Paradajka don Juan

 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Pre celok paliva
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 95-100
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Prepravovateľnosť: Vysoká
 • Bush: Nočný stupeň
 • Výška kríka, pozri: 60-70
 • Farba nezrelého ovocia: Svetlo zelené, vzácne pozdĺžne prúžky maľované v tmavo zelenej

Pozrite si všetky charakteristiky

Mnohé spoločnosti Dácky chcú diverzifikovať svoje plodiny v zaujímavých kultúrach. Tomato Don Juan kvôli jeho nezvyčajnej farbe a dobrého výnosu miloval mnohých záhradníkov.

Popis odrôd

Dong Zhuan odroda sa vzťahuje na určujúce kultúry. Bush má obmedzený rast. Maximálna výška rastliny je 70 cm.

Kmeň mocný a hrubý, dobre sa vyvíja. Compact Compact a Rostes rastú. Je potrebné venovať pozornosť, ak je to potrebné, odstrániť zbytočné. Bush Hoci nízko, ale stále sa odporúča zviazať. Ovocie sú vytvorené veľké a pod ich hmotnosťou môže stonka začať klonovať na zem.

Veľké listy, bohaté zelené, matné. Na oboch stranách. Doska má stredné úseky, ako aj. Jar na okrajoch nie je vyslovovaný. Listy môžu byť valcované z sucha alebo ťažkého.

Prvá kvetenstvo bude vytvorené v nadmorskej výške 7 listov, sledovanie – každý 1-2. Na jednej kefke dozrieva 4-5 bobule.

Pozitívne strany odrody:

 • Kompaktné kríky;

 • výnos;

 • Zaujímavý vzhľad ovocia;

 • Chuť vlastnosti;

 • vysoká prepravovateľnosť;

 • dlhá doba trvania;

 • jednoduchosť starostlivosti;

Minusy:

 • intolerancie na teplotný rozdiel a mrazom;

 • Meranie.

Hlavné kvality ovocia

Zaoblené, slivky, mierne podlhovasté ovocie, s nízkym očarujúcim objaveným nosom. Hmotnosť paradajky je 70-80 g. Farba paradajok je jedinečná, jasne karmínová farba s tenké žlté pruhy prevláda a pri nezrelých plodoch, farba svetla zelená s tenkými tmavo zelenými pruhmi.

Robbe je hladký, hoci niektoré plody sa môžu stretnúť s malým Rýnom. Koža je hustá a nie crackdown. Mäso šťavnaté, jemné a mäsité. Predstavujú 1-2 semienkové komory. Semená v nich sú malé.

Typy paradajok sú univerzálne. Môžu byť v čerstvej forme. Vhodné na ochranu pevných plodov, ako aj na užívanie, omáčky a šťavy.

Charakteristiky

Triediť Don Juan má sladkú kyslú chuť.

Dozrievanie a plodnenie

Don juan radiálna kultúra. V priemere je doba dozrievania ovocia 95-100 dní. Môžete zbierať zber už v júli.

Výnos

Ukazovatele pri najnižšej odrode sú veľmi dobré. Z jedného puzdra odstráneného z 6,5 do 8 kg.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Pre siatie pripravené sadenice. Zberajú jamiek v hĺbke 2 cm a hojne sa rozliatia vodou.

Všetky semená sú namočené v tavenine stojatej vody. Ďalej sa liečia slabým riešením mangánu.

Po zaselení pôdy znova navlhčená a zásuvka sa zatvorí filmom a odstráni Windowsill. Semená sa otočia za týždeň. Potom môže byť film odstránený.

Zavlažovanie tvarovacích kríkov vyplýva z postrekovača, akonáhle sa pôda začína. Všetky hnojivá sa zadávajú v kvapalnom povrchu pod koreňom. Musíte sa ponoriť, ak máte Bush 2 silné listy.

Priemerná izba v interiéri +20 stupňov. Stojí za to pripomenúť, že je potrebné chrániť rýchle sadeníc z nepretržitej expozície na priame slnečné svetlo. V opačnom prípade sa listy začne otočiť, alebo možno dokonca aj horenie.

Na začiatku mája sa sadenice vyrábajú na otvorenom vzduchu na aklimatizáciu na hodinu a potom postupne zvyšujú čas. Rotten do pôdnych kríkov stojí za 50-55 dní po výseve alebo v prvých týždňoch júna. Vzhľadom k tomu, že stupeň je nestabilná na mrazu, pôda by mala byť teplá a teplá, čo znamená, že priemerná teplota vzduchu by mala byť +16 stupňov. Dátumy pristátia sa môžu líšiť od kultivačnej oblasti, ako aj poveternostných podmienok.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pred výsadbou sadenice je vybraná oblasť opitá. Deň pred vystavením sú studne tvorené hĺbkou 15 cm a pôda je hojne navlhčená. Na spodnej strane otvorov sa umiestnia do dusičnanu amónneho alebo nitroamhosu na stimuláciu rastu a pre lepšiu adaptáciu.

Schéma výsadbových kríkov by mala byť 40×60 cm s hustotou 2 kríkov na 1 m2. Je potrebné, aby sa pobočky nezmenili medzi sebou, bol dobrý prístup k hnojive a zberu. Takýto systém je dobrý, pretože zväzky sa naučia tieň na sebe. To znamená, že slnečné svetlo bude dosť na to.

Pestovanie a starostlivosť

Tomato Don Juan je nenáročný v starostlivosti, ale pre dobrú plodinu a zdravie kríkov je potrebné vykonať niektoré pravidlá.

 • Stupeň nemá rád mrazu. Ak po pristátí v zemi, teplota klesá na +10 stupňov a nižšie, musia byť ukradnuté kríky. Inak sú zmrazené a začnú ublížiť.

 • Výška kolíkov, ku ktorým sa stonky budú aplikovať, by malo byť 0,8-0,9 m.

 • Stojí za to urobiť graf zavlažovania. Najlepšie si vybrať večer, keď slnko už nie je v aktívnej fáze a nehorí listy. Voda by mala byť teplá a čistá. Napojené kríky striktne pod koreňom.

 • Dôležitú úlohu zohráva kŕmenie. V priebehu sezóny, paradajky hnojili od 4 do 6-krát. Hlavné minerály si vyberajú dusík, ktorý je zodpovedný za farbu zelene. Draslík je potrebný na vytvorenie púčiv, ovocia. Okrem toho, perie fluór a fosfor, síran horečnatý. Z organickej hmoty – jód, mliečne výrobky, roztok kvasiniek, drevený popol.

 • Je potrebné raz za 2 týždne, aby sa vytvorilo páchidlo kríky a uvoľnenie. Odstránenie burín pomôže kríky, aby normálne rástli a získali všetky užitočné stopové prvky a uvoľnenie – spĺňali korene s kyslíkom.

 • Pasking by sa mal vykonávať podľa potreby. Stojí za to venovať pozornosť listov. Vzhľadom k tomu, že sú veľké, môžu nakresliť tieň na ovocie. Takže by sa mali vymazať.

 • Zem okolo kríkov môže byť pokrytá mulčovaním ópia alebo sena. To pomôže správne distribuovať vlhkosť a obzvlášť horúce dni zvlhčuje pôdu.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Dong Zhuanova trieda je imunitná voči Phytoofluorosa, ale je náchylná na sivú hnilobu, ak nie odstrániť kroky. Choroba sa prejavuje nadmerným zavlažovaním. Ak si si sivá hniloba otočila na kríkoch, musia sa okamžite liečiť mydlom roztokom.

Medzi hmyzu, ktoré najčastejšie útočia na paradajky, označené:

 • Colorado Beetle;

 • vošky;

 • Klaso.

Proti škodcom je potrebné použiť špeciálne chemikálie. Je dôležité si pozorne prečítať pokyny, aby chemikálie nemali vplyv na kvalitu ovocia.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: