Všetko o hliníkových oddieloch

V porovnaní s analógmi, hliníkové konštrukcie vyzerajú veľmi elegantné a prezentovateľné, ale zároveň sú praktické, spoľahlivé a trvanlivé. Vďaka rôznorodosti foriem a jednoduchosti prevádzky dnes sa takéto systémy stali v dopyte nielen v kancelárii a administratívnych priestoroch, ale aj v obytných budovách a bytoch. Vzhľadom na najširšiu škálu výrobkov, pred objednaním takéhoto dizajnu, musíte sa naučiť všetky informácie o hliníkových oddieloch, funkciách ich inštalácie a prevádzky.

Všetko o hliníkových oddieloch

Zvláštnosť

Hliníkové oddiely sa vyznačujú jedinečnými štruktúrnymi charakteristikami. S ich pomoc môžete stráviť akékoľvek územné zón a bude potrebné vytvoriť minimálne materiály a čas na zostavenie v porovnaní so štandardnými tehálmi. Stavebné konštrukcie sú vyrobené bez prachu a nečistôt s pomocou elementárnych nástrojov, a čo je najdôležitejšie – je možné ju vykonať sami bez prilákania špecialistov. Konštrukcie oddielu sú súbory jednotlivých častí, z ktorých každý použije samostatne, ak je to potrebné, nastavené v ľubovoľnom poradí a smerovaní. Sady z jednotlivých prvkov vám umožňujú vytvoriť niekoľko izolovaných priestorov v miestnosti, v dôsledku čoho sa oblasť používa racionálne a efektívnejšie.

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Jednou z hlavných rysov oddielov je obrovská škála možností upevnenia a montáže. Vďaka tomu sa ich inštalácia môže vykonávať v takmer akejkoľvek miestnosti, bez ohľadu na jeho podmienky – výška stropov, štruktúr podlahy a stien, ako aj ich povrchov. Napríklad jednotlivé časti môžu byť pevné pomocou zapustených zásuviek, ich výhodou je, že sa pohybujú bez špeciálnych stôp. Ak je na podlahu položený drahý dekoratívny povlak, inštalácia je namontovaná v pozastavenej verzii. Dôležitou výhodou produktov – vysoká úroveň zvukovej izolácie, ktorá je vždy obzvlášť dôležitá pre kancelárske a iné pracovné a administratívne priestory.

A aj v kanceláriách sú populárne návrhy so žalúziami v celej stene – na to sa používa samostatný špeciálny typ profilu.

Všetko o hliníkových oddieloch

Predpokladá sa, že hliníkové štruktúry sú naplnené len bežným transparentným sklom, ale v skutočnosti nie je. Oddiely môžu byť namontované pomocou rôznych materiálov, ako sú LDSP, drevotrieskové dosky, sendvičové panely, matné sklo alebo plátno so zníženou transparentnosťou. To vám umožní vytvoriť jednotlivé zóny, ktoré nie sú prezerané, ktoré budú relevantné pre jednotlivé účty manuálnych a vysoko špecializovaných zamestnancov. Dekoratívne okuliare s tónovaním, reliéfmi a inými obrázkami sa používajú pre domáce spálne.

K dispozícii sú tiež špeciálne oddiely proti požiaru, ktoré používajú temperované plnenie a profil je pokrytý polymérom so špeciálnou kompozíciou.

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Je možné montovať oddiely zvýšených silných stránok temperovaného skla pre priestory s vysokou patenciou, napríklad v miestach hromadnej akumulácie ľudí – letísk, vlakových staníc, nemocníc, nákupných centier. Tam je dovolené inštalovať hliníkové oddiely len s použitím kaleného alebo špeciálneho vystuženého skla. Výhodou tohto materiálu nie je len vysokým stupňom pevnosti lámania, ale aj v odolnosti voči teplostiam a mechanickému poškodeniu – náhodné škrabance alebo škrabance. Súčasne sa jediné vystužené sklo s hrúbkou 8-10 milimetrov zvyčajne vytvárajú v interiéri, a dvojité a trojité štruktúry používajú duálne a trojité štruktúry pre pouličné oddiely a vstupné skupiny.

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Výhody a nevýhody

Výhody hliníkových oddielov okrem rýchlosti konštrukcie a rôznorodosti možností inštalácie zahŕňajú aj možnosť prirodzeného osvetlenia jednotlivých zón. Vďaka priehľadným okuliarskym sa vytvára komplexné osvetlenie celej miestnosti, čo výrazne šetrí finančné prostriedky na elektrinu. Ak je spoločnosť reorganizovaná, očakáva sa, že personálne zmeny sa očakáva, nové oddelenia a jednotky sa vytvárajú, mobilné systémy z hliníkových štruktúr pomôžu v krátkom čase vybaviť zbrusu nové pracovné kancelárie s inými oblasťami a umiestnením.

V prípade potreby môže individuálne jednoduchosť vo všeobecnosti odstrániť, uvoľniť požadovaný priestor bez rušenia integrity celého dizajnu.

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Minusy zahŕňajú možné zníženie ovládania príručiek pre prácu personálu v dôsledku hlukovej izolácie stien, ako aj nepriehľadný materiál. V tomto prípade sa odporúča používať plastové steny alebo temperované sklo, ako aj vložiť posuvné dvere alebo okná, ktoré v otvorenom stave nebudú zaberať zbytočné miesto, zasahovať do pohybu ľudí, ale umožní vypočutie na kontrolu toho, čo je sa deje v skrinkách. Ďalšou nevýhodou sa považuje za relatívne vysoké náklady na oddiely v porovnaní s sadrokartónu a kovovými plastovými konštrukciami, ale tento mínus prekrýva vyššiu kvalitu a dlhšiu životnosť hliníka.

Všetko o hliníkových oddieloch

Jediným podstatným mínusom hliníkových výrobkov je potreba prilákať špecialistov na čistenie spodných sprievodcov. V priebehu času sa nečistoty akumuluje v oblasti týchto prvkov, najmä v prefabrikovaných kanceláriách, ktoré sú inštalované v priemyselných a skladoch.

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Z čoho závisí náklady?

Na konečnej hodnote štruktúr hliníkových oddielov, mnohé faktory môžu ovplyvniť – z podmienok miestnosti, kde sa inštalácia vykoná, až do platby za prácu na inštaláciu oddielov. Mnohí spotrebitelia sa snažia kúpiť štruktúry ako lacnejšie, ako je to možné, nie sú na jedno použitie na nuansy, a nakoniec často končí nákupom nízkokvalitných výrobkov alebo inštalácia oddielov, ktoré nie sú s touto funkciou. Hlavné kritériá, na ktorých bude cena hliníkových štruktúr závisieť na:

 • prítomnosť dodatočného dekoratívneho spracovania;

 • veľkosti otvorov;

 • Zobrazenie použitého profilu;

 • Typ a fragmenty plnenia;

 • počet a kvalita armatúr;

 • Dostupnosť okien a dverí.

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Názory

Kancelária a domáce hliníkové oddiely môžu mať rôzne tvary a konfigurácie. To je na predaj ako hotové možnosti a sú vyrobené na objednávku podľa výkresov majiteľa so špecifickým funkčným účelom. To vám umožní vybrať vhodný systém pre každý interiér a miestnosť. Trieda Hliníkové výrobky založené na jednotlivých konštrukčných prvkoch.

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Stacionárny

Takéto štruktúry sú systémom rámov inštalovaných v stacionárnom stave. Môžu byť použité tak na zónovanie miestnosti a vykonávať čisto dekoratívnu funkciu. Zvyčajne sa v stacionárnych oddieloch, oknách alebo dverách sú namontované, pretože pohyb týchto prvkov je veľmi časovo náročný postup. Pri výbere pevných panelov medzi ich vrstvami môže byť položený iný izolačný materiál tepla a hluku, napríklad peny alebo čadičová izolácia. V domácich priestoroch stacionárnych systémov sú často naplnené sklom so vzormi alebo škvrnitosťou.

Všetko o hliníkových oddieloch

Mobilné

Mobilné systémy sa zbierajú z jednotlivých modulov a sú viac určené len na vizuálne oddelenie miestnosti do sekcií. Plné steny z nich sú zriedka vyrobené. Takéto konštrukcie sú zvyčajne vybavené kolieskami alebo malými nohami vo forme regálov, takže v prípade potreby by mohli byť rýchlo odstránené alebo presunuté na zmenu situácie. Nemajú žiadne stacionárne upevňovacie prvky na podlahu alebo strop, a po demontáži zostávajú v pôvodnej forme. Mobilná verzia – najjednoduchšia možnosť pre seba-montáž doma, keď potrebujete vybudovať interiérové ​​oddiely.

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Posuvný

Oddiely a posuvné konštrukcie sú doplnené špeciálnymi mechanizmami, s ktorými môžu byť posunuté v rôznych smeroch. Zasažiteľné systémy na vrchole a spodku sú vybavené špeciálnymi koľajnicami. Rozdelené kupé sa môže skladať z jednej alebo viacerých plátkov. Často nainštalované len s jedným montážou – na strope, vo forme montovanej konštrukcie. Posedové možnosti umožňujú šetriaci priestor a racionálnejšie využívajú oblasť miestnosti. Pre väčšiu zvukovú izoláciu, ako aj uľahčiť postup čistenia z nečistôt, na paneli sú namontované špeciálne kefy. Počas montáže oddielu sú odstránené z okuliarov nečistôt a jeseň, potom kefy môžu byť odstránené, čisté a zaviesť na mieste.

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Skladací

Skladacie steny sú vytvorené z malých samostatných panelov, ktoré sú navzájom spojené s rôznymi slučkami a pružinami. Návrhy skladacích oddielov sú vyrobené z dvoch typov – „harmonika“ alebo „kniha“. Prvá verzia zariadenia môže pozostávať z 2 dielov a zloženia na polovicu alebo byť kaskádové – z niekoľkých jednotlivých horizontálnych panelov na slučke. Systém „BOOK“ je zostavený pozdĺž vertikálnej osi, jeho časti sú spojené posuvnými slučkami a na vrchole a spodku sú pripojené k profilu rámu pomocou valcov, ktoré sa pohybujú v špeciálnych drážkach. Umožňujú vám výrazne ušetriť priestor miestnosti, pretože v zmontovanej forme, oddiel doslova stúpa na strop alebo sa tesne pohybuje na stenu. Autonómna stena sa teda nachádza v miestnosti, ktorá je rozšírená len v prípade potreby.

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Transformátory

Transformátorové oddiely sa zvyčajne používajú na usporiadanie jedinečného neobvyklého interiéru. Vďaka možnostiam multifunkčného použitia sú najčastejšie inštalované v obytných priestoroch bytov a domov. Môžu byť rôzne formy a konfigurácie. Princíp prevádzky väčšiny transformátorových oddielov je založený na valcovom mechanizme inštalovanej v hornej a dolnej časti dizajnu.

Samostatné časti sú navzájom modifikované a spojené so špeciálnymi rotačnými kinematickými pármi alebo závesmi.

Všetko o hliníkových oddieloch

Výber profilu pre oddiely

Profil oddielu je nosičom celého dizajnu. teda Každý vážny výrobca ho robí na špeciálnej technológii, takže môže odolať základným vertikálnym a horizontálnym zaťažením, najmä ak sa ako plnivo použije ťažké tvrdené sklo:

 • Vysoká pevnosť materiálu je zabezpečená vysokotlakovým tesnením;

 • Rohu a iné formy sú pripojené k profilu pomocou technológie studenej ohyby, ktorá neporušuje štruktúru hliníka;

 • Ak chcete vždy uchovávať pôvodný tvar, sú vybavené ďalšími tuhými rebrami.

Typ profilu bude závisieť od jeho účelu, očakávané zaťaženie zúčtovania, ako aj odrôd a hrúbky plniaceho materiálu.

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Hlavné typy profilov pre hliníkové oddiely:

 1. Sklenený profil s izoláciou hluku;

 2. Profil s dvojitým zasklením a umiestneným medzi stratami žalúzií;

 3. profil pod jednoprstvovým plášťom z jedného skla;

 4. Upínací profil pre posuvné oddiely;

 5. Profily transformátorov valčekov.

Môžete vytvoriť špeciálne profily na objednávku, kde budú na ráme poskytnuté rôzne drážky na montáž elektrických vedení, telefónnych káblov alebo káblovom internetu. A tiež podľa plánu, výrobca dopĺňa rámové profily so samostatnými konektormi a kanálmi na inštaláciu zásuviek a prepínačov.

Všetko o hliníkových oddieloch

Všetko o hliníkových oddieloch

Klasifikácia sekcie

Oddiely v kanceláriách sa uskutočňujú najmä transparentným pevným alebo tímom z panelov rôznych typov. Voľba bude závisieť od podmienok miestnosti a cieľa skriniek. Uzavreté možnosti poskytnú dobrú zvukovú izoláciu, tiež na zníženie hladiny hluku medzi pevnými plechmi, napríklad z LDSP, ktoré sú položené rôzne materiály, ako je čadičová minerálna vlna.

Kancelárske oddiely so zasklením, v ktorých sú priehľadné panely úplne alebo čiastočne inštalované, často dopĺňajú biele alebo farebné žalúzie. Tieto zariadenia otvorené a zatvorené pomocou špeciálnej rukoväte. Na zjednodušenie prevádzky ho spravidla zostavte v ľahko dostupných miestach.

Všetko o hliníkových oddieloch

Pre ďalšiu tepelnú izoláciu v zime nainštalujte špeciálne sendvičové panely alebo dvojité, trojité dvojité zasklenie. Môžete tiež urobiť kombinované návrhy, pretože tuhé „sendvikemy“ nenechajte si ujsť svetlo a zatvorí recenziu, ktorá zníži dôležitú kontrolu nad prácou personálu a urobí kancelárske priestory nie je tak prezentovateľné. Steny niektorých sendvičových panelov sa často používajú len v priemyselných priestoroch, kde neexistuje plnohodnotné vykurovanie celej oblasti, a len skrinky môžu byť vyhrievané iba hliníkovými oddielmi.

Všetko o hliníkových oddieloch

Plne sklenená náplň je ideálna pre izby malej oblasti, napríklad v oblasti vnútorného priestoru v byte. Dovoľujú vám vizuálne zvýšiť priestor, ale je stále dôležité správne vybrať správne osvetlenie. Ak chcete diverzifikovať interiérový dizajn, plniace prvky sú natreté v rôznych farbách pod farbou nábytku, stena, podlahy alebo stropu.

V kombinovaných verziách, kde sa používajú sklo a nepočujúca inzercia, sú prívody sadrokartónu alebo drevotrieskové dosky zvyčajne inštalované v spodnej časti a z vyššieho skla. Potom bude menej pravdepodobné, že aplikuje mechanické poškodenie panelov, prerušenie alebo poškriabanie skla.

Všetko o hliníkových oddieloch

Montáž

Inštalácia všetkých rámových hliníkových oddielov, bez ohľadu na ich typ, je vyrobený podľa jedného princípu. Ak plánujete inštalovať jednoduché štruktúry v interiéri s malým námestím, môžete vykonávať prácu s vlastnými rukami. Postup inštalácie sa skladá z niekoľkých bodov.

 • Pripravte si priestory – voľné miesto v 1,5-2 metroch od miesta inštalácie budúcich stien, na uskladnenie podlahy s plastovou fóliou, takže bolo jednoduchšie čistiť odpad z vŕtania materiálu.

 • Nainštalujte hliníkové pásky – pomocou hmoždiniek na zabezpečenie špeciálneho držiaka okolo obvodu. Poskytne tuhosť výstavby a úrovní možných nezrovnalostí. Okrem toho držiteľ poskytne ďalšiu zvukovú izoláciu.

 • Bezpečné na páskovacích uhlových a regálových hliníkových profiloch. Ich počet a vzdialenosť medzi nimi bude závisieť od veľkosti celého dizajnu a šírku materiálu materiálu, z ktorého budú steny vytvorené.

 • Vyplňte medzeru medzi profilmi. Na rozdiel od kov-plastových a sadrokartónových analógov sú panely upevnené tu nie mechanickými upevňovacími prvkami (pokazili by sa vzhľad oddielov) a kvôli tesneniu. Panely sú vložené do drážok a vďaka tesneniu bezpečne upevnené v dizajne.

 • V závere inštalácie, okná a dvere sú nainštalované, ak sú zahrnuté do projektu. Drážky a viditeľné miesta profilového pripojenia sú uzavreté zdobenie dosiek.

Ako namontovať hliníkové oddiely, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár