Biely nájazd na hrozna

Vzhľad na grófoch bielych raid je znakom ochorenia. Ak včas nereagujete a neoznámite potrebné akcie, vinič môže časom dokonca zomrieť. V tomto článku zvážte dôvody vzhľadu bieleho stúpania na hrozno, preventívne opatrenia a liečbu.

Príčiny vzhľadu

Biely RAID sa môže objaviť na listoch a bobule. Koreňové príčiny sú zvyčajne rôzne plesňové ochorenia. Ak sa na zelených lístkoch objavili biele listy, rastlina by mohla byť infikovaná takýmito ochoreniami ako alternatív, oidium alebo falošné trávy.

Hrozno môže infikovať hubu s niekoľkými faktormi.

 • Stratiť je vysadená dosť hrubá. S takýmto výsadbou nemajú rastliny živiny a slnečné svetlo, okrem toho rosy na listaoch na dlhú dobu.
 • Nedostatočný počet hnojív. Zvyčajne na chudobných hrozno nemôže rásť, čoskoro sa zmení žlté a môže zomrieť vôbec. Je to choré kríky a sú pokryté hubami. Pre normálny vývoj, hrozno potrebujú minerálne hnojivá. Stojí za to pripomenúť, že nadbytok môže byť tiež spôsobený. Napríklad veľké množstvo dusíka poskytuje aktívny rast zelene, v dôsledku mäkkých výhonkov svahov na choroby.
 • Nedostatok správnej starostlivosti o pôdu. Záhradníci sa odporúča na jeseň, keď budú bobule zozbierané, všetka pôda pod viničom prejsť do hĺbky 30 cm a ponechanie hrudiek tak. Ale váženie všetko, čo potrebujete na odstránenie. V jarnom čase, pôda potrebuje, okrem toho, že tento postup musí byť vykonaný v lete odstrániť kôru po období dažďov, pretože zabraňuje prúdeniu kyslíka. A uistite sa, že pôda oplodňuje minerálne a organické prísady.
 • Dostupnosť burín a minuloročného listu. Padlé listy sa neodporúčajú, aby zostali pod hroznom, musia okamžite zhromaždiť a odstrániť, pretože hmyz larvy alebo spory húb môžu byť. Okrem toho, lístie drží vlhkosť a v takomto médiu sa huby zvyčajne vyvíja.
 • Nedostatok slnečného žiarenia a čerstvého vzduchu. Zvyčajne v takýchto podmienkach, hrozno začne vyblednúť, mikroorganizmy sa začínajú množiť na jeho listy.
 • Nevhodné počasie. Závod sa cíti skvele na týchto územiach, kde spadne obmedzené množstvo zrážok. Hrozno sa nebojí sucha. Ale nočné osvietené dažde a teplé denné počasie podporuje rozvoj plesňových ochorení. Ak teplota vzduchu stúpa nad +30 stupňami, potom sa schopnosť infikovať významne klesá.

Dôležitý! Ak boli hrozno pokryté bielym nájazdom na začiatku letného obdobia, potom existuje len jedno vysvetlenie – na jar sa použili malé chemické lieky. Ak je teplota vzduchu okolo +25 stupňov, a dážď trvá viac ako 6 hodín, potom je to najlepšie podmienky pre rozvoj plesňových ochorení.

Je potrebné sa oboznámiť s hlavnými chorobami, ktorých znak je vytvorenie bieleho nájazdu na hrozno.

 • Oidium. Toto ochorenie môže ovplyvniť všetky hrozna bez výnimky. Spočiatku sa obličky stane viditeľnými malými škvrnami bielej, potom sa objavujú na liste, bobule a výhonkoch. Časom, suché listy a kvetenstvo a výhonky. Biele škvrny sa už pohybujú na jeseň, zdá sa, že hrozno sú posypané múkou. Anamorfný boľavý huby – kauzačné činidlo tejto infekčnej choroby. Je celkom aktívne znásobené vysokou vlhkosťou a teplou teplotou vzduchu a v zime je v čakacej fáze, sedí v padlých lístie a na jar opäť útoky.

 • Miernu, alebo falošné trávnik. Táto choroba sa prejavuje tvorbou bielej zbrane na zadnej strane listov, v budúcnosti. Kauzačným činiteľom tohto ochorenia je hubovňa plazmopara viticola. S vývojom ochorenia, nielen listy trpia, ale aj výhonky, kvetenstvo a námorné. Zlé vetranie, zvýšená vlhkosť a teplé teploty sa stávajú hlavnými príčinami vývoja tohto ochorenia. Spór huby je možné preniesť s vetrom. Základné profylaktické pravidlá, ktoré zahŕňajú spracovanie tekutiny, pomôžu zabrániť rozvoju ochorenia.

 • Alternatív. V tomto prípade sú strieborné škvrny vytvorené na listoch na listoch. Na bobule vzniká kovový lesk, ich chuťové zmeny. V zime sa plesňové spory uložia do hornej vrstvy pôdy a rastlina je opäť zarážaná. Okrem toho sa toto ochorenie môže vyvinúť na strome jabĺk, zemiakov a paradajok. Záhradníci sa odporúča, aby vytvorili Tritermin spracovanie na zvládnutie alternatív.

 • Aspergilácia hniloba. Toto ochorenie sa zvyčajne objaví na bobule, ktoré sú pokryté svetlých škvŕn. Tento druh hniloby sa stáva veľmi aktívnym v teple, keď teplota vzduchu presiahne +30 stupňov. Spočiatku, bobule začínajú prasknúť, potom sa stanú bielym a vŕtaním.

 • Cítil tick, alebo hrozno. Prvé príznaky sú biele vzdelanie na zadnej strane listov, ktoré externe vyzerajú ako cítiť. Keď sa slina kliešťa padá na list, vytvorí sa biele kanón, ktorý sa časom stáva hnedou. Kliešte sú hlavne ovplyvnené nižšími listami, ale so silnou infekciou môžu stúpať a vyššie. Tieto parazity sú schopné preniesť rôzne infekčné ochorenia. Zvyčajne sú kliešte zrejmé na listoch, takže keď sa objaví, odporúča sa presunúť na aktívne akcie. Môže zima v hroznových obličkach a za sezónu vzdať až 7 generácií. Akaricídy pomáhajú vyrovnať sa s týmto škodcom.

 • Šedý ganil. Táto choroba je primárne nebezpečná pre červené hrozno, pretože hniloba ničí farbenie pigment. Počas poškodenia, celé puzdro trpí, je vytvorený sivý alebo hnedý odtieň. Ak nebojujete túto chorobu, bobule sa zvyšujú. Po prvé, nebolené ovocie trpí, ktoré sú už pokazené húsenicami, ako aj nadbytočné bobule. V horúcom počasí sa šedé hniezdne stáva menej aktívny.

Vynikajúci liek je zlodej kvapalina v tandeme s tekutým mydlom. Ak je choroba rozpoznaná na jar, potom je možné použiť lieky, ktoré zahŕňajú meď.

 • Chloróza. Absencia požadovaného množstva železa je zvyčajná nazývaná chloridom železom. Zvyčajne sú svetelné škvrny vytvorené na listoch okolo žíl. Odporúča sa rozprašovať hrozna 0,5% roztok energie železa. Príčina vývoja chlorózy môže byť nadbytočne alkalická zem.

Liečba

Ak sú na hrozno, mali by ste sa okamžite presunúť na aktívne akcie. Ak sa príčina stala plesňou, potom je potrebné odstrániť postihnuté časti. A potom sa odporúča liečiť viničom fungicídov. Mnohé záhradkári sa používajú na spracovanie riešenia s hrotmi, pretože je to jeden z najbezpečnejších.

Ak choroba ešte nemala čas na zasiahnutie hrozna, potom roztok síry umožní bielym náhodným.

Na prípravu tohto riešenia budete potrebovať 10 litrov vody 30 gramov síry. Riešenie by malo byť celkom zmiešané, napätie a naleje do postrekovača. Musia byť liečení listami a briches. Zohľadniť vonkajšie faktory. Teplota vzduchu by mala byť vyššia ako +20 stupňov v deň liečby, potom sa síra začne odpariť, tvorí druh oblaku. Aby ste sa vyhli opaľovaniu na listoch rastliny, malo by sa spracovať len na zamračený deň, lepšie ráno alebo večer.

Ak sa choroba šíri v celom hrozna, mala by sa venovať pozornosť silným chemickým fungicídom. Môže to byť „tanes“ alebo „ditin“.

Ale môžu byť použité najneskôr do mesiaca pred zberom.

Ak hľadáte Biopreparations, ktoré nepoškodzujú životné prostredie, potom by ste mali zastaviť podľa takých prostriedkov ako „ALBIT“, „Novosil“, „Guapsin“ alebo „Trickovit“. Ak majú ľudové opravné prostriedky, to je bežne používané Soda, Mangartee, drevený popol, mliečne sérum alebo jód.

Na prípravu riešenia popola na spracovanie hrozna z bieleho stúpania, musíte mať 1 kg drevnej ako vedro vody. Ďalej musí byť takýto roztok rozdelený na 72 hodín. Po vodnom veže, 1 liter roztoku, ekonomické mydlo (3 st. lyžice), potom filtrovať a ísť na striekanie.

Preventívne opatrenia

Aby sa zabránilo vzniku bieleho stúpania na hrozna, odporúča sa vykonávať tieto preventívne opatrenia:

 • Hrozno potrebujú hygienické orezávanie, ktoré musí byť vykonaná každá jar a jeseň;
 • Všetky poškodené a mŕtve vetvy by mali byť odstránené;
 • Je potrebné zabezpečiť dobré vetranie, takže by sa mali vetvy testovať;
 • Všetky padlé listy a bobule musia byť odstránené z každej jesene, aby sa plesňové spory nenachádzali;
 • Malo by sa pestovať každé jar a jeseň;
 • Každý mesiac sa odporúča postriekať viniča s 1% roztokom síranu medi;
 • Hrozno nemajú radi silné zavlažovanie, môže sa vykonať len vtedy, keď sa pôda stala suchou hĺbkou približne 5 cm;
 • Odporúča sa pravidelne vykonávať minerálne podávače pomocou extrakornických a koreňových metód;
 • V profylaktických účely stojí za to postriekať roztokom s roztokom mangánu, na to bude 1 litra vody vyžadovať 10 kryštálov mangánu, roztok musí byť bledý ružový odtieň, spracovanie sa musí vykonať pred kvitnutím hrozna ; \ T
 • Ak existujú už infekčné rastliny, potom potrebujú kopať a popáliť, a potom pôda je opitá, liečená fungicídmi a čakajú na 2 roky;
 • Ak sú hrozno choré s chlorózou, potom musíte vytvoriť maximálnu priedušnosť, pôda by mala byť vypustená a urobiť trochu ílu, zatiaľ čo musíte opustiť používanie hnoja, v blízkosti výsadby lupín alebo alfalfa, môže byť liečený koreňový systém S železným vitriosom a listy sú železné chelat;
 • V profylaktických účely sa hrozno ošetrené fungicídmi, ako sú „kroky“, „falcon“ alebo „topaz“, asi 7 dní pred kvitnutím, je potrebné opätovne spracovať, pred zimovaním sa používa na striekanie zimnej kvapaliny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: