Goosery Snezhana

  • Autori: Popova I. V. (FGBNU FNC Záhradníctvo)
  • Názvy synonymá: SNEZHANNA
  • Rok predpokladov: 2009
  • Typ rastu: SILNORORAL
  • Popis kríka: stlačený, kompaktná koruna
  • Epishers: Hrubá, rovná, zelená-červená
  • Stolička: Slabý
  • Špice: krátke, tenké
  • Hárok: Veľké, zelené, lesklé
  • LOKUMENT: V spodnej časti výhonkov

Pozrite si všetky charakteristiky

Gooseberries s malým počtom hrotov sú veľmi populárne, pretože proces úrody je oveľa jednoduchší zbierať. Jeden z týchto odrôd – Goosetring Snezhana Neskoršie dozrievanie.

História odstránenia

Snezhan’s Gooseberry priniesol šľachtiteľa a. V. Popova (FGBNU FNC Záhradníctvo a škôlka) v roku 2000. Dopĺňané hodnosti platovej triedy prijatej v roku 2009. Ryonizovaná kultúra bobule v centrálnom regióne.

Popis odrôd

Krásna sněžská odroda – to sú vysoké kríky, ktoré rastú až 140-160 cm na výšku. Berry Bush je charakterizovaný silnými vzpriamivými výhonkami nazeleno-červenej farby, kompaktná koruna s miernym zahusťovaním trblietavými svetlými zelenými listami a slabú obklopenie. Tenké a skrátené chrbtice sú zriedka umiestnené len v spodnej časti úteku. Počas kvitnutia, silná bush hrubá je pokrytá veľkými farbami s bledo farbou. Kvety ker v júni – júl.

Druh stupeň (viac ako 45%), takže v donorových kríkoch nie sú žiadne darcovia. Ako prax vysadená na jednej stránke, niekoľko typov gooserbičiek s rovnakými kvitnúcimi dátumami môže zvýšiť výnosy.

Charakteristické pre bobule

SNEZHANA je stredne nasadená kultúra bobule. Za priaznivých podmienok na kríkoch, telesá s hmotnosťou 4-6 gramov. Ovocná forma nezvyčajná – oválna hruška s ideálne hladkým povrchom pokrytým voskom. Zrelé gooserry je obdarený zelenou žltou farbou s ťažkými belavými žilami. S silným slnkom sa môže objaviť bočné červenať. Berry je dosť hustá, drsné miesta. Kvôli rozšíreným, tenkým, ale bobule nie sú pokrčené, aj keď sa nezbierajú včas.

Schôdzku v univerzálnych bobuliach, takže sa jedia čerstvé, aplikované pri varení, variť komprimuje, recyklovať na džemy a marmlands, a tiež zmraziť. Funkcia odrody je vysoká prepravovateľnosť bobule a schopnosť byť udržiavaná na dobu dlhú dobu na chladnom mieste (asi 15-16 dní). Zvlášť prepravovateľné a náchylné na konzervovanú bobuľu, zastrelenú v štádiu technickej splatnosti.

Chuť vlastnosti

Kvalita komodity a chuti na gooserry je veľmi vysoká. Bledožlté mäso bobule je obdarené mäsitým, hustým a zároveň jemným, veľmi šťavnatým konzistenciou. Chuť ovocia vyvážená – vyslovená kyselina je dokonale kombinovaná so svetelnou sladkosťou a slabou ovocnou arómou. Buničina obsahuje viac ako 7% cukrov a menej ako 2% kyselín.

Dozrievanie a plodnenie

SNEZHANA patrí do kategórie bobuľových druhov s neskorým časom zrenia, takže bobule sa uchovávajú, keď sa už väčšina odrôd podarilo dať svoje plodiny. Ovocie A Bush začína druhý rok po pristátí. Doba ochutnávky začína v 3. júli a aktívna fáza vyvrátenia spadá do prvej polovice augusta.

Výnos

Výnos odrody je impozantný s jeho ukazovateľmi. Vykonávanie štandardného poľnohospodárskeho inžinierstva, od 1 Bush na obdobie plodovania, môžete odstrániť od 6 do 9 kg zrelých bobúľ. Pri pestovaní bobúľ v priemyselnom meradle s HA ​​dostanete až 74,2 centrus Gooserry.

Pristátie

Výsadba sadeníc sa vykonáva počas odpočinku – skoré jar alebo uprostred jesene. Po výsadbe na jar, musíte zvážiť, koľko smútku a vzduchu. Okrem toho sa pristávajú pred rastom. Na jeseň sú kríky vysadené po plnom odlievaní. Spravidla to je október, takže je čas na prispôsobenie koreňového systému k klimatickým prvkom.

Výsadba sadeníc, je potrebné pozorovať vzdialenosť medzi krídlami a stromami, ktoré tvoria 2-2.5 metrov. Jediné alebo dvojročné sadenice s rozvinutým koreňom a 2-3 zdravými výhonkami 20-30 cm sa považuje za najlepšie pre pristátie.

Pestovanie a starostlivosť

Pre výsadbu Snezhan Gooseberbers sa odporúča vybrať si pozemok s dostatočným množstvom tepla a svetla, ako aj s hlbokým prechodom podzemnej vody, pretože koreňový systém rastliny negatívne reaguje na vlhkosť vlhkosť v zemi. Pôda by mala byť fertilná, s dobrou prenikaním vlhkosti a vzduchu. Špecialisti odporúčajú pestovať gooserry na hlinitých pôdach s neutrálnou kyslosťou. Okrem toho by mal byť graf chránený pred chutnými vetrom a návrhmi.

Agrotechnológia rastliny pozostáva z pravidelného zavlažovania, pričom kŕmenie (ak pridávajú hnojivá pri pristátí, potom nie sú potrebné ďalšie 3 roky kŕmenie), uvoľnenie a tidwing, ročné sanitárne orezávanie pobočiek, riediace kríky, ochrana proti hlodavcom, škodcov a vírusmi.

Okrem toho nezabudnite na mulčovanie pôdy, ktoré nielen prispieva k údržbe vlhkosti, ale tiež zabraňuje tvorbe burín v pôde. Čierny agriched alebo slama je vhodný ako mulčovač. Omladzujúci orezanie pobočiek sa vykonáva po piatom roku rastu rastlín.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

SNEZHANA – Majiteľ vysokej imunity, takže ľahko prevádza American Truinous Rose, Septoriasis a mnoho vírusových ochorení. Na zvýšenie stability je možné pravidelne vykonávať preventívnu liečbu špeciálnymi prípravkami – striekanie s riešením sily železa na jeseň, ako aj bordislavsku zmes skorého pružiny (pred vegetáciou). Škodcov ker prakticky priťahuje, takže invázia do tly, požiare a sklenené ženy sú veľmi zriedkavé.

Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam

O dobrom raste a rozvoju gooserry neovplyvňujú zimné topy, jarné mrazy, teplo a krátke sucho. Okrem toho, odroda je odolná voči mrazu, odhodí teplota kvapiek na -20-25 stupňov. Negatívny vývoj môže ovplyvniť prebytok vlhkosti a vlhkosti, ako aj nadmerných shaderov, ktoré môžu znížiť zber alebo zvýšiť kyselinu chuť bobúľ.

Recenzie Recenzie

SNEZHANA je jednou z blízkych odrôd letných domov a poľnohospodárov. Je to spôsobené nenáročným poľnohospodárskym inžinierstvom, slabým dôkladným, rýchlej adaptácii na klimatické podmienky, ako aj schopnosť rozvíjať na chudobných pôdach. Mnohí majitelia zaujmú neuveriteľnú chuť bobúľ, ich univerzálny účel, ako aj možnosť skladovania v chladničke na 2 týždne bez straty chuti a prospešných vlastností.

Spolu s mnohými výhodami stojí za to označiť nedostatky odrody. Najzákladnejšie nevýhody kultúry možno považovať za neskoršie termíny dozrievania a príliš tuhé kôry, ktorá sa cíti počas konzumácie bobúľ s čerstvým.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: