Všetko o brúsnych mriežkach

Mriežky používané na shtiacking stien a stropov sú odlišné. V materiáli tohto článku zvážime ich vlastnosti, klasifikáciu a rozsah používania. Okrem toho mi povedzte hlavné body voľby a aplikácie.

Popis

Abrazívne mriežky – alternatíva k brúsnej časti. Ide o sklolaminátové brúsny plátno, pokryté 2 stranami abrazívnymi elektrostatickými čipmi. Stavebný materiál pre injektážny tmel je charakterizovaný prítomnosťou obilia. Preto je vybraný pre konkrétny typ práce.

V podstate je to mrežové plátno, čo spôsobuje častice abrazívy rôznych veľkostí. Samotné bunky sú takmer rovnaké, len zrná sa líšia. Perforovaný sieťový materiál predávaný v špecializovaných stavebných predajniach alebo na stavebnom trhu.

Počas takýchto brúsení ani prach ani tmel. V závislosti od odrody je možné mriežku použiť na vykonávanie mokrej poprezu. Sú pohodlné v práci, praktické. Dovoľte, aby ste to urobili s minimálnym množstvom prachu.

Abrazívna mriežka nie je upchatá, môže mať iný formát pre rôzne brúsne tyče. Optimalizuje pracovný tok, hoci má viac brúsneho papiera. Sa líši vo veľkej životnosti a lepšej funkcii brúsenia.

Číre povrch vyzerá hladko a hladšie ako pri aplikácii sendvič. Materiál pre stripovacie steny robí povrchy spracovanej bázy nielen hladkosť, ale aj rovnomernosť. Abrazívne vyhladzuje nezrovnalosti, jamy, depresie, trhliny.

Vonkajšia je mriežka malé plátno pravouhlého tvaru. Tiež na predaj sú modifikácie vo forme kruhu, ktoré sa používajú s automatizovaným spracovaním povrchov. Značenie materiálu označuje zrnitosť, krajinu výrobcu, odolnosť proti opotrebeniu, odolnosť voči vlhkosti, účel.

Sieťka pleť netlačte z vody. Ak chcete čistiť, stačí odstrániť handričku s prístrojom a triaškami. V porovnaní s konvenčným brúsnym papierom, prach nebude lietať po celej oblasti miestnosti. Vodotesná sieť má tuhú a odolnú štruktúru, ktorá nestratí jeho funkčné vlastnosti.

Preskúmanie druhov

Klasifikovať brúsne mriežky pre mlecie steny a stropy podľa typu abrazívneho a zrna.

Podľa typu Abrazivu

Najčastejšie sa karbid kremíka používa ako abrazívne pre brúsnu mriežku. Okrem toho sa však ako abrazívne používajú iné pevné prírodné prvky. Napríklad, abrazívne môžu byť:

 • CORUNDOV;

 • emery;

 • letel;

 • Pemzov;

 • diamant.

Opelenie jadra mesh môže byť otvorená a zatvorená. Zrná pokrývajú plochu plátna o 40-60%. Sú dobré pracovať s mäkkými základňami. Na rozdiel od nich, trením a leštenie pevných základov potrebujú mriežky s pevnou abrazívnou náplňou.

Zrnitosť

Granularita – Hlavná technická špecifikácia Mesh pre stripovacie omietky. Ukazuje veľkosť častíc abrazívy. Parameter je uvedený na obale alebo na zadnej strane plošného materiálu. Zvyčajne sa líši od 80 do 400 a 600. Najvyhľadávanejšie parametre sú rozmery 120, 150, 180, 220.

Čím vyšší je index brúsnosti, mäkšie musí byť spracovaný materiál. Parametre 40 a 80 sa napríklad zakúpia spracovať východiskový povrch hrubými štruktúrami. Zrná 100 a 120, v tomto poradí, už majú menšiu frakciu. Takéto mriežky sa prijímajú na prípravu základu pre maľovanie alebo potriasli tapetu.

Tkanina s číslom 180 a vyššia je zakúpená na zdokonalenie nadácie s ďalšou aplikáciou lesklej farby. Tieto mriežky pomáhajú dosiahnuť ideálny povrch, eliminujú všetky nedostatky zostávajúce po práci s hrubými kože. 280 a 320 – utierky s malým abrazívom. Najmenšia odroda je mriežka na čísle 600. K dotyku je to praktické hladké plátno.

V moderných výrobkoch je mriežkový zrno podľa GOST označený označením „P“ (napríklad p 150). Samostatní výrobcovia používajú staré označenie. V tomto prípade písmeno „H“ znamená, že veľkosť frakcie je indikovaná v desiatkach mikrónov (8-H, 6-H). „M“ znamená, že veľkosť je špecifikovaná v mikrónoch. Mriežky s označením „M“ sa nazývajú nula.

Rozmery

Štandardné rozmery abrazívnej canvázy sú 115×280 mm. Materiál sa predáva v baleniach 5 a 10 kusov tej istej abrazivity. Tiež sú tu handričky s veľkosťou 106×280 mm. Sú vhodné pre užší svah. Takéto mriežky pack 25 kusov v balení. Existujú možnosti so šírkou 110 mm.

S abrazívou, hrúbkou, dĺžka materiálu je označená napríklad nasledovne: P 80, 106×280, P 600, 115×280 mm. Úzke mriežky sú často získané podľa objednávky. Ostatní výrobcovia ponúkajú zákazníkom výrobok vo valci, charakterizovaný rôznymi zrnami.

Táto možnosť sieťoviny sa prijíma na hromadnú prácu. Veľkosť plátna určuje výrobcu, z toho, ktorý jazdí na rolku môže byť najrozmanitejšie. Typ valcovaného mesh – pohodlná a ekonomická možnosť pre kupujúcich a majstrov, ktoré sa neustále zaoberajú opravou.

Aplikačná oblasť

Brúsny maliarsky maľovací pleťou kúpiť pre brúsnu stenu a stropné základne z dreva, sadrokartónu a iných materiálov. Používa sa na dokončenie tmelovej základne pod tapetou a maľbou. Na základe abrazívy sa materiál používa na rôzne omietky: tmel, mäkké omietky. Spracovaný povrch môže byť cement, piesčité vápno, omietky.

Grid sa kúpil na odizolovanie kovov, plastov, betónu, tehlových povrchov. Pripravuje omietnutý povrch do povrchovej úpravy. Nielen grind, ale tiež odstraňuje hrdzu z kovového puzdra, starú farbu, belilu. Môže to brúsiť takmer všetky typy omietkových materiálov.

Tipy na výber

Abrazívne mesh – nie univerzálny materiál na povrchovú úpravu. Ak si chcete vybrať správne, musíte si vziať do úvahy veľkosti spotrebiteľa, súvisíte s parametrami a automatickým nástrojom. Okrem toho musíte zohľadniť inú úroveň zrnitosti:

 • Ak potrebujete piesok vysušenú vrstvu štartovacieho tmelu, so súčasným odstránením defektov, vezmite balenie handričiek s frakciou 40-80;

 • Keď potrebujete vyčistiť takmer dokonca štartovacie povlak, kúpiť materiál s obilím 120, 150, 180;

 • Mesh s malým abrazívnym (220, 240, 280) je vhodný na prácu s povrchovými materiálmi aplikovanými tenkými vrstvami.

Musíte vyzdvihnúť mriežky, berúc do úvahy špecifický materiál: hrubé zrno je jednoducho sulky, hodvábna povrchová omietka. To bude ponechať na povrchu mriežky Burrows.

Ak je stena pripravená pod lepením tapety, venujte pozornosť ich hrúbke. Tenšie tapety, tým lepšie by mala byť stena, a preto menšia veľkosť abrazívy. Napríklad sieťové plátno nie 220 a vyššie.

Výber správneho abrazívy niekoľkokrát zníži spotrebu konzervy. Naopak, ak si kúpite variant s mäkkým abrazívom pre hrubý povrch, potom sa plátá bude musieť zmeniť takmer každý 1-1,5 m.

Pokiaľ ide o šírku plátna, potom musíte vziať také mriežky, ktorých šírka sa zhoduje so šírkou baru. V opačnom prípade budú kapely vytvorené počas práce na bokoch. Mriežka by nemala byť širšia ako bruke alebo naopak, už.

Čo sa týka kvality, možno ho hodnotiť priamo v obchode. Vysoko kvalitná mriežka je narezaná na obdĺžnikové látky s rovnobežnou náhodou hrán. Zlý tovar je orezaný s rozprávaním.

Okrem toho, dobrý materiál abrazívny neodráža základňu mriežky. Ak je obal zrejmý rozptýlený zrná zrno, takýto výrobok nie je hodný nákupu. Pri spracovaní sa povrch častice môže zaseknúť do mäkkej omietky, ktorá je neprijateľná pri dokončení základne pod povrchovým povlakom.

Brúsne mriežky pre brúsne stroje majú veľkosť, ideálne zhodujúcu s pracovným jediným zariadením. Sú ľahko pripojené k zariadeniu, vybrané to isté ako obvyklé analógy.

Ako sa to používa?

Vzhľadom k tomu, že nebude možné úplne urobiť bez prachu v práci, musíte zatvoriť všetky možné miesta a nábytok s ochrannou polyetylénovou fóliou. Po brúsení sa ušetrí od potreby dlhého a zdĺhavého prania. Pred brúsením povrchu musíte zatvoriť a prasknúť rám dverí (napríklad so škótkou alebo mokrou uterákom).

Brúsnu mriežku môžete použiť rôznymi spôsobmi. Klasický spôsob zahŕňa použitie špeciálneho držania sa s klipmi na upevnenie plátna. Vďaka penovej polovice, brúsny plátno sa pevne zapadne na povrch.

Canvas upevnite so všetkými stranami na strúhanku, upínanie na bokoch a pokládkam presne na pracovnej strane stroja. Potom je zrno pripojené k základni a kruhové pohyby s rovným povrchom s rovnomerným tlakom. Pohyb sa podobá najbližšiemu pravopisu veľkých písmen „E“.

Brúsne plochy sa vykonávajú po sušení omietky. Sú zapojení pred základom, pretože inak bude práca komplikovať. Podľa bezpečnostnej techniky je potrebné pracovať v ochranných rukaviciach a respirátori.

Pracovná technológia je približne takto:

 • vykonať vizuálnu kontrolu povrchu na dokončenie sušenia a prítomnosti dutín;
 • Opotrebované ochranné prostriedky (respirátor, okuliare, rukavice);
 • Dajte prenosnú lampu na vizualizáciu poťahových defektov;
 • Testovať abrazívne v práci na neviditeľnej oblasti;
 • Začíname z hornej časti steny;
 • postupne sa posunul nadol, nie príliš stlačiť na strúhanku.

Ak je to potrebné, pohyb, okrem kruhového, môže byť „up-down“, „vpravo“. Ak je však abrazívne hrubý, pásmi môžu zostať z nich.

 • Po ukončení hlavnej časti rohy a komplexné oblasti sú brúsenie;
 • sú zapojení do kontroly kvality, ktoré nasmerujú svetelný lúč na stene v ostrom uhle (tieň bude viditeľný v miestach nepravidelností);
 • V prípade potreby sa sieťovina odstráni zo základne, aplikuje sa na stenu a plošite povrch, sotva drží dlaň;
 • Skontrolujte prácu, ak chcete preskočiť chyby, ak je to potrebné, každý visí.

Potom je povrch zeme, dajte mu suché, potom odložte vrstvu povrchovej úpravy. Čaká na tenkú vrstvu sušenie, potom prejdite na zemné brúsenie:

 • zaoberajúce sa dokončovaním brúsenia, s použitím mriežky s malým abrazívom (podľa dotyčných pohybov);
 • Odstráňte odpadky, zapojte sa do povrchu priméru (mäkké omietky nie sú tak mleté).

Je možné pracovať s mriežkou manuálne pomocou barov a brúsnych strojov. Posledná metóda je považovaná za profesionála, zatiaľ čo sa uloží hmotnosť času a kvalita je zrejmé odlišne od ručne.

Akonáhle je jedna strana rozšírená, môžete handričku odstrániť z prístroja, zapnúť na druhej strane a pokračovať v povrchovom brúsení. Napriek odolnosti mriežky vody je však nemožné používať vo vode. Nielen, že mriežka stratí operačných charakteristík, tak tiež kazí upravený povrch.

Ak sa sprievodca používa rovinný brúsny stroj, mriežka je priamo k nej. V skutočnosti, keď zapnete sieť, disk sieťoviny vykoná rotačné pohyby, ktorým špecialista vykonáva brúsenie omietkového materiálu. Práca s pomocou stroja pohodlného a rýchleho.

Stroj s okrúhlym mriežkou používaným na brúsenie sadry značné oblasti. Avšak, v tomto prípade, uhly budú musieť zvládnuť manuálne. Pri práci s brúsením na začatie odizolovania si vezmite mriežku 60 alebo 80. Pre dokončovanie grout dostatočne abrazívne 100.

Charakter pohybu brúsneho kruhového. Spočiatku eliminujú veľké povrchové chyby. Potom sa zbavujú prachu, stavebného odpadu a skúmať povrch pre zvyškové chyby. Ak sú, vykonávajú nastavenie špachtle. Potom, čo sú zapojení do povrchovej choroby.

Čo sa týka práce v ťažko dostupných miestach, použije sa špeciálny roh alebo čarodejník je odrezaný malý kúsok plátna, vietor na prste, po ktorom sú rohy, dvere alebo stropné lúče leštené, umiestnenie radiátorov. Elasticita mriežky sa nemení, vďaka ktorému je možné kvalitatívne dokončiť dokončovacie práce.

   Pochopiť, že mriežka sa stala nepoužiteľnou, jednoduchá. Kvalita a rýchlosť spracovanej plochy sa znižuje, rozdrví sa takmer skĺzne cez povrch bez čistenia nezrovnalostí.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: