Goosebers jantár

 • Názvy synonymá: Yantarniy, Amber
 • Typ rastu: stredný odolný
 • Popis kríka: slabý príjemný, hrubý
 • Epishers: Výkonný
 • Špice: Single
 • Hárok: stredná veľkosť, zelená
 • Veľkosť bobule: Veľký
 • Hmotnosť bobúľ, g: päť
 • Bobuľový formulár: ovál, mierne zahustený na jednom konci
 • Bery: oranžová-žltá

Pozrite si všetky charakteristiky

Amber je veľmi nenársná trieda Goosebert. Vďaka tomu je rastlina veľká popularita medzi začiatočníkmi, ktorí mu často uprednostnia.

História odstránenia

Amber nemôže byť nazývaná mladá odroda, pretože on bol viac ako 50 rokov. Autor druhov je považovaný za m. ALE. Pavlova. Odroda bola získaná pri použití anglickej žltej, zatiaľ čo technika zahŕňala voľné opeľovanie. Experiment na vytvorenie novej odrody bol tak úspešný, že kultúra sa rýchlo stala populáciou nielen v Ruskej federácii, ale aj v mnohých ďalších krajinách.

Popis odrôd

Výška jantáru sa pohybuje od 1 do 1,5 metra, gooseberry rastie nedostatočne rozvinutý, ale hustý. Jednotlivé hroty sa nachádzajú na výkonných únikoch kultúry. Chladivo dosť vysoké, stredný list, zelená. V okrajoch je možné oddeliť.

Charakteristické pre bobule

Ovocie majú jantár rozlišovať skôr veľké veľkosti. Oddelené Berry môže dosiahnuť 5 gramov. Forma – klasický oválny s miernym zahusťovaním jedného zo koncov. Farba bobule je žltá-oranžová, čo je dôvod, prečo stupeň a má také meno. Ulice na plodoch sú svetlé, a kôra je veľmi hustá, s malým množstvom chĺpkov. Staršie bobule sa nezobrazujú, takže nemôžete ponáhľať s úrodou.

Chuť vlastnosti

Amber má bohatú medovú vôňu. Chuť je blízko kyslej sladkej, ale to, čo presne to bude dominovať, závisí od počasia. Pod horúcim letom sú plody sladené, a ak bolo počasie prevažne v pohode, potom bobule budú rásť kyselinou.

Dozrievanie a plodenie

Jedná sa o ranné gooserry, takže zber vo väčšine regiónov sa zozbiera už na konci júna. Niekedy je načasovanie posunuté na začiatku druhého mesiaca leta.

Výnos

Správna starostlivosť o goosetring tejto odrody poskytuje vysoké ukazovatele výnosov – až 10 kg s kríkom. A vďaka hustej pleti sa ovocie prepravujú aj bez problémov.

Pristátie

Amber Gooseberting pristátie môže byť vyrobené ako na slnku, ako aj na polovicu, ale prvá možnosť je stále optimálna, pretože bobule budú sladšie. Kyslosť pôdy by mala byť nízka, sú povolené slabo alkalické pôdy. Všeobecne platí, že špecialisti na túto odrodu odporúčajú úrodnú hlinku. Rovnako ako väčšina rastlín, jantár nemá rád nadmernú vlhkosť.

Čas na pôdu je zvyčajne spôsobený klimatickými parametrami regiónu alebo túžby samotného záhradníka. Povolené skoré a neskoré-ročné typy pristátia. Vykonávanie postupu, nezabudnite na aplikáciu hnojiva. Takže, v každej jamke, bude potrebné dať dva kompletné lyžice humusu a popola dreva (1 šálka). Korene musia byť ponorené do skrutky (zmes hnoja a ílu).

Na rozdiel od mnohých ďalších sadeníc, táto rastlina bez sklonu, vo vertikálnej polohe. Rastový bod opustí pôdu (5 centimetrov). Je dôležité si uvedomiť, že nie je možné trieť pôdu v obavách valcovania. Ale hojné zalievanie je povinným štádiom pristátia. Prothesing výhonkov by sa malo účtovať až 6 bud. Vzdialenosť medzi krídlami a riadkami – jeden a pol metrov.

Pestovanie a starostlivosť

Ako už bolo uvedené, pestovanie jantáru neznamená žiadne komplexné postupy. Mladé sadenice však musia venovať väčšiu pozornosť.

Rastlina potrebuje pravidelné, ale mierne zavlažovanie. V prvom roku bude musieť vodu raz týždenne, nevyhnutne teplá voda. Potom sa môže znížiť frekvencia zavlažovania. Množstvo tekutiny v rovnakom čase bude 3-5 lyžicami na kríku. Povinné je vlhkosť ziskové zalievanie, vykonáva sa na jeseň. Bude to trvať asi 7 vedier. Ak je na mieste celá husná plantáž, je lepšie uprednostniť odkvapový zavlažovací systém.

Takže korene sú jantár, dostali veľa kyslíka, pôdy v rustikálnom kruhu, ktorú potrebujete na uvoľnenie. Hĺbka spracovania by nemala byť viac ako 15 centimetrov, inak bude poškodený koreňový systém. Často sa uvoľnenie vykonáva súčasne.

Bez kvality kŕmenia a množstva plodín tejto odrody trpí veľmi, takže musia byť vykonávané. Na konci marca sa pod krídlami zavádza ammonárny selitra. Riešenie sa robí ľahko, pretože toto potrebujete len miešať 20 gramov vody s vesmírou vody. Keď kvitnú končí, odporúča sa použiť Korovyt. Je chované kvapalinou v pomere 1 až 8. Po vyvrátení jantárových kríkov kŕmi chlorid draslíka.

Okrem zalievania a kŕmenia budete musieť vytvoriť aj korunu. V prípade tejto odrody sa zaoberajú koncom listu. Slabé sadeníc skrátia na 6 obličkách. Nasledujúce dva roky, výhonky nakrájajú na dve tretiny. Od piateho roka môžete prebývať len na sanitárnom orezaní.

Ďalší povinný moment – podpora podpory. To môže byť napakovanie alebo kolíky. Budú musieť pozastaviť pobočky. Takže nebudú trpieť zaťažením bobúľ a poplatok za zber bude jednoduchší.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Amber, s výhradou dobrej a správnej starostlivosti, nebude mať trendy voči chorobám vôbec. Zvlášť dobrý, konfrontujeme americké trápenie. V zriedkavých prípadoch je rastlina nadšená s anthyranets a hrdze. Zabránenie takýmto chorobám umožní preventívnu liečbu fungicídov.

Aby sa zabránilo škodcom na časť, vedľa gooserry sa odporúča pozemné bylinky s ostrou arómou. Dobré riešenie naleje kríky s vriacou vodou pred prebudením obličiek. Ak sa škodcovia stále objavili, je v podstate píl a voško. Ale opäť, parazity prichádzajú len v rozpore s podmienkami agrotechnológie.

Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam

Amber má veľmi vysokú odolnosť proti mrazu, takže je takmer nikdy pokrytá zima. Výnimkami v tomto prípade budú sadenice 1-2 rokov a kríky rastú vo veľmi chladných oblastiach s čestnou zimou.

Recenzie Recenzie

Amber Reakcie prevažne pozitívne prípady. Dachnips chváliť dozrievanie a dlhodobé plodnice kultúry kríky. Taktiež chutí chuť bobúľ, hustá pokožka, ktorá vám umožní ľahko niesť zozbieranú úrodu. Nestrácali záhradkárov s pozornosťou na pestovanie, odolnosť voči veľkým chorobám bobule.

Nevýhody na odrodu tiež, ale bez nej kdekoľvek. Boli zaznamenané nasledujúce nevýhody:

 • Keď sa tepelné spracovanie, bobule rýchlo zvárajú, strácajú chuť;

 • Businky musia byť nahrané, vedľa nich budovanie podpory;

 • Rastlina má ostré hroty, takže pri zbere sa musí prijať opatrnosť;

 • S chladným lepe, bobule rastú kyslé;

 • Bohatý odtieň ovocia je „maják“ pre vtáky a záhradníci často musia tráviť peniaze na odpudzujúcich a iných prostriedkov na udržanie plodiny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: