Ako a čo zatvoriť dutinu v Apple?

Dutý môže vzniknúť na Apple Strom akéhokoľvek veku, ale aj v prípade mládeže Treet, problém vyžaduje včasnú akciu. Existuje niekoľko spôsobov, ako eliminovať dutinu, ale vo všetkých prípadoch bude diera bude musieť najprv čistiť a dezinfikovať.

Než nebezpečné zabalené na trupe?

Ak sa ovocný strom vytvoril dutinu, najčastejšie označuje prítomnosť jedného z veľmi vážnych problémov. To sa môže vyskytnúť v dôsledku infekcie Apple Tree infekcie rotačnej rany, záchvaty hlodavcov alebo infekcie v neznámej veľkoplošnej rane. Honeycomb sa tiež objavuje s neaktívnym používaním nástrojov, ktoré vedú k šíreniu trupu, kvôli prírodným katastrofám, alebo pod vplyvom popálenín alebo ťažkého chladu. Bez ohľadu na dôvod pre výskyt prázdnoty, vždy otvorí prístup k vnútorným tkanivám stromu.

V dôsledku toho môžu plesňové spory, a nebezpečné mikroorganizmy a škodcovia.

Všetci poškodia Apple Apple a v dôsledku toho bude obec postupne zomrieť. Dokonca aj s malou dierou bude stav stromu stále zhoršiť: rozvoj kultúry bude určite spomalený, drevo sa stane menej trvanlivým a, s najväčšou pravdepodobnosťou, množstvo plodín sa výrazne zníži. Stojí za zmienku, že ak bola dutina vytvorená na základni trupu, a to sa už výrazne prehrabilo, potom takýto Apple strom nebude schopný uložiť – to zostane len rezanie.

Príprava na liečbu dreva

Odborníci dodržiavajú pozíciu, ktorá lieči Hollow je najlepšie na páde, čím sa prijme spracovanie dňa bez hojného zrážania. Je dôležité mať postup na vytvorenie stálych nízkych teplôt. V opačnom prípade sa látka použitá na spracovanie jednoducho zmrazí bez vykonávania ich funkcie. Jesenné týždne pred nástupom mrazov je čas, keď metabolické procesy spomaľujú v strome, a preto zaokrúhľuje rana sa bude liečiť rýchlejšie. V každom prípade ponechajte otvorenú dutinu pre zimu sa neodporúča.

Ak má dutina nadmerné rozmery, a niekoľko vrstiev látok je potrebných na lezenie, liečba je lepšie organizovať v lete tak, aby celá maska ​​vytlačila na studenú.

Urobte tesnenie na jar – myšlienka nie je príliš dobrá. S nástupom tepla vo vnútri trupu, v každom prípade sa spustí pohyb šťavy a procesy, ktoré sa vyskytujú, zničia fixné formulácie. Okrem toho, strom bude pokračovať v raste, ktorý opäť ovplyvní dodané tesnenie. V prípade núdzových prípadov, to znamená, že keď sa rana získa, ale profy Putrid sa aktívne vyvíjajú, otvor musí byť eliminovaný bez ohľadu na ročný rok.

Prečítajte si viac  Hrozí červený plameň

Čistenie

Pred odstránením rany sa vyčistí. Bude možné vykonať akýkoľvek dobre ostrý nástroj: záhradný nôž, sekáč alebo elektrický vrták s vhodnou tryskou. Hlavná vec, ktorá sa musí vykonať v prípravnej fáze, je odstrániť všetky mŕtve, choré alebo dokonca modernizácie fragmentov. Uistite sa, že odstráňte všetky tmavé oblasti a je rozumné vyčistiť a tenkú svetelnú vrstvu, ktorá už môže byť infikovaná baktériami.

Ak sa chcete dostať na vlnovú wpadinu dutiny, umožní obvyklú polievkovú lyžicu, aj keď v niektorých prípadoch stále musia znížiť pasáž.

Aby ste nevynechali jeden výpadok, pri čistení je lepšie zvýrazniť baterku. Okraje dutiny sú vyrovnané elimináciou sušeného dreva. Otočenie všetkého odpadu a otočený otvor zvnútra, bude potrebné opustiť strom v čase – je možné prejsť do dezinfekcie len po úplnom zaťažení spracovaného trupu. Všetky kusy z zozbieraného počas odizolovania sú spálené mimo lokality, aby nevyvolali opätovný vzhľad problému. Je potrebné objasniť, že niekedy môže jablkový strom vyzerať zdravý, ale ak zaklopíte na trup, potom sa zistí prázdnota. V tomto prípade bude nuda potrebné odrezať, a potom správne spracovať načrtnuté dutiny.

Dezinfekcia

Vykonajte dekontamináciu stripované rany lepšie v suchom dni, bez zrážok a vetra. Chrániť sa pri interakcii s chemikáliami, je lepšie dať na špeciálne plastové okuliare, ako aj tesné oblečenie s dlhými rukávmi a nohavicami. Najčastejšie pre Apple stromy, liečbu medenou silou. Roztok tejto látky s koncentráciou 1-3% sa odoberá v množstve od 100 do 300 gramov a rozvede sa v 10 litrov vody. Je možné použiť 5% roztok energie železa. V tomto prípade sa liek v množstve 500 gramov zriedi 10 litrami vody.

V záhradníctve je rozšírená liečba jasného ružového mangánu. Okrem toho môže byť dutina liečená 3% roztokom kyseliny karbolovej.

Ak sú vyslovené hubové lézie už pozorované na Apple Tree, potom plus k základnej dezinfekcii môže byť liečená s kvapalinovým roztokom čarodejníctva, koloidných sírových alebo univerzálnych fungicídov. Typicky sa liek jednoducho aplikuje na vnútorné steny stromu.

Prečítajte si viac  Amur hrozno

Čo môže byť rozmazané?

Ako uzavrieť drevo v Apple Tree je určený v závislosti od stupňa poškodenia trupu. Malý diery sa riadi vyplniť zástrčku od zdravého dreva. Konštrukcia sa najprv upraví veľkosť, potom je nevyhnutne dezinfikovať s fungicídmi a je už vložený do dutiny. Tesnenie musí predchádzať plnenie dutiny záhrady WARA. Lepkavé nadbytočné dopravné zápchy sú úhľadne odrezané, potom, čo je celá poškodená oblasť barelu v rozpakoch vodou.

Po vysušení sa odporúča trup, aby sa cítil olejový náter s prírodným olejom.

Rovnako ako otvor, ktorého priemer nepresahuje 25 centimetrov a hĺbka sa tiež nelíši v hodnote, môžete naplniť cement a piesok zmesi. Dve zložky sa používajú v pomere 1 až 3 alebo 1 až 4. Počas procesu vnútri prvej veci sa rám posiela – krútený drôt pevne upevnený nechtom. Ďalej je otvor naplnený malým vrstvou Rubbank a len potom sa pridáva cement v malých častiach. Je dôležité spomenúť, že plniaca látka je umiestnená s vrstvami a následná sa tvorená len po predchádzajúcom chlebe. Povrch výsledných zátokov je vyrovnaný na stierku alebo vlhkú gumovú rukavicu a doľava na sušenie. Po dokončení bude trup, bude musieť označiť olejom alebo okra.

Pekne zachrániť strom s montážnou penou. Táto látka neumožňuje navinutie vzduchu alebo tekutiny, čo znamená šírenie patogénnych mikroorganizmov.

Okrem toho je špecificita materiálu schopnosť, zvýšenie množstva, vyplňte trhliny a prehĺbenie. Prebytočná pena môže byť jednoducho odstránená dlaňou pred zmrazením látky a zamrznuté kúsky budú odrezané ostrým nástrojom. Po čakaní na úplné zaťaženie, pečať Apple, ktorý má byť chránený pred účinkami ultrafialových lúčov, čo znamená, že chýbajú Ocher, OLIFA alebo olejové farby.

Veľká dutina, to znamená, že priemer, ktorý presahuje 25 centimetrov, môže byť tiež utesnený montážnou penou, pôsobiacou na vyššie uvedenej schéme. Avšak, niektorí záhradníci navyše vynechajú mrazenú látku s kôrou s kravou.

Prečítajte si viac  Prečo Pepper Seedls vypadnú listy a čo robiť?

Použitie cementu je trochu odlišné. Po pripojení k piesku v pomere 1: 3 v roztoku sa pridá 1-1,5 polievkové lyžice oliflasov.

Správnosť je určená stavom látky – by mala byť plastová, nie voda a pohodlné použitie. Pred tesnením je časť dutiny najprv položená tehlou strúhankou a odpadkou a cementová zmes sa postupne vylial. Aby sa zloženie neukázala, je potrebné otočiť otvor s drevenou doskou.

Keď vrstva riadi, rozbitá tehla bude padnúť dovnútra a cement sa vylial. Podobný algoritmus sa môže niekoľkokrát opakovať. Keď je posledná vrstva mrazu, na ktorú môže odísť do týždňa, zostane odstrániť prebytočný materiál a znečisťujte povrch tesnenia, takže nevytvára nad povrchom kmeňového povrchu. Dokončená práca je zablokovaná v niekoľkých vrstvách olejovej farby. V budúcnosti bude každý rok potrebné vyčistiť obvod dutého do cambii, alebo aby sa zníži na pestovaciu kôru.

Podobné akcie podporujú hodovanie dreva.

Keď sa dutina vyskytne v sáčku, stačí vyriešiť problém vyriešiť záhradu a zakryť výsledné tesnenie olejovej farby. Zatvorte otvor na starom Apple Tree je nemožné – v tomto prípade to zostáva len znížiť. Malé poškodenie, dokonca aj pod podmienkou bubnov, skutočne eliminoval. Čistenie takéhoto kmeňa sa vykonáva vŕtačkou s kovovou dýzou, po ktorej by sa dezinfekcia popola a prášku na uhlie mala byť dezinfikovaná. Otvor je upchatý drevnou zástrčkou, chránený filmom a zviazaný s gumovou páskou.

Možné problémy

Ak je dutina v základni trupu, a preto ovplyvňuje stabilitu jabviezd, potom je sieťka z kovu nevyhnutne vložená do, z ktorých sú diery 7-8 centimetrov. Uskutočnené mravce po strižke sú vylúčené zodpovedajúcimi insekticídmi. Plus, fungicídy sú okamžite zavedené, pretože tieto hmyz sa šíri plesňové spory. Hniezdo organizované vtákov v duhách sa extrahuje v neprítomnosti „hostiteľov“. Otvorená diera sa čistí a dezinfikuje, potom, čo záhrada vytvrdne a úspechy.

Ak je šťava pozorovaná v Voutele, potom je Apple Tree Kvôli nesprávnej starostlivosti alebo liečbe. V tomto prípade sa musí dutina čistiť a dezinfikovať a po sušení, zmes liečiva „RANNET“ a záhradné prípravky prijaté v rovnakých pomeroch. Ak je príčinou šťavy aktivitou Coroeda, potom kultúra bude musieť trpieť „Accutelle“ a „Fufanon“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: