PSB Polystyrénová pena: Špecifikácie a rozsah aplikácie

Moderný trh tepelno-izolačných materiálov ponúka pozornosť kupujúcich širokú škálu tovaru. Vedúca pozícia medzi nimi je polystyrénová pena. Môže to byť niekoľko druhov v závislosti od spôsobu výroby a zloženia surovín. PSB polystyrénová pena je považovaná za najžiadanejšie.

Výroba

Základným znakom výroby polystyrénovej peny je v účinkoch trajektu na obohatené a polystyrénové granuly umiestnené v suspenzii. V tomto prípade sa pozorovalo viac zvýšenie častíc, ktoré je sprevádzané posunutím z formy a spekania. Týmto spôsobom sa vytvorí granulovaná hmota, ktorej zložka objemu je prevažne plyn.

Takáto štruktúra a zloženie materiálu priamo ovplyvňujú jeho tepelné a zvukové izolačné charakteristiky.

technické údaje

Špecifikácie polystyrénovej peny zodpovedajú GOST 15588-86. Regulačný dokument dešifruje skratku výrobku, kde: \ t

 • PSB označuje spôsob výroby;
 • C označuje prítomnosť v zložení spomaľovačov horenia, ktoré zlepšujú hasičov;
 • Číslo 25 označuje hustotu na 1 m3.

PSB-25 polystyrénová pena má niekoľko preferenčných vlastností do iných materiálov. Stojí za to zdôrazniť hlavný.

 • Tepelná vodivosť. Koeficient kolíše v rozsahu 0,038-0,043 w / m-k.
 • Permeability PARP. Tento indikátor označuje výstup vlhkosti z miestnosti cez použité materiály. V tomto prípade je indikátor 0,05 mg / (m * h * pa).
 • Absorpcia vody. Indikátor, ktorý charakterizuje schopnosť materiálu absorbovať vlhkosť. Merané ako percento 24 hodín. PSB-25 má indikátor nie viac ako 2%.
 • Deštrukcia teploty. Indikátor deštruktívnej (deštruktívnej) teploty je 160 stupňov. Tento materiál sa vzťahuje na triedu tvrdých plamenných materiálov a má schopnosť samostatne.
 • Trvanlivosť. Vzhľadom na širokú škálu teploty degradácie, PSB-25 nepodlieha významným účinkom deštruktívnych vonkajších faktorov. V prípade, že nie je vystavená priamemu vystaveniu ultrafialovým lúčom, interakcia s rozpúšťadlami a kyselinovými koncentrátmi, životnosť je najmenej 80 rokov.
 • Dobrý tlaková sila a vysoká pevnosť ohybu. Tieto hodnoty v PSB-25 sú rovné 160 a 250 kPa.
 • Ekológia a hygiena. Tento materiál je široko používaný na vytvorenie obalu potravín.

   Rozmery PSB-C 25 sú registrované v hosťovi. Vyrába sa vo forme dosiek, ktorej štandardná dĺžka sa pohybuje od 900 do 5000 mm. V tomto prípade sa rýchlosť šírky mení v rozsahu od 500 do 1300 mm, hrúbka – od 20 do 500 mm.

   Rozmerové charakteristiky výrobcov PSB-C 25 označujú v nasledujúcom formáte: 1200x1000x60 mm, kde:

   • 1200 a 1000 je dĺžka a šírka listu;
   • 60 mm – jeho hrúbka.

   Nevyhnutné plusy z polystyrénu zahŕňajú nízke náklady vzhľadom na takéto materiály s vyššou hustotou, ako aj pohodlie montáže. Je známe, že zapojenie dodatočných zariadení a nástrojov výrazne zvyšuje náklady na hotové predmety. Polystyrén Ľahká a pri zdvíhaní podlahy nevyžaduje použitie žeriavu. To môže byť rezané s obyčajným nožom, zatiaľ čo list je pomerne jednoduchý, aby sa dosiahla požadovaná forma.

   Nevýhodou PSB-C 25 je možné byť horľavé, napriek rýchlemu zoslabeniu, ako aj krehkosť v procese.

   Pôsobnosť

   Výhody polystyrénu, jeho fyzické indikátory umožňujú produktívne používanie tohto materiálu v rôznych oblastiach. Polystyrénová pena používaná na izolačné strechy, podlahy, podlahy, steny. Vďaka vysokej pevnosti PSB-C 25 je skvele odohraním zaťaženia zo strechy priamo otvára na sporáku.

   Používa sa na vytvorenie tepelnej a zvukovej izolácie budov.

   Tiež polystyrénová pena PSB-C 25 sa používa ako stredná vrstva pri výrobe sendvičových panelov. Oni izolujú vodné potrubia z mrazenia, používania na balenie. Pre vonkajšiu tepelnú izoláciu fasád, analógu s označením PSB-C 25 F. Je navrhnutý špeciálne pre vonkajšiu prácu s následnou omietkou a farbením stien. Tento materiál je vhodný pre rezanie obrázkov, vytváranie volumetrických fasád.

   Finančný prínos využívania PSB-C polystyrénu je zrejmý. Umožňuje nám znížiť náklady na vykurovanie budov, vytvoriť účinný a odolný systém tepelného izolácie.

   V budovách, izolovaných polystyrénom, sú vytvorené najpohodlnejšie životné a pracovné podmienky.

   PPS-25, ako PSB-C 25 (M25) Použiť na izoláciu. Rozdiel je, že hustšie a trvanlivé PPS-25 je vhodnejšie pre použitie v miestach s významnými zaťaženiami (napr. Parkovanie pre automobily, podzemné miesta, trávniky, športové ihriská, valce). PPS-25 sa používa na hydroizoláciu podzemnej komunikácie. Môže byť ľahko nahradený PSB-C 35 bez zhoršovania technických vlastností diel.

   Ďalšie informácie o technických vlastnostiach a rozsahu PSB-C 25 nájdete v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár