Čo možno vysadiť vedľa stromu Apple?

Plánovanie umiestnenia stromov, kríkov, rastlinných plodín na pozemku, je dôležité poznať vlastnosti susedstva rôznych kultúr. Jeden z najviac milovaných a tradičných ovocných stromov v záhrade je jablkový strom.

Jablká Láska Deti a dospelí sú užitočné plody, ktoré môžu byť použité na prípravu kompónov, džemu, na pečenie, je čerstvé. Ale že Apple Tree dal dobrú úrodu, je dôležité nielen starať sa o to, ale aj jej pohodlné okolie s inými rastlinami.

Prečo by som mal vziať do úvahy zlučiteľnosť?

Pri pristátí akejkoľvek kultúry je dôležité poskytnúť mu najoptodobé podmienky existencie. Tam sú kultúry, ktoré milujú slnko, iní sa zmenia na súkromie. Rastliny sú potrebné iné množstvo svetla, vlhkosti, rôznej kyslosti pôdy, ako aj rôznych podávačov, ktoré zabezpečia pohodlný rast a rozvoj kultúry.

Výber susedov pre rastliny, musíte sa dozvedieť oveľa viac o zvláštností stromu alebo kríku. Mnohé faktory môžu ovplyvniť kompatibilitu rôznych kultúr.

 • Dostupnosť svetla – Rastliny vysadené v blízkosti sa nemusia prekrývať prístup k Slnku.Ak sú obaja sadenice ľahké, musíte im poskytnúť plný prístup k svetlu. Ak človek môže rásť v tieni, potom môže byť blízky sused úspešný.
 • Umiestnenie koreňov v zemi – Aby sa kultúry vysadené v blízkosti, mohli by úplne vyvinúť, mali by mať vlhkosť a prospešné látky. Ak sa koreňový systém rastlín nachádza na jednej úrovni, potom nebudú mať dostatok životne dôležitých komponentov a rast sa spomalí. Pre optimálny vývoj musí byť koreňový systém v pôde v rôznych hĺbkach, takže jedna rastlina neberie živiny z iného.
 • Aplikácia hnojív – Pre každý strom alebo ker sú hnojivá, ktorí prispievajú k aktívnemu rastu kultúry a dobrého plodovania. Výsadba sadenice, je dôležité skontrolovať, či hnojivá, ktoré môžu byť vyrobené na zemi na nasledujúcom území. Ak sú užitočné látky vhodné pre všetky rastliny, nebudú žiadne problémy. V niektorých prípadoch môžu hnojivá prispievať k rastu jedného stromu a inhibovať druhú, pretože je potrebné starostlivo skontrolovať možnosť vylučovania určitých kultúr a robiť určité doplnky na zem.
 • Alelopatiu – Každá rastlina prideľuje určité látky, ktoré môžu byť neutrálne pre susedné plodiny alebo inhibíciu. V záujme záhrady neboli žiadne problémy so zvyšujúcimi sa stromami alebo kríkmi, je dôležité zohľadniť zlučiteľnosť týchto plantáží.

Súťaž v prírodnom prostredí kultúry bude zlé a ovocie, pretože by mali byť naočkované čo najďalej od seba.

V prítomnosti slobodného miesta v krajine, záhradníci neodporúčajú zasadiť jablkový strom vedľa iných stromov. Nedostatok svetla, konkurencia o vlhkosť a užitočné látky neumožní, aby strom rástol a poskytol stabilné veľké výnosy. Relevantné je susedstvo s malými krídlami, ale najlepší strom Apple sa cíti obklopený dekoratívnou trávou a farbou. Použitie nízkych bylinných kultúr v blízkosti trupu stromov umožňuje:

 • Zlepšiť kvalitu pôdy v blízkosti stromu jabĺk;
 • Odstráňte prebytočné soli z pôdy;
 • Vytvára podmienky na udržanie väčšej vlhkosti pod stromom;
 • chráni koreňový systém z akéhokoľvek poškodenia;
 • Umožňuje urobiť záhradu presnejšie a krásne.

Aby ste pestovali dobrý Apple strom, musíte vedieť, čo sa zasadiť pod ním a okolo neho, ktoré kultúry sa stanú asistentmi, a ktoré poškodia.

Dobré okolie

Správna organizácia stromov a kríkov v záhrade vytvorí optimálne podmienky pre všetky kultúry, prijímať dobré plodiny následne. Existuje množstvo rastlín, ktoré môžu byť vysadené vedľa Apple Tree, okolie, s ktorým bude prínosom pre strom.

 • Slivka – najlepší strom pre pristátie s Apple Tree. Čerešňa a sladká čerešňa majú horšiu kompatibilitu, pretože by mali byť zasadené na diaľku.
 • Ropy Považuje sa za priaznivý ker, ktorý je dobre zavrie pôdu v blízkosti stromu, neumožňuje jej rehabilitovať a prítomnosť včiel a iných hmyz pomáha bohatšie opeľovanie. Gooseberry sa tiež dostane dobre s Apple Tree, takže to môže byť vysadené v blízkosti stromu.
 • Zeleninové plodiny môžu byť vysadené v záhrade: Uhorky, cuketa a podobné rastliny, ktorých korene sú plytké ísť do zeme a neberú živiny v stromoch.
 • Blízko Apple Stromy rastú dobre paradajky, Ak sú vysadené na slnečnej strane. Kvôli dostupnosti vlhkosti sú shadery v každodennom tepelnom semenáčke dobre vytiahnuté a dáva hojnú úrodu.
 • Ak chcete chrániť pred škodcami a hmyzom, môžete pristáť cibuľu a cesnak v blízkosti stromu jabĺk. Vďaka špeciálnemu zápachu budú tieto kultúry vystrašiť nežiaduce škodcovia, ktoré zvyčajne pokazia strom, a niekedy aj úrodu.
 • Pred výskytom bohatého lístia pod jablkovým stromom, reďkovka a mladá cibuľa dobre rastú. Môžete získať aspoň jednu úrodnosť pred rastom zelených listnatých hmôt na strome.
 • Milovníci zdravej výživy môžu rásť v záhrade pod drevníkom stromov, bazalka, šalát a sorrel. Striedanie slnka a tieňa umožňuje sadenice cítiť sa pohodlne a na dlhú dobu.
 • Lupin pristátie v blízkosti Apple Tree je považovaný za najpriaznivejšie, Keďže táto rastlina pomáha stromu rýchlo rásť a rozvíjať v dôsledku špeciálnych látok v jeho zložení. Použitie Lupina, môžete mulčovať oblasť praženia, dodatočne hnojenie pôdy.
 • Zachrániť záhradu z invázie t’li a mravcov, Môžete zasadiť čistoty, ktorá deshuje tento hmyz, udržiavanie zdravia jabĺk.
 • Pod stromami v záhrade môžete pestovať a kvety. Kvôli prítomnosti púpavov pod jablkovým stromom majú ovocie vyššiu rýchlosť dozrievania. Biely ďatelina je extra návnada pre včely, ktoré sú intenzívnejšie opelené jablko.
 • Na ochranu pôdy pod stromom, môžete pristáť tráva – divočiny. Výhodou tejto kultúry je dobrá sama. Stačí raz zasiať trávu a bude rásť ročne pod stromami v záhrade.

Schéma skládok záhradných plodín pod jablkovými stromami môžu byť odlišné – to závisí od rozmerov stránky, počet stromov v záhrade, túžbe záhradníctva. Počas nedostatku územia dáva zmysel pre rastlinné plodiny pod strommi. A ak toto miesto umožňuje, je lepšie umiestniť dekoratívne trávnik pod jablkovým stromom alebo užitočným kvetom.

Vzhľadom na potrebu spracovávať stromy s chemikáliami, je lepšie niesť tieto rastliny pod nimi, ktorých plody budú použité v potravinách, alebo je potrebné ich zhromažďovať pred spracovaním jabĺk stromov.

Čo sa nedá vysadiť?

V krajine, môžete zasadiť veľký počet stromov, kríkov, záhradných plodín a rast, vývoj a plodenie každého typu závisí od ich správnej polohy. Okrem ovocných stromov sú tiež obyčajné stromy v mnohých lokalitách, ktoré slúžia ako dekor. Výsadba záhrady, musíte vedieť, ktoré susedia sú pre neho priaznivé a ktoré nie.

Ak hovoríme o Apple Tree, potom je lepšie umiestniť množstvo kultúr.

 • Ovocné stromy, čerešňa a rowan. V týchto rastlinách sa škodcovia aktívne vynásobia, čo ohrozuje integritu Apple. Mladé hrušky nevydržia súťaž s dospelými jablkami a zomierajú s časom, zatiaľ čo rastliny sa cítia dobre v rovnakom veku.
 • Z obyčajných stromov bude nežiaduci sused brezový, rovnako ako Lilac a Jasmine – Tieto kvitnúce kultúry neprinášajú výhody, stojí za to pristáť od jablostných stromov. Zle sa dostane do záhradnej matice, stojí za to pristáť oddelene od akýchkoľvek ovocných stromov.
 • Pod jablkom sa cíti zle a čierne ríbezle, Vzhľadom k tomu, tieto kultúry milujú slnko, a šíriaca koruna stromov trvá väčšinu sveta a kríky sa rozvíjajú slabo a horšie ovocie.
 • Nežiaducim susedom pre Apple Tree je malina, rovnako ako ríši, miluje slnko, pretože rastie horšie v tieni. Ďalším problémom je deplécia pôdy, Malina silne vytiahne vlhkosť a užitočné látky z pôdy, pretože strom jablonia bude zbavený látok potrebných na rast a rozvoj, ktorý nepriaznivo ovplyvní jeho stav.
 • Na ochranu záhrady pred nežiaducim hmyzom, nezdrajte pod strommi hawthorn. Veľa škodcov lietať do tohto kríka, ktoré zaútočí na jablko.
 • NEPOUŽÍVAJTE TIETO ZELENINU, ako je kapusta, zemiaky a mrkva pod jablkom. Ide o kultúra, ktoré hlboko prenikajú do pôdy a konzumujú vlhkosť a živiny, potrebné drevo.
 • Nežiaduce sused bude vynechaný pod mincovňou Apple Tree, Sage a Petrsley. Voňavé byliny môžu nepriaznivo ovplyvniť chuťové vlastnosti ovocia.

Po preskúmaní zoznamu plodín, ktoré môžu a nemôže byť umiestnené v blízkosti jabĺk stromov, môžete si naplánovať vylodenie všetkých požadovaných plodín, vyhnúť sa nežiaducej kombinácii rastlín.

Ak vytvoríte všetky kultúry optimálnych podmienok, vody, naliatie a hnojiva včas, záhrada a záhrada poteší celú sezónu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: