Výber interiéru pre spálňu. Skriňa

Ako si predstavujeme kabinet? Stôl, kancelárska stolička, regály, počítač. Čo pre nás vidí so slovom „Spálňa“? Klasické lôžko, tlmené svetlo a tapety pokojných tónov. Ale čo robiť, ak sú životné okolnosti nútené kombinovať pracovisko a miesto odpočinku?

Možnosti pre zónovanie kombinovanej miestnosti

Možnosti a možnosť Zoningu závisia od oblasti miestnosti, počet ľudí žijúcich a pracujúcich v kancelárii, ich veku, ako aj pravdepodobnosť návštevy miestnosti neoprávnenými osobami. Na základe týchto informácií sa budeme snažiť zvážiť všetky možné možnosti pre zónovanie kombinovanej miestnosti:

 • Ak hovoríme o obvyklej miestnosti, kde potrebujete kombinovať pokojové miesto s pracoviskom, potom v takej miestnosti musíte poskytnúť minimálne položky, ale musia byť multifunkčné. Napríklad šatníková skriňa, systém Windowsill, polium. Ale pri žiadosti o štúdiový byt má dizajnér oveľa viac možností separácie pre rekreáciu a pracovné priestory. Tu môžete použiť obojstrannú skriňu a oddiel sadrokartónovej dosky;
 • V závislosti na tom, koľko ľudí bude žiť a pracovať v spálni, musíme zvážiť spôsoby, ako rozdeliť miestnosť na zónach. Ak všetok priestor zaberá jednu osobu, potom s úsekom môžete urobiť bez oddielov alebo si vybrať pľúca, čiastočne transparentné oddiely. Ak je miestnosť určená pre niekoľko ľudí, potom musíte rozdeliť priestor tak, aby obyvatelia spálne a kabinetu nezasahovali do priateľa. Tu budeme používať pevné oddiely z sadrokartónu alebo preglejky, posuvné dvere alebo husté záclony, natiahnuté pod stropom;
 • Ak je miestnosť určená pre deti, potom okrem pracovnej a spálňovej, bude potrebné poskytnúť miesto pre hračky. Dobre z pozície – použitie transformátora nábytku. Napríklad, školák pomôže skladaciu tabuľku, ktorá môže byť odstránená počas hier. Hračky môžu byť zložené v zatiahnuteľných pohovkách. Ak máte mladšie deti, potom na bezpečnostné účely by ste nemali robiť vysoké pódium v ​​ich spálni. Ak je miestnosť určená pre dospelých, všetko závisí od jeho veľkosti, letu myšlienok a peňažných investícií;
 • Ak chcete vyriešiť pracovné otázky, očakávate návštevníkov vo vašej kancelárii. Potom je logické zónovať vašu izbu takým spôsobom, ktorý hostia neprechádzajú na spanie. To je, bez ohľadu na umiestnenie okna, pri vstupe do miestnosti by malo byť pracovisko. V tomto variante Zoning potrebujete poskytnúť pevné oddiely.

osem

Fotografia

Nakreslíme si pracovisko

V ideálnom prípade by som rád pripojil svoje pracovisko vedľa okna, hoci nie je vždy možné.

 • Ak sa rozhodnete urobiť, potom je veľmi populárnym možnosťou transformovať Windows v tabuľke. Táto myšlienka je dobrá, pretože vaše pracovisko bude mať prirodzené osvetlenie.

Pri navrhovaní spálne musíte si zapamätať jednoduché pravidlo: ležiace na posteli (pohovka) musíte vidieť aspoň pracovné predmety; Sedí pri stole – nemali by ste sa neustále usilovať k posteli, narazil na to.

A ak je možné umiestniť nábytok rovnako, využite túto radu.

 • Počas usporiadania na pracovisku je potrebné poskytnúť kancelársky kútik. Ak používate šatníkovú skriňu ako oddiel, môže to byť miesta na knihy a písomné dodávky na zadnej strane sa nachádza v kancelárii. Bude to dobrá voľba pre skladací stôl, na ktorý je nemožné dať všetko.

 • Rozhodnete sa vykonať oddiel s funkčnými otvormi. Potom môžete vytvoriť výklenok pre počítačovú tabuľku. Otvory v oddiele z skrine budú naplnené položkami potrebnými na prácu, a zo strany spálne – kvety a dekoratívne maličkosti. To všetko bude slúžiť ako dodatočná zvuková izolácia.

 • Pri výbere nábytku v malom meradle si premýšľať o rohovom počítačovej tabuľke. Modely takéto tabuľky veľa. Môžete vyzdvihnúť tak, kde by bolo vhodné pracovať na počítači aj s papiermi. Okrem toho existujú modely s už vstavanými knižníkmi, ktorých bočné steny budú chrániť blízke miesto na spanie zo svetla stolovej lampy.

 • Ďalšou možnosťou na prispôsobenie sa pracovnej ploche – vo vnútri vstavanej šatníka. V apartmánoch, ktoré sa používajú ako sklad. Ale ak tam vložíte stôl, zaveste police, urobte osvetlenie, bude to plnohodnotné pracovisko, ktoré môže byť skryté v prípade potreby zatvorením dverí.

Pre dekoráciu spálne môžete použiť nasledujúce riešenia štýlu:

 • Minimalizmus dizajn Ideálne pre spálňu. Kompenzovať minimálny počet vecí pomocou položiek transformátora. Vyhnite sa veľkému počtu položiek na podlahe a uložte miesto pomôže stlinované police, dekoratívne koše pre maličkosti alebo detské hračky. Televízor môže visieť na stene na špeciálnych zátvorkách alebo dať oddiel do výklenku;
 • Pre malé izby, štýl high-tech. Sklenená a kovová základňa. Minimálne použitie nábytkových položiek. Je sotva vhodné na použitie v škôlke, ale ľudia s nordickým typom znakov môžu záujem;
 • Loft štýl bude nádherný pozrieť sa v spálni av kancelárii. Z úmyselných hrubých dosiek môžete urobiť pódium. Na stenách pod neošetreným červeným tehlom môžete ľahko zavesiť police vyrobené vlastnými rukami z obyčajných dosiek;
 • V japonskom štýle bude hlavným prvkom interiéru Shirma, čo umožňuje oddeliť skrinku zo spálne. Nástenná nástenka s kvitnutím Sakura vytvorí pohodlie v rekreačnej oblasti. A trstiny slepé na hornej polovici okna budú tieniť pracovisko z jasného slnečného žiarenia;
 • Klasický dizajn štýl je vhodný pre veľké izby. Keďže je to luxusný štýl, budete musieť vyhľadávať v interiéri, ktoré zodpovedajú. Tu môže byť pracovisko zo spánku oddelené oblúkom s hustou záclonou ako ľahká vlna.

Farebné spektrum

V závislosti od štýlu zvoleného štýlu vyberte farebný gamut pre kabinet Spálňa. Ak má táto miestnosť jasné rozdiel na rekreačnej oblasti a na pracovisku, potom farba dizajnu môže byť iná. Odborníci sa však odporúča, aby sa rozdiely vo farbách najviac dvoch tónov. Možno, že niekto intuitívne cíti vplyv tohto alebo tú farbu na vašu náladu.

Ak sa to nestalo, venujte pozornosť nasledujúcim informáciám:

 • červená farba – celkom agresívne. Ak ho používate vo veľkých množstvách v skrinke, všimnete si, ako rýchlo sa unavíte a dráždi. Ale červená škvrna (tabuľková lampa, rukoväť, fotografia s červenými mapmi) sa zameriava na túto tému, koncentruje sa pozornosť, zvýši výkon;
 • oranžová farba spojené so slnkom, teplým. Upokojuje, konfiguruje na pozitívne myslenie;
 • Svetlá žltá Prinesie pozitívne emócie, aby ste sa rozpadli a nalaďte do práce;
 • Bledožltá žltá, žltá zelená Krava, relaxovať nervový systém;
 • Zelená farba je považovaná za najviac upokojujúce pre nervový systém. Pri pohľade na neho sa upokojíme, relaxujte. Harmonicky sa pozerá v kancelárii, ako aj v spálni;
 • Modrá označuje cool. Toto je farba pokoja a obozretnosti, trpezlivosti a vytrvalosti;
 • Modrá farba Povrchovo rada. V malých množstvách sa upokojí a relaxovať. Ale úplne modré steny, nábytok, koberec môže viesť k apatiu;
 • Fialová Je to považované za mystické. Akcenty tejto farby budú vyzerať veľmi zaujímavé. Pevné pokrytie bude zbytočné v dôsledku silného psychologického tlaku.

Manzión z farieb Rainbow stojí čierna. Môže byť použitý v cieli akejkoľvek miestnosti. Bude to krásne pozadie pre svetlé odtiene.

Ale vizuálne čierna farba znižuje priestor, takže je potrebné aplikovať v malých miestnostiach.

Ktoré pravidlá musíte sledovať pri deformácii skrinky na spálňu v tmavých odtieňoch:

 • V štýle minimalizmu používajte pokojné farby. Tento štýl miluje svetlo. Dobré riešenie bude použitie béžovej, svetlej zelenej, žltej, modrej. Ale pracovný priestor by mal byť tmavší. Potom, odchádzajúc „z práce“, pôjdete na mäkšie oko a nervové zóny;
 • High-tech štýl je kombináciou bielych, rôznych odtieňov sivej a čiernej farby. Je možné použiť béžovú farbu;
 • Napriek zdanlivosti jednoduchosti a nedbanlivosti loftu, Bude to veľmi útulná a domáca miestnosť prostredníctvom teplých odtieňov hnedej a červenej tehlovej farby;
 • Japonský štýl je spojený s veľkým počtom farieb. Ak chcete byť príliš veľa na to, aby ste boli príliš veľa, použite pravidlá dizajnérov: užívajte jednu farbu ako základ, pridajte ďalšie dva, harmonicky vhodné;
 • Klasický štýl je množstvo bieleho a zlata. Tu sú kombinácia stien pastelových odtieňov a temného pohlavia. Ale biela môže byť kombinovaná so zelenou a modrou. Zlatý je takmer povinný prvok dekorov.

Osvetlenie

Akýkoľvek farebný roztok môže byť zlepšený alebo zničený osvetlením. Čo to bude v spálni, závisí od toho, či je v miestnosti oddiel. Ak nie je, potom bude stropné svetlo jednotné. Napríklad pozastavený luster. Ale pracovisko by malo mať pomerne silnú tabuľkovú lampu. Kým posteľ môže stáť nočné svetlo alebo visieť.

Ak je k dispozícii oddiel, potom môže byť súčasťou osvetlenia, ak sú bodové svetlá namontované v ňom. Rovnaké lampy môžu byť na strope. Okrem toho, ak septum ide na strop, potom v spálni a kancelárii môže byť iný konštrukcia stropu. Napríklad v spálni, namontované viacúrovňové reflektory so žltým svetlom. Kým v kancelárii inštalujte iba stolnú lampu alebo dennú lampu na bielej alebo modrej stene spektra.

Krásne interiérové ​​myšlienky

Pre ženu, vzhľad miestnosti, kde trávi veľa času. Bude táto otvorená elegancia spálne alebo obchodnej kancelárie – to všetko závisí od túžby majiteľa a podporiť majiteľa. Hlavnou vecou je, že toto všetko bolo v harmónii.

Ako nápad pre ľudí, ktorí sa nebojí experimentov, môžete ponúknuť teenagerové dieťa maľovať steny a strop vašej izby. A steny svojho pracoviska môžu byť napísané vzorcami alebo pravidlami, a steny spálne – jeho obľúbené postavy alebo graffiti (štýl ulice-umenia).

Nastavenie postele na pódiu, môžete namontovať reflektory na podlahe alebo na stenách pódiu. Toto krásne riešenie vám pomôže relaxovať po pracovnom dni.

O tom, ako urobiť spálňu zo zvyčajnej miestnosti, naučíte sa pri pohľade na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: