Ruberoid pod strešnou slamou

Článok popisuje jemnosti položenia grugoid pod strechou vlnitou podlahou. Uvádza sa, či profesionálny vlastník môže dať naguloid bez prepravky. Dané všeobecné odporúčania, ako presne by mali.

Čo by malo byť Runneroid?

Najdôležitejšou vecou v tomto podnikaní je správne vyzdvihnúť materiál. Povolená chyba, opraviť to bude veľmi ťažké. Klasický gumovitý typ nebol dostatočne odolný voči kvapkám teploty. Táto situácia bola schopná opraviť vďaka modernému rozvoju, pridaním špeciálnych komponentov. Posledné generácie takéhoto materiálu netrpia teplom, ani z klenoty, udržiavania ich základných mechanických vlastností.

Často aplikujte hromadenie hrubé látky. Pri označovaní hotových výrobkov je táto okolnosť označená „K“. Použitie kamennej drviny zaručuje spôsobilosť hotového runneroidu ako:

 • hydroizolačná vrstva;

 • horná vrstva strešného koláča;

 • Nižšia krv koláč.

Veľmi široké použitie a šupinaté posypeme. Ak chcete vytvoriť, použite slovami. Samozrejme, v tomto prípade štítok obsahuje písmeno „H“. Ukazuje, že materiál je vhodný len pre najvyššiu úroveň, dajte ju pod ňou je kategoricky zakázané. „M“ znamená jemnozrnný povlak na tvár, a to umožňuje položiť runneroid na dolnú vrstvu, a tiež ho použiť ako hydroizoláciu.

Je tiež dôležité rozlišovať krytiny a obkladový materiál. Obrázok po tom, čo písmená hovoria o hustote korenia. Meria sa v gramoch na štvorcový centimeter. Stojí za to, že konkrétna hmotnosť 300 g na 1 cm2 umožňuje používať produkty len ako podšívka. Pre povrch, môžete si vziať len husté modifikácie.

Dôležitý je však aj substrát materiálu. Ako nadácia môže mať:

 • sklolaminát;

 • azbest;

 • Špeciálne vybrané polyméry.

RUBLEST – Toto je výsledok logického rozvoja klasického grugeroid. Pod lepenkou je zosilnená bitúmenová vrstva. Zvýšené charakteristiky sa dosahuje zavedením plastifikátorov a špeciálnych prísad. Napriek najnižším možným, RUBEST je asi 15 rokov a je málo podlieha tvorbe trhlín. A môže tiež použiť sklo.

Rozdiely od klasického riešenia sú, že kartónová základňa je nahradená sklolaminátou alebo vyrobenou zo skla cholesteru. Glasizol aplikoval obe obloženie, ako aj ako tváre. Ale inštalácia je veľmi komplikovaná a iba pripravení špecialisti ho môžu správne vykonávať. Samolepiaci bežec je založený oveľa jednoduchšie a nevyžaduje takéto ťažkosti. Pravda, životnosť je veľmi malá.

Iba grugoid, a nie samostatný materiál. Pre impregnáciu lepenky v jeho zložení sa používa na cieľ z bridlice alebo uhlia. Špecialisti odporúčajú len niekoľko vrstiev. Spoľahlivosť zostáva pochybnosti. Skúsení stavitelia, ak používame príbeh, potom len ako dočasné riešenie.

A tiež známe:

 • Pergamín;

 • glasizol;

 • uniflex;

 • bikros;

 • izospan;

 • Obrnené regterroid.

Je možné položiť vlnu?

Ak chcete, aby samotný behneroid začal na veľmi dlhú dobu – reklama tohto materiálu je známa od začiatku dvadsiateho storočia. Lacnosť a jednoduchosť odvolania určujú svoju popularitu a dnes. Spoľahlivosť však nie je príliš veľká, a preto túžba dať na vrchol gumovej strechy domu alebo podkrovie. Potom by mala existovať kombinácia spoľahlivého a osvedčeného substrátu s účinnou vonkajšou ochranou a životnosť celého dizajnu sa okamžite zvýši. Atraktívnosť kombinácie takýchto materiálov spočíva tiež v tom, že profesionálne podlahy nemá žiadnu zvukovú izoláciu sám o sebe a plytvanie z dažďových kvapiek podšívky bude dosť atraktívne.

Je však potrebné pochopiť, že ak je nainštalovaný grugeoid, potom to nebude príliš jednoduché na zavedenie profesionálnej podlahy. Táto práca vyžaduje pozornosť a presnosť. Visí takmer všetky druhy obloženia materiálu, okrem pancierovania, pomerne ľahko.

Okrem, bude musieť bezpečne chrániť podklad pred vlhkosťou. V opačnom prípade sa môže ľahko pripojiť.

Samozrejme, Opustiť starý gumedoid pod rovným prvkom – sotva dobrý nápad. Už to bude veľmi nosené, aj keď to ešte nie je viditeľné. Pretože prvé pravidlo je také – dajte úplne nový substrát a len potom tvár. Pred inštaláciou musíte chrániť bežec od kontaktu s vodou az fyzických deformácií. Montáž profesionálnych podláh bez prepravky môže byť len v miestach, kde nie je letné teplo, inak sa grugeoid deformuje v horúcich dňoch.

Demontáž starý povlak je veľmi ťažký. Niekedy to doslova „koše“ a je takmer nemožné ju odstrániť v niekoľkých rokoch prevádzky. Ale stále je potrebné to urobiť, pretože ak sú zmeny teploty dostatočne veľké, môže byť vytvorený kondenzát. Aj keď podmienky vám umožnia opustiť bývalý povlak, musíte prijať osobitné ochranné opatrenia. Na vrchole starého guminoidného, ​​protipohľadávky z koľajníc a ďalším barom je protipohľadávka (s povinnou impregnáciou antiseptikám), ktorý sa zabráni tvorbe kondenzátu v dôsledku vetrannej medzery.

Štádiu montáže

Akonáhle sa už rozhodlo znížiť nový grugoid pod profesionálnym podlahám, je veľmi dôležité, aby ste ho správne uvedomili. Celková objednávka tu je takmer nie je odlišná od tej, ktorá sa používa v povrchovej úprave s valcovaným materiálom. Začnite s kontrolným a vizuálnym hodnotením stavu strechy.

DÔLEŽITÉ: Nová vrstva na vrchu bývalej inštalácie nie je možné položiť. Toto nielenže neumožňuje optimalizáciu hydroizolácie, ale tiež rozbije hladký štýl.

Predbežné povlak sa odstránia s veľkým nožom alebo sekáčkou. Užitočné, aby sa materiál s sekerom. Tento povrch, na ktorom sa bude vykonávať pokládka, by sa mala rozšíriť: \ t

 • tesniace otvory montážnou penou;

 • rezanie zmrazeného nadbytku tejto peny;

 • nanášanie cementovej piesočnej zmesi;

 • Liečba kvapalným pohárom drobných trhlín.

Ak je všetko v poriadku so strechou, a zarovnanie sa nevyžaduje, rozmazanie tmery (nie príliš tuk). Potom sa samotný ruberoid vloží v súlade s pokynmi výrobcu. Prvá vrstva sa stanovuje s overheldelom 150-200 mm. Koncové oblasti sú oddelené okrajom a upínaním s bridnými klincami cez drevenú koľajnicu; Zvonenia s prírastkami 500 mm. Ďalej:

 • rozmazanie povrchu tmelu;

 • Dodržujte druhú vrstvu (v prípade potreby, s allenom pre koňa);

 • opäť ohybové hrany;

 • Ošetrené s tmelom pripraveným povrchom (posledné vrstvy sa posunuli na polceste).

O položení profesionálnych podláh na streche, pozrite si video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: