Paradajka linda

 • Autori: Sakata Zelenina Európa S.A.S., Francúzsko
 • Rok predpokladov: 2008
 • Názvy synonymá: Linda
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinanty
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Áno

Pozrite si všetky charakteristiky

Jedným z vyhľadávaných stupňov dnes pre slávnostnú tabuľku je Linda – paradajka, ktorých plody majú atraktívny výhľad.

Popis odrôd

Linda – Determinant Hybrid, jeho ovocie sú v čerstvej forme. Je pestovaný nielen vo filmových skleníkoch, ale aj otvorená pôda.

Vo fáze aktívneho rastu sú Linda kríky tvorené v priemere. Výška môže dosiahnuť merač. Kríky silné, so silným kmeňom a stredným množstvom zelených lístkov.

Kvetenstvo pri medzirodách, ovocia s artikuláciou.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie sú charakterizované vysokou obchodovateľnosťou a prepravou. Paradajkový výstup s krásnou komoditou od 83 do 95%.

Jasne zelená farba na paradajkách tohto druhu, zatiaľ čo sú nezrelé, potom sa zmení na červenú. Hmotnosť jedného paradajky sa môže pohybovať od 83 do 125 gramov. Dužina je tiež červená, hustá. Ovocie ukazujú dobré trvalé.

Charakteristiky

Paradajky Linda majú výraznú chuť paradajok a arómu.

Dozrievanie a plodnenie

Stredné odrody, ovocie spia za 115 dní. Zber pokračuje od júna do septembra.

Výnos

Tento indikátor je na 215-319 c / ha.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Od marca do apríla môžete začať semená semien. V máji sa prenesie na zem.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajka linda

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajka linda

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajka linda

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Systém pristátia sa používa štandard pre mnohé paradajky – 40×60 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Ak ste počas ľudí zo záhrady, ste sa nestarali o hnojivo, v pôde nemusí byť dostatok dusíka a iných batérií. Preto niektorí záhradníci pri pristátí linda sadenice do každej jamky nalial na matchbox dusičnanu amónneho a nalial litr vody. Toto hnojivo nielenže aktivuje rast paradajok, ale účinne oneskorí vlhkosť z koreňov – ideálne obleky DACMS alebo poľnohospodárov, ktorí nie sú schopní často navštevovať posteľ. S takými výsadbovými rastlinami, stačí na vodu raz týždenne v litre-dve vody pod koreňom.

Ešte viac živín dáte Lindu, ak namiesto SELITRA namočíte koreňový systém sadeníc v roztoku rastu stimulátora „Korniner“ 3-4 hodiny tak, že absorbuje všetky živiny: Humát draselný, užitočné kyseliny a biologicky aktívne prvky. Vďaka tomuto hnojive sa zlepšuje tvorba koreňov, biosyntéza látok je aktivovaná a poskytuje zvýšenie. Mimochodom, toto hnojivo môže byť použitý spolu s prípravou „AC-selektívny“ na ochranu pred škodcami a bežnými chorobami paradajok.

Prstoklad Linda Po vylodenie v otvorenej zemi stojí za to stráviť každé dva týždne. Minerálne látky – draslík a fosfor sú zodpovedné za vytvorenie hojného kvitnutia a ovocia. Počas tvorby kvetenstva je preto nevyhnutné, aby bolo 10 litrov vody zriediť 50 g superfosfátu, 30 g hysnilizéra potašov a 10 až 15 g dusičnanu amónneho a vody 1 liter pre každý krík alebo sprej. Minerálne hnojivá prispievajú najviac 3-krát za sezónu.

Pri výsadbe paradajok v skleníku sa dezinfekcia kovových konštrukcií uskutočňuje s použitím roztoku chlórovaného vápna (4 kg na 10 litrov vody). Každá časť skleníka je spracovaná, vrátane pôdy. Po spracovaní miestnosti nechajte päť dní v uzavretej forme.

Vyberte vhodnú pôdu v záhradníckom obchode nebude fungovať. Voľba je obrovská a schopná uspokojiť požiadavky každého poľnohospodára. Ak chcete, aby sa zem s vlastnými rukami, budete potrebovať len niekoľko komponentov:

 • kompost;

 • rašelina;

 • Zem s lôžkami vašej stránky;

 • humus;

 • Čistý piesok;

 • 40 g dolomitovej múky na vedre zmesi.

Dolomitová múka môže byť nahradená popolom. Všetky ostatné zložky sa prijímajú v rovnakých pomeroch. Pôda by sa mala ukázať. Aby ste zvýšili priepustnosť vzduchu, musíte na to pridať sphagnum mech.

Najlepšia voľba tankov na pristátie semien Lindy budú špeciálne kontajnery, rozdelené do niekoľkých oddelení. Ak nie sú takéto domy, potom môžete urobiť a disponibilné poháre. Uistite sa, že ste sa starali o to, aby drenážne otvory v nádržiach alebo šálke. Na dne, dajte trochu drenážne, nalejte naletu s pôdou, dajte na to jemné semeno a posypeme na vrchole. Nepotrebujete hojne vodu, len nastriekajte vodu z práškového, takže semená sa nestratia v zemi. Po pristátí by mala byť kapacita uzavretá filmom a umiestnite na teplé miesto.

Po piatich dňoch budú prvé klíčky spracované. V tomto čase môže byť film odstránený a starostlivosť o tenký stop s opatrnosťou a starostlivosťou. Nevylejte pôdu, ale sledujte, že je neustále zvlhčený. Sadenice by mali stáť na teplom mieste bez návrhov. Osvetlenie tiež hrá obrovskú úlohu v úspechu podujatia.

V určitom okamihu sa mladé sadenice vyrastajú a počiatočná kapacita nestačí. Počas tohto obdobia je potrebné vykonať potápanie (transplantácia) Lindy na zemný skleník alebo v priestranných kontajneroch. Ak sa pôda rýchlo zahreje na moment transplantácie, môžete si vyzdvihnúť otvorenú pôdu priamo. Ak sa to stalo, že mladé sadenice už nie sú schopné dostať živiny, ktoré potrebujú z pôdy v malej nádobe, a na ulici mráz, a dokonca aj úkryt nezachráni skleník, je lepšie transplantovať v hrnci dlhšie.

Cenovanie Linda musí byť úhľadná s malou čepeľou alebo lyžicou, aby nedošlo k poškodeniu koreňov rastliny. Spojte koreň spolu so zemou a preneste na vopred pripravenú nádobu alebo miesto. Pôda pre potápanie je vhodná rovnako ako pre výsadbu semien. Po transplantácii sa sadenice výhodne kŕmia hnojivá.

Keď je čas pristátia Linda prichádza do skleníka, uistite sa, že pôda bola dostatočne nasýtená hnojivami, fondmi a nemá žiadne známky húb alebo infekcie. Dock otvory v hĺbke 15 centimetrov do hĺbky. V každom umiestnení iba jednej rastliny. Predtým sa odporúča dať malé množstvo organického hnojiva na spodnej strane jamiek.

Koreň musí byť plne umiestnený v podzemí, ale miesto rastu ho nechalo pozorovať. Bezprostredne po pristátí by každý Bush Linds mal byť hojne liatie. Počas budúceho týždňa nie je napájanie potrebné.

Dva týždne po transplantácii paradajok Linda je potrebné znova publikovať hnojivá. Lepšie zalievanie v dopoludňajších hodinách, snažte sa spadnúť prúd vody na paradajkových listov. Zavlažovanie je lepšie vykonané priamo pod koreňom. Skúste vodu hojne, ale zriedka, jeden alebo dvakrát týždenne.

Paradajka linda

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Paradajka lindaKvasinkaParadajka lindaKyselina boritáParadajka lindaJódParadajka lindaPopolParadajka lindaVápnik selitraParadajka lindakyselina jantárováParadajka lindaSérumParadajka lindaPeroxid vodíkaParadajka lindaKuracie vrhParadajka lindaSódaParadajka lindaSpievaťParadajka lindaMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajka linda

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajka linda

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Paradajka lindaPhytofluoroParadajka lindaNafúknutý rosaParadajka lindaVrcholParadajka lindaClapporiosParadajka lindaŠedý ganilParadajka lindaTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Hlavné regióny, kde tento rozmanitosť severného kaukazského, CSCS rastú.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár