Čo a ako kŕmiť sadenice paradajok?

Aby paradajky pestované v skleníku alebo v otvorenom pozemku, nakoniec spokojní so šťavnatými a lahodnými plodmi, je potrebné venovať veľkú pozornosť svojmu podávaniu v štádiu sadeníc.O tom, ako kŕmiť sadenice tak, že paradajky rástli silný a zdravý, ako to urobiť správne, čítať nižšie.

Mikroementy a poľnohospodárstvo

Kŕmenie má veľký význam pre paradajky na sadenice. Bez nej bude mladá rastlina bledá a jeho imunita je slabá, ktorá určite ovplyvňuje jeho odolnosť voči rôznym chorobám a útokom z škodcov.

Veľa pozornosti by sa mala venovať predovšetkým dusíkatých hnojív. Je to dusík, ktorý podporuje sadu zelenej hmoty pristátia. Obsahuje v roztoku nitrátov amoniaku a močoviny. Ak je tento prvok v pôde dostatočný, potom má rastlina v dôsledku toho silná a dobrá hmota zeleniny.Samozrejme, poznamenajúce sa s týmto hnojivám nestojí za to. V opačnom prípade bude zelená omša príliš veľa, a Bush bude tráviť všetku silu na to, a nie na tvorbu dobrého a tučného ovocia.

Fosforečné podávače sú rovnako dôležité pre pristátie. Je fosfor, ktorý prispieva k úplným asimilácii látok potrebných rastlinou, a tiež priaznivo ovplyvňuje proces fotosyntézy.

Okrem dusíka a fosforu však rastlina vyžaduje aj iné stopové prvky, a preto, ak potrebujete nakŕmiť sadenice, bude najlepšie využívať komplexné nástroje, takže rastlina je dosť.

Takže, ak hovoríme o zakúpených poľnohospodárstve, potom medzi nimi najviac vyniknúť:

  • „Športovec“;
  • „Montáž“;
  • „Emerald“;
  • „Webly Turbo“.

Tieto lieky obsahujú celý rad užitočných látok, ktoré majú priaznivý vplyv na sadenice, prispievajú k rastu, pevnostiam a zlepšujú jeho stav ako celok. Použite ich potrebné striktne podľa pokynov, správne dodržiavanie dávkovania, inak existuje riziko uloženia vykládok.

Ľudové hnojivá

Ľudové metódy sú tiež veľmi obľúbené v letných domoch. Niektoré z týchto kŕmení sú vhodné na striekanie rastlín, zatiaľ čo iné sú určené na zavlažovanie. Môžete ich osobne stať doma, zatiaľ čo veľké finančné náklady nebudú potrebovať.

Prečítajte si viac  Tomato German

Takže hnojivo môže byť vyrobené z vrhu vtákov. Budete potrebovať len 0,1 kilogramov hlavnej zložky a litra vody. To všetko je zmiešané a ponechané na plné trvanie 10 dní. Potom sa k roztoku pridá medený baldachýn. Ďalej môže byť kvapalina použitá na semenáčku vody.

Banánová kôra je tiež dobrou zložkou na varenie a môže dodávať rastlinu draslíkom, a preto nie je ponáhľaním. Ak chcete, aby sa kŕmenie od šupky, budete potrebovať niekoľko banánových kože trvať na 3 litre vody. Po troch dňoch môžete vyletieť vaše vykládky s výsledným riešením.

Roztok môže byť tiež vyrobený z popola. Na tento účel budete potrebovať 0,5 nástroje pohára, ktoré je potrebné zriediť 2 litrami vyhrievanej vody. To všetko by malo byť rozbité, potom sa môžete dostať do zalievania.

Ako doplnok k iným podávačom, môžete použiť hnojivo z 2 polievkových lyžíc peroxidu vodíka a litra vody. Tento nástroj má pozitívny vplyv na pristátie imunity a tiež dezinfikuje sedadlo.

Môžete tiež urobiť infúziu z kvasiniek na výrobu chleba. Budete potrebovať len 5 gramov tejto zložky, 5 litrov vody a deň na trvalý. Všimnite si, že skladovacia zmes z chlebových kvasiniek nepodlieha. Musí sa použiť ihneď po dokončení procesu varenia.

Korovyan je vhodný aj na varenie. Budete potrebovať 0,5 litrov hlavnej zložky v kvapalnej forme a 1 polievkovú lyžicu Nitroposki. To všetko musí byť rozvedené v 10 litrov vody a dobre premiešajte. Všimnite si, že takéto kŕmenie je povolené používať iba 3-násobok sezóny, neodporúča sa častejšie.

Pomenovanie alkoholu je ďalší dobrý podávač na kŕmenie, pretože amoniak je zdrojom dusíka, ktorý rastliny potrebujú. Budete potrebovať polievkovú lyžicu peňazí a 10 litrov vody. To všetko je zmiešané a aplikované na rastliny.

Schéma

Mladý rastlina v prvých štádiách svojho rastu, najmä po vylodenie v zemi, si vyžaduje veľký počet prospešných makroplácií a iných látok. Zvyčajne sa prvé kŕmenie takýchto rastlín uskutočňuje po objavení streľby a vytvára sa plnohodnotný list.

Prečítajte si viac  Palác paradajok

Koľko hnojív bude potrebovať vašu rastlinu závisí len od vlastností pôdy, v ktorej budú rásť po potápaní. Najlepšia taktika je pravidelné pozorovanie stavu závodu. Podľa všeobecného typu výhonkov môžete presne zistiť, či je to dosť na hnojivá alebo ich množstvo.

Tak, Deficit dusíka sa prejavuje v hodnostách a zožltnutia lístia, ktoré sa nachádza na nižšej úrovni. Spolu s týmto, začína rastlinná hmotnosť kuchárov. Ak časť letáku mení farbu na fialovú farbu, potom to označuje nedostatok fosforečných hnojív a potrebu použitia superfosfátu. Twistedness mladých pristátí hovorí o nedostatku potašových hnojív, musí byť tiež schopný pochopiť, inak sa plody ukážu byť nerovnomerné. Ak Tomatoam chýba železo, začnú dostať chorú chlorózu, lístie sa zmení žlté a twist.

Užitočné poradenstvo

Po prvé, stojí za to hovoriť o potrebe sledovať počet predpokladaných hnojív. Nadbytok, ako aj nedostatok prospešných látok pôjde do rastliny len poškodiť: zelená hmota bude aktívne získať, ale plody budú malé a malé množstvá.

Undercalinks sa odporúčajú výlučne ráno alebo večer, a po ich pristátí je potrebné poskytnúť veľké množstvo teploty teploty miestnosti. Prispieva k najlepšej absorpcii makroelementov.

Pred nástupom, nemusíte pridať pery vtákov alebo hnoja do studní. Z tohto dôvodu môžete stratiť ovocie a závod vás bude môcť potešiť len s veľkým množstvom hmoty rastliny.

O tom, ako a ako nakŕmiť sadenice paradajok, vyzerať ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: