Hrozno Aleshhhenkin

  • Autori: Ns. E. Cehmistrenko (experimentálna stanica VOLGOGROGRAD)
  • Účel: Tabuľka
  • Bery: Amber s White RAID
  • S kosťami: Áno
  • Čas dozrievania (filter): Veľmi skoro
  • Čas dozrievania, dni: 110-118
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -26
  • Názvy synonymá: Alyosha, Aleshin, Aleshenkin Dar, №328
  • Hmotnosť BUCHY, G: 500
  • Výnos: 8-10 kg s krovím

Pozrite si všetky charakteristiky

Grape odroda zvaná Aleshenkin pestovaná na území Ruska nie prvým rokom. Kvôli expresívnej chuti dostal rozšírené a popularitu.

História odstránenia

Rôzne jedáleň bola odstránená v roku 1956. Jej tvorca sa stal ruským akademický Peter Efimovičom Zehmistrenko (Skúsená stanica Volgograd). Hrozno sa ukázalo cez kríženie hrozna Madeleine Anhevin s peľou iných druhov stolov. Názov odrody bol názov milovaného vnuka, synonymá: Alyosha, Aleshin, Aleshenkin Dar. A tiež táto odroda privlastnila číslo №328.

Distribúcia geografie

Kultúra sa cíti skvele na území južných zemepisných šírok. A tiež pestované v regiónoch s miernym klimatickým podnetom. S náležitou starostlivosťou môžete získať dobrú úrodu na predmestí.

Popis

Farba lístia – štandard, bohatá zelená. Farbenie bobule – matné zlato. Napriek tomu, že odroda je považovaná za stôl a rastie nádherné v teplých poveternostných podmienkach, prispôsobí sa skvelé chladné podnebie. Správna starostlivosť vedie k kladenia ovocných obličiek a ovocie dozrievajú skoro. A tiež nemá problémy so operiatom.

Čas dozrievania

Hrozno sa týka veľmi skoro. Proces od okamihu bookmarking mladých obličiek na úplné dozrievanie bobúľ trvá 110 na 118 dní. Toto obdobie priamo závisí od regiónu pestovania, poveternostných podmienok a starostlivosti.

Bozk

Breakdi majú kužeľovitú formu. Indikátor hustoty – médium. Priemerná hmotnosť obrovského partia – asi 500 gramov.

Bobule

Zrelé bobule môžu byť určené jantárovou farbou s tenkým svetlom kvetom. Vnútri kostí stredného veľkosti (1-2 kusy). Obsah cukru – 200 gramov za DM³. Hladina kyslosti sa pohybuje od 3 do 5 g / dm³. Koža hustá a tenká. S príslušnou kultiváciou sa telo stáva mäsitým, stredne hustým a chrumkavým. Forma – ovál (v niektorých zdrojoch slabo. Stredná hmotnosť jednej bobúľ – 4,5 gramy.

Chuť

Ovocie majú jemnú a harmonickú chuť. A tiež existuje ľahká chuť muscat. TASTORS odhadol stupeň o 8,8 bodov maximálne 10. Takéto posúdenie sa považuje za vysoké.

Výnos

Aleshenkinova stupeň bola označená ako vysoko výnos. Z jedného krku stredne veľkého množstva je možné zbierať od 8 do 10 kilogramov ovocia. Bobule majú vysoké prepravovateľné vlastnosti.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Tento typ ovocnej kultúry sa považuje za nenáročný, z dôvodu, ktorý môže byť pestovaný v regiónoch s rôznymi klimatickými podmienkami. A táto odroda je vhodná pre začínajúcich záhradníkov, ktorí nemajú skúsenosti s rastúcimi takými kultúrami.

Pristátie

Špecialisti odporúčajú pestovať ovocné kríky na jar. Ihneď po tom, čo sa pôda zahrieva na +10 stupňov Celzia. Zároveň sa teplota vzduchu pohybuje od +18 do +20 stupňov tepla. Takéto poveternostné podmienky sa vyskytujú v rôznych časoch roka v závislosti od rastúcej oblasti. V južných zemepisných šírkach začínajú potrebné poveternostné podmienky na konci apríla. Na severe je stredný alebo koniec posledného jarného mesiaca.

Poznámka: Kvalita sadeníc má veľký význam pri plodovaní. Starostlivo oceníte to pred pristátím. Kmeň musí byť hnedý a umiestnenie rezu. Lístie by malo byť hladké a hladké, bez nedostatkov. Rôzne chyby, ako napríklad Highlights, môžu indikovať choroby.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Typ kvetu je OBO, takže jedna z hlavných čŕt tejto odrody – self-opelenie.

Orezávanie

Optimálne zaťaženie na jednom kríku – od 35 do 40 obličiek. Podporovať takýto indikátor, v pružine vykonávajúce tvarovanie orezávanie. Krčiť poškriabané obličky pre 3-9 očí. Tento postup pomôže dosiahnuť vysoký výnos. Rastlina strávi silu a užitočné prvky, ktoré nie sú na viniči a ovocie.

A tiež potrebujú pravidelne odstrániť extra kvetenstvo. Aby boli bobule zrelé súčasne, musíte si zachovať optimálne množstvo kvetenstva. Jedna kvetenstvo. Mnohí záhradníci odstránia kvety zo spodku s nožnicami.

S príchodom leta okolo kefiek odrežte nadbytočné lístie. Bruzujú slnečnému žiareniu, v ktorom bobule potrebujú dozrievať. Suché vetvy a listy sa vymažú na začiatku marca. Budú negatívne ovplyvniť rozvoj kríka, pričom dôležitej výživovej zložky.

Busky tejto odrody je potrebné aktualizovať približne každých 5-6 rokov. Záhradníci radia na najsilnejší a mladý útek, aby zanechali len 9 očí s nástupom jari. Akonáhle je vytvorený nový rukáv, stará potreba znížiť celý, pod veľmi pahýlom. Čerstvý rez by sa mal spracovať pomocou špeciálnej záhrady topánok.

Zalievanie

Mladý Bush je potrebné zavlažovať každý týždeň na mesiac. Pod jedným puzdrom nalial 20 litrov vody vo vnútornej alebo teplej teplote. Frekvencia zavlažovania znižuje budúci mesiac – každý 14 dní sa používa rovnaký objem vody. S príchodom tretieho mesiaca (ako v nasledujúcich mesiacoch) hrozno miešané len raz mesačne.

Frekvencia a hojnosť zavlažovania závisí od poveternostných podmienok a nie odlišné od takéhoto postupu pre iné odrody.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Skúsení záhradníci odporúčajú kombinovať zavlažovanie s prikrývaním. Tak, že zelená hmotnosť Aleshhheninového hrozna vyvinula aktívne, v procese pružinového zavlažovania musíte pridať dusík do zeme: 40 gramov močoviny používa 10 litrov vody. Výsledná kompozícia sa spotrebuje na jednom kríku. Ďalšou možnosťou oplodniť kultúru s organickými nástrojmi: Zmiešajte 100 gramov kuracieho vrhu s 10 litrami vody.

A odroda bude užitočná pre hrozno pred kvitnutím. Môžete pripraviť roztok 20 gramov superfosfátu a 5 gramov draselnej soli. Potom 5 kilogramov kompostu pridáva do jedného kríka. Akonáhle je zber zostavený, časť draslíkovej soli prispieva k zemi – 5 gramov tohto produktu a na jeden krík sa používa 40 gramov dolomitovej múky.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odroda sa vyznačuje odolnosťou voči mrazu – až 26 stupňov mrazu. Hrozno v regióne Orenburg av okolitých regiónoch je žiaduce pokryť príchodom zimy. Odstráňte ochranný prístrešok len po úplnom ústupe z mrazu.

Choroby a škodcov

Odroda je naklonená k plesňovým infekciám. A rastlina sa bojí kliešťov a lelniek. Aby ste zhromaždili bohatú zber, musíte zarobiť rastlinu dvakrát ročne – jún a júl. Používajú sa nasledujúce lieky: Fufanon, Topaz, Khorus. A tiež potrebujú zvládnuť vinič s burgundovým tekutým roztokom. Urob to 3-krát za sezónu.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Zrelé plody Aleshenkin Hrozno nie je možné uložiť na dlhú dobu. Ovocie si zachová vzhľad a chuť, ak ležia v chladničke maximálne jeden mesiac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár