Čo sa deje bitúmenové pásky a kde sa vzťahuje?

Bitúmenová páska – samolepiace polymérne pre strechu, dokovaciu, hydroizoláciu, gumu, pásky na asfalt a iné povlaky, je najlepšou voľbou pre stavebné a inštalačné práce. Tento moderný materiál je vyrobený z polymérnych hmôt s mnohými výhodami. Aké typy bitúmenovej pásky sú populárne, než sa od seba líšia, stojí za to hovoriť podrobnejšie.

Čo to je?

Bitúmenová páska je valcový materiál, ktorý vyzerá ako klasická páska, ale s hustejšou štruktúrou. Toto plátno na samolepiacom základe je dobre priľahlý k povrchu, má vysoký stupeň adhézie. Páska sa vyznačuje viacvrstvou štruktúrou vrátane:

 • vnútorný povlak na báze bitúmenovej polymérnej hmotnosti s pridaním gumy;
 • Vonkajšia vrstva vyrobená z metalizovaného pásky z medi, hliníka.

Ochranný povlak je na oboch stranách prekrytý. Pri montáži páska, čo umožňuje prevenciu predčasného znečistenia materiálu. Široká škála farieb a veľkostí poskytuje jednoduché prispôsobenie tohto materiálu špecifickým podmienkam aplikácie. Jednovvrstvové a dvojvrstvové pásky, určené pre rôzne metódy inštalácie.

Výhody a nevýhody

V bitúmenových rokoch existuje mnoho výhod, že iné druhy izolácie nemajú. V prvom rade sa ľahko používa. Nie je potrebné predfarbiť veľké plátno na menšie pásy, vyriešiť problém ich inštalácie na rôzne typy povlakov. Medzi ďalšie zrejmé výhody možno tiež rozlíšiť nasledujúce body.

 • Vysoká elasticita. Materiál ho zachováva aj pod vplyvom atmosférických faktorov.
 • Univerzálnosť aplikácie. Bitúmenové pásky dokonale sa vyrovnávajú s úlohou tesniaceho betónu, asfaltu, dreva, skla.
 • Zriadenie skladovania. Rolky s ochranným povlakom sa nelepia na iné povrchy.
 • Vysoký stupeň ochrany hydroizolácie. Materiál je úplne vodotesný.
 • Svorka bez tepelnej expozície. To vám umožní pracovať bez vysokého rizika zapaľovania.
 • Jednoduchá montáž. Stačí len odstrániť ochranný izolačný film a potom na povrch pripevnite pevnú pásku. Bude potrebné len nožnice alebo špeciálny nôž na tvorbu segmentov požadovanej dĺžky.
 • Schopnosť samo-hojenia. S menším poškodením, materiál sa rozširuje, naplní rozvíjajúce sa oblasti s poškodením.
 • Široká škála farieb a odtieňov. Okrem klasickej čiernej pásky sa nachádza na predajnej fólii alebo farbe, plne zlúčili so strešnou krytinou.
 • Schopnosť pracovať pri teplotách od -40 do +90 stupňov.
 • Žiadosť bez obmedzení. Môžete izolovať potrubia, namontovať ho na iné oblasti ťažkopádov.

Sú prítomné aj nevýhody. Bitúmenová páska nie je vhodná na použitie v budovách a štruktúrach. Materiál má vysokú triedu toxicity, príchutí. Po zohriatí sa páska podlieha expanzii, čo môže negatívne ovplyvniť jeho prevádzkové vlastnosti.

Pri lepení povrchu vyžaduje predbežnú prípravu na zvýšenie adhézie.

Názory

Bitúmenová páska produkovaná v širokej škále možností. BUDOVACIA FÓLIA ALEBO MÁ NIEKTORÉHO POTRUBU NIEKOĽKOU NIEKOĽKOU NIEKOĽKOKOĽVEK NIEKOĽKOSTI AKOĽVEKEHO TELEBERU. Klasifikácia materiálu zahŕňa svoje rozdelenie podľa typu základne, menovania, funkčnosti.

Z butylénu

Pri výrobe tesniacej pásky sa používa butyl bolesť, ktorá poskytuje univerzálnosť výrobku. Na základe lepidla je silikónový ochranný film. Gumová zmes sa pridaná k bitúmenu zvyšuje elasticitu plátna. Obojstranné pásky sú vhodné na použitie na PVC povrchoch a teplotný rozsah pre ich prevádzku sa líši od -60 do +120 stupňov Celzia.

Rozlišovacia značka stuh z butylénu sa môže nazývať žiadny zápach. Metalizovaná izolačná vrstva Spoľahlivo si zachováva materiál pred poškodením pod vplyvom UV žiarenia, chemikálií. Tento typ pásky je vhodný na použitie vo vnútri aj mimo budov.

Bitúmenový polymér

Tesniace pásy tohto typu sú trochu podobné obvyklej páske. Zahŕňajú polyetylénsky základ, na ktorý sa vzťahuje bitúmen. Stuha má vynikajúcu elasticitu, pôsobivé adhézne charakteristiky, dokonca aj priľahlé k nerovným povrchom. Môže pôsobiť ako ochranná antikorózna izolácia, pracuje ako dielektrika pre prístroje a mechanizmy.

Je to bitúmenové polymérne povlaky, ktoré sú ľahko modifikované s menším mechanickým poškodením.

Polykarbonátová hydroizolačná páska

Tento pôvodný materiál je radikálne odlišný od všetkých ostatných. Páska použitá na izoláciu polykarbonátu sa aplikuje na listoch plechov, vhodné na opravu a obnovenie poškodeného povlaku. Tesniaca vrstva vzduchotesná, odolná voči zničeniu pod vplyvom UV žiarenia.

Páska sa vyrába na základe hydrofilnej gumy, má schopnosť zvýšiť svoje rozmery pri kontaktení mokrého prostredia. Okrem polykarbonátu, s pomocou takýchto pásov, je možné vytvoriť izoláciu strešných konštrukcií, sklenených skleníkov, prezentácií, skleníkových komplexov.

Opuch

Unikátny hydroizolačný materiál, ktorý môže ľahko zvýšiť jeho objemy, je veľmi v dopyte v priemyselných zariadeniach, kde je potrebná maximálna spoľahlivosť zlúčenín. Táto páska nie je vyrobená z bitúmenu, ale zo špeciálnej gumy. Zmes má vysoké hydrofilné vlastnosti, čo umožňuje použitie ako tesnenie. V každodennom živote je takáto páska vhodná na izoláciu okien a dverí v úvodnej oblasti, v priemysle, je v dopyte, keď tesniacich švov.

Domácnosť

Najbežnejšou triedou výrobkov. Je vyrobený z nízkych toxických materiálov, vhodných pre vnútorné použitie. Domáce bitúmenová páska nezvyšuje špecifický zápach, pôsobí ako tesniace činidlo uzlov a zlúčenín vodnej komunikácie. Môže byť použitý v miestnosti kúpeľne, kuchynského priestoru, ako aj v pivniciach a podlahách.

Výrobcovia

Existuje mnoho možností pre bitúmenové pásky v rôznych cenových kategóriách. Je to uvoľnené známymi európskymi značkami, nezaostáva za nimi a domácimi výrobcami. Napríklad spoločnosť Technonikol vyrába produkt s názvom Nicoband, populárny medzi profesionálnymi staviteľmi. Páska na báze tylénu je v arzenále spoločnosti „TOPIC“.

Okrem iných značiek, ktoré sú pozoruhodné, možno sa rozlíšiť.

 • Dichtungsbahn. Tento výrobca bitúmenovej pásky z Nemecka poskytuje vynikajúcu kvalitu svojich výrobkov. Všetky materiály sú v súlade s normami EÚ. Bitúmenová hmota je izolovaná so špeciálnym filmom, pri lepení je v susedstve povrchov s rôznymi stupňami drsnosti. Práce sa odporúčajú na pozitívnu atmosférickú teplotu.

 • Plastter. Tento výrobca uvoľňuje širokú škálu bitúmenových pásov rôznych farieb a veľkostí. Lepiaca vrstva je dodatočne chránená silikónom a ako súčasť bázy, okrem bitúmenu, sú polyméry a guma. Výstužná sieťová sieť poskytuje zvýšenú pevnosť pásu na medzeru a natiahnutie.

 • „ECOPAT“. Táto značka vyrába bitúmenovú pásku budovy a montáže. Výrobca poskytol zvýšenú lepivosť zloženia aj na nízke adhézne povrchy. Ochrannou vrstvou tejto pásky je meď, list. Lepiaca časť je pokrytá silikónom, ktorá poskytuje jej dodatočnú ochranu.

 • Sika. Európska značka vyrába tesniace pásky univerzálnej destinácie, dobre priľne k rôznym typom povrchov. Modifikácia elastomérov zabezpečuje zlepšenie výkonnostných charakteristík výrobku. Široká škála dimenzií robí výrobky tejto spoločnosti dobrú voľbu pre hydroizolačné strešné krytiny, základy.

Bimunové pásky všetkých výrobcov sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči vlhkosti, nebojte sa kontaktu s agresívnymi chemikáliami, lúčemi slnka. Materiál plne vyhovuje zavedeným normám, čo výrazne uľahčuje operáciu pri vodotesných povrchoch.

Pôsobnosť

Používanie Bitamenovej pásky je dnes relevantná pre mnohé oblasti činnosti. V závislosti od typu výrobku môže byť prevádzkovaný v stavebníctve a opravy, ako aj izolačnú vrstvu. Najviac vyhľadávané pokyny by sa mali zvážiť podrobnejšie.

 • Reštaurovanie rodu. Pre asfaltové a betónové nátery sa používajú špeciálne, najmä silné možnosti, ktoré sú schopné odolať významným prevádzkovým zaťaženiam.
 • Zastrešenie. Na strechu sa používa tesniaca dvojstranná alebo jednostranná páska. Tiež dokončuje ladenie a tyče. Pre bridlicové trhliny môžu byť použité aj so schopnosťou hryzenia bitúmenu.
 • Inštalácia teplých podláh. Tu izolácia páska zaisťuje tesnenie kĺbov. Pre teplú podlahu je veľmi dôležitá vysokokvalitná hydroizolačná.
 • Antikorozívna ochrana. Používa sa na rúrky a iné kovové konštrukcie podliehajúce hrdze.
 • Zvuková izolácia. Bitúmenová páska – nielen spojovací materiál, ale aj dobrú možnosť pre poťahovanie zariadení, mechanizmov.
 • Oprava stien. V prítomnosti trhlín je stavba budovy rýchlo zničená. Špeciálny izolačný materiál zabráni tomuto procesu.
 • Inštalácia prekrývania. V tomto prípade sa použitý izolácia zaručuje spoľahlivé utesnenie kĺbov.
 • Tesniace otvory v oknách a dverách. V tomto prípade zaisťuje izolačný materiál spoľahlivú ochranu dizajnu pred preplachovaním, tvorba návrhov.
 • Hydroizolačné hromady, základy, septik. Bitúmenový pás je dobre pripojený k betónovým konštrukčným konštrukciám, nebojte sa prevádzky vo vlhkom prostredí.

Široký výber rozsahu materiálu je spôsobený jej prevádzkovými vlastnosťami a charakteristikami. Ukázal sa, že v súkromnom stavebnom dome, priemyselné použitie.

Na dosiahnutie požadovaného výsledku si môžete vybrať vhodné farby a možnosti hrúbky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: