Paradajková krása Sibíri

 • Autori: Onosv B. V., Hovrin A. N., Maksimov S. V., Teleshonkova T. ALE. (LLC „Center Ogorodnik“, ooo „agrofirma search“)
 • Rok predpokladov: 2015
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 95-110
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: Až do 200

Pozrite si všetky charakteristiky

Krása Sibíri sa vzťahuje na triedy, ktoré sú odvodené špeciálne pre región Sibír. Takéto kultúry sa líšia od iných odrôd viacerých vlastností a charakteristík, ktoré ich umožňujú pestovať v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Najčastejšie sú, že sú nenáročné, spravidla sú to prvé odrody, ktoré sú schopné odolať oboch teplotám kvapky a chladenia a zamračené počasie a neprítomnosť slnka, ako aj mrazenej pôdy. Krása Sibírska je svetlým zástupcom zbierky sibírskej, charakterizovaná sudcovou a vynikajúcou chuťou.

História odstránenia

Práca na červenej sibíri boli domácimi chovateľmi:

 • OGNEV;
 • Maximov;
 • Hovrin;
 • Tereshonkova.

Organizby odrody boli vykonané naraz dve spoločnosti: LLC „Center Ogorodnik“ a „Agrofirma Search“. Žiadosť bola podaná v roku 2014 a už v roku 2015 bola kultúra povolená na použitie a bola uvedená v štátnom registri.

Popis odrôd

Krása Sibírska je intestrentinaninantná vysoká rastlina, ktorá dosahuje výšku dvoch metrov. Zaujímavé je, že stonky tejto odrody sú dosť tenké, a listy sú úzke, majú zelenú farbu. Jednoduché kvetenstvo majú artikulácie.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky Sibírskej krásy sú dosť veľké, mäsité, ich hmotnosť často dosahuje 300-400 gramov, ale prvá prvá môže rásť na kilogram. Tvar srdcového, hladkého alebo so slabo vyslovovanými rebrami. Ružové bobule sfarbenie, v oblasti ovocia je malá žltkastá škvrna. Vo fáze tvorby paradajok, svetlo zelená. Semená hniezda vo veľkých množstvách – ich 6 kusov.

Charakteristiky

Mnohí hodnotia chuť paradajok Sibírskej krásy ako vynikajúce, sladké. Mäso ovocnej šťavnatej, paradajky voňavé, a majú jemnú kožu. Šalátová odroda, je to skvelé pre náročné čerstvé. Ale aj chutné a šťavy varené z bobúľ, iné recyklované paradajkové produkty.

Dozrievanie a plodnenie

Prvé lahodné plody môže byť ochutnať už na konci júla alebo začiatkom augusta, to znamená, že po 95-110 dňoch po vzniku prvého baktérie semien. Rozmanitosť je teda charakterizovaná ako skoro.

Výnos

Pre sibírsky výber je táto odroda pomerne vysoká. Konkrétne kolekcia z jedného metra štvorcového – 5,8 kilogramov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Sibírsky stupeň je vhodný na pestovanie v otvorenej pôde av filme skleník. Približne osadenie je obmedzené na marec, a približne 60-65 dní musí prejsť na následný prenos materiálu na trvalé miesto – približne to bude máj – jún.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Uzamknutie zamýšľaných puzdier na mieste trvalého rastu by sa mali vykonať podľa schémy určenej ako 30 až 40 centimetrov.

Pestovanie a starostlivosť

Sejačky aj takej sibírskej odrody, ako krása Sibír, by mali transplantovať z miestnosti v otvorenej pôde alebo skleníku len po hrozbe návratných mrazničiek. Postup rastúcej a starostlivej kultúry je pomerne jednoduchý a obsahuje niekoľko tradičných udalostí. A nie sú toľko.

Povinné zavlažované s elektitnou vodou (približne 0,7-0,9 l pod krídlom). A je tiež potrebné poskytnúť rastliny teplým, prístupom slnečného svetla, najmä to je pravdivé počas kvitnutia. Periodické uvoľnenie v uličke. Nemali by ste tiež zabudnúť na kŕmenie kultúry ako komplexné mínujúce a organické. Rastlina by mala byť uvedená na podporu, horná časť v auguste je vypustená.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Územie, kde rastie Sibírska krása môže byť rôznymi regiónmi, počnúc severným a severozápadným, ako aj stredným, Volga-Vyatsky a končí stredným a dolným Volrovom. Zoznam zahŕňa severný Kaukaz, Urals a, samozrejme, celý priestor Sibíri, Ďaleký východ.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: