Čo a ako hnojiť hrozno na jar?

Vintage Hrozno v jarnom čase je veľmi dôležité pre plný rast a rozvoj viniča a získanie bohatého zberu. Faktom je, že hnojivá vyrobené na semenáčkových sadeníc sú dostatočne dlhšie ako 3 roky, potom, čo je substrát vyčerpaný. V našej recenzii sa zameriame na najefektívnejšie hnojivá a populárne ľudové prostriedky na starostlivosť o vinice.

Potreba postupu

Každý rok hrozno riadi veľa sily a živín na rast a starnutie ovocia. Na to absorbuje všetky užitočné mikro a makroprinády z pôdy, bez ktorých nebude schopný plne rozvíjať a byť v budúcich obdobiach. S nedostatkom živín, Bush oslabuje, stáva sa zraniteľným infekciou a hmyzom škodcov. V dôsledku toho sa obalia chvejú a plody sú zle dozrievať.

Ročné jarné kŕmenie zohráva osobitnú úlohu. Po zime všetky rastliny opúšťajú stav odpočinku, hrozno sa aktívne idú do rastu a vytočí výživu z pôdy.

Ak je Zem vyčerpaná, väčšina nepriaznivo ovplyvní rastúcu sezónu vinice.

Tak, aby sa kŕmenie na jar vykonáva množstvo dôležitých funkcií:

 • Pri pripustení dostatočnej výživy, ovocie rastú veľké a rozlíšené vysokými chuťovými vlastnosťami;
 • Kŕmenie umožňuje maximálne úsporné kvetenstvo a tvarované kefy;
 • Jarné kŕmenie zlepšuje stav slabého po zimnom období rastlín;
 • Aplikácia hnojív posilňuje imunitu rastlín, preto pôsobí profylaktické opatrenia proti hubovým infekciám a parazitom;
 • So vhodným kŕmením môže byť jeho akumulatívny účinok udržiavať počas celého roka.

Zistite, že rastlina zažíva deficit určitých stopových prvkov, veľmi jednoducho na zelené časti. To vám umožní nastaviť objem a zloženie užitočného kŕmenia. S deficitom:

 • dusík – rast viniča je pozastavený, listy zmenia obraz na bledozelenej zelenej;
 • Na okraji plechu sa objaví draslík – hnedý okraj;
 • fosfor – kvet je neskoro, hnedohnedé škvrny sú viditeľné na tmavo zelených listových platniach;
 • Železo – listy sú žltnutie, ale žily si zachovávajú jasnú bohatú farbu;
 • Síry – Prichádzajúce rastové body.

Aké hnojivá zadajte?

Základné riešenie pre jarné hnojivo vinohradu je považovaná za zmes 2. L. Superfosfát a 1. st. L. Amoniak selitra s pridaním 1 h. L. Sulfát draslík. Suché zložky sa miešajú a rozpúšťajú sa v vedre teplej vody sušia až do 20-25 stupňov. Použitie za studena sa neodporúča. Tento objem živínovej zmesi stačí na oplodnenie jedného kríka hrozna, sa naleje do špeciálneho priekopu buď v potrubí.

Toto riešenie sa používa na usporiadanie prvých dvoch kŕmení. Pri treťom treťom je potrebné odstrániť komponenty obsahujúce dusík – močovinu a amónny salter.

Prebytok tohto stopového prvku vo fáze plodovania spôsobuje aktívny rast zelenej hmoty na úkor rastu Cunozda a dozrievania ovocia.

Pre kŕmenie hroznových puzdier v jarnom čase, môžete použiť hotové komplexné hnojivá, môžete si ich kúpiť v akomkoľvek obchode. Obsahujú všetky potrebné makro a mikroelementy pre kultúru v optimálnych pomeroch. Skúsené hrozno používajú „Aquarin“, „Rasinarin“ alebo „Novofefer“. Tieto prostriedky sa rozpustia vo vode v súlade s pokynmi. Akákoľvek zmena dávkovania môže viesť k najnáročnejším účinkom, pretože nadbytok živín pre rastlinu je tiež nebezpečný ako jeho chybnosť.

V čase jari, hrozno dobre reaguje na zavedenie organických organických organizácií. Takéto hnojivá môžu byť použité ako základné kŕmenie alebo ako súčasť komplexu spolu s minerálnymi prísadami. Treba však pripomenúť, že organické obväzy sú vyrobené výlučne na jarnom čase pred kvitnutím. Je ľahké pracovať s organickým, pohodlným a ziskovým, prírodným a v tomto prípade môže byť použitý ako hnojivo.

Hnoj

Efektívne hnojivo pre vinicu, ktorý môže nahradiť všetky ostatné kŕmenie. Zahŕňa dusík, draslík, fosfor a mnoho ďalších minerálov. Hnojivo viniča sa vyrába podľa nasledujúcej schémy:

 • V uličke je odstránená horná vrstva Zeme;
 • V výslednej výkopu stohované ohromeného hnoja;
 • hnojivo sa nalial do pôdy;
 • Zem v kruhu valca je dôkladne rozliata.

Tento „sendvič“ bude vykonávať úlohu hlavného dodávateľa živín v celom rastúcom období.

Kompost

Dobré kŕmenie v čase pružiny na hrozna bude ohromená zeleninová hmota, pripravuje sa na 6-8 mesiacov. Aby ste to urobili, budete potrebovať zbytočné zvyšky rastlín, zem, rašeliny, hnoja, malé vápno a vodu.

Na prípravu haldy kompostu na vzdialenej záhradnej časti musíte stanoviť vrstvu organického odpadu s hrúbkou 20-30 cm. Z vyššie uvedeného, ​​je to posypané so zeminou alebo hnojom, potom položte ďalšiu vrstvu kompostu a opäť pokrytá pôdou. Tento „koláč“ je vytvorený až do výšky výšky 1,5-2 m.

Každá tretia vrstva v procese práce sa zmenšuje s vápnom a dôkladne sa rozpustí vodou. Na bokoch a zhora, banda záhradnej zeme alebo rašeliny. Ak to urobíte na začiatku jesene, potom ďalšia jar môžete získať výživný podávač pre vinice.

Kuracie vrh

Považuje sa za jeden z najúčinnejších ľudových prostriedkov na posilnenie rastu a rozvoja viniča. Jeho chemické zloženie zodpovedá hladine hnoja, takže je v dopyte pri vykonávaní prvého pružinového kŕmenia.

Dôležitý. Treba mať na pamäti, že v nepripravenej forme vtáčej vrh má vysokú toxicitu a je schopný spôsobiť horúčku a zelené časti rastliny.

Preto pred hnojením vinice musí byť vrh rozvedený vodou v pomere 1: 2 a nechať výsledné živé počas 2 týždňov. Potom je opäť rozvedený vodou, zvýšenie celkového množstva tekutiny 5-krát. Iba potom, čo môžete použiť kompozíciu na kŕmenie vinice. Nutričná kompozícia sa aplikuje vo vzdialenosti 40-60 cm od popruhu.

Bylinná infúzia

Zelené hnojivá budú dobrou alternatívou s organickým zložením. V tejto kapacite môžete použiť jeden rok lupin, hrášok, alfalfa, ďatelina alebo žihľavku. Hmotnosť rastliny je plnená v vedre 2/3, naliate vodou a nechať sa potulovať na teplé miesto 5-7 dní, na konci tohto obdobia by mal existovať nepríjemný zápach. Výsledný roztok je zamrznutý, chrbát na vedro vody a privádzaný pod hroznovými krídlami.

Akékoľvek koreňové kŕmenie by malo byť doplnené extrakčným. Je to spôsobené tým, že listy hrozna majú schopnosť absorbovať mikro- a makroelementy v kvapalnej forme. Výživový roztok na vedenie rozprašovania sa pripraví z rovnakých látok, pokiaľ ide o hnojivo na spôsob koreňa, sa zvyčajne používa dusičnan amónny, močovina, síran draselný, superfosfáty a minerály. K nutričnej zmesi sa pridajú meď, bór, zinok, selén a iné minerály.

Aby sa zabránilo odparovaniu do výsledného roztoku, sa cukor podáva v rýchlosti 50 g na drogovom vedre. Môžete použiť hotové komplexné znamená „master“, „florovit“ ako koreňový podávač a „BIOPON“. Je dôležité dodržiavať dávkovanie, výrobca ho označuje v pokynoch.

Bylinné infúzie s pridaním sólového prášku sa používajú z ľudového lieku na striekanie.

Na prípravu živín zmesi, valca až do polovice naplní skosenú trávu, nalial sa vodou do hornej časti a nechajte 2 týždne putovať. Po uplynutí tejto doby sa do každého litra pridáva 500 g popola.

Metódy aplikácie

Dajte nám prebývať viac o pravidlách na výrobu koreňového kŕmenia.

Root

Skúsené hrozno pri výsadbe mladých sadenice sa zvyčajne kúpili potrubie v studni, cez ktoré následne zavŕšili a kŕmia ich vinice. Na to sú vhodné plastové alebo azbestové rúry s priemerom 15-20 mm. Je potrebné ich umiestniť pri odstraňovaní 50-80 cm od kríka a zástrčky na 40-50 cm.

Ak to nebolo vykonané, môžete použiť inú techniku. Na to, v priemere vinice vo vzdialenosti 50-60 cm od kríkov, výkopu hĺbky 40-60 cm. Tam, kde sa z času na čas vylejú užitočné riešenia, po ktorých posypeli pôdou.

Poradenstvo. Je dôležité mať na pamäti, že pred každým kŕmím vinice by mali byť vinice hojne zvlhčovane, inak korene dostanú chemické napálenie.

By mali presne dodržiavať odporúčanú hĺbku hnojív. Nutričná zmes by mala byť položená na úrovni koreňa hlavnej časti koreňov – to je základné pravidlo vinice. Len v tomto prípade budú všetky mikropodniky vyrobené a makroelementy použité na plné a budú mať prospech bushine. Ak sú podávače povrchné, stimuluje aktívny rast ďalších výhonkov, ktoré zase spomaľujú vývoj hrozna, zhoršujú rast a dozrievanie ovocia.

VNECORNOVA

Prvé spracovanie extraxnealing sa vykonáva pred vzhľadom pukov, v regióne Moskvy a ďalších centrálnych regiónoch, táto lehota spadá na začiatok mája. Druhý podávač sa vykonáva po kvitnutí, najčastejšie zodpovedá prvej polovici júna, ale v Kubanom a ďalších južných územiach Striekanie na konci jari. Je potrebné vykonať liečbu v zatiahnutých, ale nie daždivé počasie, na slnečných dňoch je lepšie urobiť dnes ráno pred východom slnka alebo večer po západe slnka, keď nie je agresívny vplyv ultrafialového.

Pre to Na maximalizáciu pôsobenia živného roztoku, kríky hrozna každý deň zavriatím vodou z spreja. V tomto prípade sa chladiaci roztok opäť vyvíja tvar kvapaliny a je maximálne absorbovaný zelenými tkanivami rastliny. To podporuje dlhodobý účinok kŕmenia.

Balenie

A na záver zvážiť systém hnojenia, čo umožňuje dosiahnuť maximálny výnos vinohradu.

V polovici apríla

Prvá časť pružinových hnojív robí skorú jar pred začiatkom aktívnej vegetácie, zatiaľ čo obličky sa nedali na výhonkoch. V strednej časti Ruska tento čas spadá na apríl – prvé desaťročie mája. Najväčšia účinnosť počas tohto obdobia je založená na fosfátových hnojivách (50 g), dusíka (40-50 g) a potaš (30-40 g).

Suchá zmes sa privedie do vykopaného kríka vo vzdialenosti 50-60 cm jamky. Po tom, zem fandiť. Takže cez korene rastliny budú schopné absorbovať maximum prospešných látok potrebných na aktívnu vegetáciu.

Súčasne, profylaktický striekanie viniča s roztokmi medi alebo železného vitriolu. Takéto spracovanie zabráni lézii rastlín hubovými infekciami.

Najväčší výsledok dáva zdieľanie spracovania pozemnej časti a vylučovanie pôdy.

Pred tečúcim

Druhý podávač trávi 3-4 dni pred otvorením kvetov. V južných regiónoch našej krajiny toto obdobie zodpovedá koncu mája, v severnom príde na začiatok leta. V tejto dobe by kŕmenie malo zahŕňať zmes minerálnych a organických zložiek:

 • Riešenie podstielky vtákov alebo zbabelec sa používa ako prírodné kompozície;
 • Minerálne komplexy sa pripravia na základe draslíkových prípravkov (30 g), dusíka (40-50 g) a fosfátov (50-60 g).

Po spustení plodu

   Trikrát, hrozno je potrebné filtrovať po tom, čo ovocie začína, keď sa bobule s hravým objaví na viniči masívne. V tomto štádiu sú komplexné liečivá vzhľadom na najväčší účinok, sú rozvedení rýchlosťou 30 g na 10 liter kvapaliny. Takáto výživa prispieva k maximálnemu zvýšeniu zberu hrozna. Skúsené hrozno tvrdia, že ak správne vykonáte komplexný podávač a dodržiavate všetky odporúčané dávky, môžete dosiahnuť zvýšenie výnosu v dvoch a dokonca trikrát.

   V počiatočnom štádiu dozrievania ovocia, rastlina potrebuje fosfor a draslík. Tí, ktorí uprednostňujú ľudové opravné prostriedky, môžu odporučiť drevený popol – stane sa alternatívou k potašom drogám. Získa sa horiacimi vetvami hrozna alebo ovocných stromov.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: