Popis kožušiny navinutých morov a spôsobov, ako sa s ním vysporiadať

Mole, jesť kožušinu, – problém, nie je známy mnohým. Aby ste sa uistili, že tieto škodcov navždy, je dôležité nielen pravidelne vykonávať preventívne opatrenia, ale aj reagovať na najmenšie známky hmyzu.

Popis

Kožušina krtko sa tiež často objavuje pod názvom Home Mole. Ako môžete uhádnuť podľa mena, tento škodca preferuje jesť prírodné kožušiny. Hmyzové húsenice majú bielu farbu a vonkajšie pripomínajúce osemsto červov. TransTucent Taurus vám umožňuje zvážiť vnútornosti lariev. Motýľové móly maľované v piesočnatom tieni. Rozsah ich transparentných krídiel s viacerými bodmi dosahuje 14-17 milimetrov. Vajcia morov sú takmer nemožné si všimnúť voľným okom, pretože ich dĺžka nepresahuje 0,5 milimetrov. Biele oválne zrná za týždeň sa transformuje na larvy.

Zvláštnosť domova Moth je, že dospelí jednotlivci, bez úst, poškodzujú výrobky. Avšak, oni získavajú veľký počet lariev, ktoré nielenže jesť časť chĺpkov, ale tiež odrezali zostávajúce, zasahovanie do pohybu. Takýto špecifický výber potravín je vysvetlený prítomnosťou keratínovej hromady na molekulárnej úrovni – to znamená, že proteín požiadal o zásadnú aktivitu hmyzu. Týmto spôsobom, svedčí o tom, že umelá kožušina v škodcov nie je zaujímavá.

Caterpillars kožušinových srsti Moths sa vždy schovávajú na základni hromady a na prvý pohľad sa ukázalo byť ťažké. Siatie v hustom kožušine, začnú otáčať miniatúrne hodvábne kakaóny, nahradené po každom mol.

Známky vzhľadu

Pochopiť skutočnosť, že v kožušine začal mol, je možné pre niekoľko značiek. Je potrebné objasniť, že škodca je jesť kožušinový produkt av lete, av zime. Absorbuje kožušinu postupne, pohybujúce sa z jednej stránky do druhého a tvoriace propellasy. Jedená kožušina vyzerá menej atraktívna, než by mala a jasne stráca svoju presnosť. V spodnej časti skrinky alebo na stenách krytu sa zistia chĺpky, nemyzmy a povrch výrobku sa stávajú hodiny.

Ak sa na kožušinovom povlaku, sa na kožušinovom povlaku, s najväčšou pravdepodobnosťou prevalili celé víno. Charakteristické znaky vplyvu Mothy môžu tiež zahŕňať jednotlivé „plešaté“ škvrny a dediny, ktoré sa v rôznych smeroch. Ak sa v miestnosti objavil škodlivý motýľ, to znamená, že situácia si vyžaduje núdzové opatrenia.

Ako chrániť kožušinu?

Aby bolo možné chrániť drahý kožušinový výrobok z Moths, je najlepšie konať v niekoľkých smeroch, kombinovať napríklad mechanickú ochranu, kryty a špeciálne prostriedky. Začíname bojovať proti mólu, je tiež dôležité pochopiť, čo mám robiť, ak zostali nejaké fragmenty oblečenia. Napriek tomu, že početné nosiče a kúsky si stále vyžadujú zničenie výrobku, malé chyby môžu byť natreté markerom pre farbu hromady, zblízka alebo vyšívať alebo skryť v špeciálne vytvorenom záhube.

Pokrývky

Pre bojové kožušiny, je potrebné kúpiť osobitný prípad – jemný prípad priemerných nákladov ošetrených repelentmi. Na jednej strane, vôňa tlačí motýle a larvy, a na druhej – pevne zatvárajúci systém nedávajú preniknúť dovnútra. Je dôležité si vybrať produkt správnej veľkosti, inak sa jej účinnosť zníži. Výrobcovia týchto krytov spravidla sa snažia poskytnúť produkty príjemnú vôňu. Najúčinnejší sa nazýva prípad značky „Raptor“.

Mimochodom, správne rozhodnutie bude všeobecne umiestnené všetky kožušiny v oddelenej šatníku, ako často mol, ktorý sa objavil na vlnené oblečenie, „skoky nad“ na kožušine. Ak je schopnosť nákupu špeciálneho prípadu chýbať, potom je potrebné aspoň udržať prípad, v ktorom bol produkt kožušiny predaný.

Použitie insekticídnych liekov

Najaktuálnejšie sa zbaviť lariev bude môcť byť schopný zabiť hmyz, ale udržať produkt sám. Stačí na kúpu hotového nástroja a spracovať ich extrahované z skrinky kožušiny zo všetkých strán v súlade s pokynmi, vrátane záhybov, obloženia a vreciek. Ako možnosť, Môže to byť „Raptor“ Aerosoly, „Clean Home“ alebo „Antimol“. Je tiež možné použiť sprej. Ďalej je produkt potrebný niekoľko dní, aby sa odstránila do špeciálneho prípadu alebo utesneného polyetylénového balenia, ktorý je tiež injikovaný účinnou látkou.

Pred nákupom spreja alebo aerosólu je dôležité určiť jeho zloženie. Aby nedošlo k pokaziť norkovú alebo inú drahú kožušinu, nesmú existovať nepretržité sfarbenie alebo lepiace látky. Nebojte sa, že kožušina sa začne cítiť zle po kontakte s insekticídmi, pretože ten druhý nie je nasýtený kožušinu s ich arómou. Ako prevencia, tento prostriedok nápravy dáva zmysel pravidelne sprej na vnútornom povrchu skrine a veľmi horného oblečenia, ale len v súlade s pokynmi.

V počiatočnej fáze výskytu môžete tiež vybrať móly pomocou fumigátora. Toto zariadenie, umiestnené v skrini, môže vystrašiť krtko a nie dať náhodne prepláchnuté motýľ na násobenie. Stojí za to pridať, že ak si situácia vyžaduje núdzové opatrenia, a neexistujú žiadne antisilné aerosóly, dáva zmysel používať spreje proti iným škodcom a parazitom. Po prvé, musí sa testovať na malom fragmente kožušiny, aby sa odhadovala reakcia na aktívne zložky a potom sa presunul do plného spracovania.

Mechanická ochrana

Niekedy priniesť domáce móly, jednoducho kladie na silné teplo alebo mrazu niekoľkokrát, pretože vysoké a nízke teploty negatívne ovplyvňujú stav lariev. Avšak, to nie je tiež považovaná za príliš produktívnu túto metódu, okrem toho môže výrobok trpieť teplotnými rozdielmi. Horné oblečenie môže byť odovzdané do suchého čistenia alebo dokonca aj v hygienickom priehlbine, kde sa môže liečiť teplom.

Neobvyklým spôsobom je umiestniť kožušinu v celofanovom vrecku čiernej, a potom umiestnenie na prvom sedadle auta sa nachádza pod pravým slnečným svetlom.

Ľudové metódy

Napriek tomu, že mnohé milenky doma preferujú používať ľudové opravné prostriedky, je dôležité pochopiť, že sú schopní zachrániť kožušinu len v počiatočnej fáze vplyvu hmyzu. Na vystrašenie hmyzu je potrebné umiestniť niektoré veľmi voňajúce predmety v skrini. V ideálnom prípade by to malo byť voňavé toaletné mydlo, ale môžete tiež experimentovať s gaštany, éterické oleje, suché levanduľa alebo citrusové skiny. Niektorí majitelia kožušinových výrobkov sú vložené do skrine cloves cesnaku. Je ešte jednoduchšie dať do miestnosti niekoľko gerana hrncov a pravidelne hojdať klapky tak, že vôňa je nepríjemná pre moly unikli dovnútra.

Preventívne opatrenia

Riadne skladovanie prírodných kožušiny je dôležitým preventívnym opatrením. Pri nákupe stojí za to objasniť predávajúceho, čo musíte urobiť, aby ste si uložili produkt z larvy. Vedieť, že ľudia sú schopní povedať a o pravom odchode z horného oblečenia a o núdzových opatreniach. Keďže tekutina je silne ovplyvnená stavom kožušiny, nenoste kožušinu vo vlhkom počasí. Ak nie je možné vyhnúť sa dažďu alebo mokrému snehu, povrch by sa mal starostlivo vysušiť pri teplote miestnosti, bez použitia sušič vlasov, ohrievačov alebo elektrických zariadení. Je pravdepodobné, že umelo zvýšené teploty nepoškodzujú larvy, ale kožušina bude pokazená.

Na príchode z ulice musí byť kožušina mierne otrasená, potom fandiť na vhodnom ramene. Narovnajte všetky vily budú môcť používať špeciálne kefy. Je dôležité, aby ste to urobili presne po vstupe do dažďa, pretože vlhké hrudky sa stanú ideálnym miestom na reprodukciu parazitov. Ďalej, výrobok úspešnosti prirodzene.

Skladujte kožušinový produkt v lete nasleduje so špeciálnymi opatreniami, pretože táto sezóna zvyšuje pravdepodobnosť kontaktu s kožušinou a mothom. Po prvé, všetky škvrny sú odstránené, ale nie sám, ale v suchom čistení. Po skontrolovaní výrobku stojí za posúdenie stavu spojovacích materiálov, tlačidiel a podtriedy. V horúcich mesiacoch, kožušina vyžaduje údržbu teploty od 0 do +18 stupňov a vlhkosti rovnajúce sa 45-50%. Ak vytváranie takýchto podmienok nie je možné, potom výrobok nasleduje každé 5-6 týždňov, aby sa extrahoval z puzdra, vetraný a hrebeň.

Pred odstránením odevu do skrine na dlhodobé skladovanie sa uvoľňuje z príslušenstva a odnímateľných prvkov a jeho vrecká sú naplnené pikantnými alebo voňavými bylinkami. Kožušina je tiež definitívne balená v prípade.

Dôležité preventívne opatrenie sa považuje za kontrolu vnútorného oblečenia pred nákupom. Stáva sa to, že aj v drahých salónoch je kožušina vystavená hmyzu, takže je mimoriadne dôležité zistiť, či sú na povrchu prítomné špecifické tenké stopy. Už doma, kúpna kožušina je odložená na niekoľko dní na vetranie na balkóne, ale len vtedy, ak existuje absolútne suché počasie. Mimochodom, či to bude chladný alebo teplý deň, nie tak a dôležitý.

Neodporúča sa opustiť kožušinové výrobky vedľa vlneného, ​​rovnako ako používať syntetické kryty, pokaziť hromadu. Stojí za to, že ak existujú podozrenie, že výrobky z vlny uloženej v tej istej skrinke sú už infikované, mali by byť nekompromisné zmrazenie, odstránenie v mrazničke, alebo vedú k balkóna. Sharp pokles teploty bude mať za následok zničenie vajec a lariev v tkanive.

Všetky izby sú lepšie pravidelne podniknúť pre normalizačný a teplotný režim a úroveň vlhkosti. Vnútorná komoda a skriniek môže byť tiež utieraná octovým roztokom, predtým odstránením všetkých vecí. Oblečenie sa vráti, len keď sú povrchy sušené.

Kontrola kožušinových kabátov pre larvy, má zmysel kontrolovať iné výrobky uložené v blízkosti, pretože larvy môžu jazdiť v záhyb a ohyby všetkých položiek.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: