Paradajkové papriky pruhované

 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: 150-160
 • Charakteristický bush: Výkonný
 • Farba nezrelého ovocia: Svetlo zelená, s tmavými zelenými pruhmi

Pozrite si všetky charakteristiky

Pepper pruhovaný – vysoko produktívny paradajkový stupeň, charakterizovaný originálnym farbou, vynikajúca chuť a vysoký výnos.

Popis odrôd

Kusto určená typom rastu, vysoký, silný. Dosiahne výšku od 1,5 do 1,6 m. Prvé kvetenstvo na kríkoch sú položené viac ako 8-9 listov, potom idú v prírastkoch z 2 listov. Každá kefa je schopná vytvárať až 9 zásob.

Hlavné kvality ovocia

V súlade s názvom majú plody čerpaný, valcový tvar, je tu charakteristický akútny „nos“. Zaujímavé paradajkové sfarbenie: Nezrelý plod strieda svetlo zelené pruhy s tmavozelenou a zrelé paradajky sú červené, v žltých pruhoch. Plody stredných veľkostí, ich hmotnosť sa líši od 90 do 150 g. Dĺžka od 10 do 12 cm. Mäso tesné, mäsité. Existuje 2-3-komorové ovocie, obsah suchých látok je veľký.

Zaujímavé je, že forma paradajok sa mení v súlade s podmienkami rastu. Ak existuje túžba pestovať paradajky z väčšej veľkosti, stojí za to normalizovať počet nestálych.

Charakteristiky

Pumpless pruhované červené telo, je mäsitá a sladká. Všetci oslavujú vysokú chuť paradajok.

Dozrievanie a plodnenie

Stupeň patrí do strednej jednoduchej skupiny, pretože 110-115 dní odovzdáva z prvých zárodkov na dozrievanie ovocia. Zároveň je plodina zvyčajne dlhá.

Výnos

Stabilný výnos prideľuje túto odrody medzi ostatnými. Zaručuje zbierať až 7 kg / kV. M. Avšak, s bližšou pozornosťou a starostlivosťou, je možné dosiahnuť produktivitu do 14-16 kg / m 2.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Uvažované odrody sa pestujú tradičnými vôňami. A všetky komponenty tohto procesu sú tiež tradičné. Siatie semien pochádza z konca marca do začiatku apríla. Potom sú sadenice močením na pódiu 1-2 listy, ktoré sa tiež nachádzajú pomerne často. Rechazzle sadenice sa budú líšiť v závislosti od miesta kultivácie: v skleníkoch to bude v teréne – júna.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pre pohodlné rastúce rastliny pre každú z nich stojí za to zdôrazniť v záhrade alebo skleníkovej ploche 40×50 cm. Tak, 1 m 2 lôžka sa nachádza od 3 do 4 sadeníc.

Pestovanie a starostlivosť

Bez semenníkov pruhované sadenice zasadené vo veku 2 mesiacov, umiestnenie do brázdy alebo samostatného otvoru. Pri pristátí na dne je potrebné dať vrstvu humusu. Je potrebné ponoriť sadenice v uhle, aby sa kostra príslušnej zeme. Potom Bush zaspí, potom napojený.

Odroda sa musí tvoriť: V skleníkových podmienkach je potrebné ponechať 1 stonku, na otvorenom hádku – 2-3. Steying Odstráňte na prvú kefu. A je tiež potrebné odstrániť listy v spodnej časti kríka. Pestovanie odrody zahŕňa množstvo udalostí.

 • Pôdny rozbaľovač s paralelným burín. Tento postup môže byť odstránený, ak ste mulčovač Rar Circle.
 • Podpora babe.
 • Optimálne zalievanie. Pôda by nemala zmiznúť, ale nemala by existovať žiadna vodná stagnácia.
 • Organické hnojivo. Keď kvitnú, závod vyžaduje fosfor počas obdobia dozrievania ovocia – draslíka.
 • Kŕmenie zastávky 2 týždne pred zberom.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Pepper pruhované má vynikajúcu imunitu na taký trochu ako tabak mozaikový vírus, fusariózny vädnutie, práškové rosy. Odlomenie tolerantné na fytoofluorid.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Táto odroda je odvodená špeciálne pre regióny s rizikovým poľnohospodárstvom. V URALS, ako aj v Sibíri je možné kultivovať kultúru s použitím uzavretej cesty.

V centrálnom regióne, v oblasti stredu Ruskej federácie v prvej polovici vegetačného obdobia, pestujú pod filmom. Keď nočná teplota nespadá pod indikátor v + 15 °, bude možné ho odstrániť. V budúcnosti je poľnohospodárske inžinierstvo rovnaké ako pri pestovaní na otvorenej pôde.

Bohužiaľ, v južných regiónoch, odroda nie je tak populárny. To je vysvetlené tým, že paradajka zvlhčuje a prázdnota sa objaví v zemi klímy a na povrchu trhliny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: