Gelojorový hrozna

  • Autori: V.V. Zagorulko, Ukrajina
  • Účel: Univerzálny
  • Bery: biela a žltá
  • Chuť: Muscata
  • S kosťami: Nie
  • Čas dozrievania (filter): Veľmi skoro
  • Čas dozrievania, dni: 95-100
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -21
  • Hmotnosť BUCHY, G: 800-3000
  • Typ kvetu: OBOY

Pozrite si všetky charakteristiky

Geliodor Hrozno – slušná všestranná odroda. Jeho vysoký výnos plne ospravedlňuje kultiváciu. Táto rastlina sa vzťahuje na skupinu vínnej skupiny, ktorá zvyšuje jeho spotrebiteľské vlastnosti.

História odstránenia

Hlavný odrodový rozvoj bol vykonaný na Ukrajine. Významný príspevok k zavedeným výberom. V. Zagorulko. Zariadenie bolo vytvorené predtým známymi typmi Crosant. Zdrojové druhy mali skoré a veľmi skoré dátumy zrelosti, čo výrečne označuje hlavnú úlohu. Avšak, na dosiahnutie vynikajúcich vlastností nevyšiel – to sa ukázalo len dobré hrozno.

Popis

Čas dozrievania

Pripravenosť bobule na zber dochádza po 95-100 dňoch po pristátí. To vám umožní s istotou atribútovať helitor na najmä skoré triedy. Zachované na pobočkách zberu môže až do posledného roka.

Bozk

Kefy z tejto odrody sú veľmi rozvetvené. Pre nich charakterizuje predĺžením. Hmotnosť jednej akumulácie ovocia sa líši od 800 g do 3 kg.

Bobule

Povrch maľovaný bielym a žltým tónom. Atraktívnou vlastnosťou je nedostatok kostí vo vnútri. Geometricky, ovocie je podobné podlhovastému. Peel je mierne hrubá a relatívne silná, ale na týchto pozíciách nesvieti špeciálne úspechy. Buničina v heliodore je veľmi hustá; Zvážte bobule od 6 do 7 g.

Chuť

TASTOR POZNÁMKA CHRACTISTICKÉ NUTMENTY. Chýba chuť šupky. Telo je celkom elastické. Dobré chuťové pocity sú zachované pomerne dlho, aspoň do konca leta. A tiež upozorňuje na šťavu z ovocia.

Výnos

Normálna plodnosť jedného viniča – nie viac ako 3 kg. V opačnom prípade bude rastlina preťažená. Heliodor dáva ovocie triedy 3, pravidlá sú pomerne bežné. V prvej sezóne je celkom aplikovaná zbierka od 0,8 do 1,5 kg. Potom môže byť bar vyvýšený.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Gelojorový hrozna

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Gelojorový hrozna

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Pristátie

Kvôli veľmi skorom dozrievania, môže byť vylodenie odložené do priaznivého momentu. Ale nie príliš dlho. Odporúča sa len čakať na istý studený koniec. Jesenné pristátie je možné. Pre helidore je dôležité osvetlenie, to znamená, že je nemožné zasadiť ho na tieňových sekciách; Najlepší materiál už dlho uznal ročné sadenice.

Gelojorový hrozna

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Gelojorový hrozna

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Gelojorový hrozna

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Gelojorový hrozna

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Gelojorový hrozna

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety z tejto odrody obroat. Zvyčajne sa nevyžadujú ďalšie výsadby na opeľujúcej aktivity. Včely v vinici lásku rovnako ako obvykle.

Orezávanie

Na jednej časti viniča môže byť ponechané 2-3 a 4-6 očami. Listy hrozno pomerne široký priestor pre manévrovanie. Potrebné je normálne orezávanie. 1 m kríky umožňujú nie viac ako 12 výhonkov. Každý slabý prasiatok by mal byť zničený bez váhania.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Gelojorový hrozna

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Gelojorový hrozna

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Tento postup sa vykonáva podľa potreby. Snažte sa „flush“, ktorý stojí za to. Optimálnym riešením je pridanie sulfátov, nepresahujúcich dávkovanie. Medzi pristátím a začiatkom tvorby bobúľ kŕmneho gélóga nie je potrebné. Presnejšie možno povedať len pre každú konkrétnu situáciu.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Vývojári odrody trvajú na tom, že jeho odolnosť proti mrazu dosahuje -21 stupňov. Napriek tomu bude vinice stále musieť. Ako zmáčanie pozemku, tým viac naliehavé toto opatrenie. Podrobnejšie pokyny týkajúce sa prístrešia v dostupných zdrojoch.

Choroby a škodcov

Odolnosť voči hube je klasifikovaná ako 3 body. Z choroby Nebezpečenstvo predstavuje Oidium. Boj proti nemu sa vykonáva predovšetkým prípravou topaz. A tiež ponáhľa a mierne; Aby sa zabránilo tomu, rastliny sú opatrne orezané, a ak ešte nie je žiadna choroba, existujú fungicídy podľa pokynov. Informácie o škodcovi konkrétnej odrody chýbajú; Fakty lézie kliešťom.

Gelojorový hrozna

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

Gelojorový hrozna> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

Gelojorový hrozna> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

Gelojorový hrozna> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

Gelojorový hrozna> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Zber sa odporúča pre čisté a suché nádrže. Odporúčajú sa umiestniť na chladných miestach. Malé bobule väčšinou patria do kategórie Kishams a mali by sa podľa toho uložiť. Ak je to možné, udržujte ovocie viac ako 24 hodín v chladničkách.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár