Malina Tourmaline

  • Bery: Bright Pink, Dark Raspberry
  • Chuť: Sour-Sweet
  • Čas dozrievania: neskoro
  • Hmotnosť bobule, g: 4-5 g
  • Výnos: 2-3 kg s krovím
  • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Zima Hardy
  • Účel: Univerzálny
  • Obdobie plodovania: 3 Dekáda júla
  • Malinická jasná odolnosť: Udržateľný
  • Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným faktorom: Keď je v zime mrazené, fialové výhonky sú kompenzované tvorbou výkonných ovocných vetvičiek v spodnej časti stoniek

Pozrite si všetky charakteristiky

Úspechy domácej chovnej vedy na dlhú dobu nemali konkurenciu v záhradných plantážach. S príchodom nových položiek zahraničného výberu sa situácia zmenila. A napriek tomu mnohí záhradníci uprednostňujú ruské, osvedčené malinové odrody, ktoré nemusia prejsť aklimatizáciou. Jedna z týchto odrôd – Tourmaline.

História odstraňovania odrôd

Tourmalínové odrody sa získavajú v dôsledku prechodu odrody odolného voči mrazu z Škótska. Bol odstránený na experimentálnej stanici Sverdlovsk. Táto z najstarších vedeckých inštitúcií priemyslu bola vytvorená v roku 1935. Vedúci zamestnanci podniku sa stali chovateľmi: l. A. Chistyakova a I. A. Bogdanova.

Popis odrôd

Tourmaline – horské dozrievanie rieky, dobrý výnos, univerzálny pre jeho zamýšľaný účel, s veľkými kyslými sladkými plodmi. Tvorí kríky s výškou až 2 m s opakovanými výhonkami bez hrotov. Charakterizované rezistenciou voči veľkým ochoreniam ochorenia. Dobre prepravované a uskladnené bez zmeny farby a formy bobúľ.

Načasovanie dozrievania

Triediť Lateur Vener. Doba dozrievania spadá do tretieho desaťročia júla na prvé mrazy. Dlhé plodnenie sa vyskytuje kvôli zastaranému kvitnutiu Bush: Kvety sa objavujú najprv na úteku na maľovanie, potom v strede a potom na dne. Kvôli tejto funkcii sa podobné odrody nazývajú polovičný limit.

Výnos

Stupeň výnosu nie je zlý: Tourmalín dáva od 2 do 3 kg bobúľ s kríkom za sezónu. V súlade s pravidlami poľnohospodárskeho inžinierstva môže zozbierať až 56 kg plodov. Proces montáže plodín zjednodušuje absenciu hrotov na pobočkách.

Výťažok ovplyvňuje hustotu výsadbových kríkov a kvalitu pôdy.

Bobule a ich chuť

Ovocie malín turmalínu sú veľké, elastické, predĺžené kužeľové tvar, jasnú ružovú a tmavú malinovú farbu v čase úplného dozrievania. Farba podobná odtieneniu semi-drahých kamenných turmalínu a spôsobila názov odrody. Bobule zvyčajne vážia 4-5 g, ale môžu dosiahnuť 7 g. Majte peknú kyslú sladkú chuť, dokonale vhodný pre šťavy, kompómy, dezerty a mrazy. Dlho môže visieť na vetvy na dlhú dobu, ľahko odstrániť po dozrievaní, busty nerozptýliť. Veľmi dobre tolerovať prepravu, uložená bez zmeny produktu.

Vlastnosti pestovania

Tourmaline – skôr náročná na plodnosť a úroveň kyslosti. Je potrebné stimulovať dusíkové kŕmenie na jar a potaš počas zrenia. Najlepšie rastie v slnečných oblastiach s dobrou drenážou. Vysoké vetvy potrebujú podporné zariadenie. Samotný. Bobule a kríky nie sú spálené na slnku, nie je zlé niesť suché leto, ak sa dostanete včasné zavlažovanie. V priebehu sezóny sa zalievajú približne 10-krát 10 litrov pod kríkom.

Tourmaline vyžaduje povinné orezávanie: Mierne zahustené malinové kríky musia znížiť dopredu na jeseň, odstrániť sponzorov.

Výber miesta a prípravy pôdy

Tourmaline je lepšie presadiť na byte, solárny čistý burinami. Uistite sa, že odolať vzdialenosti 0,5-0,6 m medzi kríkmi a 2-2,5 m medzi riadkami. Pôda musí obsahovať humus, byť voľne, nie príliš kyslý (od 5,7 do 6,6 pH). Pred nástupom na stravovanie musí byť pôda podopretá poškrtnutou soľou alebo popolom dreva. Aby bolo možné vlhkosť z koreňov, rýchlo sa odparí, môžete dať vrstvu slamy, sena alebo rašeliny.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zime

Zimná ťažnosť odrody je dobrá, pretože chovatelia poskytnuté pre jeho kultiváciu v podmienkach stredných URAL. Rastlina sa len ohýbajte na zimu tak, že kríky sú pokryté snehom. V menšej zime je Malina pokrytá poľnohospodárstvom alebo pohanom.

Ak rastlina neohýbajú, potom vrcholy kríka môžu byť zmrazené, avšak turmalín je schopný rýchlo obnoviť: silné ovocné vetvy rastú zo spodnej časti výhonkov.

Choroby a škodcov

Tourmaline nie je ohromený šedej hnilobou a malínou kliešťom a odolné voči plesňovým infekciám. Jedinou hrozbou je fialová škvrnitá, ktorá sa prejavuje v auguste. Z jej rastliny môže chrániť fungicídy, ako aj včasné orezávanie.

Táto Raspberry rastie celkom dobre aj v mestských oblastiach v súkromnom sektore: stabilné tolerovať vzduchové základy veľkého mesta.

Reprodukcia

Rozbije turmalín ako koreňové odrezky a zelené procesy alebo rozdelenie kríka.

Pri reprodukcii koreňových odrezkov na jeseň sú korene oddelené (15 cm) zo zdravých kríkov, umiestnených v nádržiach s pôdou na chladnom mieste. Korene napojené raz mesačne. Nádoba sa prenesie do skleníka na jar, kde sú semenárky silnejšie až do jesene, po ktorých už sedí v Malinnik.

Pri delí sa Bush, môžete získať asi 6 nových rastlín. Vyrábať takúto reprodukciu na jar. Zelené procesy 15-20 cm vysoké sú tiež oddelené na jar a sú vpravené studne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár