulný, krásny, multifunkčný, a čo je najdôležitejšie, pohodlný.

Názory

So správnym prístupom k výberu interiérových položiek a dekorov, situácia v miestnosti bude príjemná a relaxačná.

Hlavné typy izbového nábytku sú prezentované skrinkou, vstavaným a modulárnym nábytkom.

Modulárny

Charakteristickým znakom je, že ide o jednotlivé časti, ktoré spolu tvoria priestrannú šatníkovú skriňu, bielizeň a iné maličkosti. Všetky položky majú rovnaký dizajn, ktorý mu dáva celé nastavenie. Tento pohľad je ideálny pre registráciu neštandardnej veľkosti alebo tvarovej miestnosti – modulárny systém vám umožňuje usporiadať skrine a nočné stolíky v pohodlnom formáte.

S pomocou uhlového nábytku môže byť priestor funkčne používaný, pri pridávaní počtu skriniek a antsolols, ktoré potrebovali.

Kabinet

Ak je k dispozícii väčšia izba, môžete si vybrať nábytok kabinetu alebo, ako je iné, headset. Výhodou je, že pri nákupe nábytku skrinky okamžite získal všetko, čo potrebujete – posteľ, skrine, nočné stolíky, obliekanie stolov a regálov. V porovnaní s modulárnym nábytkom je skrinka oveľa ťažšia a masívna a spravidla je vyrobená v krémovej, béžovej a pastelovej farbe.

Môže byť vytvorený z dubového masívu, ktorý pomôže urobiť interiér elite a nezabudnuteľné.

Nábytok skrinky má viac miesta, má tiež uhlové steny. Ak si želáte, môžete si kúpiť snímku, ktorá sa skladá z prvkov rôznych výšok, ktoré tvoria multifunkčný a elegantný interiér. Mnohé nábytkové spoločnosti vytvárajú stávku na systéme Corpus, pretože získavajú typické bloky vytvorené dizajnérmi, možno stelesniť jednostónový interiér s potrebným počtom objektov nábytku a ich veľkosť.

Vložený

Ak je potreba moderného dizajnu izby, môžete si vybrať vložený alebo polomerový nábytok. Používa sa na vytvorenie high-tech štýlu, moderné alebo podkrovie. Ak chcete vytvoriť takýto interiér, nepotrebujete veľa kusov nábytku, dostatok lôžok so zásuvkami alebo pódium s miestom na uloženie vecí v ňom, rovnako ako šatník s posuvnými dverami. S týmto prístupom k dizajnu nie je možné rozpoznať umiestnenie systému skladovania. Môže byť za lesklými dverami alebo „skryť“ v oblastiach.

Andrezoli a regály musia byť vydané v rovnakej farebnej schéme ako celá miestnosť. To pomôže interiéru „skryť“ príliš veľa a dosiahnuť minimalizmus v dizajne.

Kombinovaný

Kombinovaný spálňový nábytok je relevantný, keď je potrebné poskytnúť maximálnu funkčnosť objektov situácie. Toto je ideálna možnosť pre malú miestnosť, pretože používa posuvné mechanizmy, rôzne rozloženie systémy a regály a regály dopĺňajú spoločný systém. Pri výrobe neštandardných alebo malých veľkostí miestnosti môžete úspešne aplikovať kombinovaný nábytok. V noci sa zdvíhacie lôžko opiera, a ráno sa dizajn vráti späť, výrazne šetrí priestor.

Headset prvkov

Ak nie sú hotové riešenia od výrobcu spokojní, potom si môžete vybrať v prospech jednotlivých interiérových položiek, ale je to veľmi dlhý proces.

Výber, je potrebné odpracovať sadu parametrov: veľkosť a tvar miestnosti, ako aj rozpočet a vaše vlastné nápady a túžby.

Posteľ

Najprv prvým predmetom nábytku, ktorý musí byť vybraný v spálni je, samozrejme, posteľ. Je z nej, že všetok dizajn interiéru miestnosti bude odpudzovaný. Tretí život je osoba, ktorá strávi vo sne, takže dôležitosť správneho výberu lôžka nie je možné nadhodnotiť. Dizajn by mal byť bezpečný, pohodlný a ergonomický.

Vynikajúca možnosť ušetriť priestor môže byť posteľ na nohách alebo možnosť usporiadania skríň na skladovanie pod ním. Teraz v obchodoch s nábytkom, sú prezentované skvelé možnosti dizajnu, voľba môže byť skutočná dilema. Ak chcete nakoniec zmätene, mali by ste zapamätať základné parametre, z ktorých chcete odpudzovať pri výbere:

 • Vzhľad alebo dizajn postele;
 • jeho rozmery;
 • cena;
 • Farebné riešenie v dizajne.

Jedným z najdôležitejších bodov pri výbere miesta pre pohodlný spánok je orientácia ľudského rastu, ktorý bude odpočívať v tejto posteli, nemal by mať nepohodlie. Šírka postele môže byť vybraná podľa uváženia budúcich vlastníkov, ale stojí za to zapamätať si veľkosť miestnosti. Rám by tiež nemal byť menší ako matrac, inak bude posledne menovaný a posuvný.

Výrobné materiály sú tiež veľmi dôležité, teraz výrobcovia dávajú prednosť rámu lôžok z drevnej dosky a MDF, sa však nelíšia v trvanlivosti alebo silu. Ak si voľba padla na kovový rám alebo rám z radu tesného plemenaného dreva, potom by ste sa mali pripomenúť, že bude trvať oveľa dlhšie. V každom prípade treba pripomenúť, že nábytok by mal byť prirodzený a ekologický. Pamätajte tiež na prepojky, štandardné číslo ich spravidla je 30 kusov. Prekrývanie sú inštalované na rámcovom rámci a ovplyvňujú jeho spoľahlivosť a stabilitu. Treba pripomenúť, že je potrebné pozorovať šírku medzi prepojkami, nemalo by to prekročiť svoje vlastné.

Dôležitým parametrom pre výber miesta na spánku je jeho šírka, Existujú určité pravidlá na pomoc pri prispôsobovaní postele pod veľkosť miestnosti. 160 – 180 cm je všeobecne akceptované veľkosti postele, ale existuje 2 m široké štruktúry. Vyberte si správnu veľkosť, môže pomôcť nasledujúce rady – medzi stenou a posteľou musí byť minimálna vzdialenosť 70 cm.

Pri inštalácii postele je potrebné pripomenúť, že to nie je tiež kritické pre usporiadanie hromadne na bočnú stenu, ale len vtedy, ak nie sú príliš veľa priestorov a neexistuje žiadna iná možnosť.

Hrobky

Pri výbere nasledujúcej položky interiéru by ste mali venovať pozornosť aj dimenziám miestnosti. Nočné stojany – niektoré všeobecné meno pre rôzne návrhy a prvky interiéru používané na skladovanie vecí a rôznych drobní. Veľmi často výrobcovia používajú variant, pri ktorom sú skrine umiestnené na bokoch postele. Z akého materiálu sú vrecia a akú veľkosť a zobrazenie sú vystúpené, vzhľad miestnosti závisí.

Ak sú nočné stolíky zvolené neprimerane so zvyškom interiéru, potom všetky práce na zlepšovaní miestnosti prídu. Typicky, skrine vytvárajú príležitosť pridať lampu alebo sconce do dizajnu miestnosti, čo môže byť vynikajúcim zameraním v dizajne spálne. Alternatívnou voľbou na nočné stojany oceľových regálov sú sada stredne veľké police, vhodné aj na skladovanie.

Nie je to tak dávno, nočné stojany zo skla sa začali aplikovať. Zjavnou výhodou takéhoto dizajnu je, že to bude organicky zapadnúť do takmer akéhokoľvek interiéru, bez toho, aby ho pokazil. Reflexné produkty výrobkov pomáhajú nočné stolíky vizuálne zvýšiť priestor, v rovnakom čase zlúčenie s okolím.

Avšak, sklenené nočné stoly musia byť pod vedením majiteľa, nemali mať odtlačky prstov alebo škvrny, pretože vďaka zrkadlovom povrchu, celý rozsvietený.

Ďalším zaujímavým a originálnym zistením dizajnérov sú pozastavené nočné stolíky. Vyzerajú tak ďaleko, pri zachovaní priestoru spálne. Nachádzajú sa na bokoch postele, pomerne priestranné a sú určené na dôstojný nákladný náklad.

Skriňa

S cieľom uložiť viac celkových vecí v miestnosti nainštalované skrine a skrine. Toto je najviac modulárny nábytok – hotové riešenie pre navrhovanie skladovacích systémov, ktoré sa dokonale zapadajú do interiéru, vďaka jedinej farebnej schéme. Vynikajúcou myšlienkou dizajnérov je dotiahnuť fasády nábytku textilu, ktoré môžu byť použité ako zónovací priestor. Je to tiež nádherné zameranie na izbu: Kreslenie na textilnom zariadení môže opakovať prvky v dizajne miestnosti.

Nie je vždy možné zariadiť symetricky úložný priestor v porovnaní s posteľou, ktorý je centrálnym prvkom v miestnosti. Napriek tomu bude celkom relevantné miesto skrine alebo malých skrine v miestnosti. Nezabudnite na celkový tón spálne, závisí od veľkej časti o tom, ako vyzerajú fasády úložných systémov. Pre moderný interiér, ktorý je minimalistický štýl, hladké dvere sú dokonale vhodné pre zatváranie. Vyrezávané, bohato zdobené fasády s množstvom dekoratívnych prvkov budú harmonické v klasickom štýle alebo v štýle provence.

Existujúce rozporné skrinky, ktoré sú skôr hranie úlohy priestranného komoda ako plnohodnotný šatník, sú teraz veľmi populárne u výrobcov. Tento kus nábytku bude pozoruhodne zapadajú do interiéru v štýle rokoka alebo baroka, tam presne je charakterizovaný množstvom situácie v miestnosti. Zvyčajne, ak je miestnosť skriňa, majiteľ má plnohodnotnú šatňu a kabinet slúži len ako dodatočné miesto ukladania pre nadmerné veci, ktoré musia byť v najbližšej prístupnosti.

Aby ste sa dostali do obvyklého interiéru, malé ručné bundy, miniatúrne, zdobené rezbárskymi skrinkami alebo regálmi. Hrudník zásuviek je veľmi multifunkčný interiérový predmet, môže ľahko nahradiť obväzovú miestnosť alebo skriňovú miestnosť v malej miestnosti, a to trvá trochu miesta, je to vhodné a ľahko ukladať malé veci a veci, ktoré Majiteľ potrebuje pomerne často. Ak je potrebné zmeniť jednoduchú miestnosť s niečím originálnym alebo netradičným, môžete pridať malú veľkosť a výšku nekompletnej skrinky do niekoľkých sekcií.

Zaujímavý dizajn fasády tohto predmetu nábytku pomôže urobiť jedinečnosť v prostredí.

V situácii, keď sa miestnosť nebráni veľkým veľkostiam, ale je potrebné umiestniť systém skladovacieho systému niekde, malé závesné skrinky, ktoré sa nachádzajú blízko seba, môžu prísť na záchranu. Môžu byť umiestnené pod najviac strop, ktorý výrazne šetrí priestor pre hrudník, ktorý bude v každom prípade potrebný, na skladovanie denných malých vecí a iných vecí. Ak sa nachádza krb v spálni, bude schopný dokonale zapadnúť do akéhokoľvek interiéru, zatiaľ čo miesto okolo neho bude vhodné pre police.

Obliekanie

S dostatočnými rozmermi miestnosti si môžete dovoliť obliekací stôl, k nemu v súprave je ľahké stoličky, stolička s podrúčkami alebo pohodlnými pouf. Keď zapnete tieto položky do interiéru, musíte si zapamätať správne osvetlenie a zrkadlo. Môže to byť miniatúra a plocha alebo môže visieť na stene.

Osvetlenie sa môže líšiť od svetlého (pre aplikáciu a odstraňovanie make-upu) na tlmenú, čo vám pomôže vytvoriť relaxačnú atmosféru večer.

Dizajn: Repel zo štýlu miestnosti

Pri navrhovaní priestoru je potrebné pripomenúť, že všetko musí byť vykonané v jednom štýle, aby dal miestnosť elegancie.

Na tento účel existujú rôzne dizajnové riešenia – interiér v štýle Provence, Barochko, High-Tech:

 • Pri výbere štýlu Provence, ktorý je inak označovaný ako francúzska krajina, všetok nábytok je umelo „vo veku“, aby poskytol pravosť. Spravidla sa zariadenie vykonávajú z prírodných materiálov, ľahké tóny sa používajú v dizajne – mäkká modrá, svetlo zelená, béžová alebo biela. Osobitná pozornosť by sa mala venovať podrobnostiam, výška nábytku je špeciálne znížená a šírka, naopak, zvýšenie. Pre Provence Style, vyrezávané fasády a točené železné postele nohy sú relevantné, prítomnosť veľkého počtu dekoratívnych Bubles, ktoré urobia izbu útulnejšie.
 • Pri výbere high-tech štýlu môžete zahrnúť lesklé povrchy v dizajne av rovnakom čase minimálny nábytok. Minimalizmus je všeobecne vysledovaný vo všetkom – nie je prakticky žiadny dekor, dostupné skladovacie systémy sa vykonávajú ako funkčne. Tento štýl je charakteristický pre rovné čiary, tmavé, niekedy dokonca čierne, tón, ale jasné osvetľovacie skrine to dávajú futuristický vzhľad.

 • Baroque znamená pompprasť a nejakú vzdušnosť v dizajne miestnosti. Je možné dosiahnuť toto početné modely a závesy v dekor, drevené časti a tekované nohy nábytku. Barokový izbový izbový nábytok predmety budú znamenať obrovskú a spoľahlivosť.
 • Popularita Nedávno, Art Deco a moderné štýly boli rýchle. Pre modernitosti, zaoblenú líniu riadkov, hladké formy a celkový minimalistický prístup k tvorbe situácie sú zvláštne. Tento štýl je použitie dreva ako hlavný materiál pre objekty situácie, ktoré zase majú vojentné dekorácie s prvkami asymetrie. Štýl Art Deco je neoddeliteľný relatívne malým počtom environmentálnych prvkov, ktoré kombinujú eleganciu a závažnosť. Nábytok by mal vyzerať nádherne a je navrhnutý tak, aby sa zameral na skutočnosť, že ho môže vlastník dovoliť. Spálňa zdobené v tomto štýle sú bohaté na dekoratívne prvky a detaily. Vyzerajú luxusné a elito a musíte byť pripravení na skutočnosť, že náklady budú vhodné.

Materiál

V modernom svete je reprezentované obrovské množstvo výrobkov, z ktorých možno vykonať interiérové ​​položky.

Hlavnými sú:

 • LDSP;
 • drevo (vyrobené z poľa dreva);
 • kovový kov;
 • SHPON a LMDF.

Väčšina rozpočtových možností z vyššie uvedeného je laminovaná drevotriesková doska. Nábytok sa uskutočňuje zo zvyškov získaných pozdĺžnych pílovacích guľôčok hlavne čipov, na vrchu, s papierom, je laminovaný.

Hoci štruktúra a povrch môžu byť najdôležitejšie, existujú zjavné nevýhody pri používaní nábytku z takéhoto materiálu:

 1. Veľmi voľná štruktúra materiálu, cez malé množstvo prevádzky skrutiek, skrutky sú odstránené a nábytok prichádza do disrepair.
 2. Hoci je zastúpený veľký počet modelov rozsah, výrobcovia spravidla používajú to isté, aby tento nábytok ľahko rozpoznateľný a nie príliš spoľahlivý.
 3. Pri stlačení čipov sa používa prvok, ktorý je následne formaldehyd, ktorý negatívne ovplyvňuje zdravie.

Pri výrobe nábytku z dyhovaných a laminovaných MDF používaných drevných vlákien, Zároveň nie sú pre lisy používané žiadne nebezpečné zdravotné materiály. Pripravené dosky sú silnejšie ako z LDSP a môžu slúžiť oveľa dlhšie. Vzhľad, uchovávanie a stabilita nábytku závisí od povahy povlakovej vrstvy. Laminovaný povlak však bude stáť lacnejšie a nábytok z toho bude vyzerať oveľa jednoduchšie ako sponied MDF. Povrch týchto látok vyzerá veľmi podobný LDSP, ktorý ho pomáha odlíšiť od laminovaného MDF.

Najprestížnejšou a drahšou verziou materiálu na výrobu nábytku je rad dreva. Má mnoho pozitívnych momentov, medzi nimi:

 • ergonómia;
 • preukázaná kvalita prevádzky;
 • Nábytok s náležitým rešpektom možno použiť asi 20 rokov.

Rozmanitosť použitého dreva sa odráža v cene nábytku, najodolnejšie plemená – buk, popol, dub, breza alebo matica a tento zoznam nie je vyčerpávajúci. Lacnejšie bude stáť zariadený olhi a borovicový nábytok, textúry mäkké.

Kovaný nábytok prakticky sa nezúčastňuje na dizajne, ale rýchlo získať popularitu, pretože je to najrôznejší a spoľahlivý materiál. Výrobná technológia takéhoto nábytku je pomoc pri vytváraní určitých motívov, čo dáva obrovský priestor pre tvorivosť. Kované spálňový nábytok Vytvorte osobne pre zákazníka, zvyčajne sa skladá zo štandardného vytáčania – posteľ a skladovací systém. Samozrejme, že je možné zvýšiť počet objektov, všetko závisí od finančných možností.

Kritériá voľby

Pri výbere spiaceho headsetu nie je potrebné mať kompletnú sadu objektov, takže miestnosť bude najviac úplná. V podstate, pri výbere nastavenia v spálni by ste mali venovať pozornosť tomu, ako vysoko kvalitný materiál bol použitý v jeho výrobe. Dôležitým bodom je aj zachovať jeden štýlový motív, rôznorodý nábytok môže zničiť interiér.

Pozornosť by sa mala venovať pohodlia nábytku, ako by to bolo krásne, hlavná vec – pohodlie majiteľa, pretože spálňa je primárne určená pre rekreáciu. Na druhej strane je osvetlenie veľmi dôležité pre tmavú miestnosť. Výber tabuľkových svietidiel, túžia alebo svietidiel si musia pamätať, že miestnosť by mala byť vždy dostatočne pokrytá.

No, posledný, ale aj najdôležitejším kritériom voľby je celkový rozpočet. Dokonca aj pri minimálnych nákladoch môžete zariadiť miestnosť s chuťou a pohodlia, pričom používate užitočný priestor funkčne. Malé dekorové prvky pomôžu urobiť izbu krásne, dajte jej živosť.

Ako si vybrať posteľ v spálni pozri na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár