Jahodová kráľovná Elizabeth

 • Názvy synonymá: Elizabeth
 • Chuť: Dezert, sladký
 • Veľkosť: Veľký
 • Hmotnosť: 40 -70 gr
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: 2 kg s krovím, 35 t / ha
 • Oprava: Áno
 • Načasovanie dozrievania: Skoro
 • Výhody: Dlhý a stabilný kvet
 • Účel: Čerstvé použitie

Pozrite si všetky charakteristiky

Druh strawberry Queen Elizabeth (alebo jednoducho – Elizabeth) pre jeho krátku históriu sa podarilo nájsť lojálnych fanúšikov. To znamená, že v procese jeho kultivácie a vlastností konečného produktu sú celkom objektívne dôvody.

História odstraňovania odrôd

Presné údaje o pôvode odrody. Predpokladá sa, že brzdí britský chovateľ Ken Murom, a v Rusku bol na konci 90. rokov – začiatkom 2000s. Testy odrody boli vykonané v Rostovskom kraji, v rezerve Don Nursery, kde bola spustená trieda kráľovnej Elizabeth 2, s ktorou sa naša „hrdinka“ často zmiasť. Ale Elizabeth a Elizabeth 2 nie sú synonymá. Hoci mnohé z ich vlastností a sú blízko, ale tieto sú dva rôzne odrody.

Popis odrôd

Elizabeth nie je uvedená v štátnom registri, oficiálne normy nemajú. To spôsobuje niektoré nezhody týkajúce sa opisu odrody medzi záhradkami, ale prideľte základné charakteristiky, môžete stále.

Jahodový stupeň, alebo skôr, záhradné jahody, Elizabeth – odnímateľná, to je plodné niekoľkokrát za sezónu. Podľa photoperiodických typov sa odroda vzťahuje na typ neutrálneho dňa. Kvety jahody s veľkými bielymi kvetmi, polostatou alebo päťbaliť.

Kríky týchto jahôd sú opísané ako silné, silné, majú vysokú rastovú silu. Sú polovičné vedy, ale s kompaktným. Výška kríkov je 40-50 cm, šírka dosiahne 50 cm. Kríky majú veľké, hladké, prevodové listy, ktoré lesklý lesk a u dospelých majú svetlé zelené.

Flowery elizabeth silné, svoľníctvo. Fúzy je odhodený, ale málo – 3-5 za sezónu.

Životný cyklus rastliny je 1-2 roky. GROUP REGE NA JEDNOM MIESTE MÔŽE BYŤ 2-3 ROKOV.

Načasovanie dozrievania

Táto jahoda označuje počet skorých dozrievaní. Takmer počas sezóny Elizabeth poteší s jeho farbami a plodmi. Toto je jedna z jej hlavných výhod.

Kvety stupeň stabilný, najčastejšie – v 3 vlnách, má niekoľko období plodovania:

 • Apríl – máj, prvá zber možno očakávať do konca jari – začiatok leta;
 • Koniec júna – začiatkom júla, bobule sa v auguste dotkli;
 • Začiatok septembra, Vintage – október.

S priaznivými poveternostnými podmienkami Elizabeth môže byť ovocie ovocie do. Pauses v plody – asi 2 týždne.

Sľub tak vysoké výnosy – Úspora Elizabeth z jesenných kvetov s púčikmi. Na jar, s príchodom tepla, rýchlo obnovia vývoj. Ďalším dôvodom pre včasné dozrievanie a nepretržité kvitnutie, v skutočnosti od apríla do septembra, je tichý postoj „kráľovských“ bobule do trvania denného svetla. Vývoj môže brzdiť len letné teplo.

Výnos

Výťažok Elizabeth je jedným z jeho najatraktívnejších charakteristík. V otvorenej pôde je to 2,8-5 kg ​​/ m2, v skleníku dosahuje 10 kg / m2. Z kríka zvyčajne zbierajú 2 kg bobúľ na sezónu, a ak zvažujeme väčšie objemy, potom sú nasledovné – 35 t / ha.

Hustota ovocia poskytuje rôzne vysoké prepravu. Áno, a vo vysokých duchoch vo výške. Vysoké miesto na Bush chráni plodinu z nečistôt.

Bobule a ich chuť

Odroda prináša veľké, brilantné svetlé červené bobule, váženie 40-70 g (jednotlivé vzorky dosiahli 100 g). Veľká veľkosť nie je jediná plus bobule. Ich telo je husté a červené, s príjemnou vôňou a sladkou, dezertnou chuťou. Podľa 5-bodového ochranného stupnice dostala jahodová elizabeth odhad 4,7. Kyslá chuť sa môže vyskytnúť len v plodoch tejto odrody, alebo ak sa nepodaria, alebo ak sa vývoj vyskytol na tieňovanej hlinenej pôde. Po transplantácii sa vráti chuť bobúľ.

Hlavným účelom ovocia „kráľovských“ jahody – spotreba v najnovšom formulári, ktorá nehovorí vôbec o jeho nevhodnejšom ochrane. Zmrazené bobule môžu byť tiež pokojné – nestratia.

Vlastnosti pestovania

Elizabeth nenáschopná v starostlivosti. Miluje vlhkosť a priemernú intenzitu zavlažovania, štandardný interval – 2-3 dni, optimálny čas – skoro ráno alebo neskorý večer. Krátkodobé obdobia prevodov stupňa sucha bez akýchkoľvek problémov. Ale prepad môže zle ovplyvniť chuť bobúľ, čo je vodnatá a nie tak sladká.

Jedným z dôležitých vlastností starostlivosti o odstránenie je preferovaná časť prvej farby. Bobule, ktorý dá malý, ale jeho odstránenie umožní, aby rastlina lepšie root a získal si silu.

Výber miesta a prípravy pôdy

Elizabeth uprednostňuje hlinitú, neutrálnu, plodnú pôdu. Stupeň vysokej kyslosti toleruje zlé. Aby sa zabránilo negatívnym dôsledkom, pridajte drevený popol na pôdu pri 500 g na 1 m2.

Ideálne miesto pristátia – jasná strana stránky. Je však možné pestovať zdravú rastlinu nielen v otvorenej pôde alebo skleníku, ale aj na balkóne, v závesnej kaše. Optimálny čas pristátia tejto odrody je 2 časové intervaly: marec – máj, august-október.

Vypnutie:

 • Opláchnite koreň semien, trochu ich odrežte;
 • Dajte sadenice do jamiek, narovnajte korene;
 • Rozdiel medzi krídlami by mala byť 40×40 cm;
 • Opatrne nalejte sadenice Zeme, mierne plížte ho;
 • Navlhčite pristátie, šíriť sa okolo humusu.

Opeľovanie

Kvety pri odrode obroat, nebojte sa. A keď rastie „kráľovské“ jahody v Tepliciach, otázka jej opelenia. Vykonávajú sa dvoma hlavnými spôsobmi:

 • Každý kvet manuálne, mäkká kefa;
 • S ventilátorom.

Voľba metódy závisí od veľkosti pristátia.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Stupeň má vysokú zimnú ťažnosť, prežije pri teplotách až -25 ° C. Ale žiadny záhradník sa neodporúča vystaviť zariadenie takémuto stresu.

Na jahody pokojne prežili mrazy, potrebuje prístrešok. Záväzne „kráľovná“ bobule pred zimovaním tak, že pôda nie je trhlina, a zakryje ho špeciálnym syntetickým materiálom alebo vrstvou snapper v 5 cm.

Choroby a škodcov

Naša „kráľovná“ má vysokú odolnosť voči Malino-Strawberry Weevil a všetky druhy plesňových chorôb. Ak chcete navyše chrániť sa pred weevil, posypeme jahody listy tabakový prach.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Elizabeth ešte nie je ideálna – nemôže byť fronen a vyhodiť fúzy za jeden rok. Preto, ak chcete reprodukovať rastlinu – premýšľajte o tom vopred, počas tvorby púčov na ňom.

Že pred rastom rôznych semien je kontroverzná otázka. V predaji Elizabeth semien je možné stretnúť sa, ale mnohí vedci hovoria, že rozsiahle jahodové odrody pestované zo semien nemajú všetky vlastnosti, ktoré sú súčasťou ich zbierok reprodukovaných fúšami. Tam sú však tí, ktorí sú súťažiaci, takže rozhodnutie zostáva pre vás.

Recenzie Recenzie

Recenzia hovoria predovšetkým o dlhé plody – existujú prípady, keď posledný zber jahôd zozbieraných 10. novembra. Chváliť jednoduchosť starostlivosti. Chuťové charakteristiky neboli ponechané bez pozornosti – existujú také epitety ako „cukor“, „med“. Aróm bobule sa porovnáva s lesnou jahodou a ich veľkosť, lesk a nasýtená farba sú zaznamenané takmer všetko.

Pozitívne reagovať na frost-rezistentné – kvety a bobule, podľa záhradkárov, cítiť sa dobre na -4-6 ° C, aj bez prístrešia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: