Ako používať sódu pre paradajky?

Paradajky, ako iné rastliny, trpia chorobami a škodcami. S cieľom ich chrániť a zvýšiť výnos, mnohé dačky používajú sódu.

Pri použití?

V rôznych oblastiach aktivity sa používa hydrogenuhličitan sodný. Záhradníci ho používajú na svojich stránkach z dôvodu, že Soda je vynikajúcim zdrojom sodíka, ktorý je taký dôležitý pre rozvoj rastlín. Sody Riešenia majú mnoho výhod.

Tento produkt pomáha:

 • zvýšiť klíčenie sadeníc;
 • Zvýšiť počet nerovností na paradajkách;
 • zlepšiť stav kríkov a urobiť ich silnejší;
 • Zvýšte chuť paradajok;
 • chrániť rastliny z rôznych chorôb a škodcov;
 • Nižšia kyslosť pôdy.

Ako používať sódu pre paradajky?

Ako používať sódu pre paradajky?

Ako používať sódu pre paradajky?

Pestovanie paradajok na ich pozemku, použite roztok sódy ako hnojivo môže byť v priebehu sezóny.

 1. Pri namáčaní semien. Mnohí záhradníci tento produkt používa na liečbu semien pred pristátím. Sú namočené 24 hodín v jedno- percent sódové riešenie. Je veľmi dôležité žať semená, pretože môže znížiť svoje kvalitatívne vlastnosti.
 2. Po vylodenie sadeníc. Nabudúce používate takéto hnojivo po vylodenie sadeníc v skleníku alebo v otvorenom pozemku. To bude chrániť paradajky z výskytu húb a škodcov. V tomto štádiu závodu sa odporúča sprej s koncentrovanou sódiou. Akékoľvek hnojivo sa odporúča za dva týždne po pristátí paradajok.
 3. Pred začiatkom kvitnutia. Striekajúce rastliny, ktoré sa práve začínajú kvitnúť, pomáha im byť silnejší a chránený pred škodcami a rôznymi chorobami.
 4. Po mori. Použitie trojnásobného roztoku sódy v tomto štádiu umožňuje zeleninu s jemnejším, šťavnatým a veľkým. Zalievanie rastlín Tento produkt nemusí veľmi často.

V budúcnosti môžu byť podľa potreby použité SODA. Nemusí to viackrát týždenne. Zároveň je potrebné pozorovať, ako rastliny reagujú na takéto kŕmenie.

Ako používať sódu pre paradajky?

Ako používať sódu pre paradajky?

Ako zriediť?

Aby sa rastliny dostali maximálny prospech z Sody malty, musíte dodržiavať jednoduché pravidlá v procese jeho prípravy. Po prvé, rozpustiť sódu je potrebné v sklenených jedlách. Kapacity, v ktorých sa pripravia riešenia, musia byť vždy čisté. Voda, ktorá sa používa na riedenie prášku, by malo byť teplé. Predhrejte ho na teplotu nad 50 stupňov. V opačnom prípade riešenie bolí len rastliny.

Pre plemennú sódu môžete použiť dažďovú vodu a prevzaté z kohútika alebo napísané v studni. Je žiaduce brániť ju pred použitím.

Ako používať sódu pre paradajky?

Ako používať sódu pre paradajky?

Ako použiť?

Paradajky s roztokom sódy môžu byť napojené a striekané. Existuje mnoho dobrých receptov, ktoré sú vhodné ako začínajúce záhrady a skúsenosti.

Koreňový kŕmenie

Zavlažovanie kríkov s roztokmi s sódou pomáha zlepšiť chuť paradajok. Môžete použiť pre túto zmes 1 lyžičky sódy a 5 litrov pitnej vody. Zavlažovanie s týmto riešením môžu byť paradajky niekoľkokrát za sezónu. Urobte to najlepšie ráno pred východom slnka. Prerušenie medzi postupmi by mala byť najmenej 10 dní. Zmes by mala byť vyrobená priamo pod koreňom rastliny. Po spracovaní kríkov je potrebné dobre vyprášiť pôdu.

Treba tiež zapamätať si, že na to, aby nedošlo k poškodeniu rastlín, nemali by vodu sodné riešenie v horúcich dňoch. Najmä ak sú paradajky vo fáze intenzívneho rastu.

Ako používať sódu pre paradajky?

Rozprašovanie

Na ošetrenie rastlín rastlín môžu byť tiež použité rôzne varianty sódy. Mnohí z nich dokonale pomáhajú zbaviť sa hmyzu útočiace na paradajky.

 1. Z weevil. Aby sa zbavili tohto nebezpečného a nepríjemného škodcu, je potrebné vyplniť 30 gramov sódy sodnej lyžice čistej teplej vody, pridať lyžicu jódu a tretinu kusu ekonomického mydla. Varené riešenie by malo byť napätie, a potom nalejte do záhradného postrekovača. Spracovanie by sa malo vykonávať nielen na miestach hmyzu, ale aj tam, kde ešte nie sú. Riešenie pomôže zničiť kolóniu weevils a robiť rastliny so zdravším a silným.
 2. Z tlin. Pre striekanie rastlín, kontaminovaný nástroj, roztok by mal byť pripravený z 30 gramov sódy, rovnaké množstvo dreveného popola, pohára mydlových čipov a 10 litrov čistej vody. Soda je potrebné naliať vriacu vodu. Keď sa rozpustí, musíte do roztoku pridať mydlo a popol a potom dobre premiešajte. Ready Zmes musí byť naliata do postrekovača a použitie na striekanie rastlín. Toto riešenie pomáha zbaviť sa nielen z tly, ale aj z húsenice.

Použite sódu na boj proti rôznym škodcom môže byť v suchej forme. Pomáha zbaviť sa slimákov. Aby sme ich mohli jazdiť z lôžok, drevený popruh musí miešať s sódou v pomere 1 až 2. Tento prášok musí byť posypaný zemou vedľa kríkov. Po takomto spracovaní pôdy sa slimáci nebudú litopy až do kríkov.

Ako používať sódu pre paradajky?

Ako používať sódu pre paradajky?

Aj sóda môže byť použitá na boj proti mravcom, ktoré často vykonávajú peddles rôznych chorôb a škodcov. Túto hmyzu môžete vystrašiť niekoľkými spôsobmi.

 1. S cieľom prilákať mravce, Soda musí byť zmiešaná s vareným vaječným žĺtkom, práškovým cukrom, cookies alebo omrvinkami chleba. Po jedle niektorý z týchto produktov, hmyz okamžite zomrie.
 2. Zbaviť sa veľkej kolónie mravcov, Je potrebné posypať prášku miest v blízkosti anthillu a nalejte ich s riešením octu. Pripravuje sa veľmi jednoduchý. V 1 litrovom vody sú zhrnuté 3 polievkové lyžice octovej esencie. Po takomto zaobchádzaní sa časť hmyzu zomrie a druhá časť opustí pozemok.
 3. Na rýchle zničenie anthilu sa môže použiť ďalšie riešenie sódy. Pre jeho prípravu v 2 litroch vody, stačí zriediť 3 polievkové lyžice sódy. Je potrebné ho použiť hneď, kým nemá čas vychladnúť. Riešenie sa naleje na mraku, po ktorej okamžite pokrýva potravinový film. Aby ste zničili celé hrubé črevo, musíte tento postup opakovať niekoľkokrát.

Ako používať sódu pre paradajky?

Spracovanie s roztokmi SODA tiež pomáha chrániť rastliny zo spoločných ochorení.

 1. Fytoofluoróza. Na boj proti tomuto ochoreniu je potrebné pripraviť roztok pozostávajúce z 2 lyžice sódového prášku, 1 polievkovú lyžicu rastlinného oleja a pohára hranolových mydiel. Všetky tieto zložky sú chované v litri teplej vody. Spracovateľské závody v tomto riešení môžu byť skoro ráno alebo večer. Interval medzi prístupmi by mal byť aspoň týždeň.
 2. Nafúknutý rosa. Na prípravu účinného roztoku je potrebné naliať 2,5 st. L. Soda jeden vedro vody. Vedľa tejto zmesi musíte zaspávať polovicu strážnej krabice mydla a dobre premiešajte. Hotová zmes môže byť okamžite striekaná ohromená rosa.
 3. Šedý ganil. Soda môže byť použitý ako alternatíva k silnému chemikáliám. Pre spracovanie rastlín v 10 litroch vody je potrebné chovať 10 polievkových lyžíc potravinovej sódy a tekuté mydlo. Potom je potrebné pridať 150 gramov akejkoľvek rastlinného oleja do nádoby. Produkt musí dobre premiešať a okamžite nalejte do postrekovača. Použite toto riešenie zbytočné počasie.
 4. Žltkavé listy. Koncentrovaná sóda Riešenie môže tiež pomôcť zachrániť závod z predčasných žltých listov. Na prípravu na 10 litrov vody musíte pridať polievkovú lyžicu prášku. Použite produkt na striekanie lístia. Ak sú paradajky slabé, potom ich musíte spracovať s týmto riešením trikrát za sezónu: na začiatku a koncom júla, ako aj v polovici augusta. Ak sa kríky zaobchádza s takýmto zariadením, stanú sa silnejšími.

Aplikácia sodnej malty tiež pomáha bojovať proti burze. Na tento účel musíte použiť koncentrovaný produkt. V litre vody musíte zriediť 3-4 polievkové lyžice sódy. Riešenie sa musí použiť na zavlažovanie burín. Funguje efektívne a rýchlo.

Ako používať sódu pre paradajky?

Ako používať sódu pre paradajky?

Ako používať sódu pre paradajky?

Preventívne opatrenia

Soda nepoškodzuje ani rastliny ani ľudí. Ale stále ho používajte opatrne.

 1. Je nežiaduce pripraviť roztoky v hliníkovom, plastovom alebo kovových riadoch.
 2. Riešenie sa musí použiť ihneď po varení. Po 3 hodinách, účinnosť tejto zmesi kvapky a stráca všetky svoje užitočné vlastnosti.
 3. Nie je možné, aby sóda v čistej forme na listoch paradajok. Pod vplyvom prášku môžu horieť.
 4. Nepoužívajte SODA Riešenia pre liečbu rastlín príliš často. Prebytok sodíka poškodzuje pôdu a spomaľuje proces dozrievania ovocia.

Summovanie, môžeme povedať, že Soda je bezpečným produktom, ktorej účinnosť bola testovaná podľa času. Preto môže byť bezpečné používať, aby sa rastliny na svojom pozemku na ploti.

Ako používať sódu pre paradajky?

Ako používať sódu pre paradajky?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár