Rozdiely medzi hUdronom a bitúmen

Existuje mnoho materiálov, ktorým čelia stavitelia a pracovníci rôznych výroby. Patrí medzi ne bitúmen a decht. Externe sú materiály podobné v zložení aj pre niektoré charakteristiky. Preto sú často zmätení. A skutočne si pamätajú rozdiely, sú veľmi jednoduché.

Čo sa líši podľa pôvodu a zloženia?

HUDRON – produkt rafinácie ropy alebo skôr zvyšok po tomto procese. Ako súčasť sú ropné živice, mnohé uhľovodíky a malý podiel kovov. Hustota je látka porovnateľná s vodou. Látka sa objavila relatívne nedávno.

Bitúmen je živicový produkt, častejšie. Je vyrobený z HUDRON. Zloženie látky je vždy založené na zlúčeninách uhlíka. Presné komponenty však závisia od pôvodu živice.

Bimemen sa zvyčajne získa z dôvodu skutočnosti, že ložiská oleja nie sú dostatočne nainštalované. Chemické zloženie sa teda mení pod vplyvom kyslíka a získa sa nová látka. Látka môže viesť k rôznym chemickým reakciám. To je hlavný rozdiel od HUDRON, pretože táto skutočne robí umelo. Pevná látka sa práve ťaží.

Presné zloženie živice a jeho vlastnosti závisí priamo od vlastností originálneho oleja. A tiež ovplyvňuje proces vytvárania látky. Tam je umelá verzia bitúmenu. V tomto prípade sa používa výroba bridlicových, uhlia a spracovanie ropy.

Prírodné bitúmeny sú známe ľuďom mnoho rokov. Existujú historické údaje, ktoré takéto živice používali staroveké sumeris. Potom bola látka liečená podlahovými krytinami. Staroveký Egypťania používali bitúmen na výrobu múmie. Existujú dôkazy, že aj ľudia v neolitic prdeli bitúmen kópie na základňu.

Tvrdé živice na prirodzených miestach, kde je zdrojom oleja. Teraz je však výrobok zriedka aplikovaný v jeho čistej forme. Na zlepšenie vlastností a charakteristík bitúmenu sa používajú rôzne technológie. V niektorých prípadoch sa nehnuteľnosti môžu líšiť v dôsledku vlastností spracovania. Tu sú hlavné rozdiely v bitúmene a dechtu.

  1. Gudron je zvyšok po rafinácii ropy, ale druhá látka existuje v prírode. Obaja sú však vyrobené na základe ropy.

  2. Pevné živice majú viac viaczložkovej kompozície. V dôsledku toho sú vlastnosti a rozsah aplikácie oveľa širší.

  3. Niekedy sa HUDRON používa na výrobu bitúmenu. Nie je možné vykonať spätnú operáciu. Veľa chemických zlúčenín pridávajú do HUDRON, aby sa stal tvrdým a trvanlivým.

  4. Bitúmen sa používa vo veľkých sférach života ako HUDRON.

Obe materiály sú vyrobené olejom, takže externe sú veľmi podobné. Zvyšok rozdielov je dosť veľa. Dokonca aj aplikácie sú odlišné.

Bitúmen je známy už mnoho rokov, ale HUDRON sa objavil len pri rafinácii.

Pôsobnosť

GUDRON je častejšie používaný na výrobu najobľúbenejších typov bitúmenu. A látka je potrebná pri výrobe vykurovacieho oleja, drobného koksu, paliva pre motory, horľavé plyny. V opačnom prípade je rozsah použitia malý. Kryty sa používajú na izoláciu počas strešnej krytiny.

Bimemen môže byť rôznymi typmi a výrobou. Podľa cieľa existuje niekoľko najobľúbenejších úprav. Cena odrôd nie je tiež rovnaká.

Zároveň v porovnaní s podobnými materiálmi je cena najlepšia, najprístupnejšie.

Rozsah používania bitúmenu závisí od jeho typu.

  1. Budovanie. Látka je potrebná na hydroizoláciu. Používa sa pri výstavbe rôznych štruktúr, domov, budov. Materiál je považovaný za to najlepšie, má dobrú kvalitu za prijateľnú cenu.

  2. Zastrešenie. Bitúmeny tohto druhu sa používajú pri výrobe gumeného, ​​rubextu, pergamínu, hydrokotloizolu. A materiál je potrebný pri výrobe tmelu, primeru, rubínov. Látka sa vzťahuje aj pri vytváraní bitúmenového papiera a sklenených úhorov.

  3. Cesta. Takýto bitúmen spracoval povrch vozovky. Takže trate majú veľa užitočných vlastností, stávajú sa viac odolným voči opotrebeniu.

Bimemen v pevnej forme sa používa aj v niektorých oblastiach národného hospodárstva. Takže, možno nájsť v zlievarenských, elektrických poliach. Použite živicu na obloženie pokožky, dreva a papiera. Látka sa používa na ochranu pred vodou. Ako suroviny sa nachádzajú pri výrobe rôznych lakov a farieb, ako aj v polymérnom priemysle.

Čo iný rozdiel?

GUDRON je vyrábaný chemickým spôsobom, ale bitúmen je úplne prirodzený. Druhý v rovnakom čase zamrzne a zmení sa na pevný kameň. Ale Hoodron je vždy viskózny, tekutina, dokonca aj pri nízkej teplote. Bimemen sa používa ako materiál. V rovnakej dobe, decht v čistej forme často pôsobí ako suroviny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár