GRAPES ISEAR

  • Autori: Vnieviv IM. Potapenko G. Novocherkassk
  • Účel: Tabuľka
  • Bery: Biely
  • Chuť: harmonický
  • Čas dozrievania (filter): Veľmi skoro
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -23
  • Hmotnosť BUCHY, G: 598
  • Typ kvetu: OBOY
  • Ochutnávka, body: 8,6
  • Smútok: Nie

Pozrite si všetky charakteristiky

Vintage odrody sa vyznačujú svojím výnosom. To je to, čo najviac záhradníci hodnotia. Hrozno hrozno Isar. V tomto článku zvážte vlastnosti odrody, načasovanie dozrievania, výnosu, chuti, ako aj odolnosť proti mrazu a čas skladovania.

História odstránenia

Aisar Grape Rôzne je pomerne mladý, bol prevzatý v Výskumnom ústave. Potapenko v novocherkassku. Hrozno Richelieu a Talisman boli odobraté pre rodičovský pár.

Popis

Kríky na hrozna Iisar malej, strednej výšky. Vinič rastie až 4 m, polo-rozptýlené. Farba viniča je tmavo hnedá spodná časť, strieľa svetlo zelený tieň. Veľké listy, s 3 nože, ale stretávajú sa a v tvare klinov. Tam je priamy prierez a veľký nádoba. Predný povrch lesklého listu, zadný – matný, s ťažko hmatateľným.

Vine dozrieva dobre. Mnohí záhradníci poznamenávajú, že hrozno icear je dobre rozdelené odrezkami.

Čas dozrievania

Pokiaľ ide o zrenie, odroda patrí k skorému. Plné starnutie ovocia spadá na začiatok augusta. V severných regiónoch sa termín zvyšuje na prvé čísla septembra.

Bozk

Brozdi dozrieva vo veľkom a spotení, v priemere 598 g. Podlhovastý. Bobule v kefách sú navzájom pesné. Žiadna peridosť.

Bobule

Ovocie vo forme oválu, mierne podlhovasté, veľké. 10-12 g, niektoré zrelé a 20 g. Farba plodov sa líši od bielej až zlato s ľahkým ružovým úsadcom. Nafúknuté šťavnaté, pevné a chrumkavé. Peel je tenká, keď sa používa, je absolútne necítil.

Chuť

Chuť kvalita krásna, vysoká sladkosť sa oslavuje. Pomer cukru 232 g / DM3, kyslosť – 4 g / dm3. Tento ukazovateľ označuje, že ovocie nie sú absolútne žiadne.

Výnos

S dospelými krídlami môžete odstrániť až 40 kg hrozna. Číselná číslica sa líši od správneho súhrnného kosti za krídlami, ako aj poveternostnými podmienkami.

Výber výsadbového materiálu

Prečítajte si viac  Aký je rozdiel medzi alych a odtokom?

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Hrozno sa nepáči príliš mokrá pôda. Hoci ovocie nebudú popraskané z prebytočnej vody, ale stále môže ovplyvniť koreňový systém. Preto je potrebné si vybrať voľnú, hlinitú pôdu a miesto od vodných útvarov. Pre väčšiu dôveru pri pristátí sa vykonáva drenážny systém.

Modifikácia hrozna Iisar môžete obaja koreňové aj odrezky. Obaja druhá metóda zaručuje dobrú mieru prežitia nových sadeníc.

Je potrebné dodržiavať zalievanie a režim kŕmenia.

Pred výsadbou sadeníc musíte premýšľať o systéme Choplera a metódy pristátia. Môže to byť výkop alebo studňa.

Pristátie

Výsadba sadenice môžu byť vyrobené ako v jarnom čase a na jeseň. Najprv by ste mali pripraviť zem. Je možné ho pretekať a zamerať sa. Táto metóda je vhodná na pristávací výkop. Ak ste zasadiť v dierach, to nestojí za vybraný pozemok.

Kopanie jamy 0,8 m v šírke 0,5 m. V súčasnosti je systém steleter jednoducho nainštalovaný. Na dne jamiek, kamienky alebo zlomené tehly sú zranené, bude sa objaviť ako drenáž. Potom sa vrstva úrodnej pôdy vyliala spolu s minerálmi obsahujúcimi dusík. Po znížení stromu. Pobočka sa postupne zaspí, Zem je roztrhaná. Potom hojne vrhnúť vodu.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Prečítajte si viac  Paradajkové sibírske banány

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety na hrozna ľadu oboch pohlaví, takže nie je potrebné žiadne ďalšie opelenie.

Orezávanie

Prerezávanie sa vykonáva v niekoľkých etapách. Na jar, suché a rozbité vetvy sú orezané, ako aj tie, ktoré sa nepohybovali po zime. V lete sú vinice trochu rezané, vetvy sú čistené, ktoré začali rásť v smere a neinomocných výhonkoch. A je tiež narezaný do lístia na dne a hore, najmä ten, ktorý zatvára zväzky príliš veľa.

Na jeseň sú vinice rezané, ktoré sa nepoškvrnené viac ako 3 roky, ako aj tie, ktoré boli poškodené chorobou. Ovocné vinice sú skrátené 5-7 očami. Jesenné prerezávanie sa vykonáva po odstránení zberu, a na prvé mrazy.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Prečítajte si viac  Ako zasadiť Dill?

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odolnosť proti mrazu v hrozna je dobrá, – 23 stupňov. Ale podľa záhradníkov, vinič nie je tak nízkymi teplotmi. Preto musia byť na zimu ukradnúť kríky. Vetvy sú odstránené z choler, starostlivo skrútené a padajú na dosku. Nedovoľte kontakt so Zemou. Vinič môžu byť naplnené suchou vrstvou Zeme alebo na zakrytie kotla, potom je všetko uzavreté agrofiberom alebo grugoidom.

Choroby a škodcov

Hrozno sú citlivé na plesňové ochorenie Oidium, aby sa zabránilo šíreniu ochorenia, kríky sa musia striekať 3-násobok sezóny. Nájdené lieky, ktoré obsahujú fungicídy.

Striekanie stojí za prvýkrát po roztavení snehu, v vegetatívnom období a 3 krát, keď sa už vytvorili zväzky, a Berry sa začalo vyliať do farby.

Mnohí záhradníci poznamenávajú, že hrozno Iisar nie sú napadnuté OS.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Hrozno má dobrý čas skladovania – od 1,5 mesiaca.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: