Hrozno Prima Ukrajiny

  • Autori: Vladimir Danceunov
  • Účel: Tabuľka
  • Bery: Mlieko žltá
  • Chuť: Muscata
  • Čas dozrievania (filter): Veľmi skoro
  • Čas dozrievania, dni: 95-100
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -25
  • Hmotnosť BUCHY, G: 700-1500
  • Typ kvetu: OBOY
  • Hustota luny: stredná hustota alebo voľné

Pozrite si všetky charakteristiky

TABUĽKA HIGHT-PODPORUJÚCE GRAPE RETSION PRIMA UKRAJE NIE A NIE AKO DÔLEŽITÉ, ALE BUDEČNÉHO POTREBUJÚCE.

História odstránenia

Rozmanitosť Primy Ukrajiny možno považovať za novosť, pretože to bola vedená v roku 2013. Chovateľ a zberateľ viniča Vladimir DanceNov je hrdý na tento typ a považuje ho za jeho vyšší úspech. Prima Ukrajiny sa ukázala ako výsledok prekročenia dvoch ďalších slávnych odrôd: Nizin a zlaté. Autor sám verí, že prima Ukrajiny sa ukázala byť taká sľubná, ktorá nie je kvôli vede, konkrétne „intuitívne“.

Popis

Vinič je pomerne silný, vysoký. S smaragdovými zelenými listami a veľkými kefami. Listy sú hladké, bez charakteristickej hromady na zadnej strane. To vám umožní používať na varenie. Pri dozrievaní je charakteristická vôňa, ktorá vyplní okolitý priestor sladkým vôňou.

Prima Ukrajiny sa vzťahuje na typy s včasným dozrievaním. Sa líši v odolnosti a odolnosti proti mrazu voči rôznym typom chorôb a typických škodcov. Vine dáva bobule aj na krokoch. Vďaka tomu je plodina rozliať postupne, zbierka môže byť vykonaná do chladu.

Čas dozrievania

Odroda je ultramenu. Z vzhľadu obličiek až po úplné dozrievanie plodov prechádza 95-100 dní. Bobule majú tiež jednu zaujímavú funkciu. Ak má kefa sepirired nerovnomerne (kvôli nedostatku slnka), môže byť odrezaný. Bobule sú dozrievajúce už v rezu ako banány alebo broskyne. Hrozno začínajú zbierať už v druhom desaťročí júla.

Bozk

Stupeň sa vyznačuje kužeľom kužeľa. Bobule v kefách nie sú oveľa zhrubnuté, dobre rozmazané. Sú veľké, ležia v kefke s hladkými radmi na ťažkých nohách, nie zamiešané a nie praskanie. Bunda je pomerne veľká, priemerná hmotnosť na hlavnom vinici (nie krokoch) môže často dosiahnuť 1,2-1,5 kg.

Bobule

Je to v bobule, ktoré Ukrajina ľahko rozlišuje od iných odrôd. Majú okrúhle, lopatu z dvoch koncov. Na tele bobule sú dve zlučovače, ktoré dáva hrozna na podobnosť s tekvicou. Koža kože, zlatá farba mlieka-žltá. Keď sa používa, necíti sa. Nafúknuté príjemné, husté a šťavnaté. Veľkosť bobuliach je veľká, 10-15 g Priemerná hmotnosť.

Chuť

Odroda sa rozlišuje jasne odlišným nutmesom s poplatcou citrusov. Považované za znalcov veľmi zriedkavé a zaujímavé.

Výnos

Prima Ukrajiny sa vzťahuje na odrody s vysokým výnosom. Tento formulár ako hybridný môže poskytnúť kefy aj na krokoch. Po zbere hlavnej úrody má čas rásť. Preto sa bobule môžu zbierať až do mrazu. Stabilný s jedným kríkom, môžete získať asi 30 kg hrozna.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Rozmanitosť je dosť nenársná, takže aj začiatočník sa vyrovná s rastúcim. Prima Ukrajiny odpustí veľa chýb. Na dosiahnutie príjemnej plodiny by ste mali začať správnym pristátím rastlín.

Pristátie

Najlepšie je zasadiť mladého viniča na jar, ale jesenné pristátie je povolené v južných zemepisných šírkach. V jarnom pristátí sa jama pripravuje z jesene, takže hnojivá v ňom. Pre zimu dosahujú optimálnu koncentráciu, ktorá nebude spáliť korene rastlín.

Miesto je zvolené bez návrhov a najviac slnečného, ​​lepšieho juhu alebo juhovýchodu. Studne sú vyrobené vo vzdialenosti 2 metrov od seba, zaspávajú zmes zlomenej tehly a clamzite na zabezpečenie dobrej drenáže. Potom zmes hnojiva a úrodnej pôdy. Pri pristátí koreňov úhľadne tamper zeme. Podpora môže byť pripravená akékoľvek: oblúky, Trelliers, Wall.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Na rastline sú kvety oboch pohlaví, takže nie je problém s opekaním. V tomto prípade môže opelenie vyskytnúť nerovnomerne.

Orezávanie

Stupeň rastie celkom intenzívne a potrebuje pravidelnú lemú každú sezónu. Zvyčajne v procese na pobočke, 7-8 ovocných obličiek odchádza. Na Bush, v rovnakom čase, nie viac ako 35 kusov, ako sú zväzky sú dosť ťažké, môže preťažiť aj dospelú rastlinu.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Táto odroda je odolná voči mrazu. Bezbolestné pre ovocné obličky on toleruje teploty až -25 a dokonca stručne až -30 stupňov Celzia. Ale záhradníci stredného prúžku Ruska sú stále radšie pestovať vinič v skleníkoch, aby sa získal dôsledne vysoký úrodu.

Na zimu je lepšie poskytnúť územné vetvy, predbežné ich rezanie a dať ich do zmesi rašeliny s pilinou. Z vyššie uvedeného, ​​hrozno sú pokryté spunbondom, zlatou alebo dokonca filmom. Je dôležité zabezpečiť úkryt pri výskyte pretrvávajúceho mrazu a priemerné denné teploty bližšie k nulovým stupňom. Príliš skoro, pred ochladením pozri Ukrajina sa nevzťahuje.

Choroby a škodcov

Odroda je jedinečná s stabilitou všetkým známym chorobám viniča. Nebojte sa šedej hniloby. Veľmi zriedka môže zachytiť kúsky miedbu a oidium. Odporúča sa prevencia pravidelne spracovávať rozprašovanie Bush (najmä v surovom lete). Je dôležité pozorovať režim zavlažovania a rastu rastlín.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Hrozno má dobré dojčenie a prepravovateľnosť, dobre uložená. Používa sa na prípravu vína, rôznych jedál. Vynikajúce v jeho chuti v čerstvej forme.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár