Pristátie

Pristátie – proces, ktorý si vyžaduje osobitnú pozornosť od záhradníka. Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín. Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Keď je lepšie zasadiť – na jeseň, na jar alebo lete?

Určite, kedy sú hrozno zasadené hrozno, môže byť založené na vzhľade výhonkov. Najlepší čas pre väčšinu odrôd – jeseň a jar, v lete je nežiaduci.

V chladných oblastiach, prípravy na pristátie v auguste v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra.

Pre jeseň pristátie sú vhodné len rastliny:

 • s smiešnymi viničmi;
 • s rozvinutým koreňovým systémom;
 • S 8-10 očami.

S jeseňovým prevodom na otvorenie zeme, slabé rastliny jednoducho neprežijú. Ak majú nerozvinutý koreňový systém, zelený vinič, mali by ste počkať do jari.

Výhonky pripravené na jesenné pristátie sú umiestnené v napomáčenej teplej vode – takže je zhutnené. Postup sa opakuje po koreňoch koreňov Zeme. Takéto opatrenia na jeseň pristátie zvyšujú mieru prežitia hrozno, znížiť riziko poškodenia infekčných chorôb.

Skriny pre zimu nevyhnutne pokrývajú. Je užitočné zabaliť útek loutrasil alebo akéhokoľvek iného vláknitého agromatického materiálu na polypropylénovom základe. Zvýši sa šance na úspešné zimovanie aj za koniec viniča ridden.

Čas jarného pristátia začína momentom zahrievania pôdy na + 10-12 stupňov. V strede tejto normy zodpovedajú 3 decom apríla. Je dôležité, aby atmosférické teploty v čase pristátia nespadli pod +14 stupňov. Pre vegetatívne výhonky sú tieto termíny posunuté do konca mája, pretože sú zraniteľnejší voči vplyvu vonkajších faktorov.

Včasné agrotechnické udalosti sa odporúča vykonávať pred začiatkom saxácie v hrozna, to znamená, zatiaľ čo rastlina nedávali obličky. Pit v tomto prípade bude musieť variť na jeseň a na jar, približne 3 týždne pred prenosom rastliny do zeme, zakryte čierny film, aby sa zahriala zem.

Leto nie je najpriaznivejším časom na rastliny. Ale ak je to potrebné, rastlina si určite berie spolu so zemou miestnosť, aby sa znížila zranenie koreňov.

Vyberte si miesto

Závod na trvalom mieste – dôležitý bod, ktorý si vyžaduje osobitnú pozornosť. Pri pestovaní hrozna v otvorenej pôde av skleníku na stránke je potrebné vziať do úvahy orientáciu na bokoch svetla. Optimálne pre túto svetlo-pridruženú a tepelnú lásku sú juhozápadné, južné alebo západné miesto. No, ak sú sadenice ubytovaní v blízkosti domov alebo iných budov – to umožní výhonky, aby sa v noci dostali navyše. Táto technika funguje dobre s adaptáciou odrôd s priemernou mierou starnutia v severných regiónoch – bobule sú predstierajúce rýchlejšie, ukazuje sa viac sladké.

Najlepšia možnosť pri pristátí na svahoch je tiež južná, juhozápadná a západná časť expozície.

Je dôležité vyhnúť sa nížine, kde sa vinič ukáže, že je náchylný na posilnenie mrazov. Odporúča sa nemiestniť hrozno a blízko veľkých stromov. Je lepšie ustúpiť od nich o 3-6 metrov, takže koreňový systém väčšieho „suseda“ neovplyvnil rast sadeníc.

Zvážte typ pôdy

Rôzne druhy pôdy vyžadujú určitú pozornosť na výsadbu rastlín. Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Prečítajte si viac  Tomato Lopatinsky

Čierny mlyn a íl

Teplé výhonky dopyt pred pristátím v takýchto pôdach prípravy jamy. Má štvorcový prierez s rozmermi 80×80 cm a hĺbku 80 cm. V spodnej časti je špeciálna nutričná vrstva pripravená na 250 mm vysokú:

 • 7-10 Wedder Humoring;
 • úrodný primér na úroveň na úrovni;
 • Minerálne hnojivá (300 g superfosfátov a potašov);
 • 3 litre dreveného popola.

To všetko je umiestnené na hĺbke asi 10 cm, zhutnené. Je pokrytá voľnou vrstvou úrodnej pôdy o 5-10 cm. Na vrchole vankúš je priestor asi 50 cm – sa používa na pristátie, predvolanie holmik v strede jamy. Je dôležité, aby sa „päta“ zvetraného rastliny buelnila s 0,5 m, bol v hornom bode kopca. Korene by mali byť napäté kužeľom.

Skriny skrátených odrezkov vložili vertikálne, s dĺžkou viac ako 25 cm – šikmo, takže základňa príjmov je 25 cm pod okrajom jamy. Do hornej časti pôdy sa nepridáva, zhutnené, 20-30 litrov vody naleje pod koreňom.

Po vyschnutí hornej vrstvy pôdy sa pripraví uvoľnenie, dvojité zavlažovanie s intervalom 14 dní. Potom je pôda voľná, mulčovaná, opakujte postupy po ťažkých dažďoch alebo vlhkosti s umelým spôsobom.

Piesočnatý

Pristátie na piesku má svoje rozdiely. Takáto pôda je oveľa náchylnejšia na účinky kolísania teploty. V lete sa intenzívne vyhrievajú, v zime rýchlo a hlboko moderuje. To isté platí pre schopnosť zachovať živiny, vlhkosť. Kvôli jeho zloženiu sa piesočná pôda spočiatku ukázali, že sú chudobnejšou čiernou morotou a ílom.

Tento nedostatok je eliminovaný výsadbou hrozna zvýšením hĺbky jamy na 1,05 m pri zachovaní jeho veľkosti. Na spodnej polohe „hydraulika“ z hrubej hliny s hrúbkou 20 cm, podobne ako tanierik.

Na vrchole sa umiestni výživový vankúš humus, úrodná pôda a hnojivá až do 250 mm.

Výber potash kŕmenie do miestnosti pred pristátím je dôležité uprednostniť skutočnosť, že obsahujú aj horčík. Svietiace prehĺbila 60 cm, na základňu rastu z okraja jamy by mala zostať aspoň 30 cm. Zavlažovanie s intervalom 7-10 dní sa vykonáva trikrát. Jeho intenzita sa zvýši. Na 1 rastliny prispievajú 30-40 litrov vody.

Stojí za zasadil rôzne odrody v blízkosti?

Pri tvorbe vinice z rôznych odrôd je potrebné umiestniť ich s taveniami, pričom sa zohľadní množstvo faktorov. Napríklad zoskupenie rastlín je distribuované:

 • vymenovanie;
 • Maturácia načasovania;
 • Odolnosť proti mrazu;
 • výška.

Strach z hyponožičky v amatérskom vinohradníctve nestojí za to. Je však lepšie si vybrať kultúry s bohatšími kvetmi, ktoré prakticky nezávisia od aktivity hmyzu pri prevode peľu. Sú menej závislé a externé faktory. Kríky, tvoriace kvety iba ženského typu, vyžadujú povinnú polohu vedľa seba-leštených odrôd.

Hnojivá pri pristátí

Základné obväzy požadované hrozna počas pristátia – organické hnojivá vo forme humusu, kompostu. Sú to hojne, až do 70-100 litrov na jamku. Takéto kŕmenie tvorí živné médium pre rastliny. Komplexné hnojivá sa pridávajú v suchej forme priamo do pôdy – zvyčajne je superfosfátom, ako aj zmesi draslíka alebo potašových horčíka v objeme 300-500 g.

Vezmite si silno označenú pôdu pomáha drevené popol a popol, dosť 3 l na 1 m2.

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Hlavné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice.

Lunda Urobte hĺbku 250 mm v hlinenej pôde alebo Chernozem, 300 mm – v piesku. Výsadba schémy výsadby na mieste je určená individuálne na základe rôznych rastlín. Príprava jamy pod hrozna sa vykonáva vopred pomocou potrebných hnojív s prihliadnutím na pôdny typ. Potom je zhutnené, 2-3 krát s intervalom od 7 do 10 dní vrstva 20-40 litrov vody – to vám umožní dosiahnuť zmršťovanie pôdy.

Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom. Majú uzavretý koreňový systém so zeleným nárastom najmenej 15 cm. Ak sníma 2, každý musí mať dĺžku približne 70 mm.

Prečítajte si viac  Strawberry Sashanyka

Sadenice v kontajneroch môžu byť zasadené obvyklým spôsobom, eliminujú ich z škrupiny. Aby sa hlinená doprava ľahko odstránila rastliny vodu 5-6 dní pred okamihom prevodu na zem.

Ak je zvolená druhá metóda výsadby, kontajner sa najprv vypne. Potom sa vloží na pripravenú platformu v studni, pôda zaspávajú, nedosiahne 25 mm k zelenému úteku. Na jeseň alebo na jar (pri pristátí v septembri až októbri), Fossa vykopal z 1 strany. Plastová nádoba je rezaná, odstránená.

To umožňuje menej zraniť jemným koreňom rastlín zeleniny, stimuluje vývoj liečebných procesov v útlaku dewnings, ktoré pod obvyklou metódou výsadby, musíte časom triediť.

Výcvik

Proces prípravy sadeníc na prenos do zeme začína inšpekciou a výberom materiálu. Zdravé mladé rastliny sú vždy silné, bez kvitnutia, škvrny, čierne bodky, nájazd. Normálna hrúbka pre nich – od 3 mm. Listy by mali mať zelenú farbu bez sivého alebo hnedého, jednotného maľovania. Pri výbere hotového výsadného materiálu je lepšie uprednostniť skutočnosť, že je umiestnený v priehľadnej nádobe s dobre viditeľným koreňovým systémom.

Ročné výhonky sú vybraté dobre ovplyvnené. Majú kúsok budú jasne zelené. Uvedenie rastlín s 3 alebo viacerými obličkami. Ročné zvýšenie spôsobené, má slamáčnú farbu. Je dôležité kontrolovať rastliny na prítomnosť miest, defektov.

Úzkostlivé znamenie možno považovať za pád očí po miernom tlaku.

Nie je možné, aby sa pripravené sadenice umožnili pohon, dehydratované. Pri príprave na pristátie sa čistí v čistej natiahnutej vode počas 12-24 hodín. Potom sa ročný únik odrezaný, zostáva len 3-4 vrchol.

Horné uzly bez koreňov, spodnej časti osvietenia. Výnimkou je výsadný materiál získaný z skrátených rezov. V tomto prípade sú všetky korene rezať, bez úplne vymazania. Zvýšenie sa odporúča liečiť antifungálnym prípravkom „DNoc“ v roztoku 5 g / 1 litra vody.

Kalenie

Zeleninové sadenice nevyhnutne vyžadujú vytvrdnutie, čo umožňuje zabrániť ich vyhoreniu pod vplyvom slnečných lúčov. To robí.

 1. Rastliny na 4-6 dní sa uchovávajú pod baldachýnom alebo v tieni stromov, aby pokračovali v svetelnom dni. V prípade vegetatívnych sadeníc pestovaných za nízke osvetlenie a vysoké teploty je čas vytvrdzovania 1,5-krát. Môžete ich rozpoznať tenkými podlhovastými výhonkami a veľmi ľahkými listami.
 2. Ďalších 8-10 dní od nich sa nachádza na otvorenom mieste. Je potrebné, aby sa sadenice v kontakte s rovnými lúčmi slnka. Na tomto koncoch vytvrdzovania.

Stojí za zmienku, že sadenice, ktoré neprešli tento postup, s predčasným pristátím na jar (v 3. apríli), v neprítomnosti mikro. V tomto prípade budú demonštrovať rastové zastávky, webovú techniku ​​a starnutie výhonkov. Takže sa pripravujú na zimovanie. Nie je potrebné sa báť – do konca júna alebo skôr sa obnovia rast.

Štádiá výsadby na jar

Od 2. desaťročí apríla do uprostred mája, pristátie v zemi podlieha zvetraným jednorazovým semenáčikom. Zelené zeleninové výhonky sa prenášajú do pôdy, nie skôr ako koniec mája a do júla. Príprava PIT sa vykonáva vopred, asi 1 mesiac.

7 dní po predložení poslednej časti vlhkosti je na pripravenej oblasti vytvorená otvor pod nádobou: 55 cm Hlboko v Černoonoch alebo hlinených pôdach, 65 cm – na piesku. Je to úhľadne extrahované z nádoby na semená, pre-trvalé vytvrdzovanie.

Je dôležité nezničiť pôdu, v ktorej sa rastlina nachádza.

Potom je studňa naplnená úrodnou pôdou, tesnenie a dôkladne napojené. Vedľa sadenice sú kolíky. Vykonáva sa podväzkový podväzok. NIEKOĽKOKOĽVEK AKLIMATIZOVANÉ SEDENIA NA PRVÝCH 10 DNÍ POTREBUJÚCICH POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO POTRUČNOSTI Z Južnej strany. Je postavený z vetiev stromov alebo preglejkového štítu, plechu.

V priebehu prvého roka života, zeleninový sejazlivosť potrebuje pozornosť. Na Bush odstrániť všetky vedľajšie výhonky okrem centrálneho. Garter je určite zachovaná.

Ak kríky nie sú individuálne umiestnené, môžete vytvoriť vinice na nosičoch, vopred poháňané póly s výškou 2 m do hĺbky 60 cm v zemi. Vzdialenosť medzi nimi robí asi 2,5-3,5 m, potom natiahnite drôt nad zemou v nadmorskej výške 40, 70 a 100 cm, vložte referenčné zábradlie podľa počtu sadeníc. Hrozno sa výsadba riadkami, pretože rastie, že bude výkrm zálohy, uľahčenie starostlivosti a zberu.

Prečítajte si viac  Kŕmenie kvasiniek pre sadenice

Štádiá pristátia na jeseň

Čas výsadby hrozna v jesennom období sa vyskytuje v októbri, trvá na najviac mrazoch. Je dôležité venovať pozornosť ochrane jemného mladého úteku. Pre tento, umelý prístrešok z plastovej fľaše s 3 otvormi pre cirkuláciu vzduchu.

Poradie pristátia bude takáto:

 1. výber miesta;
 2. Tvorba a príprava veľkosti jamy 80×80 cm;
 3. Umiestnenie sadenice do vybudovaného Holmika;
 4. zaspávanie bez hnojív na drážku;
 5. Inštalácia prístrešia z plastovej fľaše obrezanej zo strany;
 6. Zavlažovanie 3-4 vodných vozíkov.

Predtým, ako sa mrazy postará len o prístrešok pre mladé hrozna.

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému – vždy koreň na jeseň. Po pádom listu, zdravý ovocný vinič je odrezaný, oddeľuje centrálne úseky strelcov. Vytvára sa niekoľko budúcich výhonkov s dĺžkou 20 cm s 2-4 nažive obličkami na každom.Potom sa umiestnia do mokrého priméru vo vzdialenosti približne 15 cm od seba, zavŕtenej teplou vodou, pokryté filmom z chladu.

Ohromujúce odrezky na jar bude dať výhonky. S zastavením mrazov je mini-skleník vetraný. Plne ho otvorte len pri vytváraní stabilne.

Aké kultúry môžu byť umiestnené v blízkosti?

Medzi záhradné a záhradné plodiny sú dosť niekoľko rastlín, okolie, ktoré možno považovať za priaznivé pre hrozno. Môžu byť rozdelené do niekoľkých skupín.

 1. Siderats. Obohacujú dusík pôdy. Táto kategória zahŕňa strukoviny a obilniny – Rye, horčica, Lupina, ďatelina. Je dôležité, aby rastliny chytili vlhkosť. V suchých regiónoch bude takáto susedstvo nebezpečnejšie ako užitočné pre hrozno.
 2. Uhorky. S výhradou rastu na brúse, sú dobre valcované s hrotmi.
 3. Jahod. Podmienky v tieni hrozna viniča sú vhodné pre jej kríky. A rozdiel v hĺbke koreňového systému nevytvára konkurenciu na vlhkosť a živiny.
 4. Cibuľa a cesnak. Sú to prirodzené nepriatelia väčšiny hmyzu.
 5. Ruže. Sú zasadené ako indikátor nebezpečný pre hrozno plesne. Na ruže sa prejavuje skôr.
 6. Skoré jarné kapusty. Ovplyvňujú rast a rozvoj hrozna.
 7. Greens. Špenát, Sorrel, Dill nepoškodzujú hrozno. Môžu byť umiestnené v uličke.

Neutraffect na hrozno sú ovocné stromy – slivka, čerešňa, jablkový strom a hruška. Je dôležité, aby ste ich mali v dostatočnej vzdialenosti, aby ste nenarazili kríky. Kontraindikované hrozno „susedia“ vo forme maliny, paradajok, iných vášňových rastlín, kukurica.

Za aký rok po pristátí očakávať plod?

Uvedenie hrozna na pozemku, záhradníci radi čakajú na zber. Ale neponáhľajte sa. Prvé prúty na pristátiach z Černkov budú prepustené až po 4 rokoch. V rastlinných alebo ročných sadeníc, tento proces pokračuje rýchlejší. Prvé zväzky môžete zbierať 2-3 roky.

Tipy pre začiatočníkov

  Vinice-Nováčik musia čeliť mnohým momentom, ku ktorým sa ukázali byť. Medzi dôležité tipy, ktoré budú nevyhnutne pomôcť vo všetkom, možno poznamenať nasledujúce body.

  1. Nemajú sadenice hrozna príliš blízko budov. Minimálna vzdialenosť medzi nimi by mala byť 0,7 m.
  2. Na piesočnatých pôdach je lepšie aplikovať cestoviny na rastliny.
  3. V severných regiónoch sa sadenice často odchádzajú v šoku (v prístrešku) na veľmi signálne kefy. Zároveň rastliny sa neprestávajú do zeme, ale odchádzajú v dodávateľoch, len posilňuje ich pôdu. Na zimu sa sadenice prenesú do suterénu.
  4. Ak pristátie nie je bod, musíte starostlivo naplánovať umiestnenie rôznych odrôd. S spontánnym umiestnením je ťažké pozorovať rýchlosť vzdialenosti medzi rastlinami. Pre odrody šťavy tvoria 0,8 m, pre jedálne – najmenej 1,5 m.
  5. Šapnuté výsadby sadenice nie sú vertikálne, ale horizontálne, v uhle. V opačnom prípade sa rastliny z južných alebo európskych klimatických zón demonštrujú zlé dozrievanie viniča.

  Viac informácií o vykládke hrozna sa učí z nižšie uvedeného videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: