Podceňujúce uhorky KALIA

Hadiály sa nazývajú jeden z hlavných hnojív potrebných na úspešné chov uhoriek. Aby sa stopový prvok priniesol maximálne výhody, malo by sa vykonať podľa plánu pokroku a musí byť podľa pokynov.

Vlastnosti draslíka pre uhorky

Rastúce uhorky takmer nikdy nestavia bez toho, aby sa potašovalo kŕmenie. Záhradníci oceňujú tento stopový prvok pre schopnosť zlepšiť chuťové charakteristiky ovocia, eliminácia horkosti, ako aj zvýšiť počet stocok a objem budúceho úrody. Potašové hnojivá Aktivujte procesy výmeny proteín-sacharidov a urýchľuje fotosyntézu.

Pravidelné podávače pomáhajú uhorky na prepravu suchých a mrazivých období, posilniť ich imunitu a zvýšiť horenie – to znamená možnosť skladovania. Stojí za zmienku, že pravidelná konzumácia draslíka umožní kultúru chrániť pred útokmi škodcov.

Aby bol rozvoj uhoriek úspešný, by malo stačiť o potašovom kŕmení.

Známky chýbajúceho

Nedostatok draslíka je zvyčajne ľahko „čítať“ externými zmenami v uhorkách. Takáto závod bude aktívne vyrastať obrazovky a listy a zelety sú vytvorené nepresné hrušky a háčik tvaru. Odtieň listu sa mení na tmavozelenú a ich kaima je maľovaná žltou farbou. Niekedy plechová doska získa modrastý tón.

Postupom času sa dusík akumuluje v rastlinných tkanivách a nadmorská časť kríka je dehydratovaná pod pôsobením toxínov. Zvýšená koncentrácia dusíka amoniak vedie k postupnému tuku. V buničine uhoriek, horkosť akumuluje, rany s listami a počet mužských kvetov výrazne prevláda nad samicou.

Mimochodom, s nedostatkom draslíka v kríkoch, staré listy zomrú prvé, potom mladí a po samotných kvetoch.

Typy hnojív

Všetky potašové hnojivá sú vyrobené na rozdelenie chloridu a sulfátu a druhý najčastejšie prepravovaný na trh vo forme miniatúrnych zŕn.

Humat draslík

K najlepším potašovým hnojivám, rozhodne patrí do Humat draslíka. Jeho zloženie má množstvo humínových kyselín a iných živín. Na kŕmenie uhorkov, je možné získať liek v tekutine, ako aj suché. Tvorba tohto prostriedku Zlepšuje zloženie pôdy, urýchľuje proces vytvárania samotných uhoriek a znižuje počet dusičnanov v ich zložení. Výnos kultúry sa výrazne rastie a ona sa drží oveľa dlhšie.

Prečítajte si viac  Hruška

Takéto spracovanie sa vykonáva trikrát v pestovacom sezóne a vytvoriť roztok 110 mililitrov rozvodov v klesanom vodnom vegete vody. Je dôležité spomenúť, že humbat draselný je zakázaný súčasne s fosforom a draslíkom selertra, aby sa zabránilo tvorbe nerozpustných látok.

Draselná soľ

Potašová soľ je zmes chloridu draselného, ​​sylvinitov a kainity. Liek sa používa pred pádom uhoriek na jar alebo na jeseň, keď sa stránka bude purifikovaná z plodiny. Spravidla, na spracovanie každého metra štvorcového, musíte rozptýliť 35 gramov potašovej soli. Počas vegetačného obdobia toto potašové hnojivo nie je povolené.

Monofosfát draslík

Monofosfát draslík označuje ľahko solubrulárne hnojivá, ktoré vyzerajú ako biele sfarbené kryštalické ťahy. Jeho zloženie obsahuje 40% priamy draslík a 60% fosforu. Použitie tohto kŕmenia má priaznivý vplyv na kvalitu plodiny a rozširuje jeho čas skladovania. Okrem toho hnojivo poskytuje dodatočnú ochranu pred plesňovými ochoreniami. Pri splnení určitých podmienok je možné použitie monofosfátu draslíka.

Takže v jesennom čase by sa nemalo používať ako suchý mix. Rozvedené riešenie Je dôležité okamžite používať, inak stratí priaznivé vlastnosti. Okrem toho nie je možné zabúdať, že hnojivo aktivuje klíčenie burín byliniek, a preto musí byť sprevádzané pravidelným. Monofosfát draselný môže byť zavedený 3-4 krát cez vegetačnú sezónu.

Najlepšie zo všetkých, uhorky vnímajú mimoriadny podávač a 10 gramov sušiny rozvod vody v lyžicom vode.

Kalimagnosia

CALIMAG obsahuje medzi jeho komponentmi horčíka, draslíka a síry. Hnojivo vyzerá ako suchá zmes ružových sivých granúl. Rýchlo rozdelí vo vode, čo umožňuje rovnomerne impregnovať pôdu užitočnými látkami. Úvod Calimagsesia sa zvyšuje počet plodov, zlepšuje chuť uhoriek a urýchľuje proces dozrievacej kultúry. Okrem toho sa kultúra posilní imunitou a obdobie ovocnia sa zvyšuje.

Pre uhorky, je zvyčajné použitie kvapalnej formy liečiva a pri výbere suchej zmesi, znížiť dávkovanie. Jeseň hnojiva sa vzťahuje vo výške 200 gramov na meter štvorcový a na jar – 110 gramov do tej istej oblasti. Slabým koncentrovaným roztokom je tiež vhodný na extrakčnú liečbu.

Prečítajte si viac  Tomato Golden

Kuporos

Meď sily nielen kŕmi pôdu, ale tiež zvyšuje pravdepodobnosť odolnosti rastlín voči najbežnejším ochoreniam. Najčastejšie sa liek používa na piesku a peat. Kŕmenie sa vykonáva v čase jeseň a jar v množstve 1 gramu na meter štvorcový pôdy.

Kalivaya Seitra

PALIYA SELITRA je ľahké volať univerzálne kŕmenie, vhodné nielen pre uhorky, ale aj iné kultúry. Dodáva sa vo forme bieleho prášku, ktorý bude čoskoro rozvedený vo vode. Zmes draslíka a dusíka založená na kŕmení prispieva k zrýchleniu kultúrneho rastu, posilnenie imunity a zlepšovania plodiny. 20 gramov látky sa rozvádzajú na prípravu kvapalného roztoku vo vodnom veže vode. Výsledná zmes sa používa na prieliv tyče dvakrát v sezóne.

Sulfát draslík

Nakoniec, síran draselný ovplyvňuje uhorky, horčík, síra a vápnik sú ovplyvnené aj uhorkami. Snehobiely biely prášok môže byť rozptýlený na lôžkach alebo plemene a požiadať o zavlažovanie. Zvyčajne na jar a jeseň sa uprednostňujú suchú formu liečiva a počas rastu uhoriek, ktoré používajú kvapalnú zmes. Užitočné bude tiež schopný zorganizovať striekanie kultúry počas kvitnutia.

Termíny vkladu

Draslík sa musí nachádzať na honorách, ktoré už počas pristátia. Je lepšie začať na jeseň, keď sa plodina bude montovať použitím suchého alebo zriedeného síranu draselného. Takéto kŕmenie je životne dôležité, ak sa záhrada nachádza na ťažkých alebo hustých pôdach. Ak sa stránka nedokázala spracovať pred zimovaním, potom na doplnenie deficitu, na jar, niekde 3-4 týždne pred pristátím semien alebo vzhľad sadenice na lôžok.

Keď sa vytvárajú rastliny, môžu byť hydratačné draslíkom pod koreňom, s použitím minerálneho komplexu obsahujúceho túto zložku. Nabudúce sa draslík pridáva v štádiu kvitnutia. Keď sa uhorka začne tvoriť vaječník, bude lepšie využiť extrakčné podávače. Počas obdobia plodovania, koreňových a extrakulárnych podávačov sú kombinované.

Prečítajte si viac  Tomato Siberian Lapties

Ako sa chovať?

Zriedené potašové hnojivo nepredstavuje osobitné ťažkosti. Pre koreňovú liečbu 2-3 lyžice guličiek sa loptičky hanbujú o 10 litrov vody a zmiešajú sa, kým sa látka nestane homogénnym. Na striekanie pristátia sa vyžaduje riešenie menšej koncentrácie – na rovnakom množstve vodných účtov za 1,5-2 polievkové lyžice granúl.

Stojí to za zmienku Mnohí záhradníci uprednostňujú krmivá na uhorky s riešeniami založené na ľudových prostriedkoch, ktoré sa, samozrejme, pripravujú na jednotlivé schémy. Tak, korovyan alebo vták vrh v vedre vody, 5 gramov superfosfátu sa dodáva do zmesi a rovnaké množstvo síranu draselného.

Hotová zmes je vhodná na kŕmenie, vykonané v prvej fáze rastúceho.

Ako môžete zadať?

Môžete kŕmiť uhorky doma dvoma hlavnými spôsobmi: Koreň a extrakt. Toto je relevantné pre kópie rastúce v otvorenej pôde av skleníku. Rozdiel je len pri výbere liekov: akékoľvek hnojivá sú vhodné pre otvorenú pôdu, zatiaľ čo skleník sa odporúča pre potash soli, sulfát a chlorid draselný.

Podriadený

Uvažuje sa použitie koreňového kŕmenia pre uhorky základný. Mala by sa vykonať po daždi alebo veľkorysom zavlažovaní, výberu intenériových dní alebo večerných hodín. Riešenie živín by sa malo zahriať na +20 stupňov. Táto metóda vám umožňuje rýchlo dodať živiny v koreňovom systéme kultúry. Môžete kŕmiť uhorky so suchým a tekutým prísadom a prvá sú jednoducho rozptýlené na území a nakvapia spolu s pôdou a druhý – nalial do uličky.

Extra corning Subcortex

Ďalší – extrahovaný podávač sa vykonáva za rovnakých podmienok ako koreň, hoci je najlepšie niesť ju do chladných letných dní. Ak chcete vykonať toto spracovanie s vlastnými rukami, musíte vyplniť postrekovač užitočnou zmesou a spracovaním, ktoré ste stonky a listy.

Napriek tomu, že zvyčajne uhorky majú dostatok koreňového kŕmenia, bez toho, aby extraxanle neurobili s pestovaním uhoriek v ťažkej pôde.

O tom, ako a kedy urobiť potašové uhorky, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: