Ostatné paradajky

 • Autori: FGBNU „Federálne vedecké centrum zeleniny rastúce“
 • Rok predpokladov: 1984
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 92-102
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
 • Bush: Nočný stupeň
 • Výška kríka, pozri: 35-45

Pozrite si všetky charakteristiky

Milovníci malých paradajok vhodných pre celoštátne paliva sa poteší. Nevziktívna determinantová rastlina má silnú imunitu, takmer úplnú neschopnosť vytvárať mäso, korenistú chuť a všestrannosť. Ovocie Opomatnaya sú vhodné pre potraviny v čerstvej forme, v letných šalátoch, v speve a marinádách. Stupeň je určený na pestovanie v otvorenom kraji.

História odstránenia

Príspevky odrôd – výberové položky FGBNU „Federálne vedecké centrum zeleniny rastúce“. V štátnom registri chovných úspechov, paradajok zaregistrovaných v roku 1984.

Popis odrôd

Zmastenie nízko-rýchlosti (35-40 cm) Bush má slabú pobočku a nízku. Listy zemiakového typu strednej veľkosti sú natreté v tmavozelenej farbe, majú vlnitú dosku a stredný stupeň. Žlté kvety sú zostavené v jednoduchej kvetenstve, ovocie sú pripojené k formulovaným ovocím. Prvá kefa je položená po šiestej plechu, všetky nasledujúce z jedného kotletov.

Pozitívne vlastnosti odrôd:

 • nepotrebuje podporu;

 • silná imunita a studená odolnosť;

 • Univerzálne stretnutie a swearness;

 • Príjemná chuť, Výhľad na výrobok, Rôzne kultivačné metódy.

Chyby:

 • jemnosť;

 • Tendencia prijímanie kyselín v období dažďov.

Napriek tomu, že uvedené vlastnosti sú menované nedostatky, je to skôr vlastnosťou OTRADNY.

Hlavné kvality ovocia

Zaoblené, malé (50-68 g) ovocie v nezreteľnom stave maľovaní v mliekarenskom zelenom. V štádiu technickej a fyziologickej zrelosti je bobule natreté v karmino-červených odtieňoch bez zelených škvŕn v ovocí.

Charakteristiky

Šťavnaté husté telo je pokryté elastickou hladkou kožou, prevencia praskania. Vyvážená chuť má harmonickú kombináciu sladkosti a chuti. Zostatok je ľahké narušiť – keď dažde sú ovocie, stávajú sa viac kyslou, ideálnym na konzervovanie, ale nie tak chutné čerstvé.

Dozrievanie a plodnenie

Otradny patrí do začiatku kategórie paradajok, môžu sa nazývať Ultra-space – prvé zrelé ovocie začínajú strieľať na 92-102 dní, v júli – august. Odroda má zaujímavú funkciu – plodnenie je tak priateľské, že v prvých dvoch týždňoch odroda dáva takmer polovicu zberu.

Výnos

Iné produktívne – s 1 meterom s rozlohou od 7 do 8 kg a 251-489 c / ha.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Optimálny čas na semenáček na sadenice – marec. V teréne sa sadenice transplantácie apríl-máj.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Získanie dobrej plodiny poskytuje prímorský proces pestovania. Za 1 m2. m závod od 3 do 5 koreňov.

Pestovanie a starostlivosť

Paradajka nepotrebuje stravovanie, tvorbu, pokušenie, čo eliminuje záhradníka z organizácie podpory. V pôde sa sadenice prenesú na konci sezóny mrazenia návratu. Miesto na výsadbu Vyberte si solárne, chránené pred studenými vetrom a návrhmi. Pôda by mala byť voľná a priedušná, s neutrálnou úrovňou pH. V prípade potreby je pôda vyhodená a slza. Pripravený pozemok obohatený o organitnicea (humus, kompostu, vtáčie vrh), minerálne hnojivá, superfosfát, drevený popol. Po výsadbe sadenice, pôda okolo nej je tesnenie a zavlažované teplou vodou. Nasledujúci deň musíte určite prerušiť výslednú kôru, aby ste zabezpečili korene prístupu kyslíka.

Ďalšia starostlivosť leží v správnej organizácii zalievania, sanitárneho spracovania, burín, uvoľnenia a ponorenia. Znížené rastliny, aj keď nepotrebujú podporu, ale ponor bude posilniť stonku, korene ušetria korene a prehriatie. Po 2-3 týždňoch budú paradajky potrebovať ďalšie živiny. Pred začiatkom kvitnutia je rastlina privádzaná dusíkovými hnojivami, po vytvorení dáždnikov majú paradajky akútnu potrebu v hydinec-fosforečných kompozíciách. Počas sezóny môžu byť naplnené infúziou kovového člny alebo žihľavou.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda sa vyznačuje silnou imunitou a úspešne je proti mnohým plesňovým a bakteriálnym ochoreniam – vrcholový hniloba, praskanie. Phytoofluoróza – hlavné nebezpečenstvo zrnitých plodín, jednoducho nemá čas „dohnať“ plody. Vďaka rýchlosti času zberu, aby ste sa zhromaždili skôr, ako prichádza nebezpečenstvo fytoplus. Preventívne spracovanie insekticídov a fungicídov môže pomôcť zabezpečiť len závod z parazitov a iných ochorení.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Stupeň je dosť odolná voči extrémnym poveternostným podmienkam – odolná voči chladu a tepelne odolné, ako aj odolné voči kvapkám teploty.

Rastúce regióny

Navyše pôvodcovia, paradajka cíti veľké na rozlohe severozápadného, ​​centrálneho, Volga-Vyatského, Západné Sibírske regióny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár