Jahodové systémy pristávacieho zariadenia

Vintage Jahody závisí od mnohých dôvodov. Je položený počas výsadbových sadeníc, mal by mať dobrý fúzy a výstup. Je dôležité si vybrať svetlo, otvorené miesto s voľnou, úrodnou pôdou a optimálnou schémou plánovania. Ak si dáte príliš hrubé, rastliny budú chýbať slnko, môžu sa infikovať chorobami, bobule budú malé, bez chuti. Zriedkavé výsadby: Užitočná oblasť je potrebné použiť racionálne.

Vysadenie jednorazovej metódy

Vyberte si dobre osvetlený graf, neprístupný pre studené vetry, nie v nížine. Je to posteľ 1 meter široký. Výška závisí od hĺbky podzemných vôd: čo sú bližšie, tým viac pôdy je zvýšená na pestovanie jahôd, až 40 cm. Pôda je potrebná. Ak je alkalické, pridávajú sa hnojivá dusíka, vápno prispieva k hlinenej pôde, ktorá je úspešne nahradená popolom. Všetky prídavné látky sú zavedené vopred, keď stravovacie jahody, podávače sa neuplatňujú. Na okrajoch lôžok, jahody rastlina v 2 riadkoch.

Nové plantáže správne stanovujú v auguste – september, takže sú zakorenené do mrazu.

V jednom rade, jahodách a jahodách v otvorenom pozemnom výsadbe, kde je malý priestor pre širokú stuhu. Roach studne vo vzdialenosti 20 cm medzi sadesami. Nasledujúci riadok je vysadený 90 cm od prvého. Voľný priestor postupne naplní novými krídlami, ktoré sa získajú po zakorenení zásuviek. S touto metódou kultivácie je potrebné monitorovať dĺžku fúzy z záhradných jahôd, včas ich oreznúť.

Dva prísny móda

Táto schéma vstupu jahody sa používa častejšie ako prvý. Medzi rastlinami je vhodnejšie pohybovať, zbierať zber alebo voľnú pôdu. Sú menej pravdepodobné, že chorí, pretože korene dostanú viac vzduchu. Spôsob je nasledovný: Prvá drážka je položená po 30 cm. Potom je tu širšia šírka 60 cm, potom sa vykoná nasledujúca dvojradová páska.

Je potrebné vykonať malé prípravné práce:

  • Z oboch strán, knock kolíky a vytiahnite kábel;

  • S pomocou rulety načrtnúť umiestnenie budúcich sadeníc.

Potom sa dĺžka kábla cez 25 centimetrov, jamky, naplnené vodou, sa sadenice nachádzajú v nich. Jeho korene vyplnia zem, pôda sa naliala. Na konci pristátia sú jahody dobré. V závislosti od počasia, sadenice potrebovali vo zvlhčovaní a mulčovanie pôdy kompostom alebo pilinou.

Tento spôsob výsadby preferuje odrody Victoria, dlho známych záhradkárov.

Zasadené radmi jahody rastie dobre a plody na jednom mieste na 4-5 rokov. Ako fertrige ako pôda, tým silnejšie sadenice tak, aby sa kríky nezasahovali do seba. Druhy s výkonným vývojom sú umiestnené voľnejšie, na väčšej ploche, menej huňaté – častejšie, 20 cm. Všetky robustné fúzy sa okamžite odstránia, čo poskytuje dobré osvetlenie, prístup vzduchu a znižuje riziko ochorenia.

V akej vzdialenosti od zasadnutia v 3 riadkoch?

V širokej záhrade sa nachádza viac ako 1 m rastlín v 3 riadkoch. Rozdiel medzi krídlami je asi 30 cm, rady sú od seba 15-20 cm, ulička by mala byť 70 cm. Po 2 rokoch je priemerný riadok vykorenený vytvorením najlepších podmienok pre zvyšné rastliny.

Trojmiestny pristátie má jeden mínus – potreba pravidelného spracovania pôdy. Pros: Vysadený v rade Jahoda sa dobre vyvíja a dáva stabilný zber, medzi lôžkami je vhodné pohybovať sa pri odchode do rastlín, zbierku zberu. Takáto metóda Mnohé záhradkári považujú optimálne.

Výber systému s odrodou

Pre pristátie na páde, používajte čerstvé sadenice, najlepší čas je prvá polovica septembra. V tomto čase sú jahody dobré pre budúci rok, dá prvému zberu. Nesmieme zabudnúť na skoré mrazy, ktoré sú deštruktívne pre mladé rastliny. Ak teplota klesla na -10 stupňov a sneh nepadol, je potrebné urýchlene pokryť Berry Hallorbond.

Odrody sú zvolené s prihliadnutím na klimatické podmienky a typu pôdy. Je lepšie zostať na miestnej, osvedčenej, uvedenie rastlín rôznych podmienok dozoru. Funkcia jahody je majetkom skorých tried, aby poskytli výrazne menej zberu ako priemerné a neskoré typy.

Trvanie výsadbových záhradných jahôd na jar závisí od kultivačnej oblasti a poveternostných podmienok. Na severozápade, v centrálnych regiónoch, v Sibíri, on padne na prvú polovicu mája, v južných regiónoch – v polovici apríla. V tom čase neexistuje vysokokvalitný výsadný materiál. Zásuvky sa predávajú zo starých kríkov a v minulom roku fúzy, čo čoskoro nedá zberu, musia byť kondenzované počas roka.

Priaznivejšie je letné pristávacie obdobie, ktoré určujú Na šuchovení po fútúrach 1 a 2 objednávky. V tejto dobe sú sadenice vysadené, čo bude tvoriť výkonný koreňový systém a pripraví sa na zimu.

Pri pristátí jahôd skorých odrôd používajú dvojtaktnú metódu, po zbere bobúľ je riedený, zvyšuje vzdialenosť medzi kríkmi.

Rastliny strednej a neskorosti sú vysadené malými schémami, ktoré sa snažia opustiť vzdialenosti medzi nimi, takže sa netiahne mušt. V opačnom prípade sú odrody zmätené.

Veľkosť medzier medzi kríkmi a šírkou tyčí sú vybrané podľa odrôd: väčšie rastliny, ktoré tvoria výkonné kríky, vyžaduje sa viac miesta.

Záhradníci sa často používajú na pestovanie jahody netkané materiály Agriculum, Spunbond, Loutrasil. Pôda je opitá, váži burinu, hnojenie a rozbiť. Potom sa šíri čierne plátno, ktorých hrany sú bezpečne zabezpečené okolo obvodu podľa tabuliek a tehál. Spunbond musí mať vysokú hustotu, aby tráva cez neho sa klíčila. Jahody vysadené vo vzdialenosti 30 cm od seba. V tejto metóde nie je potrebná na burinu, vyžaduje sa menej zavlažovania. Bobule zostávajú čisté, viac nájazd s hubovou infekciou, dozrievajú skoršie pestovanie bez prístrešia. S takýmto pristátím pôdy musí byť fertilná, voľná.

Pri konferencii sa odporúča zasadiť vysoké a vysoko rastúce kríky záhradných jahôd, ktoré vyžadujú veľa potravín na kladenie zberu a výroby fúzni na ďalšiu reprodukciu. Týmto spôsobom má 1 m2 3 kríky, umiestnenie ich do 2 riadkov, ako na šachovnici, s intervalom medzi rastlinami 50, a jeden riadok z druhej – 70 cm. Ak sa pristátia pod čiernym vášnivom Agrofiberi, problémy so sušením pôdy, uvoľnenia, plaču a orezávania nesmú byť. Takže holandský koncom interior magnus stupeň je vysadený, ktorých bobule sú zrenia v júli, plody pokračuje až do polovice augusta. Záhradníci sa páčil o vysoké výnosy, sladké, voňavé bobule, zbiehajúce sa na dlhú dobu.

Strawberry je populárny, rastie na každej dacha, domáci pozemok. Okrem uvedených spôsobov pristátia existujú nezvyčajné, s vlastnými vlastnosťami a jemnosťami. Ich voľba závisí od miesta rastu a odrôd bobúľ. V chladnom, surových oblastiach, maľované vyvýšené trapézové malé postele z tabuliek alebo iných priateľiek. Sú vhodné ohrievať rýchlejšie, nerobia pristátie a starostlivosť, zber.

V regiónoch s nepriaznivými rastlinami s klímou, záhradné jahody sa pestujú pod útulkom, nastavujú plastové oblúky, pokryté filmom alebo hustou biele loutrasil. Počas farby okraja otvoria hmyz do opeľujúcich jahody. Takže chráňte rastliny z prirodzených faktorov, prijímanie plodín v oblastiach s krátkym, studeným letom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: