Ako a kedy transplantovať slivky?

Slivka je ovocný strom, ktorý nepotrebuje zvláštnu starostlivosť. Málokedy chorá a dobrá ovocia. Problémy v záhradkárov vznikajú len v okamihu, keď musí rastlina transplantovať. V tomto okamihu, nie poškodiť strom, musíte sledovať radu skúsenejších ľudí.

Ako a kedy transplantovať slivky?

Potreba postupu

Peresaaring slivkové stromy nie sú veľmi často. Existuje niekoľko hlavných dôvodov pre transplantáciu mladých rastlín na nové miesto.

  • Roh na výsadbu stromu bol zvolený zle. V tomto prípade je to zle plodné a pomaly rastie. Typicky je strom transplantovaný, ak je zariadenie v tieni alebo zle opelené.
  • Majitelia stránky sa pohybujú a chcú vyzdvihnúť obľúbenú rastlinu.
  • Výstavba je plánovaná na stránke. Ak chcete zachrániť starý strom, je zvyčajne presunutý na iné miesto.

Slivky sa odporúčajú len v tomto veku, keď sú sadenice dobre vyvinuté a dostatočne silné. Potom závod dokonalejší.

Najčastejšie transplantované ročné alebo dvojročné slivky.

Ako a kedy transplantovať slivky?

Keď je lepšie transplantovať?

Slivky, ako iné stromy a kríky, môžete pristáť na novú časť na jar a na jeseň. Pri výbere správneho okamihu na vykonanie tohto postupu je dôležité zohľadniť vlastnosti regionálnej klímy.

Na jar musíte počkať na okamih, keď pôda na pozemku dobre zahrieva. Zároveň musíte mať čas pred prvými obličkami sa objaví na strome. Optimálny čas na pružnú transplantáciu ovocných stromov – polovica apríla. V studených regiónoch môže byť tento postup odložený do mája alebo dokonca pred júnom.

Na páde sliviek musíte mať čas na transplantáciu na prvé mrazy. V severných regiónoch krajiny prichádzajú predtým. Preto miestni záhradníci zvyčajne transplantačné stromy na konci septembra. Na predmestí av oblasti Leningradu tento proces môže byť odložený do polovice októbra. V južných oblastiach sú stromy transplantované na konci mesiaca.

Mnohé záhradkári, výber čísla transplantátu slimy, orientované Na lunárskom kalendári. Pomáha im presnejšie určiť dátumy vhodné pre tento postup.

Ako a kedy transplantovať slivky?

Výber miesta

Nový graf, na ktorom slivka bude rásť a vyvinúť. Stojí za to pamätať, že tieto ovocné stromy milujú teplo a slnečné svetlo. Preto nemôžu byť vysadené v tieni. Pozemok musí byť chránený pred vetrom. Zvyčajne je slivka vysadená za domom alebo nejakou inou konštrukciou.

Treba tiež zvážiť výber „susedov“ pre mladé slivky. Vedľa tohto ovocného stromu môže byť umiestnené jablko, hrušky alebo sladkosti. No, rastlina sa bude cítiť na jednom pozemku s topoľom, brezou alebo jedlom. Pre väčší výťažok slivky sa odporúča vylodiť v skupinách. Aspoň dva stromy, ktoré kvitnú naraz a môžu sa navzájom zneniu.

Slivka by mala rásť na piesku alebo sublibes. Ak je príliš kyslý, musí sa rozprávať. Dolomitová múka alebo krieda sa zavedie do preinštalovaného pôdy. Urobte to zvyčajne na jar.

Ale vápno na tento účel nestojí za to. Môže spáliť korene mladého stromu.

Ako a kedy transplantovať slivky?

Transplantácia technológie

Na transplantáciu slivky na nové miesto môže byť dokonca schopný aj nováčik záhradníka. Hlavná vec Dodržiavajte jednoduchý krok-za krokom inštrukcie.

Ak chcete začať, odtok musí byť úhľadne kopanie. Výhodné môžu rastliny vo veku 5 rokov. Korene stromu musia byť starostlivo vyčistené od nečistôt. Suché procesy by mali byť opatrne odrezané. Ak je závod plánovaná na prenesenie na novej lokalite, jeho korene musia byť zabalené mokrou handrou. Toto sa robí tak, že RHIZER NEPOUŽÍVAJÚ. Pred výsadbou sa zvyčajne ponorí do kvapalného roztoku hliny a pôdy.

Ďalej sa môžete presunúť na hlavný proces. Je veľmi dôležité zohľadniť vlastnosti vybranej sezóny.

Ako a kedy transplantovať slivky?

Na jeseň

Jesenná transplantácia začína riadnym tréningom. Uskutočňuje sa 3 týždne pred hlavnou prácou. Je potrebné vyčistiť od odpadu. Vo zvolenom vopred je potrebné vykopať jamku vhodnej veľkosti.

Dno jamy musí byť pokrytá vrstvou drenáže. K tomu môžete použiť rozbité tehly alebo malý štrk. To chráni korene dospelej rastliny z prebytočnej vlhkosti. Na vrchole drenážnej vrstvy musíte dať prepracovaný kompost alebo humus.

Z vyššie uvedeného, ​​všetko môže byť navyše navyše posypané vysoko kvalitným drevom popol.

Ako a kedy transplantovať slivky?

Ako a kedy transplantovať slivky?

Vrstva kŕmenia by mala byť naplnená Zemou, korene by nemali prísť do kontaktu s ním. Vedľa stredu jamy, ktoré potrebujete riadiť vysoký počet. Kmeň bude na to zviazaný. Pomôže tomuto zariadeniu rýchlejšie. Transplantácia stromov dospelých, tento krok môže byť preskočený.

Potom musí byť rastlina umiestnená v pristávacej jame a potom zaspíte zem. Musí byť dobrý. Kmeň Mladého slivky je potrebné zviazať na Cola. Ďalej musí byť strom hojne vylievaný. Plot vedľa trupu môže byť dobre meditovaný suchým senom alebo rašelinou. To sa robí na držanie vlhkosti v pôde, ako aj na ochranu stromu pred burinami a zimnými mrazmi.

Ako a kedy transplantovať slivky?

Jar

Transplantácia pružiny sa prakticky nelíši od jesene. Diera pre slivky na zber z jesene. Aby bolo zariadenie rýchlejšie, okrem humusu a lesného popola, to stojí za to pridaním potašovej soli a superfosfátu.

Na jar, keď sa pôda zahrieva dobre, rastlina môže byť zasadená v jame. Vzhľadom k tomu, že Zem je v tomto čase stále mokrá kvôli modulu snehu, na zalievanie záhrady, záhradník bude potrebovať menej vody.

Zalievanie slivky po transplantácii, musíte sledovať vodu vedľa trupu.

Ako a kedy transplantovať slivky?

Následná starostlivosť

Aby sa slivka zakorenila na novom mieste, po transplantácii potrebuje zabezpečiť správnu starostlivosť.

  • Zalievanie. Ak slivka transplantovala na jar, po postupe, musí byť rastlina raz týždenne naliať. V horúcom počasí sa množstvo zavlažovania zvyšuje. Pod jedným dospelým stromom zvyčajne nalejte asi 5 vedier vody. Po každom zavlažovaní je pôda vždy dobre voľná a valcovací kruh sa čistí z burín.
  • Orezávanie. Najprv po transplantácii mladých sliviek môžu jej vetvy nesprávne rázne. Takže musia byť pravidelne rezané. To pomôže vytvoriť krásnu a elegantnú korunu. Vetvy sa musia obrátiť, kým sú stále mladí. V tomto prípade tento postup nepoškodzuje rastlinu. Po odstránení extra pobočiek častí sekcií je potrebné liečiť záhradnú vojnu.
  • Podkord. Po transplantovacích slibís v dodatočnom kŕmení nepotrebuje, pretože v pristávacej diere je dostatok hnojív. Kŕmiť slivky len na druhý alebo tretí rok po transplantácii.
  • Príprava na zimu. Nedávno transplantované na novej časti stromu prežili mrazu, musí byť správne pripraviť sa na zimu. Chrániť trupu, ktorý sa musíte obťažovať. V tomto procese môžete použiť nákupné riešenie a varené doma. Pre spracovanie dreva je výrobok vhodný pre hliny a vápno. V niektorých prípadoch sa k nemu pridávajú malá výpary medi. Pred prvým mrazom je kmeň izolovaný suchou slamou a pokrytá burlapovou alebo agrofluórmiou. Vybraný materiál musí byť starostlivo upevnený lanom tak, že v zime to nebrúsie vietor.

Ak je všetko hotové správne, slivka je už v budúcom roku po transplantácii poteší majitelia miesta s dobrou zberom.

Ako a kedy transplantovať slivky?

Ako a kedy transplantovať slivky?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár