Cherry Zhukovovskaya

  • Autori: S.V. Zhukov a E.N. Kharitonov (All-Ruse Research Institute genetiky a výber ovocných drevín. A.V. Michurina)
  • Typ trupu: drevo
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Koruna: zaoblené, mierne natiahnuté, stredne hrubé
  • Chladivo: Stred
  • Epishers: červenohnedá, stredná hrúbka, zakrivená
  • Utiecť: tmavo zelená, nadpriemerná veľkosť, podlhovastý oválny tvar so slabým leskom
  • Kvety: Biela, približne 30 mm v priemere
  • Formulár: Ovalo-srdce-tvarované so zaoblenou základňou a oválnym vrchlom
  • Maľovanie ovocia: Tmavo červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Cherry Zhukovskya – stará, osvedčená odroda, slávne záhradkári od sovietskych čias. Je pestovaný v rôznych klimatických podmienkach, čo demonštruje vždy dobré výsledky v čase zberu. Plody univerzálnej destinácie sú vhodné na konzervovanie, kuchynské šťavy, mrazy na zimu.

História odstránenia

Rozmanitosť získala špecialisti z All-Ruse Research Institute genetiky a chovu ovocnej rastliny. A. V. Michurina. On bol vyňatý na konci 40 rokov XX storočia. V procese výberu sa použili odrodové semená voľného opelenia.

Popis odrôd

Cherry Zhukovskya tvorí Stredne-stupeň stromy s výškou trupu v rozsahu 1,5-3 m. Cvron strednej hustoty, nie príliš rozptýlená, zaoblený tvar. Výhonky v nej sú zakrivené, červeno-hnedé, pokryté tmavo zelenými veľkými listami, lesklým, podlhovastým, oválnym tvarom. Počas kvitnutia je strom pokrytý bielym mutónom, 5 v kvetenstve. Priemerný život stromu je 18-20 rokov.

Ovocná charakteristika

Čerešne tejto odrody sú tmavá červená, s rovnakou jasnou buničkou. Každé ovocie váži v priemere 4 g, má oválny tvar srdca a zaoblenú základňu. Dužina je husté a šťavnaté, zo strednej veľkosti kosti vo vnútri, dobre oddelené od tkaniny. Čerešne vyzerajú atraktívne, majú vynikajúci potenciál v komerčnom používaní, môžu byť prechádzajúce mechanizované čistenie.

Chuť vlastnosti

Plody sú kyslé, veľmi príjemné podľa chuti. Získajte vysoké ochutnávky, až 5 bodov za čerstvé čerešne.

Dozrievanie a plodnenie

Prvé čerešne na strome sa objavujú pre 4. Z hľadiska zrenia je odroda stredná, ovocie z 2 desaťročí júla. Návrat plodín sa stane súčasne. Kúpanie zamerané na pekárske pobočky, čiastočne ovplyvniť rast minulého roka.

Výnos

Objem ovocných výnosov sa zvyšuje s vekom. V 10 rokoch strom poskytuje priemerný výnos 12 kg, potom zdvojnásobuje tieto ukazovatele. Všeobecne platí, že výnos sa odhaduje ako dobrý.

Rastúce regióny

Stupeň vhodná na pestovanie v oblastiach stredného a dolného VOLGA. A tiež to v ústrednom výbore a centrálnych regiónoch.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Zhukovskaya – samozviditeľná čerešňa. Pre vzhľad ovocia na to vyžaduje pristátie v blízkosti iných odrôd s prispôsobivými kvetmi. Môže to byť Cherry Vladimirskaya, čierny priemysel, mládež.

Pristátie

Cherry Grade Zhukovskaya pôda v jarných mesiacoch, ale sadenice je možné zakúpiť na jeseň. V tomto prípade sa zachovávajú v zemi, vtip v uhle 45 stupňov, a potom pokrývajú lepenkou, handrou, miláčikom. A skladovanie je možné v studenej pivnici, korene budú musieť zabaliť mokrou handričkou.

Rastliny sa v apríli prenesú do zeme. Pre Zhukovskya je veľmi dôležitý výber miesta. Slnečný pozemok je vhodný, nie tienený škodlivým, dobre vetraným. Ak podzemná voda blíži 2 m na povrchu, semenádlo je umiestnené na špeciálnom nábreží. Nákupný materiál je potrebný v škôlkach regiónu, aby bol dobre aklimatizovaný.

Pit je tvorená s priemerom 0,8 m a hĺbkou 0,5 m – tieto sú príkladné indikátory, ak je koreňový systém silne vyvinul, môžu byť zvýšené. Kyslé pôdy z jesenného brána s dolomitou múkou. Hustá hlina s pieskom – 1 vedro pre 2 m2.

Pri pristátí je nainštalovaný mladý čerešňa, ktorá má koreňový krk mierne pod hladinou pôdy. Fólie budú musieť vrátiť tak, aby sa nerozpadli, keď inštili. Pôda sa extrahuje pri kopaní, musí byť zmiešaná s superfosfátom, vytvárajú organické hnojivá. Tento substrát je naplnený pristátím dobre, postupne ho utesňuje. Semená je napojená s 2 vedierkami vody, potom je navlhčená pôda namontovaná, ak je to potrebné – vykonať podväzok na kolík alebo striedanie.

Pestovanie a starostlivosť

Cherry Zhukovovskaya nie je veľmi náročný na starostlivosť, ale potrebuje určitú pozornosť. Ovládacie zavlažovanie je potrebné začať hneď po kvitnutí a potom opakuje sa po tvorbe ovocia. V prednej časti zimy, v polovici novembra, vytvárajú napájanie tekutiny vlhkosti, pričom sa pod koreňom, pričom do 4 lopaty vody, v špeciálne vykopaných drážky.

Voľná ​​pôda príliš intenzívne potrebujú. Počas teplej sezóny, uvoľnenie produkciu 2-3 krát ročne. Pred zimami je pôda v koreňovej zóne opitá do hĺbky bajonetovej lopaty s hnojivami s potaš-fosforečnou skupinou. Počas zvyšku času sa kŕmenie vykonáva 2 krát počas sezóny. Ihneď po snehu, stromy hnojili amoniak dusičnan.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Zhukovskaya – Cherry Stupeň s vysokou odolnosťou do Cockclock. Ale je prekvapená Klaasurosporióza, v ktorej sa objavia diery na listoch, a oni sami získajú červenohnedú farbu. Pri identifikácii príznakov tejto choroby je potrebné aplikovať liečbu chemikáliami obsahujúcimi meď.

Šedá hniloba je tiež pomerne často pozoruhodné čerešňové stromy. Externe, príznaky ochorenia sú podobné známky tepelných popáleniny. Pošlite sivé spóry húb na výhonkoch, mali by ste okamžite začať liečbu fungicídmi. Všetky postihnuté korunové úseky, ovocie a listy sú vyčistené, ničia v ohni.

Od škodcov Najväčšie nebezpečenstvo predstavujú čerešňové muchy, pílko, California Shield. Vhodné insekticídne prípravky sú vybrané v boji proti nim.

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Čerešne stromy tejto odrody priemerná zimná ťažkosť. V chladnom prostredí s drsnými zimami, neodporúča sa ich pestovať. A tiež rastliny slabo tolerujú návrat zamrznutí. Kvetinové obličky sa objavujú, keď teplota atmosféry klesne pod nulu. Stabilný.

Recenzie Recenzie

Podľa Dachnikov, Cherry Zhukovovskaya, aj keď jeden z najstarších odrôd výberu, stále nie je horší ako novšie možnosti. Veľké sladké ovocie sú obzvlášť dobré v čerstvej forme. Záhradníci si všimnete, že z nich môžete urobiť vynikajúce šťavy, džem, čerešne v sirupe. Stupeň je veľmi chválená za priateľské dozrievanie ovocia, bohaté a krásne kvitnúce, estetický vzhľad rastliny, veľmi dekoratívne hľadá v záhrade.

Negatívne recenzie na mnoho rokov sa tiež dostatočne nahromadili. Záhradníci uvádzajú, že Zhukovovskaya je naklonený obnoviť bobule a drevo na raste sa výrazne pohybuje. Bez opeľovačov sa buď nepracujú slušné výnosy. Ich objemy sa ťažko dosiahnu 5% predpokladaných výnosov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár