Apple Tree Bayana

 • Autori: NIIS, G. Gorno-altaisk a.Ns. Kalinina, N.V. ERMAKOVA, Z.S. Bunda
 • Chuť: Sour-Sweet
 • Aróma: slabý
 • Hmotnosť plodu, g: 90-140
 • Výnos: Počas prvých 4 rokov plodia 4.1 t / ha, vo veku 8 rokov – 10.4 t / ha
 • Začiatok krému: 4-5 rok
 • Načasovanie dozrievania: Koncom septembra
 • Odnímateľná splatnosť: polovica septembra
 • Krvácanie: Až 4 mesiace
 • Účel: Univerzálny

Pozrite si všetky charakteristiky

V Rusku pomerne veľká zóna riskantného poľnohospodárstva, kde nie je možné pestovať všetko, najmä ak hovoríme o severných regiónoch. Všetky obľúbené jablkové stromy ťažko odchádzajú v drsnom klíme a zle ovocie. Úlohou mnohých chovateľov je stiahnuť prispôsobené regiónom studenej kvality, čo dáva stabilný výnos chutných plodov. Jedným z týchto odrôd je univerzálny minimálny akordeón jabĺk. Jej ovocie sa vyznačujú dobrou prepravou a spaľovaním.

História odstraňovania odrôd

Autori a originály sa zvažujú. Ns. Kalinina, N. V. ERMAKOVA, Z. S. Najobľúbenejšie, popredné výberové práce v Niissa Gorno-Altaisk. Akordeón bol výsledkom prekročenia hybridného gornatai a beltlefler-Číny, ako aj odrôd fialovej fialovej farby. Práce boli vykonané od roku 1984. V štátnom registri je trieda zahrnutá v roku 2007.

Popis odrôd

Apple Bayan – to je Stredná stuha, rastie až 4 metre, ktorého koruna má pyramídový tvar na 3,5 metra v najširšej časti. Rovné, nachádzajúce sa celkom kompaktné vetvy pokryté podlhovastými stredne veľkými listami, ktoré majú zelenú farbu. Uhol separácie vetiev z trupu je 60 stupňov. Stredná hrúbka kľukového hriadeľa je pokrytá slabým okrajom a početnými malými levgermi.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Mnohí záhradníci dávajú hold bayanovej odrody, pretože má nejaké pozitívne funkcie, ktoré to robia tak atraktívne:

 • vysoká zimná ťažkosť;
 • Socelota a krvácanie;
 • Vynikajúca zdravie a príjemná chuť;
 • Dobrý výnos pre severné zemepisné šírky a self-trvanie.

Mínusové odrody považujú slabé plodenie pre niekoľko vegetatívnych sezón po vylodenie mladých rastlín.

Dozrievanie a plodnenie

Bayana sa vzťahuje na pomaly rastúce neskorné odrody – po začiatku plodovania sa strom zvyšuje na 15 cm ročne alebo menej. Heights rastu, ležal v ňom geneticky, strom dosiahne len 10-12 rokov, o niečo skôr (9-11 rokov), začne dávať maximálnu zber, a začiatok plody klesá na 4-5 rokov. Plné výnosy možno získať len 8 rokov. Plody sú ochotní 1-2 desaťročie septembra, hoci veľa závisí od počasia. Je čas na zber príde v okamihu, keď sa vo farbe objaví fialový odtieň.

Rastúce regióny

Stupeň bola cielene zobrazená pre regióny s chladnými klimatickými podmienkami. Toto je južné, západné sibírske, urals a Ďaleký východ.

Výnos

Tieto ukazovatele v prvých štyroch rokoch od začiatku plodovania sa konajú v oblasti 4,1 t / ha, a od ôsmich rokov stúpa na 10.4 t / ha.

Ovocie a ich chuť

Ekologicky žlté ovocie s fialovým odtieňom suspenzie vyberaného tvaru zaokrúhlené s hrudnou suchou kožou s voskovým reťazcom (Pruhin). Chuť jabĺk podľa hodnotenia Taster – 4.7; 4.5; 4,6 bodu. Hmotnosť – od 90 do 140 g.

Šťavnaté buničiny s krémovým odtieňom má príjemnú kyslú sladkú chuť, má hustú hrubkovú štruktúru a slabú vôňu. Plody obsahuje až 17,67% zo suchých rozpustných látok, až 14,14% cukrov, až do 0,53% kyselín a až 21,2 mg vitamínu C. Apple noha – až 4 mesiace.

Vlastnosti pestovania

Pre strom Apple je akordeón potrebný úrodný bubon alebo zberné pôdy a slnečné úseky. Pristátie je vyrobené na jar a jeseň. Jarné udalosti sa vykonávajú skôr, ako sa obličky začínajú kvitnúť. Jesenné rastliny zasadené po líski. V chladných oblastiach je pristátie najlepšie strávené na jar – rastlina bude mať čas na zvýšenie koreňového systému a posilniť nástup zimného chladu.

Pred nástupom na palubu sa pripraví štandardná jama 80×80 cm. Vzdialenosť medzi otvormi by mala byť aspoň 3-4 m, v alarchách – 5 metrov. Odstráňte zemnú výplň s organickými a minerálnymi hnojivami. Systém mapovania živín:

 • vlhké – 4 kg;
 • Superfosfát – 5 g;
 • Sulfát draselný – 50 g.

V spodnej časti jamiek je drenážna vrstva usporiadaná, potom je pôda naliatá zem a korene sadenice sú namaľované na vrchole, potom, čo vykopávajú jamu a dôkladne vrhnú pôdu. Pri výbere miesta, aby ste zistili, že podzemná voda by nemala byť nad dve metre. Tvorba koruny a sanitárneho orezávania pomáha vetraniu, čo najlepší prístup slnka, ktorý nakoniec zvyšuje výnos. Najlepšia metóda sa považuje za zostávajúcu dĺžku pobočky.

Opeľovanie

Napriek vyhlásenej sammithiness odrody, pristátie v blízkosti takýchto odrôd, ako čerešňa, Bolotovski a ďalšie pomôžu zvýšiť percento.

Podriadený

Dospelí stromy sa kŕmia trikrát za sezónu – na jar, leto a jeseň. Použite látky, ako je superfosfát, potašové hnojivá a organické organické organizácie (kompost, vlhký, hnoj).

Odolnosť proti mrazu

Rozmanitosť je odvodená pre regióny s chladným podnebím, preto sa vyznačuje odolnosťou voči mrazu.

Choroby a škodcov

Napriek vysokej odolnosti proti chorobám, vrátane Pasche, Apple Strom vyžaduje preventívne spracovanie insekticídov a fungicídov. Potrebujete starostlivé pozorovanie záhrady, aby sa zabránilo rakovine.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: