Malina Mosseika

  • Autori: Moskva, Záhradníctvo Institute (VSPC) prof. V.V. Pin
  • Oprava: Nie
  • Bery: Lightwood
  • Chuť: sladký
  • Čas dozrievania: priemer
  • Hmotnosť bobule, g: 4-12
  • Výnos: 4-5 kg ​​s krovím
  • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Mierne
  • Umiestniť disembarking: Spánok
  • Obdobie plodovania: Júl

Pozrite si všetky charakteristiky

Malina – sladké, voňavé, všetky milované bobule. Rastie takmer vôbec letné chaty. Chovatelia vytvárajú nové zlepšené odrody tohto užitočného bobule, z ktorých jeden sa stal muzékom.

História odstraňovania odrôd

V 70. rokoch XX storočia, profesor v. V. PIN s pomocou Moskovského záhradníckeho inštitútu (VSISP) priniesol nový berry. Práca sa uskutočnila na základe škótskej maliny. V dôsledku starostlivých diel chovateľov sa objavil rozsiahly hybrid s vylepšenými vlastnosťami nazývanými Marázou.

Popis odrôd

Rozšírené, výkonné vyvinuté Bush rastliny dosiahne výšku 1,5 metra. Vetvičky sú hladké, nemajú tŕne. Farba listy tmavo zelená s warthams. Moshair dáva hrubé, silné výhonky pokryté plývnutím.

Malý voskový povlak chráni rastlinu z hubovej infekcie. Raspberry súčasne tvorí najmenej 10 mladých výhonkov. Mid-stupeň Bush, ak je to žiaduce, môže byť formalizovaný v malom strome.

Načasovanie dozrievania

Moshair označuje stredne zrnité odrody. Obdobie plodovania začína 10. júla a trvá asi 1 mesiac. Na juhu sa bobule objavili 10 dní skôr kvôli teplejšiemu podnebiu.

Rastúce regióny

Moshair sa úspešne pestuje v strednom pruhu, v Moskve a Moskve, St. Petersburg a na juhu Ruska.

Výnos

Afektívny bytový druh sa považuje za vysoko výnos. Každý snímanie je vytvorený až 20 bobule a z celého krídla pre výnosovú sezónu dosahuje 5 kg lahodných plodov. Bush môže byť fronting 10-15 rokov, ale od 10 rokov starých malín.

Bobule a ich chuť

Veľkosť ovocia je veľká a veľmi veľká, bobule majú kužeľovitý tvar, svetlo červená. Mnohé duálne bobule v tvare srdca. Veľké „rubíny“ dosiahnuť 12 gramov v hmotnosti, ale aj napriek tomu, pevne držať na fruozca, nezobrazujú sa.

Miselové ovocie majú hustú konzistenciu a šťavnaté jemné mäso, vďaka tomu je ľahké, bez ústredí oddelených od kmeňa. Sladké bobule s príjemnou malinskou arómou.

Vlastnosti pestovania

Museláske sadenice pôdy v riadkoch každých 1,5 metra. Pre túto odrody, nainštalované podpery a natiahnite drôt pre podväzok. Bush je zviazaný v nadmorskej výške o niečo viac ako merač od zeme.

Pristávacia jamka musí byť aspoň 50 cm a hĺbka 40 cm pre voľnú polohu koreňov. Existuje vzdialenosť medzi jamkami 1 meter.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pre malázu by mala byť pôda kyslosť by mala byť na úrovni 5,5-6,0. Zariadenie svetlo-Affilome môže rásť v rovnakom čase v tieni. Je lepšie si vybrať navíjavé miesto, kde bude slnečné svetlo dosť.

Malina preferuje plodnú pôdu a, ak je pristátie sadeníc predpokladá na jar, na 1 kV. Merač sa pridá 50 gramov superfosfátu a 40 gramov potašových zložiek; V jesennom období – humus, kompost, Korovyat s pridaním popola.

Orezávanie

Malase je odrezaná na jar, leto a jeseň. Spring odstraňuje, rozbité vetvy. V lete vystrihli extra pigment, aby sa zabránilo montáže Malinnika. V jesennom období, pred nástupom chladného počasia, zbytočné výhonky a staré pobočky sú odrezané, takže len silné vetvičky.

Zavlažovanie a podriadenie

Musaros je nenáročný, ale vyžaduje si kompetentnú starostlivosť. Dvakrát za sezónu. Najprv na jar, kým tam nebol dole. Podávač je vyrobený z kuracieho vrhu vodou v pomere 1: 20. Táto infúzia napojená kríky. Granuly síranu amónneho stále používajú.

Opakovane podávajte pred nástupom studených dosiek s komplexnými minerálnymi hnojivami, vrátane draslíka síry. Pravidelné uvoľnenie pôdy pozitívne ovplyvňuje rastlinu, musíte to urobiť opatrne kvôli blízkemu umiestneniu koreňov na povrchu.

Zavlažovanie vyžaduje mierne, pravidelné, aby sa zabránilo sušeniu koreňa. Prebytočná vlhkosť môže spôsobiť hnilobné procesy. Najlepšia voľba je kvapká.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zimu

Breaks Bend Lepšie na konci septembra, v tomto čase minimálne riziko ich poškodenia. Odroda ľahko prenáša menšie chladenie, mrazy pod 15 ° C predstavujú nebezpečenstvo pre Manemey. Zimná ťažkosť mierne. Pre prístrešie kríky používajú hrubú vrstvu mulčovania alebo agrofluoridu.

Choroby a škodcov

Moshair má vysokú odolnosť voči chorobám kultúry a škodcov. Nedostatočná starostlivosť a rôzne porušovanie agrotechnológie však robia rastlinu zraniteľnú chorobou. Strom môže byť poškodený hrdzou, antracnózou, chlorózou a rakovinovými koreňmi.

Aby sa zabránilo chorobám záhradníkov ako prevenciu v jarnom období, striekanie „fundazol“, „anthrakol“, „pohľad“, „Náhľad energie“. Namiesto niektorých liekov môžete použiť zlodej kvapaliny alebo medi.

Ak sa stalo porážka, chorá kríky odstrániť. Malina Mosseck miloval tryps, malinové chrobáky a inhals. Bojovať proti týmto škodcom, insekticídom „Aktara“, „ENVORD“, „PROVADO“, „URČENÉ“.

Reprodukcia

Pre sezónu v Moshair je vytvorená mnoho nových výhonkov. Oddeľte ich od hlavného kríka, nesmie byť vyšší ako 20 cm. To je zvyčajne uprostred leta. Do zimných čipov, potomkov. Upokojuje sa oddeliť od materského kríka spolu s bravčovým zemou, aby zranili korene.

Recenzie Recenzie

Mnohí kupujúci sú spokojní s kvalitou a počtom plodov. Matusaros triedy prekvapenia so stabilným plodovaním a množstvom bobúľ. Malina je skvelá pre zimné prázdne miesta, koláče, ako dekorácie. Nádherný vytrvalý v mrazenej.

Dodržiavanie základných pravidiel, kŕmenia a obriezky ušetrí zdravý koreňový systém a pobočky. Moshair bude dopriať svojich majiteľov s vynikajúcou úrodou na mnoho rokov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár