Tipy pre výber detskej posteľnej bielizne pre chlapca

Detský spánok by mal byť zdravý a silný. Aby bolo možné poskytnúť plnohodnotné odpočinok a obnoviť sily po dlhom aktívnom dni, je potrebné zohľadniť veľké množstvo rôznych faktorov. Medzi nimi sú čerstvé vzduch v interiéri, ticho, pohodlný matrac a, samozrejme, vysoko kvalitné a pohodlné posteľná bielizeň.

Požiadavky

Nie každá tkanina je vhodná pre detskú posteľnú bielizeň. Materiál musí zodpovedať množstvu sanitárnych a hygienických požiadaviek.

 • Bezpečnosť. Tkanina musí byť bavlna bez syntetických nečistôt. Farby musia byť vyrobené z ekologických surovín bez nečistôt toxických komponentov. Na nízkej kvalite webu môže signalizovať vznik cudzie chemickej vône, ktorá sa po otvorení obalu s komoditou cíti okamžite. Okrem toho by mal byť nákup opustený, ak farba zostane na ruke. S najväčšou pravdepodobnosťou sa použili lacné látky s nízkym stupňom, keď boli zafarbené materiálom, ktoré sú často nebezpečné pre život a zdravie dieťaťa.
 • Hygienický. Hlavný parameter, ktorý sa má odlíšiť dieťaťom z dospelých, je možnosť premytia pri pomerne vysokých teplotách bez rizika zmršťovania a deformácie.

Okrem toho, plátno musia vydržať a horúce žehlenie. Len týmto spôsobom môžete dosiahnuť maximálnu dezinfekciu na spanie.

 • Hypoalergénnosť. Je dôležité, aby v zložení materiálu neexistovali žiadne látky, ktoré spôsobujú alergiu od dieťaťa, čo sa môže prejaviť vo forme vyrážky, ťažkostí dýchania, kašľa, konjunktivitídy a rinitídy.
 • Gigroskopický. Materiál určený na šitie detského oblečenia by mal dobre absorbovať pot, sliny a slzy.
 • Priepustnosť vzduchu. Tkanina by určite mala dýchať, inak dôjde k skleníkovému efektu počas spánku, ktorý často vedie k detskému prehriatiu.
 • Antistatický. Detská bielizeň by nemala elektrifikovať v kontakte s telom a vlasmi dieťaťa. Je kategoricky nie je povolené používaním hmoty, ktoré môžu hromadiť statickú elektrinu.
 • Posteľná bielizeň by mala byť príjemná na telo. Optimálne tak, že tkanina je mäkká a hodvábna.

Tkanina

Najčastejšie pre šitie detskej posteľnej bielizne Použitie:

 • flanel;
 • satén;
 • Ranfors;
 • Percale;
 • posteľná bielizeň.

Zamerajte sa na najobľúbenejšie typy tkaniny.

Posteľná bielizeň

To je 100% prírodný a ekologický materiál. Jeho rozlišovacie znaky sú odolnosť proti opotrebeniu, pevnosť a zvýšená priepustnosť vzduchu. Okrem toho, že ľan je dobrý a rýchlo sa zahrie, zachováva si teplo dobre, čo je obzvlášť dôležité v chladnom období. Zároveň je tkanina naopak chladná a priedušná, vďaka ktorej je zabezpečená vysoká úroveň pohodlia spánku.

Je pozoruhodné, že v štruktúre ľanu sa nachádza špeciálna antiseptická látka – oxid kremičitý, ktorý zabraňuje tvorbe patogénnej mikroflóry. A v dôsledku toho bude váš syn spoľahlivo chránený pred výskytom húb a iných nebezpečných baktérií. Tkanina sa vyznačuje dobrou odolnosťou proti opotrebeniu, a to aj po mnohých stykoch, to nie je žlté, a časom sa stáva len mäkším.

Biaz

Jedná sa o bavlnenú tkaninu, získanú interlačnými pevne hrubými vláknami, ktoré možno vidieť aj s voľným okom. Hlavnými výhodami materiálu sú jeho hustota, odolnosť voči oderu a opotrebeniu, hygienickej a hypoalergénnosti. Dôležitou výhodou je považovaná za nízku cenu takejto tkaniny, preto je pre väčšinu rodín k dispozícii detská posteľná bielizeň, je preto k dispozícii detská posteľná bielizeň.

Existuje jedna funkcia, ktorá by sa mala zohľadniť pri nákupe spánkovej súpravy: Podľa existujúcich GTostas v krajinách bývalého ZSSR cirkulácia pozostáva zo svojej bavlny 100%, ale v Číne a Pakistanských normách umožňujú prítomnosť nečistôt syntetických vlákien, ktoré môžu dosiahnuť 15%. Toto by sa malo zvážiť pri výbere produktu konkrétneho výrobcu.

Flanel

Táto voľba najčastejšie robí mamičky najmenších chlapcov, pretože materiál je veľmi teplý a súčasne. Canvas je bavlnená tkanina pokrytá malým načechom vagónom.

Treba mať na pamäti, že takýto materiál sa neodporúča umyť pri vysokých teplotách a trieť, inak je na ňom vytvorená Katovka.

Satén

Ďalšia bavlnená tkanina. Jeho tvárová strana má výrazný lesklý lesklý, takže spodná bielizeň častejšie používané na šijacie nočné súpravy pre dospievajúcich chlapcov.

Ranfors

Veľmi hustá látka z 100% bavlny, ktorá v procese používania nie je splnená a nebrúsie. Materiál je úplne hypoalergén, prechádza vzduchom, ale v rovnakom čase absorbuje dobre a udržuje vlhkosť.

Vtipný

Častejšie ako iné, tento materiál sa používa na výrobu prikrývok a vankúšov v dôsledku jeho hustoty. Napriek tejto štruktúre však materiál zostáva dosť hodvábny, dýchanie a veľmi príjemné na dotyk.

Dizajn

Výber odtieňa posteľnej bielizne, bolo by pekné vziať do úvahy odporúčania psychológov. Odborníci tvrdia, že nemusíte si kúpiť spodnú bielizeň deťom s jasnými výkresmi, bez ohľadu na to, aký krásny a štýlový je: v takej posteli, dieťa nebude môcť zaspať, to bude vzrušený a nepokojný. Okrem toho má každá farba určitý vplyv na psychiku. Svetlé odtiene žltej majú upokojujúci účinok, prispievajú k odstráneniu emocionálneho stresu a relaxovať. Takéto tkaniny sú lepšie uprednostniť, ak je váš syn príliš aktívny.

Modrá farba má podobný účinok: Upokojuje a prispieva k rýchlemu zaspávaniu. Ak vaše dieťa má problémy s víziou, je lepšie vybrať si súpravu v bielych a zelených tónoch. Bolo preukázané, že tieto farby majú najpozitívnejší vplyv na pohľad osoby.

Ale pre malorov, stojí za to zostať na odtieňoch pastelov: Káva, čokoláda alebo karamel. Predpokladá sa, že takéto rozhodnutie o farbe stimuluje chuť do jedla.

Pokiaľ ide o samotnú výkres, jeho voľba vo veľkej miere závisí od veku dieťaťa a jeho preferencií. Avšak, pre najmenšie je lepšie robiť bez výkresu vôbec alebo si vybrať handričku s malou nenápadnou potlačou.

Deti do 3 rokov najčastejšie sú zaujímavé „Detské“ kresby: Legrační zvieratá, hrdinovia obľúbených víly, domy, bobule alebo niektoré známe hračky. Veľmi populárne kity s autami alebo námorným štýlom.

Zároveň je dôležité, aby látka nie je príliš roztrúsená, ale zároveň pozitívna a jasná.

Mierne starší chlapci (od 3 do 7 rokov) majú určité záľuby a záľuby – môžu nájsť ich odraz v spánkových súsách. Napríklad ich obľúbení hrdinovia filmov môžu byť zobrazené na hárku a prikrývke, rovnako ako autá, lietadlá, rakety, futbal, gule alebo niektoré exotické zvieratá.

Majte na pamäti, že ak sa rozhodnete kúpiť súbor zobrazujúci karikatúra hrdinov, potom sa snažte odpudzovať zo všeobecne akceptovaných vzorov a zohľadniť záujmy dieťaťa. Napríklad, pre jeden idol je malý robot údolia, pre ostatné – zábavné ninja korytnačky a tretí a sen o tom, že chodí do mesta Bachu, aby trávil čas s metrom a bleskom mcwin. Populárny Spiderman, Betman a Superman.

Stále v posteli by nemali byť objekty spojené s agresiou. Nie najlepšia voľba bude monštrá, lebky, upíri, ako aj ostré a rezanie predmetov.

Keď dieťa chodí do školy, stojí za to zveriť výber posteľnej bielizne dizajnu do kotla. Rodičia budú teda schopní ukázať Adhetovi synovi, že berú do úvahy svoje stanovisko, a tým zvýšiť sebaúctu dieťaťa.

Pokiaľ ide o veľkosť bielizne, je lepšie kúpiť 1,5 – alebo 2-izbové súpravy, aj keď je matrac navrhnutý pre jedno dieťa: mladší chlapci sú často hodia vo sne, a ak je spodná bielizeň príliš úzka, potom Pravdepodobnosť je, že uprostred vášho syna sa ukáže, že spí na matraci.

O tom, ako šiť list na gumové pásmo s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár