Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Od okamihu siatia uhoriek pred vzhľadom na výhonky, záhrada neprežije momenty pochybností a obavy – a či sa semenáči pôjdu. Vzhľadom k tomu, že je to v počiatočnej fáze, že je možné predpovedať, ako sa bude konať táto sezóna uhorky, sadenice budú rásť. A nie vždy, pretože rada uhorky. Stojí za pochopenie, prečo nemôžu byť zárodky a ako varovať problém.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Ovplyvňujúce faktory

Podmienečne sa všetky faktory obvyklé rozdeliť na domáce a externé. Interné – to je to, čo je spojené so semenami, a externé sú klimatické podmienky, siatie funkcie a sadenice.

Čo postihuje klíčenie semien po pristátí?

  • Vek. Stalo sa to viac ako raz, že osemročný semená sa pokojne varí a dal vynikajúci zber. Ale stále existujú normy, podľa ktorých semená 2-3 rokov dávajú najlepší výsledok, predvídateľnejšie. Čím staršie semeno, tým menej má šancu.
  • Podmienky skladovania pre semená. Tak, že žijú, potrebujú kyslík a nie najvyššiu teplotu, približne +10 stupňov (napriek tomu, že na klíčenie by mala byť teplota vyššia). Nie je možné im dať zabiť, inak sú koniec. Ako zomrú a kvôli nedostatku vlhkosti a kvôli prehriatiu. Ak je v miestnosti, vlhkosť je vysoká, je teplé, potom sa semená môžu klíčiť dopredu, ktorý ich tiež nesie smrť.
  • Veľkosť a tvar / integrity. Semeno by malo byť ťažké, bez deformácie. S viditeľnými stopami poškodenia je lepšie nevysušiť. Ťažšie semeno, tým väčšia je pravdepodobnosť klíčenia.
  • Termíny pristátia. O tomto celom bode nižšie môžete povedať, že je to kvôli načasovaniu načasovania celej úrody.
  • Stav pôdy. Ak je pozemok infikovaný (neexistovali žiadne vhodné spracovanie), ak je vyčerpaný (neexistovali sa žiadne otáčanie plodín, dostatočné kŕmenie), nikde nie je k tomu, aby sa sily rástli.
  • Pre-Sowing Seed. Jednoducho nemôžete vynechať túto položku.

A nie jeden okamih na odpočinok – počas dlhého času, pozorovania pestovania rastlín už boli identifikované všetky možné problémy klíčenia. Dokonca aj nováčik bude úspešne pestovať uhorky, ak je metodicky sledovať bod a kontrola procesu.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Načasovanie

Siatie semien zvyčajne klesá v polovici apríla. A aby ste ich mohli po celý rok pestovať v špeciálne vybavenom skleníku, môžu byť sušené každé 3 mesiace – neprerušovaný zber. V otvorenom teréne sú semená lepšie, aby nestali: to bude nemožné dať im toľko ľahkého a zahriať pre nich v tejto dobe, koľko môže byť daná doma, rastie ich na parapete na sadenice.

Ak sa všetko robí správne, uhorky na 4-7 dní. Ak sa rozhodne, že ich zdvihnite v skleníku, potom to môže byť naplánované na 3 týždne skôr ako v otvorenej pôde. Ale zároveň, ak je teplota nižšia ako norma, rast rastlín bude oneskoriť dni na 15. Zhrnutie, môžete povedať – Počas týždňa po pristátí by uhorky mali prejsť. Ak nie sú tam žiadne ôsme deň, s najväčšou pravdepodobnosťou, niečo sa pokazilo.

Ale špecialisti a v tomto prípade sa neodporúčajú zúfaliť a dať uhorky týždenne, ale ak od chvíle, keď pristátie prešlo 2 týždne, a uhorky sa nezobrazujú, je čas zasiať novú dávku. Toto je stratené.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Proces rozvoja spermy

A teraz trochu kognitívne a nepochybné botaniky. Klíčenie uhorky výhonku – najviac jemná fáza celého životného cyklu kultúry. Seba-uhorka biela, predĺžená, s embryami vo vnútri, v tuhom semien. A tento plášť nedáva zárodku poškodeniu, suché, klíčiť sa dopredu, ovplyvnené vírusmi, hubami a inými patogénmi. Ale tak, že semeno výhonky, musíte vytvoriť takéto podmienky pre tieto položky, aby sa zistilo. Toto je špeciálna teplota, vlhkosť a dostatočné zavlažovanie.

Všeobecne platí, že životný cyklus uhorky je nápoj vlhkosti, začne od tohto momentu. Keď sa požadované množstvo vody absorbuje do semena a otvor šupky. Potom je aktivovaný enzýmový systém, začne sa aeróbna aktivita.

Aby bolo osivo obchvat, a preto sa dostal do svojho vývoja, je potrebné urobiť 40% vlhkosti v pôde po pristátí. Zatiaľ čo semeno napučia, jeho požiadavky vo vlhkosti budú stále rásť – môžu dokonca dvakrát. A to všetko bude priaznivo ovplyvnené osivom, ak teplota nespadá pod +25 stupňov. Ale ak tento ukazovateľ spadá, po opuchu osiva, plesní, a to je deštruktívne pre neho.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Potom prichádza štádium vývoja embrya. Ide o celý komplex chemikálií zameraný na štiepenie škrobu, oxidáciu lipidov, vzhľad proteínov a aminokyselín. Takže embryonálny koreň je vytvorený a sila uhorky bude postavená na absorpcii výživových prvkov zo zeme.

Ak je semeno vysadené, napríklad príliš hlboko, môžete vidieť korene, ktoré nepopustili šupku (a museli to urobiť). Takéto uhorky nebudú môcť poskytnúť produktívne výhonky, odlupovať sa rýchlo pevné látky a doslova utesní semenáčik. Môžete sa pokúsiť uložiť, nastavovať pravidelné striekanie vzorky so sprejom so sprejom, a potom odstrániť šupku s prstami – to naozaj funguje, ale nie vždy.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Ako urýchliť klíčenie?

Ako rýchlo klíčiť semená – tu je otázka mnohých záhradníkov. A áno, Tam je pomoc celkom zrejmé, čo je použitie rastu stimulanty. Ale nie sú neškodné, pretože ak nečítate do pokynov, nebude dlhú dobu predĺžiť. Tiež stimulujúce klíčenie sa považuje za teplé. Čo táto operácia vyzerá: Semená sú uzavreté v blízkosti batérie (teplota by nemala byť menšia ako +30). A ak je obdobie siatie s prístupom k prístupu, môžete sa zahriať teplotou +50 stupňov. Predpokladá sa, že to nie je zlé pre uhorky bez vlhkosti, ak je leto predpovedané.

V prípravných činnostiach, ktoré pomáhajú zlepšiť klíčenie, zahŕňa a namáčanie. Koná sa s účasťou mokrej tkaniny: sú umiestnené v jej semenách, potom ich pošlite do balenia (ochrana pred kyslíkom), podporujú tam vlhkosť.

Ak zasiať také semená, klíčky sa objaví po niekoľkých dňoch. A ak nie namočenie, počkajte na klíčky.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Nasledujúci spôsob – výzva semená. Je to dvojstupňový: v prvej fáze semien zabalených do hmoty, posielanie 5 hodín v chladničke a v druhej etape 5 hodín sa materiál uchováva v dome. A všetky tieto dvojstupňové vytvrdzovanie sa opakuje 6-krát. Pre uhorky je to ako tréning, ktorý ich jednoduchšie prispôsobí možným chrbtom teploty.

Nakoniec, Zlepšená klíčivosť pomôže. Semená opäť dali do mokrej hmotu, pokryté niečím tesným. Vlhkosť je tiež potrebné ovládať v prípade potreby, nalievanie vody. Svetlo pád pod tkaninou by nemala, je to plná semien vo vnútri. Keď sa objaví embryo, klíčené semená idú na zem, ktorá už bola pripravená. Po 2-4 dňoch môžete očakávať kreminy z klíčených semien.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Prečo nie sú žiadne výhonky a čo robiť?

Všetko popísané vyššie je optimálny plán prípravy semien na rast a vytváranie podmienok pre vynikajúce semeno. Treba však zvážiť všetky hlavné potenciálne problémy, ktoré ovplyvňujú rast závodu, pri včasnosti priechodu všetkých prírodných fáz. A také problémy / dôvody.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Teplota pôdy

V podstate sa problémy stanú pri nízkych teplotách. Uhorky s ním nie sú viditeľné, ani experimentujú. Ak spadne pod +12, s najväčšou pravdepodobnosťou sú semená plesni. Optimálny teplotný rozsah pre klíčenie semien je + 23-27 stupňov, ktoré by mali stačiť pre výhonky uhoriek na 4-5 dní. Áno, nie tak len zriedka a + 15-17 stupňov uhorky sú dosť na viditeľné výhonky, ale zriedka všetky semená sa konajú súčasne.

Teplota je jedným z najhorších momentov, jeho nedodržanie sa často sily a opäť vyskúšajte pristátie semien. Dokonca sa jej sledovať, výsadbu semien doma, zvyčajne ľahko. Metóda „Windowsill“ je najjednoduchšia a najspoľahlivejšia.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Nesprávne zakopaný materiál

Ukazuje sa, že to môže byť v tomto. Najlepšia hĺbka vstrekovania, ako prax, 2 cm. Taká hĺbka reťazového kolečka piercres bez problémov, je to optimálne pre ňu bariérová zemská vrstva. Ale ak ho budete zlomiť, výhonky budú pravdepodobne zažiť problémy s „chorým“. Nemusí nič trvať. A ak hĺbka, naopak, menej ako 2 cm, nemôže opustiť šupku zo streľby, a to, ako je uvedené vyššie, aj hrozba smrti sadeníc.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Ťažký primér

Ako pôda je ťažšia, čím menej uniforma, homogénna bude skôr. A ak existuje aj nízka teplota negatívne podporuje takéto nepriaznivé podmienky, je možné a nie čakať na baktérie. Ale ak existuje len ťažká pôda, a druhý nie je predpokladaný, môžete to urobiť: pristáť na pristátie v zemi malá hĺbka drážky na 2 cm. V ňom a potrebujete zasiať semená, ktoré sú nasýtené zemou so zemou (a možno preosenú pôdu). Vrstva sa tiež uvoľňuje 2 cm. Ak, v tomto prípade, semená v drážkach zaspávajú ťažká zem, klíčky nebudú môcť rozbiť.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Suché alebo príliš navlhčené pôdy

Aj pred pristátím pôdneho semena nevyhnutne navlhčené. Takéto zavlažovanie sa nazýva – ziskové vlhkosti. Keď by sa malo čakať studené zavlažovanie, neponáhľajte sa s siatím, nechať zem ohriať. Ak ste znížili pôdu na siatie, strieľať semeno sa určite spomalí. Týždeň sa nepravdepodobné, že by sa pokúsili, zvyčajne len len 10. – 11. júla pôjde hore. Nakoniec, sadenice sú ohrozené smrťou, pretože samotný zárodočný koreň suchý. Stačí vziať do úvahy, že Zem schováva horúce počasie.

A ak, naopak, nalejte pôdu, potom je to hrozba pre semená rastúce v hlinenej pôde. Zdôraznené zalievanie takejto pôdy je takmer vždy spojené s riedením výhonkov – to znamená, že nie všetky semená budú môcť preniknúť.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Nesprávna príprava

Vyššie opísané vyššie, čo robiť na zlepšenie klíčenia semien. Typická chyba sa považuje za použitia všetkých metód naraz. Nie, takéto akcie budú veľké zaťaženie pre sejací materiál. Sušenie po stimulácii rastových nástrojov – tiež chyba nemusí tvoriť zárodočné korene.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Chyba uchovávania

A tu môžu chodiť hlavné problémy výhonkov. Hlavným bodom je zachovanie limitnej úrovne podmieneného klíčenia. Je schopný trvať až 7 rokov a ešte o niečo viac, ale je lepšie dosiahnuť takéto podmienky. Dvojročný, trojročný sejací materiál oveľa produktívnejší a umožňuje vám predpovedať sezónu.

Skladové semená potrebujú na suchom mieste, relatívne chladné (napríklad v suteréne alebo pivnici). Zvyčajne sú semená uzavreté filmom alebo niečím iným ako hustá. Ale tkaný materiál, ktorý ich prúdi, nestojí za to, pretože vlákna medzi prekladaním vlákien existujú marže, ktoré už budú prekážkou na udržanie špeciálnej teploty vnútri tohto skladovania.

Ale stále uhorky nesmú ísť do rastu, ak je pôda veľmi vyčerpaná alebo infikovaná. Ak patogény pôsobia vo vnútri, semená nebudú mať šance na prežitie. A aj keď sa stále zdalo niekoľko zárodkov, možno budú poškodení a slabí. Nakoniec, vady samotného sejacieho materiálu by nemali byť diskontované. Najmä, ak je prevzatý zo strany, nie je známe, ako sa držal ako vek a t. D.

Koľko uhoriek jazda a prečo nie sú žiadne výhonky?

Na jar začína horúcu sezónu pre pochmúrne, a bez toho, aby opustil dom, ktoré sú už zahrnuté do procesu. A taká zodpovedná fáza, ako je naočkovanie, musíte prejsť všetky pravidlá, odstránenie rizík a chýba.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár