Ako si vybrať popruh

Slingy sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, niektoré sú určené pre novorodencov, iné pre deti, ktoré sa už naučili sedieť. Pomáhajú udržať dieťa na tele matky a udržujú jej voľné ruky. Pred kúpou šatky by ste mali zvážiť vek dieťaťa, typ výrobku a dokonca aj ročné obdobie.

Obsah

 1. Najlepší výrobcovia prakov
 2. Aké popruhy sú k dispozícii
 3. Z čoho by mal byť vyrobený záves

Najlepší výrobcovia prakov

Najlepší výrobcovia prakov

!

Odporúčané hodnotenie najlepších typov prakov podľa odborníkov.

Kvalitné výrobky, ktoré dobre rozložia hmotnosť a udržia váhu dieťaťa. Sú vyrobené výlučne z prírodných materiálov: ľanu, bavlny, vlny, bambusu a hodvábu. Jednoduché používanie, príjemné farby a dizajn, a čo je najdôležitejšie, bezpečné pre dieťa.

Vybrali sme zoznam výrobcov, ktorí vyrábajú vysokokvalitné tašky na nosenie:

 1. Éra mamy;
 2. Ellevill;
 3. Zázrak-Chado;
 4. Didymos;
 5. Rodina Boba;
 6. a Miláno;
 7. LoveCarry.

Slingy týchto značiek milujú mnohé matky v Rusku aj v zahraničí. Spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky a majú potrebné certifikáty kvality.

Aké popruhy sú k dispozícii

 • Šatka na nosenie
 • Šatka na nosenie

Ide o tradičný a najuniverzálnejší typ závesu. je tkaná textília s dĺžkou 2-6 m. Môže sa používať na nosenie novorodencov a batoliat.

Detské popruhy sú vyrobené z džerseja (ideálne pre novorodencov), ale aj z bavlny, ľanu, vlny.

Pletené výrobky sa môžu pri nosení ťažkých detí roztiahnuť, preto by sa nemali používať pre deti s hmotnosťou vyššou ako 9 kg. Tieto šatky príjemne obopínajú dieťa, sú mäkké a príjemné. V lete je najlepšie sa im vyhnúť.

Textilné modely sú odolnejšie a trvácnejšie a lepšie rozkladajú váhu dieťaťa na ramená a chrbát nosiča.

Pomocou šatky môžete dieťa k sebe pripútať rôznymi spôsobmi. Umiestnite ho do kolísky alebo ho vložte do nosiča za chrbát, prípadne ho položte na bok. Poloha na bedrách je vhodná pre bábätká od 3 mesiacov a staršie deti, ktoré dokážu držať hlavu hore a naučia sa držať chrbát.

Šatky sú vyrobené z prírodných tkanín: bavlny, saténu, hodvábu atď:

 1. Krátke (2-4 m);
 2. Klasické alebo dlhé (4-6 m).

Dlhý záveslepšie rozkladá záťaž na chrbticu a ramená matky. Navrhnuté na dlhé prechádzky a nosenie ťažkých detí. Krátke šatky často nechávajú svoje konce visieť dole a ich nosenie vonku môže byť veľmi nepohodlné.

Krátka šatkalepšie používať v teplých ročných obdobiach, t.. má menej látky. Dlhé konce nezostávajú v návine, rýchlejšie sa viažu a rozväzujú. Je ľahší a kompaktnejší ako klasický model.

Výhody

 • Doba používania – od narodenia do 2-3 rokov.
 • Správne rozloží váhu dieťaťa na chrbát a ramená matky.
 • Vhodné na dlhé prechádzky a aktivity v prírode.
 • Je pohodlný na dojčenie.

Nevýhody

 • Neskúsená mamička môže mať problémy s navíjaním praku.

Vrecko na traky

Vrecko na traky

Ide o pás látky, ktorý je na jednej strane prišitý v tvare polkruhu alebo „úsmevu“, ktorý zabezpečuje správnu polohu dieťaťa. Vyrobené z prírodných tkanín: bavlny, saténu, hodvábu atď..

Sling-pocket by sa nemal používať na nosenie novorodencov – môže poškodiť chrbticu dieťaťa.

Dôležitá je veľkosť nosiča – predáva sa podľa veľkosti. Ak žena priberie alebo priberie, výrobok sa musí vymeniť. Navyše, mama aj otec musia používať iný záves. Veľkosť výrobku sa určuje podľa dĺžky uhlopriečky od stredu ramena po hornú časť stehna.

Výhody

 • Pohodlné používanie. Je ľahké nasadiť šatku a prispôsobiť ju vášmu dieťaťu.
 • Nemá uzly a dlhé konce, ktoré sa rýchlo rozstrapkajú a bránia pohybu.

Nevýhody

 • Ťažisko je len na jednom ramene.
 • Nie je určený na dlhé prechádzky.

Sling s krúžkami

Sling s krúžkami

Je to dva metre dlhý pás látky s dvoma veľkými plastovými alebo kovovými krúžkami prišitými na konci. Voľný chvost šatky sa prevlečie cez krúžky, aby sa prispôsobila dĺžka „domčeka“ pre dieťa. Jednoducho nasaďte nosič na hlavu matky a potom do neho vložte dieťa.

Záves je určený pre maximálnu hmotnosť 20 kg. Skvelé na nosenie novorodencov a starších detí. Dieťa možno polohovať horizontálne aj vertikálne.

Dlhý koniec závesu sa navyše používa ako:

Slnečná clona;

Ľahká deka;

Prehoz na kŕmenie dieťaťa.

Najlepšie z dvojitej diagonálnej väzby. Táto šatka sa nerozťahuje do šírky ani do dĺžky, ale rozťahuje sa diagonálne, aby optimálne sedela dieťaťu a matke. Prstene by mali byť jednodielne, veľkej veľkosti.

Výhody

 • Rýchle vkladanie a vyberanie dieťaťa.
 • Vhodné pre novorodencov.
 • Jednoduché používanie. Prváci nemajú problém s navíjaním.

Nevýhody

 • Je naložený len na jednom ramene. Preto je potrebné nosiť záves na jednej strane a na druhej strane.

Môže praku

Môže praku

Tento záves je kus látky v tvare obdĺžnika s dvomi dlhými hornými a dvomi krátkymi dolnými závesnými popruhmi prišitými na rohoch. Čím širšie sú horné popruhy, tým ľahšie sa dieťa nosí.

Májový záves sa dá ľahko navliecť (ako zástera) a nastaviť. Môžu ho používať obaja rodičia.

Hoci výrobca často uvádza, že May sling je vhodný pre bábätká, nie je vhodný pre deti mladšie ako 3-4 mesiace.

Maximálna hmotnosť dieťaťa, ktorú šatka unesie, sa pohybuje od 15 do 25 kg.

Výhody

 • Ľahko sa nasadzuje a vyzlieka.
 • Na dlhodobé používanie – od 4 mesiacov do 3 rokov.
 • správne rozkladá hmotnosť na ramená a chrbát matky.

Nevýhody

 • Nepohodlné kŕmenie dieťaťa.
 • Kvôli chýbajúcemu „chvostu“, ako je to v šatke alebo šatke s krúžkami, nemôže chrániť dieťa pred slnkom alebo vetrom.
 • Žiadna rýchla zmena polohy dieťaťa.

Ergonomický batoh

Ergonomický batoh

Na rozdiel od obľúbeného nosiča drží vaše dieťa v tvare písmena M s kolenami tesne nad zadkom, t.. Dieťa sedí ako žaba. Tým sa znižuje riziko vzniku dysplázie bedrových kĺbov u vášho dieťaťa. Popruh možno nosiť na hrudi, chrbte a bedrách.

Ergonomická taška so širokým pásom, ramennými popruhmi a polstrovaným operadlom. Popruhy a pás sú nastaviteľné podľa veľkosti nositeľa a upevnené pomocou karabín. Stehná majú niesť hlavnú záťaž.

Sú určené pre deti s hmotnosťou do 20 kg. Niektoré poskytujú podporu pre hlavu dieťaťa. Odborníci však neodporúčajú nosiť dieťa, ktoré nevie samo sedieť.Ergowear neposkytuje dostatočnú oporu pre celý chrbát vášho dieťaťa.

Výhody

 • Jednoduché nasadenie.
 • Správne rozdeľuje zaťaženie. Ľahko sa v ňom dajú nosiť aj trojročné deti.

Nevýhody

 • Veľká veľkosť.
 • V lete môže byť horúco.
 • Neodporúča sa pre dojčatá.

Z čoho by mal byť vyrobený záves

Čo by sa malo šiť

Popruhy sú zvyčajne vyrobené z prírodných tkanín, z ktorých každá má svoje vlastné vlastnosti:

 1. Bavlna je teplá a priedušná tkanina. Môže sa používať počas teplého obdobia, ale počas obzvlášť teplých dní sa uprednostňuje bavlna s prímesou ľanu alebo bambusu.
 2. Ľan je priedušný materiál s dobrou absorpciou vody. Ľanové popruhy majú vysokú nosnosť – môžete v nich nosiť ťažké deti.
 3. Hodváb je pevná a savá tkanina. Vhodné pre deti, ktoré majú časté kožné vyrážky. Hodvábne traky – skvelá voľba na leto.
 4. Vlna – vhodná na chladné ročné obdobia. Udržuje dieťa v teple pri teplote približne 10 °C.
 5. Bambus. Bambus je mäkší ako bavlna alebo ľan. Sú priepustné pre vzduch a UV ochranu. Tieto závesy sú hypoalergénne, ľahko sa umývajú a nekrčia sa.

!

V nasledujúcich článkoch vám naši odborníci poradia, ako si vybrať správny ergo batoh; dozviete sa tiež, čo je lepšie – sling alebo klokanka; a hlavný odborník nášho projektu odpovie na otázku – čo je lepšie Frejk alebo Pavlík strmene.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: