Typy a aplikácia nosníkov pre debnenie

Vo svojom dizajne sa 2-cestný lúč skladá z 2 paralelných políc a regál oddeľuje ich. Police sú vyrobené hlavne z dreva z mäkkého dreva a regály – od lepeného dreva alebo preglejky, existujú výrobky z iných materiálov. Pri inštalácii nosníkov sú navzájom namontované so špeciálnou zlúčeninou kĺbovej drážky a ďalej zmení lepiacu kompozíciu. Z nich sú systémy zostavené rôznou zložitosťou a konfiguráciami, takže predtým, ako je inštalácia veľmi dôležitá na štúdium typov a metód používania nosníkov pre debnenie.

Typy nosníkov pre debnenie

Najobľúbenejšie domáce výrobné lúče sa nazýva BDK-1. Police pre nich sú vyrobené z borovice alebo smreka, menej často z dreva z tvrdého dreva. Pre výrobu regálov používajú špeciálny ventilátor brezy dyhy, ktorý je dobre odohrajúcim dopadom vlhkosti a vlhkosti.

European-Made Beams sú 2 hlavné typy:

 1. Uni – regál je vyrobený z preglejky a police vyrobené z ihličnatých dreva, výhodne jedli;

 2. Opti – Police sú tiež vyrobené z drevených ihličnatých skál (smrek alebo borovice) a na výrobu regálov sa používa LVL-drevo z lepenej dyhy.

Existujú aj iné typy výrobkov.

 • Kovové a plastové lúče. Najčastejšie sa používa pri zostavovaní debnenia na plnenie základov, ako aj pri vytváraní prekrývania.

 • Pevné riglely a nosníky s rôznymi úsekami (obdĺžnikové, crazers, mriežka). Univerzálne výrobky, medzi profesionálnymi staviteľmi sú považované za trvalejšie ako štandardné drevené božské.

 • Zarovnanie 2-cestovných lúčov. Použiť na zmenu alebo nastavenie správnej formy debnenia debnenia. Okrem toho sa používa na vyrovnanie stien, rohov, prekrývaní, oddielov.

Takmer všetky typy lúčov, bez ohľadu na výrobcu, majú žltú. Úroveň vlhkosti sa pohybuje od 9 do 13% a hustota výrobkov je 460-680 kilogramov na meter kubický. Hmotnosti štandardného meradla štandardného dreveného lúča ruskej výroby – 6 kilogramov, európskej – od 5 do 5,5 kg.

Výroba materiálov

Výrobný materiál je vybratý v závislosti od typu stavby, typu stavebných prác a podmienok ich vykonávania. Odborníci spravidla určujú potrebné modifikáciu profilu individuálne, pretože každý materiál má rôzne špecifikácie.

Urobte nosníky pre debnenie z rôznych materiálov.

 • Drevo – Rozpočtová univerzálna možnosť, ktorá je vhodná pre mnoho typov práce. Systémy debnenia vyrobené z drevených lúčov poskytujú minimálne zmršťovanie, plne spĺňajú všetky základné normy a požiadavky. V procese výroby dreva, špeciálne spracovanie prechádza – je starostlivo vysušené a namočené špeciálnymi chemickými kompozíciami.

 • Kovový. Takéto výrobky sú radom drahšie, ale líšia sa vysokou pevnosťou a spoľahlivosťou. Kovové lúče nepodliehajú deformácii aj pri dlhom používaní, majú viac cyklov aplikácie. V dôsledku vysokých nákladov sa však pri vykonávaní rozsiahleho diela najčastejšie používajú len veľké stavebné organizácie.

 • Hliník. V podstate sa hliník vykonáva len vyrovnávacie nosníky. Pohodlné v Montáži a majú ľahkú váhu, napriek tomu majú veľmi vysoké zásoby sily, spoľahlivého a trvanlivého. Jediný mínus z hliníkových výrobkov – pri poruche a deformácii, nie sú predmetom opravy a obnovy.

 • Plastový. Plastové 2-cestné lúče sa spravidla používajú len súkromní vývojári a malé brigády – vybudovať pomocné konštrukcie a úžitkové budovy v domácnosti, počas výstavby vidieckych domov alebo chatiek. Plastové lúče sú drahšie ako drevo, ale sú pohodlnejšie v inštalácii – sú ľahšie, sú namontované rýchlejšie, nepodliehajú deformácii. Monolitické štruktúry vytvorené plastovým mrazom rýchlejšie.

Bez ohľadu na materiál sa všetky zahraničné lúče vyrábajú s pozdĺžnym rezom a pri inštalácii sa predpokladá, že sa obrátiť aspoň na dva referenčné body.

Pôsobnosť

Loop a iné typy lúčov sa používajú nielen na vytvorenie systémov debnenia, ale aj na výstavbu rôznych stavebných konštrukcií vo forme stien, oddielov, prekrývaní alebo stĺpcov.

Lam na debnenie sa používajú na mnoho typov všeobecných stavebných prác, systémy z týchto prvkov sa používajú pri zostavení:

 • obytné budovy;

 • pomocné budovy v sub-ekonomike;

 • Veľké a malé priemyselné zariadenia;

 • Sklady a hangary;

 • Tunely a mosty;

 • Rôzne návrhy konfigurácie dizajnu.

Široká popularita ich aplikácie je vysvetlená pohodlím dopravy a inštaláciou, dĺžkou používania, univerzálnosti. Použitie lúča vám umožní získať hladké a hladké povrchy, zaručuje vysokú úroveň nosných schopností zozbieraného dizajnu.

Montáž

Pri montáži konštrukcií debnenia by sa mali presne pozorovať všetky technologické požiadavky, ako aj zohľadniť pravidlá montážnej práce v závislosti od typu výrobku a materiálu jeho výroby.

Postup vykonávania akcií pri inštalácii systému debnenia z nosníkov:

 • Pripravuje sa platforma – odpad sa odstráni a povrch miesta je vyrovnaný;

 • Nainštalované podporné statívy – vzdialenosť medzi nimi bude závisieť od zložitosti a hmotnosti celého systému, ale v každom prípade by nemalo prekročiť 1,5 metra;

 • Regály s držiakmi, ktoré budú priamo pripevnené k lúčom;

 • Prvé pozdĺžne Riggery sú namontované, a na nich sú priečny, zatiaľ čo je dôležité odolať rovnakého kroku inštalácie – 50-60 centimetrov;

 • Vertikálne bočné štíty sú upevnené na nosníkoch, drážky medzi jednotlivými prvkami sú uzavreté polyetylénovým filmom;

 • Horizontálne štíty sú naskladané, s pomocou úrovne stavby, ich lietadlo je upravené a zarovnané.

Pri inštalácii je dôležité vziať do úvahy, že každý konštrukčný prvok je určený na určité zaťaženie. Počas výplne betónovej zmesi môže nedodržiavanie pravidiel viesť k deformácii a neúspechu celého systému.

Ako dať nosníky na debnenie, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár