Tapiséria v interiéri bytu

  Cholen je nezvyčajná položka, ktorá sa nestretne v každej izbe. Tieto stenové textilné vzory sú ďalším dôkazom, že móda je cyklická, a to, čo bolo populárne vo vzdialenom XVIII storočia, môže získať nový život a teraz. V rovnakej dobe, takéto pôvodné štýlové riešenie v súčasnom byte bude vôbec horšie ako v starom hradu.

  Z tohto článku sa dozviete všetko o tapisérii a pochopiť, ako môžete použiť takúto prácu umenia pre dekor svojho vlastného obydlia.

  Čo to je?

  Ak chcete začať s, stojí za to odpovedať na otázku o tom, čo je tapiséria a keď sa objavil. Tapisérie hovory tkané obrázky, ktoré zobrazujú rôzne krajiny, historické scény alebo iné luxusné obrazy.

  Je známe, že prvé tapisérie sa objavili v starovekom Egypte. Potom boli použité na zachytenie niektorých dôležitých historických momentov. Neskôr v Francúzsku a Švajčiarsku začala používať podobnú techniku. Najluxusnejší bol francúzsky gobelín. Oni boli považované za len nástenné dekorácie, ale skutočná práca, ktorá si zaslúži osobitnú pozornosť.

  Postupom času sa takéto tapisérie šíri po celom svete a stali sa skutočnou dekoráciou luxusných hradov a kráľovských rezidencií.

  K dnešnému dňu, tapisérie začali byť opäť populárne. Sú dokonale vhodné na zdobenie domov a bytov v rôznych štýloch. Luxusná masívna tapiséria pomôže odovzdať ducha inej krajiny a vytvoriť tajomnú atmosféru v miestnosti.

  Okrem toho, tapisérie, najmä veľké, sú schopné uhasiť zvuky, ktoré sú relevantné aj v podmienkach bytov s tenkými stenami a zlými zvukmi izolácie. Takéto charakteristiky je veľmi praktické v každodennom živote. Technika vytvárania tapisérií stále zostáva dosť komplikovaná, ktorá odôvodňuje vysokú cenu výrobkov. Okrem toho, teraz z Tapestry Sew Carpets, kabelky a dokonca aj oblečenie.

  Odrody

  Teraz Tapiss volajte nielen starožitné umelecké diela, ale aj štylizované koberce. Pozrime sa na to, aké hlavné rozdiely medzi klasickými tapiskosťami a modelmi vytvorenými v podobnej technike.

  Hladký

  Nástenné koberce sú trend, ktorý dlho prešiel do minulosti. Ale tu sú štýlové tapisérie, naopak, získať popularitu. Najjednoduchšou možnosťou je hladké modely bez reliéfneho vzoru a ďalší objemový dekor. Tieto tapisérie koberce sú vytvorené v tradičných technikách. Môžu byť pokojne zavesení na stenu alebo dať na podlahu v závislosti od vašich estetických preferencií.

  Továreň

  Trochu zložitejšia verzia tapiss sú textúrované produkty. V tomto prípade je výrobok vytvorený podľa tradičnej techniky, a to len potom zdobené konvexnými stehmi. To vám umožní vytvoriť reliéfnú tkaninu, ktorá je atraktívna nielen kvôli jeho vzhľadu, ale aj na dotyk.

  Viacúrovňový

  Takýto kombinovaný model je tiež veľmi zaujímavý externe. Tu sa okamžite kombinuje niekoľko techník. Napríklad háčkovanie koberec môže byť doplnený elegantnou výšivkou alebo okrajom na okrajoch.

  Netkaný

  Toto je jedna z najzaujímavejších možností vytvárania tapiss. Takéto obrázky sa vykonávajú z tkaniny, ale aj iných technikov. Najčastejšie sa takéto tapisérie vytvárajú s použitím výšivky, pletenie alebo applikované.

  Teraz existuje mnoho zaujímavých verzií tapisérie, ako veľké aj malé. Takže môžete pokojne vyzdvihnúť krásny dekoratívny atribút, bez ohľadu na to, či potrebujete vinobranie a skutočne starožitný produkt alebo len štýlový dekoratívny prvok bez akéhokoľvek príbehu, ktorý by uložil.

  Tipy na výber

  Vyberte si krásnu a skutočne vysoko kvalitnú tapisériu môže byť naozaj ťažké, ak narazíte na takúto úlohu prvýkrát.

  Treba mať na pamäti, že tapisérie, na rozdiel od zastaraných masívnych kobercov, môžu byť zavesené takmer v každej miestnosti. Tapestry môže zdobiť spálňu, obývaciu izbu, kanceláriu, detskú izbu a dokonca aj kuchyňu. Okrem bude okrem kúpeľne a studenej balkónovej miestnosti, kde je jednoducho nemožné vytvoriť vhodné podmienky pre to.

  Jedným z najdôležitejších pravidiel pre výber tapisérie pás je, že nie je príliš svetlý a kombinovaný vo farbe so zvyškom interiérových detailov.

  Všeobecne platí, že tapiséria je krásny umelecký predmet, ktorý by mal kombinovať iba rôzne časti miestnosti. Takže nie je rušné s dekorom, gobelín musí byť jediným dekoratívnym prvkom v miestnosti, najmä ak je to malé. Vedľa plátna vám neodporúčame visieť na stene niektorých ďalších obrázkov.

  Plot Obrázky si musia vybrať zaostrovanie na akú štýl máte izbu. V miestnosti pre deti je logické zavesiť nejaké roztomilé obrázky, možno scény zo slávnych rozprávok, ktoré sa vytlačili na plátno.

  Tiež si veľmi ocenil výrobky, na ktorých rôzne krajiny, historické scény alebo reprodukcie slávnych obrazov. Takéto krásne tapisérie môžu byť vynikajúcim darom pre dovolenku pre znalca takýchto umeleckých diel. Mnohí budú tiež musieť ochutnať malé veľkosti gobelín s obrazom heraldických symbolov alebo atribútov spojených s určitou krajinou.

  Mimochodom, kombinácia gobelín môže byť sledovaná s inými prvkami, ktoré také prvky, napríklad s lôžkom alebo vankúšmi vyrobenými z rovnakej tkaniny alebo zdobené podobnými vzormi.

  Pri výbere vhodnej canvase si pozornosť stojí za to zaplatiť. Ako už bolo spomenuté, menej samotné miesto, tým viac kompaktný by mal byť obraz.

  V opačnom prípade dostanete veľmi nepríjemný účinok – Tapiséria „jesť“ všetky voľné miesto a urobte z neho vizuálne menej. Vo veľkej miestnosti sa stráca malý gobelín, naopak, na pozadí prázdnych stien.

  Materiál

  Hoci mnohí kupujúci sa zdajú, že všetky násobky sú podobné navzájom a sú vytvorené z toho istého materiálu, v skutočnosti nie je. Tapisérie najčastejšie sa z tkanív s vysokou hustotou, a to je hlavná vec, ktorá ich spája. Najčastejšie, pri vytváraní gobelín, moderní výrobcovia uprednostňujú takéto tkaniny ako Jacquard.

  Tento materiál má navyše husté textúry, je ľahké aplikovať požadované obrázky.

  Menej často nájdete tenkú bavlnu alebo hustú vlnu alebo Terry Tapestry. Takéto výrobky však majú určité výhody. Napríklad teplá vlna má takéto vlastnosti ako tepelnú a zvukovú izoláciu a bavlna je vhodná pre svetlé izby.

  Dizajn

  Nielen materiál, z ktorého sa robí gobelínske plátno, ale aj vzory, ktoré to zdobia. Uvažujme najobľúbenejšie a spoločné motívy.

  Vintage maľby

  Pre zberateľa a amatér starožitností nie je lepší nájsť štýlový gobelín, ktorý zdobí reprodukciu starého obrazu, najmä ak je to práca ručne. Najobľúbenejšie témy – lovecký obraz (kráľovský lov) je obzvlášť spoločný), loptičky a techniky, kde sú dámy zobrazené v luxusných šatách a obklopené krásnymi vecami.

  Takýto obrázok bude dokonale zapadnúť do knižnice alebo domácej kancelárie štylizované pod starovekom. To isté platí pre veľké svetové mapy s obrovským množstvom malých detailov a obrazu rôznych zámkov a iných vintage budov. Napríklad biely hrad, týčiaci sa na kopci pri mori – to je jeden z obrazov, ktoré presne spôsobia radosť z umeleckého znalca.

  Krajina

  Ďalším populárnym žánrom je krajina. Tu sa môžete stretnúť takmer čokoľvek – z miesta ruží okolo plátna do obrazu malej dediny v štýle Provence. Paradise Garden alebo image z frézovaného stromu na pozadí Sunsets je skvelá voľba pre nastavenie spálne Il obývacia izba v akomkoľvek štýle. Všetky druhy pivoniek, ruží, slnečníc a iných kvetov budú určite ako dievčatá a romantické agenti, cenený krásny.

  Samostatná pozornosť si zaslúži obrazy zvierat. Roztomilé mačky alebo šteniatka vždy spôsobujú škrupingu dospelých aj do detí. A obraz s ušľachtilým jelenom je celkom vhodný na to, aby si to zdobila aj súkromná kancelária.

  Témy domácností

  Tengestry „House“ znamená obraz jednoduchých a známych pre všetky obrázky: môže to byť rodinná scéna stojaca na jednom stole alebo kyticu makov, rybárčenie alebo rodinná večera. Podobný dekoratívny prvok pridá pohodlie k coziness a určite vás po dlhú dobu poteší.

  Abstraktný

  Úplne odlišný žáner sú nezrozumiteľné a neštandardné maľby, ktoré sa nazývajú abstraktné umenie. Na rozdiel od klasického, abstraktné umenie je ďaleko od vždy zrozumiteľné obrazy. Tapiséria v takomto štýle môže byť dobre jednoduchá kombinácia jasných farieb. Červené, modré a zelené odtiene navzájom prepletené tak, že je ťažké pochopiť, čo autor chcel povedať. Ale zároveň je to, čo fascinuje.

  Mimochodom, medzi takýmito tkaninami, môžete nájsť reprodukcie obrázkov slávnych impresionistov a abstrakcionistov, ktorí presne oživujú váš interiér a zdôrazňujú dobrý vkus obyvateľa bytu.

  Toto sú hlavné typy povrchových úprav, hoci, samozrejme, môžete splniť ďalšie možnosti pre obrázky. Napríklad, praktické tapisérie s kalendárom alebo obrazom rodinného stromu sú obzvlášť populárne. A pre deti si môžete vybrať obrázok s znakmi z anime alebo stránok vašej obľúbenej knihy.

  Hlavné typy väzby

  Najčastejšie sú tapisérie stvorené s tkaním. Podstatou manuálneho tkania je, že vlákna sú medzi sebou vzájomne prepojené. Existuje niekoľko rôznych techník, a v závislosti od toho, ktorý si vyberiete, môžete získať rôzne výsledky. Mimochodom, stroje na vytváranie tapisérie môžu byť vytvorené s vlastnými rukami, ak máte skúsenosti s drevom.

  Pred prepnutím na tkanie tapisérie, musíte vybrať vhodnú schému a preniesť ho na prázdne pozostávajúce z nití natiahnutých na stroj. Keď je takýto druh náčrtu pripravený, môžete sa presunúť na uskutočnenie z farby.

  Šikmé čiary

  V jednom tapisérii sa spravidla kombinuje niekoľko druhov rôznych väzieb. To vám umožní získať požadované obrázky a kombinovať ploché detaily s reliéfnym. Sklopné čiary sú tie miesta, kde sú na jednom mieste pripojené závity dvoch farieb.

  Tento typ tkania sa používa tam, kde je potrebné, aby sa obrazová okázala alebo urobila zakrivená.

  Kruhová technika

  Kruhové zariadenia, podľa majstrov, nie je tak časté. Avšak, je to tiež zaujímavé, pokiaľ ide o to, aký výsledok je na konci. Vlákna rôznych farieb v tomto prípade idú v kruhu a dokončený obraz sa zdá byť umeleckým dielom, ktorý je čerpaný širokými a sebavedomými ťahmi štetca. Vyzerá to naozaj veľkolepé a krásne.

  Technika kontúry

  Ako je z mena jasný, táto technika sa používa na zdôraznenie obrysu objektu. Na to spravidla sa používajú viac hustých vlákien ako na základe. Ak používate túto techniku, výkres sa získavačok a vypracoval.

  Dekoratívne postroje

  Dekoratívne bičíky – to je to, čo je schopné poskytnúť dokončenú prácu ďalšiu atraktívnosť. S pomocou postroje, základom vlákna na určitých miestach. Najčastejšie sa táto technika používa na hranaté oddelené fragmenty alebo zaostrenie na tapisérie.

  Ďalší dekor

  Okrem základov tkania, musíte si zapamätať ešte ďalšie dekoratívne prvky. Pre gobelínsku dekoráciu sa používajú perie, korálky a iné časti. Niekedy dokonca stonky byliniek a sušených kvetov sú v pripravenom vzore. Vytvára obraz kompletnejšie a úľavy.

  Výrobcovia a recenzie

  Keď sa objavili tastries, najobľúbenejšie výrobky boli tí, ktorí vytvorili francúzskych majstrov. Teraz všetko zmenilo malé a vysoko kvalitné výrobky z tapisérie tkaniva sa vyrábajú na celom svete. Veľká popularita si vychutnávajte francúzske, talianske a belgické výrobky.

  Výrobky z Ivanovo tovární sú obzvlášť populárne od domácej popularity. Vyzerajú krásne a v prevádzke sú dosť nenársné. Príjemné a tradičné ruské motívy, ktoré nemožno nájsť medzi tapisérie od zahraničných výrobcov.

  Je to domáce tapisérie, ktoré získali reputáciu ako kvalitné a lacné. Sú ľahko čisté, vyzerajú dobre veľa rokov a zároveň nemusíte stráviť obrovské množstvo na nákup tohto dekoratívneho prvku vo vašej domácnosti alebo byte. Tak, aby taký luxus mohol mať aj osobu s priemernou platovou.

  Miesto v interiéri

  Nakoniec stojí za to povedať, ako používať tapisérie na ozdobenie niektorého z izieb. Koniec koncov, o tom, ako relevantné bude v interiéri a ako dobre sa obraz zmestí do neho a celkový dojem bude závisieť. Dokonca aj najdrahšie plátno sa zdajú byť nadbytok a nevhodné, ak je nesprávne vybrať si. Takže, vaše peniaze budú márne strávené.

  Použitie namiesto tapety

  Krásne a veľké veľkosti tapisérie môžu bezpečne používať namiesto tapety, ak máte malú izbu. Najčastejšie, týmto spôsobom zdobia jednu z stenách. Je to výhodnejšie a oveľa zaujímavejšie ako len prepichnutie počas obvodu tapety miestnosti. Hustá gobelínska výčaba je nádherný spôsob, ako zahriať miestnosť a vytvoriť vynikajúcu zvukovú izoláciu.

  V spálni

  Krásna tapiséria môže byť ticho visieť v ktorejkoľvek zo spální. Môže to byť detská izba alebo miestnosť, kde sa dospelí odpočívajú. Tu, podľa definície, všetko závisí od toho, ktorý obrázok sa aplikuje na tkaninu. Napríklad, v detskom logike používať roztomilé karikatúra alebo báječné obrazy, a v spálni pár – krajiny alebo romantické obrázky.

  V kancelárii alebo knižnici

  Iná miestnosť s tapisérie, ktoré si zaslúžia pozornosť – je domáca kancelária alebo knižnica. Krásny starý vintage Tapestry je luxusným pridávaním každej skrine. Tu budú vhodné obmedzené pastelové farby, vintage vzory a ďalšie krásne detaily.

  V krajinnom dome

  Samostatná pozornosť si zaslúži používanie tapisérie v krajinách alebo v krajine. Je to v takých podmienkach, ktoré vyzerajú najviac organicky. Tu bude primerane staroveký alebo štylizovaný pod starovekými plátkami s obrazmi šľachty, kráľovského poľovníctva alebo architektonických umeleckých diel. S krásnou a správne zvolenou gobelínou, dokonca aj najjednoduchšia chata bude oveľa lepšia a útulnejšia. A samozrejme nezabudnite, ako dobre tapety izoluje steny. Takže, s luxusnou látkou, budete ľahšie prežiť chladnú zimu.

  Vyberte si tenbestry, ktorá je vhodná na farbu a štýl za všetkých funkcií interiéru. Výrobok by mal byť dobre kombinovaný s farbou iných výrobkov z tkaniny, napríklad so záclonami, prikrývkami, plaidlami, vankúšmi alebo inými textilmi. Takže môžete vytvoriť harmonický a premyslený interiér, ktorý bude vyzerať oveľa viac originálu ako akákoľvek jednoduchá izba v štandardnom riešení dizajnérov.

  Ak boli skoršie tapisérie použité na zdobenie domov pre šľachty alebo iné luxusné priestory, teraz takmer niekto môže pokojne zdobiť ich umiestnenie takýto produkt. Vyberte si moderný gobelín na štýl a náladu. Moderný gobelín alebo kúpte luxusný starožitný produkt a váš interiér „príde vedieť“ a bude hrať nové farby.

  Prečítajte si viac o tom, ako ozdobiť interiéru tapisérie, naučíte sa z nasledujúceho videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: