Čo a ako rezať gumenéroid?

V stavebníctve je dôležité vziať do úvahy všetky funkcie procesu, aby sa nakoniec dostal vysokokvalitný stav. Pre hydroizolačnú strechu, steny a nadácie, je najlepšie použiť runneroid. Tento lacný a pohodlný materiál pomáha vyhnúť sa mnohým problémom, ale samotní stavitelia musia často rozbiť svoje hlavy nad otázkou, než presne rezanie potrebného kusu tohto materiálu. Mať potrebné znalosti, postup na oddeľovanie grugoid na časti nespôsobí ťažkosti a výrazne urýchľuje prácu na výstavbe budovy a fasády.

Lepšie rezanie?

RUBEROID je materiál, ktorý sa používa na stenu hydroizolácie, môže byť úspešne aplikovaná na základ a steny budov. V procese vytvárania voľnej lepenky, ktorá je pokrytá bitúmenovými mastickými, na vrchole, na ktoré sú abrazívne materiály rozptýlené, môže to byť piesok, azbest, sľuda. Hrúbka a dĺžka gumy sa môže líšiť v závislosti od miesta použitia.

Často oblasť, ktorá je pokrytá grugoidom, je pomerne veľká, takže nepríjemnosti sa vyskytujú v procese rezania materiálu na potrebné kúsky. Najbežnejšie nástroje, ktoré umožňujú znížiť tento materiál, sú:

  • nôž;
  • hacksaw;
  • píla;
  • Lobzik;
  • Bulharčina;
  • motorová píla.

Napriek tomu, že Runneroid nie je príliš hustý materiál, nie je veľmi vhodné znížiť ho. Problém výberu rezných nástrojov je dostupné bitúmene a abrazívne prvky. Pri používaní elektrických spotrebičov pracujúcich pri vysokej rýchlosti, bitúmen taveniny, lepenie na plátno a brúsnych skóre nástrojov.

Pokiaľ ide o manuálne nástroje, potom v procese rezania sa môže stretnúť s rovnakými problémami vo forme taviaceho bitúmenu a držať abrazívne na zuby a plátno.

Preto najvýhodnejšie nástroje na rezanie sa považuje za nôž, píly a skladačky, ktoré majú minimálne ohyby plátna a veľkosť zubov.

Technológia rezania ruberoidov

Ak chcete odrezať požadovanú oblasť grugoid, je dôležité nielen mať požadovaný nástroj, ale tiež poznať základy práce s materiálom. Rolls grugoidov môžu byť rezané ako a v závislosti od zvolenej verzie, bude rezacia technológia odlišná. V procese výstavby je často potrebné znížiť materiály tak dĺžku aj na šírku, takže je dôležité, aby ste mohli pracovať v oboch smeroch.

Prečítajte si viac  Prečo potrebujete debnenie pre verandu a ako to urobiť?

Valcový

Ak potrebujete znížiť bežec, nie odvzdušnenie valca, môžete použiť konvenčnú pílu. SA, že rezy sa ukážu, aby boli hladké, je dôležité merať šírku valca a rozdeliť ju do dvoch rovnakých častí, pričom pri vytváraní marku. Je najjednoduchšie vyrezať runneroid na polovicu, umiestnenie na dve stolice alebo rovnaké.

Pre to Aby sa v procese práce píla nevyhrela materiál a nie je kontaminovaný abrazívnym, je potrebné pravidelne vodu studenú vodu. Pilulka by mala byť v kruhu, otáčať sa na seba. Hĺbka rezu by mala byť asi 1 centimeter na zdieľanie produktu bez problémov a nevytvárajú nepríjemnosti.

Lobzik môže byť použitý na rezanie, ale je lepšie použiť reťazec volfrámu, ktorý je ľahšie podstupujúci vrstvy gumene.

V nasadení

Ak je dĺžka kusu grugoidnej malá, potom je vhodnejšie rozdeliť ho, otáčať valec a meranie potrebných grafov. Na rezanie v tomto prípade je vhodný pravidelný nôž. RUBEROID LEAF sa meria, zloží tak, aby sa ukázalo byť zloženie. Namiesto haly sa použije nôž bez akýchkoľvek problémov, možno odrezať požadovanú oblasť.

V tom prípade, Ak je potrebné rozdeliť gumeneroid, ktorý je potrebné rozdeliť, reliéf z povrazu je vhodný, ktorý je položený v hale a pohybuje sa pozdĺž oboch strán striedavo.

Hrany materiálu sa teda začnú hojdať, a nakoniec je list gumovnej skupiny rozdelený na polovicu.

Odporúčania

  • Výber nástroja na rezanie runneroid, je dôležité posúdiť jeho hrúbku a abrazívne materiály, z ktorých je vyrobený. Riedidlo Produkt, tým ľahšie je vyrovnať sa s ním a hrubšie a moderné, čím viac selektívnejšia a pravá by mala byť prístupom k nemu.
  • Ak neexistuje istota, že nástroj je správny, stojí za to testované na malej oblasti. Ak neexistujú žiadne problémy a potrebný výsledok, dosiahne sa potrebný výsledok, zatiaľ čo samotný nástroj netrpel, potom môžete bezpečne pracovať s hlavnými listami gumeneroid.
  • V prípade, že je nemožné vyrovnať sa s materiálom, mali by ste požiadať o pomoc od profesionálov alebo nahradiť analógu Ruberoid.
Prečítajte si viac  Aký je najvyšší a ako ich odstrániť?

Čo a ako rezať grugoid, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: