Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Uhorky, ktoré rastú v otvorenej pôde potrebujú nielen v pravidelnom kŕmení a zalievaní, ale aj v podväzke. Ak správne nakreslíte tento postup, stránka sa starostlivo pozerá a zelené rastliny budú môcť dobre ovocie.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Potreba postupu

Podväzok uhoriek je skutočne dôležitá pre mladé rastliny. Tento postup pomáha vyriešiť niekoľko problémov naraz.

 • Cricheard vyzerá elegantnejšie. Po podväzkov sa uhorka krídla stávajú kompaktnejšími. Preto môže byť na jednej stránke viac zariadení. Načasovanie Liana včas, je ľahké vytvoriť živý plot, armádu alebo dokonca dekoratívny strom.
 • Starostlivosť o kríky sa stáva jednoduchším. Ak pozastavíme uhorky rastúce v otvorenej pôde, postará sa o ne oveľa jednoduchšie. Záhradník nemusí opäť ohybovať na odstránenie žltého listu alebo poškodených vetiev. Zber zberu bude tiež jednoduchšie, pretože plody budú neustále na pamäti.
 • Výťažok kríkov sa zvyšuje. To sa deje okamžite z niekoľkých dôvodov. Po prvé, s otvoreným prístupom k farbám závodu, je to oveľa jednoduchšie opeliť. Okrem toho otvorená pôda je oveľa lepšie vyhrievaná slnkom. Vzhľadom na to sú všetky užitočné látky lepšie absorbované touto kultúrou.
 • Rastliny sú menej pravdepodobné, že chorí a odkryté útoky škodcov. Je to spôsobené tým, že pristátie nie je príliš zahustené a pobočky nie sú prepojené. Okrem toho, lístie neleží na Zemi, a preto na ňom sa vlhkosť nezhromažďuje. Z tohto dôvodu sa zníži riziko chorôb butového infekcie.

Ak opustíte hovädzie postele bez starostlivosti, Liana bude navzájom prepojená a kríky – zle ovocie.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Základné pravidlá

Väzba uhoriek sa musí vykonať podľa všetkých pravidiel, vzhľadom na niekoľko hlavných bodov.

Podmienky

Aby neboli poškodiť rastliny, záhradníci poklepávali len mladé kríky. Musíte to urobiť potom, čo Bush rastie až 30-40 centimetrov na výšku. V tomto štádiu musí existovať niekoľko plnohodnotných listov.

Ak vynecháte správny okamih, cucumber stonky sa stanú príliš krehkými. Preto v procese poklepania záhradníka môže výrazne poškodiť kríky. Negatívne ovplyvní ich výnosy.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Výber materiálov

Všetky materiály, ktoré sa používajú na spúšťanie rastlín, musia byť pripravené vopred. Zoznam vecí, ktoré budú užitočné v práci, sa skladá z niekoľkých položiek.

 • podpora. Ak chcete zdvihnúť kríky, môžete použiť kovové regály alebo drevené roľníci. Pred ponorením do pôdy musia byť spracované špeciálnym ochranným prostriedkom. To ich chráni pred koróziou alebo hnilou. Optimálna výška podpory – 2 metre.
 • Veľkoobchod alebo drôt. Na rastlinné ramená sa spravidla používa hrubé a trvanlivé povrazy alebo drôt. Nepodržujú rybársku čiaru alebo tenké nite. Takýto materiál ľahko poškodzuje cucumber stonky, rezanie do nich príliš hlboko.
 • Mriežka. Takáto báza môže byť vyrobená z plastu alebo kovu. Zvyčajne sa na vytvorenie podpory používajú oka so strednými bunkami.
 • Materiály na upevnenie. Carming Cucumber Lianas môžu byť použité širokým pásikom tkanín. Ak chcete dostať ich, zbytočné odevné predmety musia znížiť šírku pásov v 2-3 centimetrov. Namiesto tkanivových pásov môžete použiť aj špeciálne plastové klipy. Predávajú sa takmer vo všetkých špecializovaných predajniach. Plastové fixátory opakovane použiteľné, čo znamená, že môžu byť použité niekoľko rokov v rade. Takéto upevňovacie prvky nepoškodzujú rastliny a odolať hmotnosti uhorky záložného práva spolu s plodmi.
 • Nástroje pre prácu. Pre organizáciu podväzkov, záhrada môže tiež použiť kliešte, kladivo a lopatu.

Všetky vybrané materiály a nástroje musia mať vysokú kvalitu a dobre dezinfikované.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Čas

Zapojte sa do podväzky uhorky kríkov stojí v suchom a bezvízovom počasí. Ak sú podpery inštalované bezprostredne pred vykonaním tohto postupu, je veľmi dôležité, aby bola pôda príliš mokrá. V opačnom prípade spoľahlivo opraviť kolíky nebudú môcť. Ak bude Zem príliš suchá, záhrada trávi príliš veľa času na podporu na pečenie.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Metódy podväzky

V súčasnosti existuje niekoľko rôznych metód uhorky kríkov.

Vertikálny

Pre rastlinné garters, musíte vytvoriť pevnú podporu vo forme veľkého písmena „P“. Aby ste to urobili, horný priečok je pripojený k obojstranným atrom. Podpora musí byť spoľahlivá a pevná. Na tento základ sa pripevní niekoľko laná. Ich množstvo závisí od počtu rastlín na stránke.

Spodný okraj lana je upevnený v zemi s použitím kovových tyčí ohýbaných na polovicu. Je veľmi dôležité, aby takéto upevňovacie prvky neboli príliš blízko k stopu, pretože v procese môžete poškodiť rastlinu. Ťuknutím uhorky v takomto spôsobom veľmi pohodlné. Všetky kríky sú rozdelené medzi seba a nerastú na stranu. Takže záhrada vyzerá elegantne.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Horizontálny

Táto metóda poklepania uhoriek rastie na otvorenej záhrade je vhodná pre začínajúce záhrady. Vytvorte vhodný dizajn s vlastnými rukami môže byť veľmi rýchly. Zvážte túto schému podväzkov.

 • V rôznych častiach postele musíte riadiť silné podpery v pôde. Na tento účel môžete použiť drevené kolíky alebo kovové tyče. Musia byť bezpečne stanovené.
 • Ďalej, medzi týmito podporou, ktoré potrebujete umiestniť niekoľko lán lana. Mali by byť napäté nie príliš veľa. Inak, lano bude rezať krehké uhorky Lianas.
 • Po týchto prípravných prácach sú laná zviazané s prameňmi uhorky. Ak chcete začať s, výhonky by mali byť viazané na dno povrazu. V budúcnosti sú Lianas stanovené na nasledujúce riadky. Nestojí za to utiahnite uzly príliš veľa – týmto spôsobom môžete poškodiť rastliny.

Hlavná plus tejto metódy podväzky – jeho jednoduchosť. Nevýhodou je skutočnosť, že Liana môže časom premočiť. Takže sa to nestane, uhorka kríky by mali pravidelne navštevovať a upevniť výhonky na správnych miestach.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Pomocou mriežky

Ak chcete vytvoriť podporu, je najlepšie použiť mriežku s veľkými alebo strednými bunkami. Musí sa upevniť medzi podporou. Mriežka musí byť dobre natiahnutá. Cucumber stonky je potrebné starostlivo upevniť na mriežku. V budúcnosti budú na tomto základe umiestnené.

Pestovať uhorky týmto spôsobom. Okrem toho, hotový dizajn vyzerá veľmi krásne. Môžete použiť mriežku niekoľko rokov v rade. Ale, príprava postele do zimy, musí byť odstránený a dať do stodola. Spring Mesh Stretch Unovu.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

„Cucumber Tree“

Okrem dokázaných časov metód uzáveru cucumber je viac moderných možností. Jeden z nich – tvorba elegantného stromu uhorky. Je to veľmi jednoduché.

 • Najprv musíte vybaviť elegantné námestie posteľ. Na všetkých stranách je potrebné posilniť drevenými doskami.
 • Vnútri tohto štvorca vysadil sadenice. Kríky by mali byť umiestnené vo vzdialenosti 30-40 centimetrov od seba. V tomto prípade každá rastlina dostane dostatočne prospešné látky pre rozvoj.
 • Ďalej, pozdĺž okrajov tejto postele, musíte nainštalovať štyri podpery. Môžu to byť drevené a kovové. Horné hrany týchto podpory musia byť prepojené.
 • Výsledný dizajn musí byť stanovený. Zvyčajne pre tento použiteľný kovový drôt. Na základe dizajnu je pripevnených niekoľko radov laníkov, na ktoré bude BUS.

Ak je dizajn dostatočne silný, bude schopný slúžiť majiteľom stránky na niekoľko rokov. Hlavnou vecou je pravidelne meniť laná.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Bochkova

Táto metóda je najvhodnejšia pre pestovanie uhoriek v malej oblasti. Namiesto sudov môžete použiť nepotrebný vedro alebo dokonca objemovú banku. Zvolená kapacita musí byť naplnená živinou pôdou. Potom je potrebné zasadiť niekoľko uhoriek kríkov. Ich množstvo závisí od veľkostí valca.

Ak je kontajner dostatočne vysoká, uhorka Lianas bude môcť spadnúť. V tomto prípade ani potrebujú dodatočnú medzeru. Veľký plus tejto kultivačnej metódy – projektová mobilita. Kapacita s uhorkou krídlami, ak je to potrebné, môže byť prenesené z miesta na miesto. Niektorí záhradníci však uprednostňujú okamžite nainštalovať barel s uhorkami pod nejakým podporou. V tomto prípade sa na to vyžiadajú hádzané výhonky.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Prirodzený chodník

Tento spôsob rastlinných vlákien je tiež veľmi jednoduchý. Kríky spočiatku vysadené vedľa nejakého ploty. Môže to byť kovové mesh alebo drevený plot. Schody majú zvyčajne 20-30 centimetrov z živých plôch. Vedľa kríkov Fix Laná. Opačný okraj každého z nich je viazaný na vrchol plota. Cucumber Liana, keď vyrastú na tieto laná, vytvára krásny zelený plot.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Hybrid

Takáto metóda kombinuje dva rôzne spôsoby, ako opraviť uhorky. Význam je, že dve vertikálne základy sú navzájom spojené. Potom, medzi nimi roztiahnite ďalšie podpory. Môže to byť laná aj mriežka so strednými bunkami. Používa bežný drôt na upevnenie.

Kríky sadnú buď v kruhu, alebo na rôznych stranách nosičov. Pripravené návrhy vyzerajú originálne a krásne. Teda rastúce kríky nezasahujú do svojich susedov.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

S fľašou

Prázdne plastové fľaše sa nepoužívajú na pristátie vo vnútri mladých kríkov, ale na fixáciu LIAN. Kapacity sú narezané do širokých pásov. Každý z nich balenie Lian. Okraje pásky sú upevnené so zošívačkou. Pomocou takýchto plastových uzáverov uhorky Liaans môžu byť pripojené k akejkoľvek podpore.

Ale tento spôsob upevnenia a jeho nevýhody. V prvom rade stojí za zmienku, že plast nie je ekologický materiál. Po páde do pôdy sa nerozloží. Okrem toho sú plastové svorky ostré hrany. A preto počas pripojenia Liana na podporu môže človek ľahko zraniť. Preto stojí za to používať takéto svietidlá na upevňovacie výhonky len vtedy, ak neexistujú žiadne iné prostriedky.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Pod oblúkmi

Táto metóda vyklápania je ideálna pre nízke odrody. Najprv musíte správne pripraviť nadáciu, ku ktorej budú pripojené uhorky Lianas. Ohýbanie oblúkových tyčí úhľadne vykopané v zemi. Zvyšok každého oblúka by mal byť v nadmorskej výške 30-40 cm. Medzi jednotlivými nosičmi ťahajú laná. Akonáhle kríky rastú až do požadovanej výšky, sú úhľadne zviazané na bázy oblúka. V budúcnosti budú obrazovky nezávisle zvládnuť tento dizajn, pretekanie v rôznych smeroch.

Jediným mínusom tejto metódy je, že jednotlivé výhonky môžu byť vzájomne prepojené. To komplikuje proces starostlivosti uhoriek. Zber plodov s kríkmi je tiež ťažšie.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Na Arki

Ďalšia zaujímavá myšlienka, ktorá je populárny medzi mnohými záhradkami – hranica uhoriek na oblúkoch. Tento postup sa vykonáva veľmi jednoducho.

 • Pre začiatok v obchode s krajinou, musíte si kúpiť záhradný oblúk. S jeho vzhľadom sa podobá skladaciemu schodisku. Existujú rôzne typy takýchto oblúkov. Takže každý môže nájsť niečo vhodné pre jeho stránku.
 • Cucumber Bushs vysadené na oboch stranách oblúka.
 • Akonáhle vyrastajú, pley musia začať pozorne odrážať prostredníctvom jednotlivých krokov. Nie sú tu potrebné žiadne ďalšie upevňovacie prvky.

Takáto podpora môže slúžiť svojim majiteľom viac ako jeden rok. Arch, pletený uhorkami, vyzerá krásne. Treba pripomenúť, že to trvá dosť veľa miesta. Preto dáva zmysel len vo veľkých oblastiach.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Na kolíkoch

Rastúci na svojej lokalite nízky stupeň uhorky, pre ich podväzok môžete použiť konvenčné drevené kolíky. Mať vedľa každého kríka. Akonáhle uhorky rastú, stonky môžu byť viazané na podporu. Lian je potrebné zaznamenávať na niekoľkých miestach. Ako vyrastajú výhonky, musia byť tiež testované na podporu.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Pyramída

Proces vytvárania uhoriek pyramídy má veľa spoločného s tvorbou uhorka dreva. Vyzerá to takto.

 • Vyzdvihnúť vhodné miesto na pristátie uhoriek, na Zemi, potrebujete nakresliť veľký kruh. Na jeho obvode je potrebné umiestniť kovové alebo drevené podpery.
 • Ich horné hrany musia byť spojené spolu s hrubým kovovým drôtom. Hotový dizajn vyzerá ako kužeľová pyramída.
 • Na jej báze je lano alebo drôt namontovaný ako hladké rady.
 • Potom, uhorka kríky pristávajú okolo pyramídy.
 • Postupom času, procesy, ktoré sa objavujú na hlavnej časti závodu, musíte odstúpiť od tohto dizajnu.

Ak sú spady s plodmi vo vnútri pyramídy, dostanete uhorky z tam bude veľmi ťažké.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Možné chyby

Počas tesnosti uhorky Lian, mnohí záhradníci umožňujú rôzne chyby. Analyzujeme hlavné.

 • Používa sa na upevnenie príliš tenkých vlákien. Capron alebo jednoducho veľmi tenké vlákna zanechajú rezy na uhorku Liachov. Veľmi často vedie k smrti rastlín. Aby sa to nestalo, na upevnenie stoniek potrebujete používať mäkké široké stuhy.
 • Utiahnite šnúry príliš veľa. To tiež vedie k poškodeniu pobočiek. Aby nedošlo k poškodeniu uhoriek, je dôležité zabezpečiť, aby prst dopadol medzi vetvou a slučkou.
 • Skĺznuť kríky príliš skoro. Nie je možné poškodiť rastliny. Tento postup je však absolútne bezvýznamný, pretože potom, čo Bush rastie, bude musieť byť znova testovaný. Preto je lepšie ponáhľať sa s týmto postupom.

Ak si vyberiete vhodný spôsob podväzkového uhorky, a vyhnúť sa týmto chybám, rastliny budú rásť zdravé a silné. Starostlivosť o takýchto kríkoch bude len nováčik záhradník.

Ako pozastaviť uhorky v otvorenej pôde?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár