Ako vybudovať dom s pohodlným suterénom a prízemí?

Základom pohodlia v miestnosti je priaznivou mikroklíma, ktorých hlavné známky sa v lete zahrievajú a v pohode. To sa dosahuje pomocou vysoko účinnej tepelnej izolácie, ktorá minimalizuje únik tepla z domu v chladnom období a prítok tepla do domu mimo horúceho leta.

Najefektívnejší zo všetkých rozšírených tepelných izolačných materiálov je vytláčanie polystyrénovej peny (EPPS). V porovnaní s prestížnou polystyrénovou penou (penou) má menej maximálnu tepelnú vodivosť (až 0,034 w / m ° C), vyššiu pevnosť, ako aj bezpečnosť v oblasti životného prostredia, biostabilita a dlhá životnosť – od 50 rokov bez straty ochrany tepla vlastnosť.

Ale možno najdôležitejším kritériom pre výber tepelnej izolácie pre tepelne konzervy podzemných konštrukcií, ktoré sú suterénne steny a spodná časť suterénu, je odolnosť voči vlhkosti. Táto vlastnosť je kompletná s EPPS, pretože jeho absorpcia vody je prakticky nula. Tento indikátor pre dosky Penoplax® z extrúznej polystyrénovej peny nepresahuje 0,5% obj., A to je zanedbateľná malá hodnota v blízkosti nula.

Spoločnosť „Penopleeks“, známy ako prvý a popredný výrobca EPP v Rusku, ponúka spoľahlivé technické riešenie na usporiadanie stenách suterénu alebo suterénnej podláh s použitím dosiek Penoplex fundam®. Produkty tejto značky plne spĺňajú druhé dôležité kritérium pre výber tepelnej izolácie pre podzemné stavebné konštrukcie. Majú pevnosť v tlaku pri 10% deformácii 30 m / m2, To je opäť výrazne vyššie ako je prestížnej polystyrénovej peny.

Vo väčšine prípadov je suterén k dispozícii v domoch s rozbitým základom pásov, ktorý slúži súčasne ako steny suterénu.

Táto schéma predstavuje tepelnú izoláciu inej značky – Penopa® Stena – ktorý sa používa na izoláciu stien pod úpravou s použitím omietkových a lepiacich kompozícií (omietka, dekoratívna dlaždica, dekoratívny kameň).

Inštalácia takejto dizajnu sa vyrába v etapách. Po konštrukcii, vyplňte a vytvrdzovanie zvislých vystužených betónových konštrukcií základu pásu a horizontálna doska sa uskutočňujú nasledujúcimi operáciami:

  1. Uskutočňuje sa hydroizolačný povrch základových stien.
  2. Polyoplaxové dosky sú naskladané a pevné® Najprv s použitím lepidla, ktorý výrobca tepelnej izolácie odporúča penu penu penopluxu®Fastfix®, Potom mechanické. Druhá metóda sa nepoužíva na tie tepelne izolačné dosky, ktoré sú umiestnené pod povrchom pôdy, aby nerušovali integritu hydroizolačného povlaku.
  3. Drží mačička zaspávajú s non-prázdnym zemným pieskom, zmesou piesku s štrkom.
  4. Tepelná izoláciaPenoplax Fimam®Namontované na izoláciu podzemnej miestnosti. Platne sú umiestnené bez lepidla a mechanických upevňovacích prvkov.
  5. Predtým, ako na vrchole vrstvy tepelnoizolačnej podlahovej vrstvy vybavíte kravatu cementu-piesok (CPS), kĺby medzi doskami sa odoberajú s páskou fólií, aby sa zabránilo úniku „cementového mlieka“ a na obvode Stena položila pásku klapky v prípade expanzie teploty betónu CPS.
  6. Zachytiť CPS s hrúbkou najmenej 50 mm – namontujte výstužnú mriežku, naliate betónu.
  7. Aplikujte povrchovú podlahu podzemného podlahy.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: