Paradajková pohovka

 • Autori: Dolné sny v. A.
 • Rok predpokladov: 2021
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Ultrarandy
 • Načasovanie dozrievania, dní: 80-85
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Bush: stredný odolný
 • Výška kríka, pozri: Až 100

Pozrite si všetky charakteristiky

Pohovka – sľubná domáca hybrida paradajok, bez akýchkoľvek významných nedostatkov. V rovnakej dobe, jeho vysoký stupeň výnosu a vynikajúce chuťové vlastnosti, ktoré vám určite nechajú ľahostajní. Kultúra ukazuje zdravotné postihnutie v starostlivosti, sa vyznačuje spoľahlivou imunitou v genóme. Na svojich explicitných výhod odporúčame venovať osobitnú pozornosť.

História odstránenia

Hybrid sa získava v mladých semená „Partner“ vytvoreného v roku 2014. Práce boli vykonané v rámci usmernení v. Blow-sinel. Kultúra je prijatá na použitie v roku 2021 g.

Popis odrôd

Pohovka je klasická červená skoro (ultraventná) hybridom kombinácia a kvalita sgency a vynikajúce vlastnosti chuti.

Načasovanie medzi výskytom výhonkov a odstránením prvých jazdných plodov je 80-85 dní.

Kultúra určená, stredná sadzba, s squat a kompaktné kríky, ktoré majú výkonný kmeňový systém. Bol vytvorený na pestovanie a otvorené pôdy av chránených priestoroch. Rast hlavného úteku je obmedzený na výšku – v otvorených pôdach do 100 cm, v skleníkoch – o 15-20 cm vyššie. Stupeň rozkladu nie je intenzívny, priemer. Plechy sú malé, stredne dlhé, zelené, typické pre priechod vyrezávanú konfiguráciu.

Na výhody kultúry, odborníci zahŕňajú:

 • silu ovocia;

 • Synchronizácia starnutia paradajok;

 • vysoký výnos;

 • Geneticky vytvorená imunita proti vrcholu hnilobu a dobrej odolnosti voči patogénnej mikroflóre;

 • možnosť pestovania v otvorených a uzavretých pôdach, v rôznych klimatických zemepisných šírkach;

 • Kompaktná kultúra, ktorá umožňuje racionálne použitie pôdy;

 • Nie je potrebné sa zaoberať tvorbou kríkov;

 • Silná kôra, ktorá poskytuje ovocie, dobrý plod a vozík;

 • Vynikajúci komoditný stav;

 • Nádherné ochucovacie vlastnosti;

 • Univerzálnosť ovocia pre cieľ.

Prečítajte si viac  Rastúce odstraňovacie jahody a jahody

Neexistujú žiadne významné nevýhody hybridu. Avšak, ťažkosti s získavaním semien pre túto novú kultúru.

Hlavné kvality ovocia

Stredná hmotnosť paradajok je 145 g, ale väčšie kópie sa stretávajú. Šupka je lesklá, tenká, ale elastická a silná, nasýtená červená odtiene v zrelých plodoch (v nezrelých – svetlo zelené odtiene). Ovocné farby monotónne, bez škvŕn v oblasti ovocia. Konfiguráciou sú zaoblené, so slabou páskou.

Konzistencia šťavnatého a jemného, ​​vnútri jemnozrnnej, s jasnou typickou arómou. Semienkové komory 3-4, s malým počtom malých semien.

Počet plodov v kefke – až 5 ks. Kvetenstvo sú jednoduché, prvá je vytvorená viac ako 6-7 listov a nasledujúce – po 2. Rámy majú artikulácie.

Pre použitie plodov univerzálneho typu. Vďaka svojim chuťovým vlastnostiam sú vhodné pre šaláty a rôzne rezy, dobré pre prvé a druhé jedlá. Dobrá hustota konzistencie vhodná na varenie paradajkovej paste, kečupy, omáčky. Sú dobré tieto ovocie a pre všetky-dvere konzervovanie, solenie a marinovanie, pretože mäso si zachováva štruktúru, šupka – sviežosť farby.

Charakteristiky

Ovocie je sladké, osviežujúce, s nenápadnou kyselinou. Podľa chuti vlastnosti je kultúra prospešná od iných skorých dozrievacích hybridov s ich nasýtením a rovnováhou.

Dozrievanie a plodnenie

Načasovanie dozrievania ovocia – 80-85 dní. Podmienky zberu – od júla do septembra.

Výnos

Hladina výnosov – až 10,7 kg / m2, približne 5 kg s krovím. Tieto ukazovatele sú poskytované často vznikajúcimi ovocnými kefami.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Šijacie semená na sadenice sa vyrábajú v marci a pristátie sadeníc do pôdy – v apríli – máj.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Prečítajte si viac  Goosebers Kolobok

Viac informácií

Výsadba

Typický pristávací okruh – 50×50 cm, s deembarkačnou hustotou – 4-5 rastlín / m², 50 x 50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Rýchle načasovanie starnutia plodov im umožní vyrábať ich pristátie priamo do otvorenej pôdy, ale väčšina záhrad je sklon k šustiu kultivácie. Sejačky 12-15 cm vysoké pripravené na pristátie na postele, s 5-6 skutočnými listami.

V strednej svieti, dátumy pristátia sa vyskytujú v polovici marca, na juhu – v druhej polovici februára, v oblastiach s viac drsnými klimatickými podmienkami – na konci marca alebo v prvých dňoch apríla. Potrebné parametre sedenia kríka sa dosahujú v 55-60 dní od výskytu výhonkov.

Semená sa odporúča zasadiť v samostatných nádobách na pohodlie vychystávania v nasledujúcom. Je vhodnejšie použiť rašelinové pilulky na to, pretože sadenice z nich nie sú odstránené pred pristátím.

Aby bola kultúra skôr prispôsobená novým environmentálnym podmienkam a odišiel do rastu, je katalovaný do 10-12 dní. Trvanie výdavkov pomaly sa zvyšuje o 1-2 až 12-14 hodín.

Pre lôžka, vyberajú otvorené, dobre osvetlené a ohrievajú slnkom. Z priameho slnečného svetla kríky netrpia a krátkodobé suché obdobia sú vytrvalé.

Umývanie vody v oblasti koreňov pre kultúru je nebezpečná, z tohto dôvodu by prednastavený podklad mal byť ľahký, voľný a plodný. Vylodenie rastlín, sú napojené z výpočtu 1 litra vody na kríku.

Curres Care nie je charakterizovaná zvážením, rastlina je nenáročná.

 1. Zavlažovanie. Pôda hydratuje každé 2-3 dni, strávenie asi 3 litre vody na kríku (studená a tvrdá voda by sa nemala aplikovať). Horné vrstvy substrátu v pauzach musia uspieť. Pri pestovaní v otvorenej pôde je dôležité zohľadniť možné zrážanie. Metódy zavlažovania veľkého významu nemajú, ale kvapky kvapaliny by nemali padať na listy.

 2. Kvôli značným výnosom potrebuje kultúra systematické kŕmenie. V procese prípravy lôžok na pružinových, vlhkých a komplexných hnojivách obsahujúcich dusík, draslík, fosforu pridať do pôdy. Po 1,5-2 týždňoch sa kríky liečia s roztokom akéhokoľvek minerálneho dusíkatého hnojiva. Potom každých 15-20 dní vyrábajú kŕmenie „špecializované“ zakúpené kompozície pre strúhané plodiny.

 3. Uvoľnenie vykonávať raz za 7 dní, veľmi opatrné, pretože korene rastlín sa nachádzajú na povrchu. Pozdĺž cesty, vyrábajú obe balenie (po zavlažovaní). Tieto udalosti nemožno vykonať, ak po pristátí, aby sa uhlíka čierna.

 4. V cieľovej tvorbe kríkov, kultúra prakticky nepotrebuje. Ale kroky by sa mali odstrániť. Stonky kríkov silné, a preto ich odporúčame zviazať.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

Prečítajte si viac  Ako môžem spojiť papriky v skleníku?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

S celkovou dobrou genetickou stabilitou kultúry k patogénom, individuálne prípady jeho infekcie s alternatívou, fusariázou, niektoré druhy mozaiky, sú zaznamenané.

Z hľadiska preventívnych opatrení stačí vykonávať opatrenia na dosiahnutie súladu so správnym poľnohospodárskym inžinierstvom a príslušným predkompositionovým spracovaním semien podľa fungicídov. Zvyčajne pred výsadbou sa udržiavajú 15-20 minút v roztokoch liekov obsahujúcich meď. Odporúča sa tiež liečba fungicídnou liečbou – 1 krát za približne 14 dní, vrátane mletá v postele.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: