Použite kyselinu boritú pre jahody

Plná starostlivosť o akúkoľvek kultúru – záruka dobrého výnosu a vysoko kvalitného ovocia. Jahoda nie je výnimkou a medzi dôležité zložky starostlivosti o kyselinu borité zaberá významné miesto. Použitie tohto nástroja má však niekoľko nudantov a pravidiel, nedodržiavanie, ktoré často vedie k najnepríjemnejším dôsledkom.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Výhody a nevýhody

Aby sa kultúra o kultúre neohrabala a potešená záhradkári s vynikajúcimi zbermi, v oblastiach s nefermentačnými pôdami, potreba kŕmenia pochybností nespôsobuje.

Takéto jednoduché, lacné, efektívne a užitočné kŕmenie boli roztoky kyseliny boritej a niektorých ďalších zložiek.

Tieto podávače umožňujú do značnej miery zvýšiť výnosy, tvoria kríky s silnejším a plodným.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Väčšina v Bore potrebuje jahodové kríky, vysadené v lese alebo trávniku-podzolicovej pôde. Kyselina boritá je obrovský prínos, keď povlak pôdy nadhodnotenú karbonátmi. Jahodové stupne rastúce na bažinatých alebo oxidovaných pôdach, najmä potrebujú byť opatrní.

Mikropodnikový bór je prášková substancia sivého, bez zápachu podľa konštrukcie pozostávajúcej z malých kryštálov. V každodennom živote sa tento stopový prvok nepoužíva priamo, ale používa sa vo forme kyseliny boritej, ktorá sa skladá z malých bielych kryštálov, ktoré riešia horúce (asi 70 ° C) vody. Pri použití vhodných dávok Kyselina boritá nie je škodlivá pre ľudí (4 triedy nebezpečenstva) a pre kultúry.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Kyselina boritá pre jahody sa používajú pri obohatení pôdy, urýchľuje proces rastu semien, ako je insekticíd a fungicíd. BOR významne ovplyvňuje vývoj rastlín a jeho nedostatok v pôdach niekedy dokonca vedie k významným stratám objemu zberu.

BOR prispieva k syntéze nutričných zlúčenín potrebných na rastliny, pozitívne ovplyvňuje kvalitu metabolických procesov, účinne zvyšuje obsah chlorofylu v zeleni.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Príslušné, vážené použitie tohto nástroja, produktívne ovplyvňuje rast jahodových plantáží a bobúľ.

 1. Pri pridávaní tejto látky sa vyskytne Zvýšenie počtu zásob na jahodových kríkoch, zvýšiť stupeň výnosu.

 2. Ovocie jahôd, ktorí nemajú deficit bóru, sú väčšie, ich chuťové vlastnosti sa zlepšujú.

 3. Hľadanie kyseliny boritej v pôde spoľahlivo chráni kultúru pred inváziou hmyzu, napríklad z mravcov (budú distribuovať do tly na mieste). Podporuje prevenciu rôznych ochorení – suché a hnedé hniloby, bakterióza.

 4. S dostatočným množstvom bóru je kultúra s dôverou s dôverou bez ohľadu na suché dni. Kvety sú spoľahlivejšie na kríkoch počas veterného počasia.

 5. Tento typ hnojiva je vynikajúcim prostriedkom na boj proti útokom SREDGE.

 6. Prevencia s kyselinou boritou pomáha pomáhať pri boji proti hubovým formáciám.

 7. Letáky na kríkoch dostať intenzívnu zelenú farbu, nepodľahli sucho a nedostanú sa.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Použite kyselinu boritú pre jahody

Zo mínov, poznamenávame sa:

 • Neodporúča sa zaviesť kyselinu boritú do kyslej pôdy;

 • Je zakázané používať na daždivé dni, ako aj na proces pôdy;

 • Použitie tejto látky prinesie hmatateľnú výhodu len s presným dodržiavaním zodpovedajúcich proporcií, presný výber času pridávania kŕmenia;

 • Je dôležité dodržiavať sprievodné usmernenia pre použitie látky;

 • Sledovanie pôdy nudnou kyselinou neposkytuje nič pozitívne, ale plnené stratou plodín.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Použite kyselinu boritú pre jahody

Indikácie a kontraindikácie

Slávne príznaky nudnej hladovania vám pomôžu pochopiť, že je čas vykonávať.

 1. Pozrite sa na listy na kríkoch – s nedostatkom bóru, listy sú skrútené a ich hrany začínajú trpieť nekrózu (zomrieť a pád). Proces kĺzania kríkov sa vyskytuje aj s dobrým zavlažovaním.

 2. Nedostatok bóru vedie k tomu, že ovocie sú zle dozrené, Bobule na takýchto kríkoch sú mleté, zatiaľ čo je jasné, že nie je žiadna nádej pre veľkú úrodu.

 3. Nedostatok bóru ovplyvňuje chuťové vlastnosti ovocia – stávajú sa znevýhodnenými, vodnými, čerstvými a bez chutimi.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Použite kyselinu boritú pre jahody

Prebytok BOHR sa tiež prejavuje v množstve značiek.

 1. Na spodných listoch sa zobrazia formácie plameňa. Burns vznikajú vo forme hnedých škvŕn šíri v celej listovej doske.

 2. Nadmerné dávky bóru tiež vedú k nekróze listov, Môžu byť podrobené významným deformáciám, napríklad získavať konfiguráciu v tvare kopule, stať sa žltou farbou.

 3. Proces vývoja koreňového systému a nadzemná časť kríka v preplnenej pôde pretekania je do značnej miery spomalená.

BOR odporučil používať ďaleko od všetkých prípadov. Ak existujú príznaky borických nad vhodnými, takéto suroviny musia byť okamžite zastavené.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Termíny podania žiadosti

Podávač sa vykonáva dvoma spôsobmi – pod koreňou alebo metódou extraxanle.

Postup pri výrobe látky má svoje vlastné charakteristiky.

 1. Prvýkrát sa borický podávač vykonáva na jar, počas teploty topenia snehu, ktorý podporuje potrebnú úroveň požadovaných stopových prvkov v kríkoch po zimnom období. Tu sú obe kŕmenie – buď v snehu, alebo pod koreňom.

 2. Extra-corneous typ kŕmenia sa vykonáva výlučne na proces kvitnutia na spustenie. Počas kvitnutia sa takéto spracovanie neodporúča – existuje pravdepodobnosť poškodenia užitočného hmyzu polieračov. Počas bootonizácie kvetu (v lete) sa však odporúča rozprašovacie kríky s roztokom kyseliny rady (v lete). Niektorí záhradníci sa však domnievajú, že je možné spracovať a kvitnúť jahody s použitím koreňových a extraxarióznych metód kŕmenia (úhľadné zalievanie), motivujúce toto zvýšenie úrovne výnosu.

 3. Tretie kŕmenie sa vyskytuje v období plodovania. Je dokončená pod koreňom riešenia slabej koncentrácie. Bude to dosť dosť malé množstvo riešenia.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Použite kyselinu boritú pre jahody

Recepty na prípravu riešení

Je dôležité si uvedomiť, že roztrhané kultúry týmito prostriedkami sa nevykonáva banálnym šírením prášku v lôžkach, ale spôsob pridávania kvapalných roztokov. Takéto zmesi na kŕmenie sa pripravujú podľa osvedčených receptov, ktoré špecificky zodpovedajú a proporcie a spôsob použitia a načasovanie aplikácie.

Mali by sa rešpektovať dávkovanie hnojív.

Použitie tohto stopového prvku vo forme prášku je plná výskytu chims na listoch, stonkách a farbách kultúry. Striekacie kríky s extrémnym spôsobom vo večerných hodinách alebo zamračené popoludnie, v teplom počasí. Súčasne, postrekovače, dávajúc jemný, hmlový rozstrek.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Dávame najbežnejšie recepty aplikované v praxi riešenia.

S jódom

Jód je vynikajúci antiseptický, ktorý pomáha zbaviť sa a zabrániť výskytu mnohých rôznych ochorení. Je účinný v boji proti chorobám plesňového pôvodu a rôznych baktérií. Pre jahodové weevil, často vyčerpávajúce na kríky a čoskoro ich pohltia, jód je nezlučiteľný a efektívny nepriateľ.

Okrem dezinfekčného efektu, jód dobre pomáha v niekoľkých ďalších prípadoch:

 • stimuluje efektívnejší bookonizačný proces, kvety nespadajú, a to priamo ovplyvňuje úroveň výťažku;

 • Liečba kríkov s jódom na jeseň negatívne ovplyvňuje vývoj plesňového sporu, podobné účinky sa dosahujú na jar;

 • jód pozitívne ovplyvňuje cukrovú zložku v ovocí, pretože zintenzívňuje metabolický proces;

 • Poskytuje jód vynikajúci vplyv a zvýšiť načasovanie nosiča ovocia – sú lepšie uložené.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Niekoľko receptov.

 1. Často sa kyselina boritá používa s mangánom alebo jódom, aby sa dosiahol väčší účinok, prijímanie a kŕmenie a súčasne bojovať proti choroby plučivého pôvodu. Pripraviť túto kompozíciu nasleduje 2 recepcie (pre lepšie rozpustenie). V už ochladenej pripravenej kompozícii (2 g kyselín na 10 litrov vody) doplnky: 1 g mangánu, o pohári Ash, 10 ml jódu. Pred spracovaním pôdy nevyhnutne zavlažuje, inak môže byť spálený roztokom koreňov rastlín (ak je pružina mokrá, a pôda je surová, potom je voliteľná). Jód sa čoskoro čoskoro odparuje, a preto nie je potrebné uložiť roztok, spracovanie sa uskutočňuje ihneď po príprave kompozície. Kompozícia je zle pomáhaná rastlinami, ak pôda, na ktorej sú pestované, veľmi zlé.

 2. Pre štekovací spôsob krmiva sa tento roztok pripraví: V 10 litroch teplej vody sa rozpustí 10 ml lekárenského jódu, 2 g kyseliny boritej a 2 lyžice dreveného popola.

 3. Až do rozpustenia púčikov, striekanie roztokom, obsahujúci 10 g kyseliny boritej, 200 g popola, ako aj 30 kvapiek 3% roztoku jódu alkoholu. To všetko sa rozpúšťa u 10 litrov vody. Po varení sa roztok aplikuje na rastliny postrekom. Potrebuje to pred púčikmi.

Použite kyselinu boritú pre jahody

S mangánom

Riešenia s mangánom.

 1. Prostriedky používané na pružine pre zavedenie koreňa sa môžu pripraviť v nasledujúcej zložení: 1-2 g kyseliny boritej, 1 g mangánu by mal byť rozvedený v 10 litrov teplej vody. Ich zloženie je dôkladne zmiešané a potom použitie. Zadaný objem je dostatočný na spracovanie 30 kríkov.

 2. Ďalšie zloženie rovnakého vymenovania, času a spôsobu aplikácie zahŕňa 1-2 g kyseliny boritej, 1 g mangánu a jednej polievkovej lyžice popola, ktorá by mala byť rozvedená v 10 litrov teplej vody. Objekty používania sú podobné.

 3. Vo veku starnúcich bobúľ Špeciálna kompozícia sa pripraví – 2 g kyseliny boritej, 20 g karbamidu, 3 g mangartee a 100 popola na 10 litrov vody.

 4. Pre koreňovú verziu kŕmenia V 10 litroch teplej vody sa rozpustí 2 g kyseliny boritej, 1 polievková lyžica močoviny, 0,5 pohárov popola a 2 g manganistanu draselného (mangartanizovaného draslíka).

Použite kyselinu boritú pre jahody

Iný

 1. Jednoduchá verzia kŕmenia, ktorá sa používa až do času kvitnutia: 5 g kyseliny sa dôkladne mieša v 10 litroch vody. Striekanie sa vykonáva pomocou postrekovača.

 2. Účinný preventívny nástroj z chorôb plesňového pôvodu Je to kompozícia obsahujúca kyselinu boritú a draselnú soľ (v 10 litroch vody, 2 g solí a 2 g kyseliny) sa mieša)

 3. Zmes kyseliny a superfosfátov Pomáha vylúčeniu vyblednutých plodov a praskanie na nich (na 10 litrov vody – 2 g kyseliny, 10 g superfosfátu).

Použite kyselinu boritú pre jahody

Ako použiť?

Pošlite rastliny v záhrade, ako už bolo spomenuté, môžu byť root a mimoriadne spôsoby. Zároveň je extra rohový podávač je oveľa úsporný koreňom, pretože pridané kompozície môžu byť vyplavené vodou. Priamy postrek listov a vetiev vám umožňuje prepravovať užitočné minerály priamo na prvky zariadenia – spotreba látok je menej. Tieto metódy by preto mali byť racionálne kombinované.

Existujú však situácie, keď koreňové zavlažovanie neposkytuje potrebný účinok, napríklad keď sa kultúra hanbuje v alkalickej alebo kyslej pôde, čo je dôvod, prečo je absorpcia mikroúlerov z pôdy do značnej miery bráni.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Hnojiť sa však pomocou extraxornickej metódy v otvorenej pôde nasleduje v súlade s určitými pravidlami: \ t

 • Stupeň koncentrácie platného komponentu musí byť o niečo nižší ako s podobným podávačom cez koreňový systém;

 • Nemali by existovať žiadne prvky obsahujúce chlór vo vode;

 • Kŕmenie je potrebné sprejovať na listy, zakrytie a vonkajšiu a vnútornú stranu;

 • prijateľný čas na výsadbu rastlín v záhrade je ráno alebo neskorý večer, takže kultúra zostáva rezervou času na asimiláciu potrebných stopových prvkov;

 • Stojí za to venovať pozornosť hladine teploty – ak je to viac +28 stupňov, nie je ťažké oplodniť;

 • Odporúčame nákupu hotové riešenia (napríklad „roztok“), kde existuje primerané a podrobné pokyny na použitie lieku;

 • Neodporúčame používať popol spolu s dusíkovými hnojivami, pretože v prípade ich zlúčeniny sa vytvorí amoniak, ktorý môže vážne poškodiť rastlinu.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Ako často môžete použiť?

Rýchlosť použitia kyseliny boritej počas sezóny je 3 krát.

 1. Prvýkrát je prostriedok na jar, počas obdobia topenia snehu.

 2. Druhá – v počiatočnom štádiu bootonizácie (Slabé riešenie mikroúrode).

 3. Tretíkrát sa postup vykonáva spracovaním puzdier so starnutím bobúľ (slabo koncentrované riešenie).

Použite kyselinu boritú pre jahody

Bežné chyby

Niektorí záhradníci používajú riešenia Boroline, spáchajú niektoré chyby ako poškodenie a výnosy a kvalitu ovocia. Medzi typickými nepresnosťami – striekaním s riešením už diskontinuálnych farieb a očakávaní ovocia.

To môže viesť k tomu, že stopový prvok je skopírovaný v ovocí, často stimuláciu vývoja ochorení obličiek u osoby po jedle bobule.

Vážna chyba je pridanie bóru v zemi, kde nie je nedostatok tejto látky, čo môže viesť k smrti kríkov. Nič dobré prinášajú do kultúry a predávkovania.

Použite kyselinu boritú pre jahody

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár