Jablkový strom biely liatie

 • Autori: Baltský
 • Chuť: kyslé-sladké bez nadbytku kyseliny
 • Aróma: existuje
 • Hmotnosť plodu, g: 90-200
 • Výnos: Mladé dobre upravované jablkové stromy môžu dosiahnuť 200 kg, s vekom pri znižovaní brúsenia plodov
 • Začiatok krému: 3-5 rokov
 • Načasovanie dozrievania: Leto
 • Odnímateľná splatnosť: Koncom júla – august
 • Krvácanie: 15-20 dní
 • Účel: Čerstvá forma

Pozrite si všetky charakteristiky

Biely liatie – rôzne jablká, ktorý je oboznámený s takmer každým. Môžete sa s ním stretnúť v takmer každej ovocnej záhrade. Biele objemové jablká sú veľmi populárne medzi Dachnikmi za viac ako tucet rokov. Biele liatie sa vzťahuje na odrody s letnou zrenia ovocia, keď nie sú žiadne ďalšie odrody Apple.

História odstraňovania odrôd

Medzi agronómimi neexistuje jednoznačná odpoveď o pôvode tejto oblasti jabĺk. Najpravdepodobnejšie, biele objemové jablká majú baltické korene. Hoci existuje názor, že odroda je zo stredného Ruska. A tiež táto rôznorodosť jabĺk sa nazýva dlhodobý, puding, bielizeň, potrubia alabastres. Rozmanitosť odrodových mien je vysvetlená jeho dlhou históriou. Prvýkrát bola odroda opísaná takmer pred 200 rokmi (v roku 1848). Viac ako 20 ďalších odrôd jabĺk sa stiahne.

Popis odrôd

Zamestnanecký strom. Apple Tree dosiahne výšku 4-5 m. V mladom veku jabloňového stromu biely liatie – strom so širokouhovanou korunou. Ako je výška, Krone získava viac zaoblený tvar. Fréza hrubá, strieborná sivá. S vekom získava zaokrúhľovanú formu. Španielske pobočky. Ponecháva svetlo smaragd, strednú veľkosť, vo forme širokej elipsy, menej často v tvare vajec.

Biele kvety, na okrajoch mierne ružovo. Cítia veľmi príjemné, hmyzové poliežky priťahujú svoju medovú arómu.

Prečítajte si viac  Gooserry Orpheus

Ovocie triedy biele liatie sa týkajú bodkovacích odrôd. Väčšinou sa spotrebujú v čerstvej forme. Vhodné na varenie Compote na zimu. Z bieleho liatia sa ukazuje veľmi chutný jamkársky svetlý. Veľmi dobrý a šikovný s bielym liatím.

Vzhľad jabĺk je ľahko pokazený pri stlačení, koža je jednoduchá. Na mieste hustého kontaktu jabĺk navzájom sa vytvárajú hnedé škvrny a potom proces hniloby. Preto nie sú prepravné.

Okrem obvyklého tvaru jablonia, existujú aj nízke a dokonca trpasličí.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Biele liatie má rad výhod:

 • Odolnosť proti mrazu;

 • Zimná ťažnosť;

 • príjemná chuť;

 • Predčasné dozrievanie;

 • nenáročné;

 • Schopnosť kultivovať rôzne v mnohých regiónoch Ruska, Bieloruska, Ukrajina.

Zo mínusov je možné poznamenať:

 • nemožnosť prepravy dlhých vzdialeností;

 • So vekom jablka sa ovocie zrejmé;

 • neprchavý;

 • havaruje ako pár;

 • ohromený jablkovým farebným frozingom;

 • Ovocie nie sú dlhodobo uložené.

Dozrievanie a plodnenie

Biele nalievanie plodnice zvyčajne začína v Apple strom vo veku 3-5 rokov. Súčasne na mladých stromoch ovocie väčšie ako na veku Apple Tops.

Krváta bieleho vylievania – ostro pravidelnú, plodina sa môže zbierať na krátku dobu. Začiatok dozrievania ovocia spadá na konci júla. Jablká je možné zozbierať do polovice augusta. Odroda surpulfida.

Rastúce regióny

Kultivovať biele liatie môže takmer všade. Výnimka – Regióny s veľmi drsnou zimovou (východnou Sibíri, severné Urals a Ďaleký východ). Najvhodnejšia klíma pre biele liatie v strednom pruhu Ruska.

Výnos

Prvá vážna zber je možné získať z trojročného stromu. Výťažok sa postupne zvyšuje. 6 rokov života s mladým dobre upraveným jablkom, je možné zbierať asi 2 c jablká.

Ovocie a ich chuť

Ovocie zaoblený kužeľový tvar, stredná veľkosť. Ovocie dlhé, zakrivené. Top čerpané malé, rebrované. Lievik je nečerpaný, hlboký. Vedľa nej niekedy sú zhredené striekajúce, podobne ako materské škvrny. Pozdĺž povrchu jablka ide dobre viditeľná jazva.

Prečítajte si viac  Didimella rasina a jej liečba

Ovocie v strednej hmotnosti – 90-120 g. Na mladých jabloch sú väčšie – až 200 g. Nazelenalé a biele jablká, ako dozrievajú, rozjasňujú. Na južnej strane sa objaví niektoré svetlo. Koža Transparentná, tenká a jemná. Je pokrytý ľahkým voskom. Subkutánne body sú menšie poznámky, sú biele, niekedy bledé zelené. Malé semená. Semená je často prakticky prázdna. Biele telo, jemný. Zrelé jablko – hrubé, mierne uvoľnené. Vôňa je jemná sladká, príjemná. Chuť – Sour-Sweet, ale nadbytočná kyselina sa necíti. V 100 g Apple, biely tok obsahuje:

 • Pektínové látky – 10%;

 • Sahars – 9%;

 • Ascorbová kyselina (vitamín C) – približne 21,8 mg.

Plody bieleho liatia sú uložené na krátke, v priemere – 2-3 týždne.

Vlastnosti pestovania

Biely liatie nenásolené pre druh pôdy. Ale je lepšie ovocné jablkové stromy rastúce na chernozem. Výhodné sú neutrálne alebo slabé krajiny. Výsadba jablko semená výhodne na jeseň. Potom bude mať čas na vývoj koreňového systému.

Miesto pristátia môže byť na slnečnej strane stránky a v tieni. Vopred sa pripravuje sada. Mal by byť hlboký (asi 70 cm) a široký (asi 90 cm).

Treba pripomenúť, že mladé jablko stromy tejto odrody sú náročné na zalievanie. Okrem toho, napriek odolnosti voči mrazom, je potrebné posilniť korene mladých stromov počas zimného obdobia.

Vedľa bieleho pešiaka musí byť Apple-sused, kvitnú súčasne s ním.

Opeľovanie

Nezávisle odrody jabĺk. Ďalej to je potrebné zasadiť iné odrody, ktoré sa s ním zhodujú s časom kvitnutia. S cieľom získať stabilný zber, v blízkosti bielej čerpanej z Antonovka obyčajného, ​​Makintosh, Quinti a CRANF.

Odolnosť proti mrazu

Biely skládka s jeho mrazom odporu. Apple strom je schopný vydržať významné chladenie. Nebojí sa mrazu na -35 ° C.

Prečítajte si viac  Typy hnojív pre ihličnaté zariadenia a ich použitie

Choroby a škodcov

Biele liatie je dosť odolné voči rôznym chorobám ovocných stromov. Stabilita odrody na takéto nebezpečné plesňové ochorenie, ako je priechod, priemer. Kvôli tejto chorobe môže plodina výrazne znížiť. Preto strom jabĺk vyžaduje preventívnu liečbu fungicídnych činidiel. Zvýšená vlhkosť vzduchu a príliš zhrubne pristátie Apple Stromy.

Od škodcov Nebezpečný pre túto škálu jabĺk, možno nazvať Apple (Apple) Frozing. Je schopný zničiť veľmi veľké množstvo zberu (asi 90%). Môžete ju bojovať ako chemikálie a ľudové opravné prostriedky: striekanie s škaredými Pijmas, nízke pecs. Vhodná je aj mechanická metóda (manuálne zber škodcov na strambl formách Apple Tree).

Hlodavce tiež ovplyvňujú biele liatie. Je vhodné pre zimu zabaliť bourkeroid strom na Bourker, niekoľko vrstiev hrubého burlápu.

Recenzie Recenzie

Záhradníci oslavujú nenáročné jablkové stromy. Chválite biele radosti a pre dobrý výnos, dátumy predčasného dozrievania a, samozrejme, chuť a vôňa. Nedostatkov – zlý plod fetse.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: