Ríbenec Marmaladynitsa

  • Autori: L. V. Bayanova (FGBNU z výberu ovocných plodín)
  • Sa objavili pri prekročení: Spetlese X Maars Prominent
  • Rok predpokladov: 2017
  • Načasovanie dozrievania: veľmi neskoré dozrievanie
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Výnos: Vysoká
  • Účel: Univerzálny
  • Hmotnosť bobúľ, g: 0,4-0,8
  • Hodnotenie ochutnávky: 4,2 bodu
  • Epishers: rovný, matný, hrubý, slabo dospievajúci, s miernym ružovým „tan“

Pozrite si všetky charakteristiky

Odroda Marmeladynitsa je technická odroda červeného ríbezla. Sa líši vo veľmi vysokej odolnosti mrazu, nádherná imunita, nenáročná starostlivosť. Predpokladá sa, že bobule sú vhodné na univerzálne použitie, ale ich chuť je v dôsledku vysokého obsahu kyseliny askorbovej. Šťava z tohto druhu má vysoké gélové vlastnosti: zamrzne bez pridania želatíny. Vhodné na varenie želé a marmelády, ktoré urobili jeho meno. Bobule môžu byť sušené, zmraziť, variť komprimuje a omáčky, domáce tekutiny.

História odstránenia

Vytvorené na základe All-Russian Research Institute pre výber ovocných plodín Chovateľ L. V. Bayanov pri prechode odrôd Rote Spetlese a Maars Prominent. V štátnom registri zahrnuté v roku 2017.

Popis odrôd

Bush je priemerný, napoly rozptýlený, hrubý. Priame vetvy, hrubé, ružové, so slabým zosilňovaním. List je malý, päť-weddable, lesklý, koža tmavo zelená v dne vysoko predloženom, konkávne s vlnitým ozubeným okrajom. Na jar sa púčiky objavujú ako prvé, a potom lístie. Zelené kvety sa zbierajú v kefke 8-12 kusov, kefy sú spolu pripojené 3-5. Bloom trvá asi 2 týždne. Kultúra sa vyznačuje zvýšenou budúcou formáciou.

Charakteristické pre bobule

Malé váženie 0,4-0,8 g, zaoblený tvar, oranžová-červená s viditeľnými bielymi pruhmi. Dobre prepravované, nie sú rozdrvené, uložené pri nulových teplotách asi 30-40 dní.

Chuť vlastnosti

Sladká sladká chuť s osviežujúcimi poznámkami. Obsahujú cukry 7%, vitamín C – 84%, pektín – 7,7%. TASTING Rating 4.2 Body od možného 5.

Dozrievanie a plodnenie

Je to považovaný za neskoršený pohľad na načasovanie dozrievania, plodina je možné zbierať od polovice júla do polovice augusta. Nie je naklonený na stláčanie, kefy je možné dodať do prvého sneženia. S nepravidelným odchodom z plodov môže byť v poriadku.

Výnos

Z bush 3-4 rokov sú odstránené asi 2 kg, s viacerými dospelými – až 5-7 kg.

Rastúce regióny

Odporúča sa pristáť v centrálnom regióne Black Zem a západná Sibíri. Môže byť pestovaný v priebehu Ruska, s výnimkou regiónov ďaleko.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Vyznačuje sa samozrejmosťou, ale ak sedíte vedľa ďalšie dvere do inej odrody s rovnakým obdobím kvitnutia, napríklad biela víla, potom výťažok stúpa o 1,5 krát.

Pristátie

Postup sa odporúča vykonať na jeseň: v temnom prostredí – v októbri, v chladnejšej – v septembri. Je lepšie zasadiť v blízkosti záhradných tratí alebo plotov, ustupovať asi metra. Schéma výsadby: 200 cm medzi kríkmi a medzi radmi – 150 cm. Môže byť pestovaný na mreží, v tomto prípade je vzdialenosť 100 cm.

Pôda by mala byť voľná: hlinitá a piesčitá, ale nie kyslá – 7,5 pH. K piesku sa pridáva do ťažkých pôd a odvodnenie je organizovaná, pretože rastlina nevykonáva vodu v pôde.

Mesiac pred pristávacou udalosťou je pôda opitá a prispela k 1 kV. M: 20 kg kompostu, 150 g nitroammofoski, 200 g popola.

Wells na výsadbu, aby sa 50 cm na šírku a hlboko 60 cm. Pred výsadbou sa mladé kríky uchovávajú vo vode 2 hodiny. Semenáčiky koreňového krku sú zapojené na 6 cm v pôde. Voda, mulč. Kým sadenice nie sú zakorenené, napojené každé 3-4 dni.

Pestovanie a starostlivosť

Ríbezle miluje hojné zalievanie, najmä v suchu a období plodovania. Pod závodom naraz nalial 20-30 litrov vody. Pre dobrý výnosný krmivo: na jar – močoviny, počas kvitnutia – vták vrh alebo krava, na jeseň – zmes kompostu a hnoja v pomere 5: 7. O orezané do skorého jari, takže asi 10-12 silných výhonkov: 4-5 ročné a 3-4 dvojročné, zvyšok trojročného. Všetky pobočky staršie ako 4 roky sa odporúča odstrániť, pretože zastavia ovocie. V lete, po vzniku púčov, vrcholy sú zovretie. Na zimu, graf pod krídlom a okolo je purifikovaný z falošných lístie, uvoľní a mulched s vrstvou 8-10 cm: smrekové vetvy alebo piliny.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Má dobrú imunitu na chorobu a škodcov: Nie je ohromený pulzným rosou, anthracnose, septoriasis. Z Pole Rust sa lieči liek „Nitrafen“. Nebojí sa paw-tick. Z hmyzu najnebezpečnejšie. Ovplyvnené oblasti sa ošetrujú mydlovým roztokom, postrekovaným popolom, môžete zbierať a uvoľniť listy Božích lukov. Špeciálne oká sú vyhodené na pobočkách Berry.

Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam

Ríbenie má vysokú úroveň zimnej zmáčanosti: dokonale prenáša mráz na -35 stupňov, odoláva teplotám na -45. Dokonale tolerujete kolísanie teploty: ostré chladenie alebo teplo v priebehu sezóny. Drightness kultúry je priemer. Rastie dobre za polovicu, v tieni ríbezle znižuje celkový počet kefiek, bobule menšie.

Recenzie Recenzie

Záhradníci poznamenávajú, že odroda je lepšie zakoreniť v otvorených oblastiach, ale vo svetelnom dni v blízkosti domu alebo plotom. Mnohí sa páčila za nenársnosť a výnos. Bobule v Marmaidných kyselinách, ale ukazuje sa na veľmi chutné ríbezle.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár