Čo a ako nakŕmiť bulharský korenie?

Bulharský korenie je pomerne rozmarná kultúra, ktorá vyžaduje osobitné podmienky na pestovanie. S pestovaním takejto závodu je mimoriadne dôležité pozorovať režim kŕmenia a urobiť to správne. Možnosti hnojív budú užitočné naučiť sa tých, ktorí plánujú pestovať papriky na ich letnej chate.

Ako určiť, čo pepper potrebuje?

Papriky užívajú všetky živiny z pôdy, a ak niekto chýba, okamžite to ovplyvní vzhľad kultúry.

Zoznámte sa s najzreteľnejšími príznakmi nedostatku užitočných prvkov v sladkej paprike.

 • Dusík. S nedostatkom dusíka kultúra pomaly získava zelenú hmotu, pomaly a zlé. Listy žlté, holé. Riešenie – corod. Tiež potrebujú zastaviť vápnik.
 • Vápnik. Krútenie lístie, ako aj vzhľad sivých žltých bodov na ňom – ​​jasné znamenie nedostatku vápnika. V tomto prípade musíte okamžite zastaviť dodávku dusíka a potašových hnojív. Vápnik a dusík neustále „súťažia“ navzájom, takže je nemožné ich používať.
 • Fosfor. Ak listy získali podivný červeno-alebo fialový odtieň, môže to indikovať nedostatok fosforu. Môžete sa zbaviť problému, ponúka superfosfát.

Okrem uvedených prvkov, bulharský korenie potrebuje draslík. Umožňuje, aby ovocie boli šťavnaté a chutné.

Jód, meď, mangán a niektoré ďalšie prvky urýchľujú rast kultúry a zvyšujú všeobecnú imunitu.

Ako môžete kŕmiť?

Aby ste mohli kŕmiť papriky, môžete si vybrať mnoho rôznych prostriedkov. Budú to ľudové metódy a hotové integrované fondy, ktoré možno zakúpiť v záhradníckych predajniach.

Ľudové opravné prostriedky

Takéto hnojivá sú dobré, pretože nemajú žiadnu chémiu. Nenechávajú nebezpečenstvá ani rastliny, ani osoby, ani užitočné hmyzu lietajúce na stránku.

Tu sú niektoré recepty na kŕmenie, ktoré môžete použiť na papriky.

 • Multifunkčný. Toto hnojivo dobre stimuluje rast zelenej hmoty. Je však potrebné ho chovať pred použitím, pretože Pureblik môže spôsobiť silné popáleniny a úmrtia. Podávač je chovaný vodou v pomere 1: 10.
 • Kuracie vrh. Takéto hnojivo bude dobrou alternatívou k kovboji. Mnohí záhradníci to považujú za ešte efektívnejšie. Koncentrácia je nasledovná: 1 časť vrhu a 20 častí vody. Táto zmes by sa mala upozorniť.
 • Drevený popol. Ash, ktorý zostal z spáleného stromu, bude slúžiť aj ako vynikajúce hnojivo. S ním bude možné znížiť kyslosť v pôde, nasýtiť ho fosforu a draslíkom. Aplikované tak suché aj infúziu. Ten sa získa rozpustením plného pohára popola v 10 litrovom vedení horúcej kvapaliny.
 • Nosný banán. Tento produkt obsahuje veľa draslíka a ľahkosťou vyplní nedostatok takéhoto prvku. Infúzia na zalievanie papriky je vyrobená takto: 3 peeling naliať 3 litre teplej vody, a potom nechať 72 hodín na trvalý.
 • Škrupina. Kuracie vajcia Shell obsahuje dosť veľa vápnika. Na prípravu roztoku budú potrebné škrupiny z 3 vajíčok (RAO), ako aj 1,5 litra horúcej kvapaliny. Zmes sa premieta 3 dni.
 • Chlieb. Takéto kŕmenie vám umožňuje zvýšiť imunitu rastlín. Aby to bolo potrebné nalejte kilogram raketu chleba žaby a potom odolať 5 hodín. Na konci sa kvapalina filtruje.
 • Mlieko a jód. Tieto dve zložky, vzájomne spolupracujú, urýchľujú rast papriky, aby sa zber nebola bohatším a chutným. Roztok pozostáva z takých zložiek: 9 častí vody, 1 časť mlieka (môže byť nahradený sérom) a 10 ml jódu.
 • Životkárske a iné bylinky. Burín bylinky a kvety sú dobre dezinfikované pôdy, slúžia ako prevenciu škodcov. Na varenie bude vyžadovaný hlaveň alebo iná veľká kapacita. Nakrájané byliny sú naplnené 2/3, zvyšok sa naleje chladnou vodou. Potom kontajner vložte na slnku, takže proces fermentačného procesu by mal byť uzavretý. Z času na čas sa hmotnosť mieša. Po infúzii je možné aplikovať, ale zvolené množstvo je vopred zriedené vo vode v pomere 1: 1.
 • Kvasinka. Kvasinky sú produkt plný rôznych prvkov. V ich zložení je veľké množstvo dusíka, ako aj veľa fosforu, vitamínov, iných užitočných zložiek. Na prípravu riešenia, ktoré potrebujete na to, aby ste mohli vziať 200 g čerstvých kvasiniek a rozpustiť ich v literoch vyhrievanej vody. Výsledná zmes sa bránila deň, potom sa zriedi vodou v pomere 1: 5.
Prečítajte si viac  Malina diamanty

Hotové hnojivá

Pepper miluje hotové minerálne komplexy. Musíte ich urobiť v súlade s pokynmi, ktoré ponúka výrobca.

Zvážte niekoľko možností pre hotové hnojivá pre bulharské korenie.

 • Močovina. Toto krmivo je veľmi veľké obsah dusíka. Močovina sa používa na striekanie a suché. Okrem jej, dobrý zdroj dusíka môže slúžiť ako selekcia vápnika.
 • Oxidát rašelina. Krásne hnojivo pre papriky, pretože stimuluje ich rast. Vďaka takýmto kŕmeniu sa množstvo zberu zvyšuje, ovocie sa získajú viac chrumkavých a krásnych. Hnojivo sa používa na zavlažovanie, spravidla je dosť 1% roztoku.
 • Sulfát draslík. Toto krmivo robí plody chutnejšie, pretože sa v nich zvyšuje množstvo cukru a užitočných prvkov. Môžu byť použité s inými hnojivami.
 • Superfosfát. Takéto fosforečné hnojivo zlepšuje rast bulharského korenia, vytvára silnú imunitu. Kŕmenie aplikované v granuloch a v kvapalnej forme.
 • NitroMofoska. So vhodným použitím, toto krmivo poskytne príležitosť získať bohatý zber zeleniny. 10-litrový vedro bude vyžadovať 40 peliet. Ak zvýšite dávku, rastliny začne ušetriť nitráty nebezpečné pre zdravie.
 • kyselina jantárová. Táto látka samotná neslúži ako špeciálny obväz, ale umožňuje, aby sa iným hnojivám absorbovali občas. Možno použiť na zavlažovanie a striekanie.

Okrem už uvedeného kŕmenia, v záhradníckych oddeleniach si môžete kúpiť nasledujúce vyvážené prostriedky.

 • «Orton Micro-Fe». Tento komplex obsahuje všetko potrebné na správny rast a vývoj bulharského korenia.
 • „GUMI“. Takýto podávač má takmer všetko, čo môže vyžadovať korenie. Je obzvlášť účinný v prípade, že počasie neustále stojí na ulici.
 • „Ideálne“. Tento komplex je liečivý rastliny a slúži vynikajúcemu prevencii škodcov.

Pravidlá a termíny

Bulharský sladký korenie bude vyžadovať niekoľko kŕmení po celú dobu svojho rastu a tieto krmivá by sa mali vykonať podľa osobitného systému. Začnú s prípravou pôdy. Zem musí byť nasýtená užitočnými prvkami, takže pepper ich okamžite vyberá. Pocit, že pôda je potrebná na jeseň alebo na jar. Ak je jeseň, bude musieť dostať Zem 2 krát: bezprostredne predtým v zime a po ňom. 1 m² záhrady bude potrebovať 10 kg kompostu alebo humusu.

Prečítajte si viac  Lion Husk pre paradajky

Môžete tiež použiť takúto zmes: pohár popola, lyžičky superfosfátov a jedálňou – sulfát draselný. DÔLEŽITÉ: Ak sú lôžka vybavené dvakrát, organický a minerálny komplex sa musia striedať. Padajúce zaspané kŕmenie, zem je pokrytá filmom a odchodom.

V skleníku bude pôda pripravená za pár dní, rovnaká pôda bude jesť len po pol týždňoch.

V semenáčke

Prvé hnojivo papričky sa podávajú aj vtedy, keď sú v štádiu sadeníc. Počas tohto obdobia sa mladé rastliny vyžadujú najviac dusíka, takže hnojivo je na ňom založené. Litter vody je mierne zahrievaný na kachle a potom sa pridá jeden gram amoniaku a potašovacieho dusičnanu, ako aj 3 g superfosfátu.

Doma, takéto kŕmenie by sa malo konať 7 dní po vyzdvihnutí papriky. Potom sa vykonáva 2 ďalšie rovnaké podávače, každý 7 dní po predchádzajúcej. Potash Seitra trvá už v množstve 8 g. Mimochodom, špecifikovaný recept hnojiva je dobre kombinovaný s tekutým čiernym čajom.

Polievková lyžica Použité zváranie sa naleje 3 litre vriacej vody, trvá na 5 dňoch. Musíte vypiť každý krídl.

Postupom času, sadenice začne rásť aktívne, a to bude vyžadovať viac a viac hnojív. Keď sú na paprike vytvorené 2 listy, je lepšie ich kŕmiť azophoskou alebo nitroamhosom. Môžete tiež použiť organické hnojivá, ktorých koncentrácia bola považovaná za vyššie uvedenú. Fit kuracie vrh, Korovyat, Ash. Kŕmenie by malo byť 2: Ihneď po rozpustení druhého letáku a 2 týždne po prvom.

V otvorenej pôde

Papriky naďalej kŕmiť a po pristátí v otvorenom mieste. Toto pravidlo je to začiatok júna. Mladé sadenice budú potrebovať veľa dusíka, takže pôda bude potrebné liečiť organickými hnojivami, ktorí preháňajú byliny, amoniak. Vyberte si jednu možnosť. Okrem toho môžete použiť a zakúpiť hnojivá, napríklad „gumi“. Ďalšie sadeníc v otvorenom mieste sa budú musieť podávať raz za 2 týždne pred kvitnutím.

Prečítajte si viac  Vlastnosti a výsadba nektárine

V júli, korenie kvitne a je potrebné zabezpečiť, aby sa na rastlinách dostatok neistoty. Na to bude bór dokonale zapadnúť. Kŕmenie budú extrahované, rastliny len sprej. Na prípravu roztoku 6 g kyseliny boritej sa rozpustí v vedre vody (10 l). Môžete tiež použiť iné prostriedky obsahujúce bor. Je potrebné ich chovať podľa pokynov. Okrem bóru, draslíka a vápnika prispieva.

Počas plodovania, korenie naozaj potrebuje draslík. Na hnojivo kultúry sa môže brať monofosfát draselný (20 g na 10 litrov vody). Dobre fit a infúzia dreveného popola. Sklo látky by mala byť rozvedená v 10 litrovom vodnom vedení a trvať 10 dní. Ale všimnite si, že táto infúzia zvyšuje počet Roshi v pôde.

Tiež, papriky budú potrebné v čase plodnia raz na kŕmenie kravy (1: 20).

V Tepliciach

Pestovanie papriky v skleníku nie je odlišné od rastu otvorenej zeme. Kŕmenie bude rovnaké, ale existuje niekoľko dôležitých nuans.

 • Pred vyložením je pripravený na pôdu z 3 častí skleníka, 1 kusov popola a rovnaké množstvo humusu. Zmes sa zadáva do otvorov.
 • Aby sa zabránilo paprike v skleníku s dusíkom a fosforu, užívajte 1% SELITRA seliter Selter Sealter, ako aj superfosfát, rozpustený vo vodnom vegete. Takáto zmes kultúry hnojili sa na každom treťom zalievaní.
 • 14 dní pred zberom ovocia, koreňové kŕmenie minerálnych komplexov sú úplne zastavené.

Užitočné poradenstvo

     Tu sú niektoré tipy, ktoré môžu byť potrebné pri pestovaní a kŕmení bulharských papriky.

     • Nemali by ste robiť príliš veľa hnojív. Ak je Zem veľmi plodná, nemusia byť vôbec potrebné.
     • Snažte sa dávať Azot, Vzhľadom k tomu, jeho prebytok bude príčinou malého množstva ovocia.
     • Hnojivá by mali byť chov v teplej a pokročilej vode. Okrem toho, pred podávaním terénu, pôda stojí zaliať, a po podaní – na BRAG.
     • Dobré rozhodnutie – Alternatívne minerálne komplexy a ľudové opravné prostriedky.
     • Proces je potrebná kultúra, takže kompozície nespadajú na listy. Pri vysokej koncentrácii môžete spáliť listy.

     Čo a ako nakŕmiť bulharský korenie, pozrite sa na video.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: