Výber inštalácie a výroby penových blokov doma

Pena betón je veľmi populárny materiál pre nízku vzostupnú konštrukciu. Okrem priemyselnej výroby sa vyrába samostatne. Uvoľnenie rôznych typov blokov môže byť ziskovým podnikom. Výroba penových blokov doma má však niekoľko funkcií. Pred zakúpením požadovanej jednotky musíte mať predstavu o vlastnostiach samotného materiálu, správny výber súvisiacich nástrojov, ako aj prietoku zmesí.

Vlastnosti materiálu

Penové bloky sú vyrobené z stavebného roztoku, ktoré zahŕňa:

 • piesok;
 • Portland Cement;
 • penotvorné činidlo (sústredené);
 • vodu.

V tomto prípade môže byť objemová hustota penového betónu odlišná. V podstate je to betón s bunkovou štruktúrou. Je tvorená hmotnosťou uzavretých vzduchových bublín. Táto funkcia spôsobuje malú hustotu, ako aj tepelnú vodivosť materiálu. Pri rôznych ukazovateľoch hustoty môžu byť penové bloky použité ako tepelná izolácia, konštrukčné a tepelné izolačné a konštrukčné materiály s nízkou tepelnou vodivosťou.

Spravidla je na značke betónu peny, ktorú určí úroveň jeho hustoty. Čo je nižšia, menej zmesou bola použitá na výrobu materiálu. Táto skutočnosť sa odráža za cenu (betónové betónové náklady lacnejšie ako betón). Avšak s relatívne nízkou hustotou sa považuje za priaznivý materiál pri erekovaní priečok vo vnútri domu.

Penový blok sa ľahko spracováva, prenáša rezanie s typickým hacksaw. Okrem toho nezničí, keď sa do neho upchajú nechty. V práci sa podobá dreve, tvaru je obdĺžnik. Bloky môžu mať rôzne rozmery: od štandardných prvkov až po vysoko veľké.

Domáce penové betón má tieto rozmery, ktoré sú definované formou zakúpenej jednotky.

Klady a zápory

Pena betón má veľa výhod, vďaka ktorému je v dopyte v oblasti stavebníctva. Tento materiál prakticky nezmení kvalitatívne a výkonné charakteristiky v priebehu času, nie je náchylný na starnutie. Ekológia to robí neškodným pre zdravie výrobcu, staviteľov a domácností. Nevyvaduje toxické látky do vzduchu, považuje sa za trvalé a spoľahlivé, zaručuje dobrú tepelnú izoláciu.

Okrem toho má vysoké zvukové izolačné vlastnosti, znižuje hladinu hluku, čo je dôležité pre modernú osobu. Penový blok inertný do účinkov požiaru. Je schopný stabilizovať teplotné pozadie v interiéri, ľahko sa inštaluje a má tiež vysokú ziskovosť výroby. Kvôli nízkej hmotnosti nevytvára obrovské zaťaženie ako betón. Tým sa znižuje náklady pri inštalácii nadácie.

Spolu s výhodami je však penový betón nevýhody. Napriek tomu, napriek tomu, že je považovaný za trvanlivý, stráca betón a železobetón. Ďalšie nuansy zahŕňajú skutočnosť, že penový blok nefunguje pre ohyb. Je nestabilný na vlhkosť, pretože ho dokáže absorbovať z prostredia.

Bez ohľadu na výrobu alebo doma vyrobený materiál, bude to zmršťať.

Zariadenia a náradie

Pri výrobe penových blokov doma Možno budete potrebovať nasledujúce zariadenia a vybavenie:

 • zásobovanie zariadenia na cement a piesok;
 • Generátor peny s kapacitou najmenej 200 l / min;
 • barorestácia;
 • Dávkovací ovládač vody;

 • VibroHotot (Sifter surovín);
 • Hadica pre výstup hotovej zmesi;
 • kompresor;
 • Betónový mixér s objemom najmenej 250 1;
 • Špeciálne formuláre pre bloky alebo rezací stroj.

Kúpiť dnes potrebné vybavenie na výrobu stavebných materiálov doma nebude veľmi ťažké. Ak si želáte, môžete si kúpiť nielen vybavený výrobnou linkou, ale aj jednotlivými komponentmi. Stojí za to, že zariadenie na výrobu penových blokov doma nie je len stacionárne, ale aj prenosné. Linka môže byť dopravník alebo automatizovaný. Tieto faktory určujú náklady na získané zariadenie.

Základom akýmkoľvek nastaveným vybavením je generátor peny. Takéto zariadenie za deň môže poskytnúť uvoľňovanie približne 100-110 kubických metrov materiálu. Charakteristickým znakom línií stacionárnych typov je ich vysoký výkon spolu s vynikajúcou kvalitou a malou cenou. Vzhľadom na to, že takáto súprava bude stáť približne 1.5 miliónov. rubľov, predstavuje otázku jeho nákup.

Mobilné penové betónové zariadenie nevyžaduje nákup drahého generátora peny, ktorý ho robí v dopyte na stavebnom trhu. Avšak spolu s týmto, nemôže sa pochváliť vysokou produktivitou. V tomto prípade sa v tomto prípade používa barorestácia, ale vôbec jeho silou nie je schopný poskytnúť viac ako 40-45 kubických metrov hotového materiálu za deň.

Súčasne sú pripravené bloky vytvorené s veľkou spotrebou penivých činidiel.

Ich sila je horšia ako analógy vytvorené na stacionárnych tratiach. Cena kompletného domácej súpravy sa môže líšiť v rozsahu od 50 do 300 tisíc rubľov. V tomto prípade má spravidla veľkolepé zariadenie veľkú hodnotu. Napríklad sada pre 300 000 rubľov môže dať deň asi 72 kubických metrov penového betónu.

Automatická čiara potrebuje veľké plochy, čo je často problematické, pretože sa nepredpokladá pôvodne. Spravidla takéto riadky potrebujú vytvoriť zásobníky pre cement, vodu, piesok, ako aj prísady s automatickou dávkou. Okrem toho je potrebné premýšľať o námestiach na sušenie penového betónu, jeho výplne vo formách, ako aj inštalácie na rezanie. Toto zariadenie je schopné vydať v priemere asi 80-100 metrov kubických materiálov za deň, ale nie každý si môže dovoliť taký luxus, pretože sada bude stáť od 1.5 až 3 milióny. rubľov.

Keď v počiatočnom štádiu nemá dostatok finančných prostriedkov, b / y. V tomto prípade je však potrebné pripraviť na skutočnosť, že môže byť potrebné vymeniť akékoľvek podrobnosti rýchlo.

Okrem toho je potrebné pochopiť, že zariadenie, ktoré bolo v prevádzke, môže spôsobiť nízku kvalitu hotového betónu peny.

Formuláre zakúpené pre penový betón sa môžu líšiť. Dnes sú vyrobené z ocele, preglejky, ako aj plastu. Kapacita produktu je iná, napríklad, môžete si kúpiť plastové formy s rozmermi 390x190x288 mm, možnosti pre preglejku veľkosti 588x300x188 mm, oceľové analógy parametrov 600x300x200 mm. Pri ich zakúpení je dôležité zohľadniť prísnosť geometrie, pretože kvalita hotového materiálu bude priamo závislá od. Dokonca aj najmenšia porucha symetrie sú neprijateľné.

Pri výbere formulárov na plniacu penu betónovú hmotu stojí za to zaplatiť pozornosť materiálu ich výroby. Vzhľadom na to, že debnenie môže byť kombinované, je obzvlášť dôležité. Napríklad, ak predávajúci poznamenáva, že kovová verzia s vložkami z superopotelavého plastu je schopná odolať aj s najvyššou teplotou, nemali by ste to slepo dôverovať.

Faktom je, že takéto formuláre sú skutočne krátkodobé. V procese sušenia a vytvrdzovania penovej betónovej hmoty bude uvoľnené veľké množstvo tepla.

Plast, bez ohľadu na to, aká vysoká kvalita je, reaguje na zvýšenie teploty.

Prietok a pomery zmesi

Proporcie zložiek zložiek pri výrobe penového betónu vyzerajú takto: pri 320 kg cementu (napríklad značka M500) užívajte 420 kg piesku, 45 litrov vody na výrobu peny a 120 litrov vody na roztok. Pokiaľ ide o penotvorné činidlo, jeho spotreba závisí od určitej značky. Zvyčajne sa tento objem používa do 1.2-1.5 kg. Voda na výrobu sa môže užívať nielen voda, vhodná a technická, mierna tuhosť.

Recept a proporcie sú priamo závislé od hustoty penového betónu, ktoré sa musia získať na konci. Napríklad, ak objemová hustota penových blokov D 600 užívajte 210 kg piesku, 310 kg cementu, 110 1 vody na roztok a 54 l – zriedi penu. Okrem toho sú komponenty stavebného materiálu 1.3 kg penových centier a 715 litrov peny. Pri zmiešaní celého počtu komponentov, surová hmotnosť 685 kg.

Keď je potrebná veľká hustota (napríklad 1000 kg na m3), penová betónová hmota je vyrobená z 590 kg piesku, 350 kg cementu, 120 litrov vody v roztoku, 42 litrov v pene. Pre takýto recept sa používa viac ako 1 kg penového pena a 560 litrov peny. V dôsledku toho, v druhom prípade bude hmotnosť surovín na získanie penových blokov 1103 kg.

Je dôležité monitorovať homogenitu výslednej peny a riešenia. Tým sa zvýši kvalitatívne vlastnosti hotového materiálu. Výber požadovaného receptu, stojí za to zvážiť, že podľa aktuálnej GOST by zmenšovanie hotového materiálu nemalo prekročiť 3 mm na 1 kV. M.

Ako na to?

Výroba penových blokov doma sa vykonáva dvoma spôsobmi: odlievanie a rezanie. Klasická výrobná technológia s vlastnými rukami zahŕňa použitie špeciálnych foriem typu kazety s odnímateľnými oddielmi a doskami na oddeľovanie celkovej kapacity na oddelenie častí identickej veľkosti. V takýchto formách sa roztok schne a stvrdne, potom, čo jemný penový betón. Hlavnou výhodou tohto spôsobu výroby stavebného materiálu je skutočnosť, že monolitický blok nemusí znížiť.

To eliminuje potrebu nakupovať pílový stroj, ktorý znižuje náklady na vybavenie. Je to však forma, ktorá môže spôsobiť porušenie prísnej geometrie. Nie všetky nalievané prvky po vytvrdnutí budú dokonalé aj pri nákupe drahého zariadenia. Manželstvo bude v každom prípade, a to je extra spotreba zmesi.

Aby sa zabránilo zničeniu penových blokov, je potrebné použiť špeciálny mazivo v priebehu niekoľkých dní.

Takéto látky sa však nevyužívajú, ak ich nepoužívajú, môže to spôsobiť vzhľad čipov alebo praskavých penových blokov.

Najčastejšie v produkcii domácnosti využívajú rezacie technológie. V tomto prípade sa najprv vyleje jeden veľký tvar, ktorý sa ďalej rezanie do samostatných prvkov špecifikovanej veľkosti. Pre túto metódu kúpiť rezací stroj. Hoci si bude vyžadovať určité finančné investície, ziskovosť sa zvýši. Výhody tejto metódy sú prísnou geometriou každého prvku, ako aj minimalizáciu tvorby čipov na okrajoch penových blokov.

Avšak, táto technika môže dobre zasiahnuť peňaženku, pretože to bude mať špeciálne vybavenie na výrobu malých polotovarov, a to stojí drahé. Okrem toho rezanie monolitickej dosky na malých častí zvyšuje čas strávený na výrobe materiálu.

Rezací stroj je dva typy. V prvom prípade táto jednotka, na ktorej je monolitický materiál rezaný bezprostredne po zamietnutí (Rasorovka). Je to vhodné, pretože nie je potrebné preniesť celý sporák na rezací stroj, čím sa znižuje náklady na prácu a čas. Rezanie penových blokov sa vyskytuje v dôsledku špeciálnych reťazcov charakterizovaných vysokou presnosťou rezania.

Nevýhodou týchto rezných prvkov sú ich stručnosť, ako aj slušné náklady.

Druhý typ rezacích zariadení potrebuje prenos penového betónu Monolith na rezanie. V tomto prípade je potrebné ho znížiť s diskovými lopatkami. Na rozdiel od struní, takéto nože sú trvanlivé a súčet sú hospodárne v prevádzke. Avšak, preniesť dosky z penového betónu na ne, aby to mierne, nepohodlné a nepríjemné.

Výpočet penových blokov môže byť vykonaná dvoma spôsobmi: prírodné a autokláv. V rovnakej dobe, najlepšie kvalitatívne charakteristiky majú prvky sušené druhou metódou. Takže je možné vytvoriť najpriaznivejšie podmienky na získanie dobrého stavebného materiálu. Cena takýchto zariadení však výrazne bije vreckom, takže v malých zväzkoch to nekupuje.

Pena betón sušená nezávisle, je to lepšie riadenie v lete. Spravidla, ak je teplota v miestnosti počas sušenia mínus, je potrebné pokryť debnenie alebo produkovať vytvorenie špeciálnych komôr pre parné bloky. V prvom prípade sa zvyčajne používa polyetylén alebo výrobné odpaľovanie. V druhom pod týmito potrebami, miestnosť vo výrobnom dielne.

V takejto miestnosti vytvorte špeciálny teplotný režim, pričom sa zohľadní potrebná vlhkosť pre jednotnú a správne tuhnutie blokov. Pre tieto ciele často používajú parné generátory, snažte sa automatizovať pracovný postup týmto spôsobom. Keď nie sú žiadne peniaze navyše, ale nechcem zvýšiť časovanie penových blokov, uchýliť sa k rôznym rozpočtovým riešeniam tohto problému. Niekto kladie do vedra s vodou v komore, v inom prípade sa vykonáva komunikácia s plynovým kúrením.

Tí, ktorí tieto riešenia nevyhovujú, určujú určitú časť výrobnej dielne akýmkoľvek existujúcim materiálom, ktorý sa vyznačuje prijateľnou cenou. Napríklad stará tehla, profesionálne uzly, alebo dokonca tie isté penové bloky, platia ako plot. Pri parníku komory musí plyn vziať do úvahy optimalita zvoleného režimu. V ideálnom prípade by vlhkosť v miestnosti nemala byť nižšia ako 65%. Ak však výroba neposkytuje nákup špecializovaného zariadenia vo forme tepelno-magnetickej komory, môže to ovplyvniť certifikáciu hotového materiálu.

Výrobná technológia

Štandardná výrobná technológia penových betónových blokov doma pozostáva z niekoľkých operácií.

 • Spočiatku sa penkocentrát pripraví v samostatnej nádobe. Potom je pripojený k vode a poslaný do parného generátora. Ak má nezávislá výroba kavitácia inštaláciu, penotvorný obsah ultrazvukom, táto fáza chýba.
 • V ďalšom kroku je potrebné vytvoriť zmes pre penový betón. Na to sú potrebné komponenty zmesi a špeciálne prísady v miešacej komore. Potom je fotoaparát naplnený predtým varenou penou. Podľa pravidiel technológie, miešanie v komore prichádza do niekoľkých minút.

 • Ak sa výroba používa inštalácia kavitácie, Spočiatku sa v komore umiestni penivé činidlo. V tomto prípade sú zostávajúce zložky pracovného roztoku umiestnené neskôr. Zároveň by čas miešania nemal prekročiť 0.5 minút. V tomto štádiu je riešenie pripravený na vyplnenie.
 • Po miešaní sa kompozícia naleje do dostupných foriem. Aby sa hmotnosť nelepila na povrch zariadenia, miesto dotyku je pre-mazané s olejovým olejom alebo špeciálnou mazacou tekutinou. Je žiaduce, aby teplota v miestnosti počas mrazeného a odmietnutia kompozície bola aspoň +20 stupňov ° C. Po približne 8-10 hodinách, penové betón si vyberá jednu štvrtinu svojej sily.

To je najlepší čas na to, aby ste si vybrali, s prihliadnutím na potrebné veľkosti, ako aj balenie. Konečné pevnostné prvky sú získané za 28 dní od okamihu ich výroby. Dovolenka je postava za tretinu špecifikovaného.

Tovar môžete predať za dva dni.

Čo chcete zvážiť?

Niekedy sa môže zdať, že je oveľa jednoduchšie samostatne vyrábať zariadenia na výrobu penových blokov pomocou základných poznatkov, výpočet kapacity a kresieb, ktoré nebudú ťažké nájsť na internete. Stojí však za zváženie: výroba penového betónu v podmienkach domácej mini-rastliny neumožňuje nepresnosti, pretože jeho dávka závisí od. Malo by byť zrejmé, že v extrémnom prípade bude výrobný produkt ľahko predávať v budúcnosti ako zbytočné, zatiaľ čo domáce produkty zostanú nevyžiadané.

Pre výrobu penových blokov, Portland Cement Značka M 500. Na zlepšenie kvalitatívnych charakteristík hotových prvkov k nemu pridávajú aditívne prísady. Napríklad pomocou modifikátora BIO NM môžete zlepšiť odolnosť proti penovej bloku voči mrazu. Vzhľadom k aditíva „Bio-Lux“ a Laston, môžete zvýšiť koncentráciu vzduchu v štruktúre materiálu.

Aby bol hotový materiál mať vynikajúce tepelné izolačné vlastnosti, priemyselné penotiace prostriedky by sa malo zakúpiť na jeho výrobu. Bez ohľadu na to, koľko ušetriť a urobiť z nej sami, nebude mať indikátory tepelnej ochrany, podobne ako uskutočnenie vyrobené vo výrobe.

Dôležité a skutočnosť, že kvalitné suroviny je základom vysoko kvalitného penového bloku.

Pokyny na výrobu penových blokov doma sa môžete naučiť pri pohľade na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár