Čo je lepšie: Čadičový sporák alebo minerálna vlna?

Čo je lepšie: Čadičový sporák alebo minerálna vlna – mnoho ľudí, ktorí plánujú zapojiť sa do budovy alebo terénneho prostredia. Tieto materiály sú k dispozícii v doskách, valci, ktoré umožňujú, aby sa inštalácia pohodlnila a rýchlo. Pochopiť, ako MinVAT sa líši od kameňa v zložení a ďalšie charakteristiky pomôžu porovnávaniu izolácie.

Čo sa líši v zložení?

Čadičový sporák a minerálna vlna sú klasifikované ako všeobecná skupina tepelných izolačných materiálov s dodatočnými schopnosťami absorpcie hluku. Majú pomerne veľa spoločných – od výrobnej technológie až po upevňovaciu metódu, ale existujú aj rozdiely. Materiál sa vyrába vo forme rohoží alebo modulov určitej veľkosti, najčastejšie má pravouhlý tvar. Na výrobu sa používa sklo alebo čadičové vlákno, kombinované do spoločnej hmotnosti so špeciálnou väzbou. Ale v výrobnej technológii sú však jemnosti a výber surovín.

Vlastnosti kamenných dosiek

Čadičový sporák je rôzne stĺpové vlny kompresie v pomerne hustých a tenkých rohoží. Materiál sa získa roztaveným skalami skupiny Gabbro-Basal. Na rozdiel od vlny, v ktorej sa používajú použitie močoviny a fenol-formaldehydových živíc, bidtonitové íly, na pripojenie vlákien. Majú tieto vlastnosti:

 • prírodný pôvod;
 • životného prostredia;
 • netoxicity;
 • Chemická odolnosť;
 • Schopnosť zvýšiť objem počas hydratácie;
 • RESTOVANIE NA MANUAL, SLEALE.

Bentonitová ílu používaná ako agregátna v čadičovom sporáku, poskytuje bezpečnosť, hypoalergénnosť, tuhosť a hustotu. Materiál sa výrazne líši od všetkých ostatných druhov vláknitej izolácie. Okrem toho, suroviny používané v nej nemá priťahujú hlodavce, odolné voči hubám a plesni.

Dosky sa neboja vlhkosti vlhkosti, odolávajú významné prevádzkové zaťaženia v dôsledku vlastností použitých surovín.

Minerálne wat a jej rozdiely

Minerálna vlna môže byť vyrobená z roztaveného skla, trosky, spracované pomocou špeciálnych zariadení. Výsledné vlákna majú dĺžku až 5 cm, nie viac ako 15 mikrónov hrúbky. Kvartzová základňa má objednanú štruktúru. Rovnaká surovina sa často používa na jeho výrobu ako pri výrobe skla. Keď sa hmotnosť roztaví, sa roztiahnuté tenké nite, zatiaľ čo častice sú spracované polymérnymi aerosólmi.

Prečítajte si viac  Ako sa pozerá na zemné blchy a ako sa ich zbaviť?

Ako spojivo v prípade minerálnych alebo sklených hráčov sa v prípade minerálu alebo skla používajú vodné roztoky na báze fenolaldehydov. Jedná sa o tieto látky, ktoré sú striekané výrobou vlákien, ktoré tvoria veľa z nich vstupujú do rolí. Tu je materiál vytvorený, podrobený konečnej polymerizácii, stáva sa studeným a lisovaným, otočí sa do hustých elastických dosiek. Hotové výrobky sú rozdelené podľa stupňa tuhosti – z rohože na valcované sklo. Minerálna vlna môže byť iná farba v závislosti od výberu suroviny. Zahraniční výrobcovia kachlí najčastejšie natreté v sivej ružovom tieni, ruskí analógová žltá alebo krémová biela.

Vlákna v štruktúre zostávajú krehkosť, takže takýto materiál vyžaduje opatrnú manipuláciu pri údere a montáži.

Porovnanie charakteristík

Rozdiel medzi materiálmi, ako je kameň a minvat, je charakteristiky, ktoré majú významný vplyv na ich prevádzkové vlastnosti. Porovnanie medzi nimi sa môže vykonávať na niekoľkých základných parametroch.

 • Tepelné izolačné a zvukové izolačné vlastnosti. Čadičové dosky sú vyššie ako iné podobné materiály, pretože vlákna nie sú lineárne umiestnené, ale chaotické, ktoré tvoria veľký počet vzduchových vreciek. Tepelná vodivosť sa pohybuje od 0,032 do 0,048 w / m * do. Sklárska voda má tiež pomerne vysokú izolačnú kapacitu. Jeho ukazovatele dosiahnu 0,041 w / m *.
 • Elasticita a hustota. Tu sú sklenené hry explicitné výhody. S hustotou 115 kg / m3 má pevnosť v rozsahu 40-45 kPa. Čadičový sporák je ťažší, je ťažšie pracovať s ním, pretože materiál je malá výrazná deformácia z dôvodu stlačiteľnosti u 40% a elasticity v 60%. Ale táto vlastnosť vám umožňuje okamžite aplikovať omietkové formulácie na vrchole tvrdej tepelnej izolácie.
 • Koeficient absorpcie vody. Čiarové vlákno nepresahuje 2%. V skleníkoch je tento obrázok výrazne vyšší, až o 15%.
 • Permeability PARP. Kamenné dosky majú indikátor 0,3 mg / (m2 * h * pa), nezasahujú do priechodu vzduchu alebo odparovania vlhkosti, zatiaľ čo neexistuje žiadny účinok absorpcie vody pri kontakte. Minerálna vlna Gigroskopická. V súlade s tým je schopný absorbovať vlhkosť, akumulovať, priepustnosť pár dosiahne 0,5 mg / (m2 * h * pa).
 • Sprej. Čadičové dosky a minerálna vlna patria do materiálov požiarnej rezistencie skupiny. Sú to nezmysel, majú vysoký bod topenia. Takže, čadič musí ohrievať až 1000 stupňov po dobu 2 hodín, aby sa aspoň spustil topenia. Sklárska voda Táto prahová hodnota je nainštalovaná na +300 stupňov.
Prečítajte si viac  Vlastnosti plánovania domu s rozlohou 25 kV.M

Pri štúdiu charakteristík izolácie stojí za to zvážiť, že majú pomerne významné rozdiely. Napríklad v sklolamináte nad stabilitou vibrácií a čadič nemá charakteristický bar a krehké prvky v jeho štruktúre.

Chemicou odolnosťou, keď sa ponorí do vodného, ​​kyslého a alkalického média, taxe tepelne izolačné dosky, nie je rovnaké.

Čo si môžete vybrať, čo je lepšie?

Nájdite vhodnú izoláciu pre stavbu nie je tak jednoduché. Výber medzi minerálnymi a čadičovými bavlníkom, stojí za to platiť pozornosť nielen operačným charakteristikám izolačných materiálov. Nemenej dôležité sú aj iné faktory.

 • cena. Čadičové platne – drahší materiál, ktorý si vyžaduje významné investície. Náklady z minerálnej vlny lacnejšie, ale keď je zakúpené, existujú prídetné výdavky súvisiace s nadobudnutím filmu na ochranu pred vonkajšími faktormi. Celkové náklady sú pomerne porovnateľné a veľa sa nebudú veľmi ušetriť.
 • Účel. Vnútorná tepelná izolácia nie je ovplyvnená klimatickými faktormi. Tu môžete použiť minerálnu vlnu. Keď sú vonkajšie steny orezané, čadičová doska bude najlepším riešením, ktorý nemení svoje veľkosti a charakteristiky pri kontakte s kvapkami vlhkosti alebo teploty.
 • Gigroskopický. Priepustnosť pár, čadičové dosky výrazne presahujú svoje minerálne analógy. Preto sa odporúča používať v miestnostiach so zvýšenými hladinami vlhkosti.
 • Ekológia. TU, Čadičové dosky, ktoré neobsahujú nebezpečné a škodlivé látky, sa odparujú s ohrevom, sú presne vedúce. Vo svojej výrobe sa použije bentonitová hlinka, v ktorej nie sú žiadne fenolové deriváty. Minerálna vlna nie je taká šetrná k životnému prostrediu.
 • Život. Všetky typy glass hazardných hráčov, vrátane minerálnej, servisnej životnosti sú obmedzené na 8-10 rokov. Počas tohto obdobia výrobok poskytuje významné zmršťovanie, a to však zmeny môžu dať sami a oveľa skôr. Čadičové kachle si zachováva svoje vlastnosti až do polstoročia.
 • Kompatibilita s inými materiálmi. Kamenné moduly sú univerzálne, vhodné na použitie na povrchu stien tehly, betónu, dreva, Osp, blokov. Používajú sa ako súčasť strešných konštrukcií a prekrývania. Minvata obsahuje komponenty, ktoré priťahujú hlodavce, ktoré môžu byť problémom v drevených budovách.
 • Hypoalergénnosť. Materiály obsahujúce sklolaminát sú schopné provokovať vývoj alergických reakcií. Neodporúča sa používať v detských izbách alebo v domácnostiach, kde sú ľudia so zvýšenou citlivosťou na komponenty dosiek. Kamenná vlna a iné výrobky z čadiča tohto nedostatku sú zbavené.
Prečítajte si viac  Všetko o Sandbetone M200

Pri výbere izolácie, jednoduché inštaláciu a prevádzku, stojí za to vždy uprednostniť možnosti, ktoré sú plne vhodné pre všetky požiadavky pohodlia a bezpečnosti. Potom vybratú izoláciu bude trvať dlho, dom uloží dom z chladného alebo nadmerného vykurovania v tepla. Čadičové dosky sa považujú za modernejšie riešenie, čo je dôvod, prečo napriek vysokým nákladom, vyzerajú o výhodnejšiu voľbu pre použitie v bytovej a komerčnej výstavbe.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: